
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 жовтня 2017 року 14 год. 58 хв.Справа № 808/2443/17 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд в складі колегії суддів: головуючого судді Прасова О.О., суддів Лазаренка М.С., Садового І.В., при секретарі Гудименко Я.А., за участю представника позивача ОСОБА_1, представника відповідача ОСОБА_2, розглянувши у місті Запоріжжі у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Публічного акціонерного товариства "Запоріжжяобленерго"
до Державної фіскальної служби України
про визнання протиправною та скасування індивідуальної консультації,
ВСТАНОВИВ:
Публічне акціонерне товариство "Запоріжжяобленерго" (надалі - позивач або ПАТ "Запоріжжяобленерго") звернулося до Запорізького окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Державної фіскальної служби України (надалі - відповідач або ДФС України), в якому позивач просить суд: визнати протиправною та скасувати індивідуальну податкову консультацію відповідача, викладену в листі №269/6/99-99-15-03-02-15/ІПК від 18.05.2017.
Позивачем у позові (а.с.5-10) зазначено, що основним видом діяльності ПАТ "Запоріжжяобленерго" є постачання електричної енергії за регульованим тарифом та передача електричної енергії місцевими (локальними) електромережами. Вказана діяльність здійснюється на території Запорізької області відповідно до виданих Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ) безстрокових ліцензій: серія АБ №177341 від 23.08.2005 (передача електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами); серія АБ №177342 від 23.08.2005 (постачання електричної енергії за регульованим тарифом). 01.02.2017 в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань була проведена державна реєстрація змін до установчих документів юридичної особи в зв'язку зі зміною найменування позивача - з Відкритого акціонерного товариства "Запоріжжяобленерго" на Публічне акціонерне товариство "Запоріжжяобленерго". Листом №001-06/6150 від 14.04.2017 позивач звернувся до відповідача із письмовим зверненням щодо надання консультації з питання практичного застосування окремої норми податкового законодавства, а саме пункту 198.6 статті 198 Податкового кодексу України щодо права ПАТ "Запоріжжяобленерго" як платника податку на додану вартість, який визначає дату виникнення податкових зобов'язань і податкового кредиту за касовим методом, на формування податкового кредиту в певних конкретних випадках, а саме по податковим накладним, які були складені та зареєстровані контрагентами позивача в Єдиному реєстрі податкових накладних з порушенням терміну реєстрації в період з 01.01.2016 по 31.12.2016, а здійснення позивачем оплати вартості товарів (послуг), по операціях з придбання яких складені такі податкові накладні, відбуватиметься після 01.01.2017. Листом №269/6/99-99-15-03-02-15/ІПК від 18.05.2017 (отриманий позивачем 22.05.2017) відповідач надав письмову індивідуальну податкову консультацію щодо порушеного питання (надалі також - Податкова консультація). Законом України №812-VІІІ від 24.11.2015 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення передумов для нової моделі ринку природного газу та забезпечення стабільності розрахунків підприємств енергетичної галузі", який набрав чинності з 01.01.2016, підрозділ 2 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України був доповнений пунктом 44. Отже, з 01.01.2016 позивач як платник податку, що здійснює постачання, передачу, розподіл електричної енергії, визначає дату виникнення податкових зобов'язань і податкового кредиту за касовим методом. Термін дії касового методу для певних платників податку, до яких відноситься і ПАТ "Запоріжжяобленерго", Законом України №1797-VІІІ від 21.12.2016 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні" був продовжений до 01.01.2019. Законом України №1797-VІІІ від 21.12.2016 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні", який в цій частині набрав чинності з 01.01.2017, абзаци п'ятий - сьомий пункту 198.6. статті 198 Податкового кодексу України були замінені одним абзацом. Отже, з 01.01.2017 законодавець кардинально змінив для платників податку на додану вартість, які застосовують касовий метод, правила включення до податкового кредиту сум податку по податковим накладним, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних з порушенням терміну реєстрації: до 01.01.2017 - не пізніше ніж через 60 календарних днів з дати списання коштів з банківського рахунка платника податку; з 01.01.2017 - не пізніше ніж через 365 календарних днів з дати складення податкових накладних. Звернення позивача до відповідача щодо надання податкової консультації стосувалось саме права ПАТ "Запоріжжяобленерго" як платника податку, який застосовує касовий метод, на формування податкового кредиту по податковим накладним, які були складені та зареєстровані контрагентами позивача в Єдиному реєстрі податкових накладних в період з 01.01.2016 по 31.12.2016, а здійснення позивачем оплати вартості товарів (послуг), по операціях з придбання яких складені такі податкові накладні, відбуватиметься після 01.01.2017. Відповідно правил, встановлених пп.14.1.266 п.14.1 ст.14 та п.198.6 ст.198 Податкового кодексу України, ПАТ "Запоріжжяобленерго" як платник податку, який застосовує касовий метод, в 2016 році мав право включати до податкового кредиту суми податку на додану вартість по податковим накладним, зареєстрованим в Єдиному реєстрі податкових накладних, в звітному податковому періоді, в якому було здійснено списання коштів з його банківського рахунку в оплату товарів (послуг), але не пізніше, ніж через 60 календарних днів з дати списання коштів. При цьому факт отримання товарів (послуг), що, зокрема, підтверджується зареєстрованою контрагентом позивача податковою накладною в Єдиному реєстрі податкових накладних, згідно п.198.2 ст.198 Податкового кодексу України є "першою подією", яка надає платнику право віднесення сум податку до податкового кредиту. Проте, у зв'язку з відсутністю оплати в 2016 році позивач, як платник податку, який застосовує касовий метод, не набув в 2016 році право на включення до складу свого податкового кредиту сум податку по таким податковим накладним. Податкова консультація відповідача містить наступний висновок: "... з 01.01.2017 терміни формування податкового кредиту платниками податку визначаються з урахуванням положень пункту 198.6. статті 198 ПКУ (не пізніше ніж через 365 календарних днів з дати складення податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних), незалежно від того, коли була складена податкова накладна: до 01.01.2017 чи після цієї дати". За загальновизнаним принципом права закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Позивач вважає, що платник податку, який застосовує касовий метод, має право включати до податкового кредиту суми ПДВ по податковим накладним, які були складені та зареєстровані контрагентами позивача в Єдиному реєстрі податкових накладних в період з 01.01.2016 по 31.12.2016, а здійснення платником податку оплати вартості товарів (послуг), по операціях з придбання яких складені такі податкові накладні, відбуватиметься після 01.01.2017 в звітному податковому періоді, в якому здійснюється списання коштів з його банківського рахунку в оплату товарів (послуг), але не пізніше, ніж через 60 календарних днів з дати списання коштів. Аналогічний підхід був фактично застосований ДФС України у листі від 22.01.2016 №2055/7/99-99-19-03-02-17 "Про окремі особливості застосування касового методу визначення дати виникнення податкових зобов'язань та податкового кредиту підприємствами енергетичної галузі". Позивач вважає, що в податковій консультації відповідач дійшов до протиправного вищезазначеного висновку, припустившись хибного тлумачення п.198.6 ст.198 Податкового кодексу України, з урахуванням змін, внесених до нього Законом України №1797-VІІІ від 21.12.2016 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні", який в цій частині набрав чинності з 01.01.2017. В свою чергу, це має наслідком суттєве обмеження права позивача як платника ПДВ, який застосовує касовий метод, на формування свого податкового кредиту у звітних податкових періодах після 01.01.2017.
У судовому засіданні представник позивача просив позов задовольнити з підстав, аналогічних викладеним у позовній заяві.
Відповідачем подано до суду письмові заперечення (а.с.44-46), в яких зазначено, що ДФС України листом від 18.05.2017 за №269/6/99-99-15-03-02-15/ІПК надана індивідуальна податкова консультація щодо порядку формування податкового кредиту підприємством, яке застосовує касовий метод податкового обліку, яку позивач вважає противоправною та просить скасувати. З 01.01.2017 терміни формування податкового кредиту платниками податку визначаються з урахуванням положень п.198.6 ст.198 Податкового кодексу України (не пізніше ніж через 365 календарних днів з дати складення податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних), незалежно від того, коли була складена податкова накладна: до 01.01.2017 чи після цієї дати. Звертає увагу суду на те, що до 01.01.2017 діяла наступна редакція п.198.6 Кодексу: було визначено, що суми податку, сплачені (нараховані) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних/розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних з порушенням терміну реєстрації, відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкові накладні/розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, але не пізніше: ніж через 365 календарних днів з дати складення податкових накладних/ розрахунків коригування до таких податкових накладних; для платників податку, що застосовують касовий метод, - ніж через 60 календарних днів з дати списання коштів з банківського рахунка платника податку. Умовою застосування приписів цієї статті є наявність сплачених коштів податків. Вищевказана податкова консультація щодо особливості застосування касового методу податкового обліку ПДВ підприємствами, визначеними пунктом 44 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України, роз'яснено з урахуванням листа ДФС від 22.01.2016 №2055/7/99-99-19-03-02-17. Оскаржуючи податкову консультацію, позивачем також не враховано, що податкові консультації не мають сили нормативно-правового акта, а тому не можуть вступати в конкуренцію з іншими рішеннями (нормативно-правовими актами чи правовими актами індивідуальної дії) суб'єкта владних повноважень, оскільки за юридичною природою є відмінними від останніх. Така форма оприлюднення офіційного розуміння окремих положень законодавства, що регулює податкові правовідносини, не породжує для відповідних суб'єктів настання будь-яких юридичних наслідків, не впливає на їхні права та обов'язки, а також не є обов'язковою для виконання. В даному випадку, вищенаведений лист ДФС України не носить обов'язкового характеру, не породжує для позивача жодних правових наслідків та не порушує його прав, свобод і інтересів, а є лише допомогою контролюючого органу конкретному платнику податків стосовно практичного використання конкретної норми закону. Жодних управлінських висновків оскаржувана податкова консультація не містить, вчинити будь-які обов'язкові дії позивачу вона не приписує, та, відповідно, не порушує його права свободи та інтереси у сфері публічно-правових відносин.
Представник відповідача проти позову заперечував, просив у задоволенні позову відмовити.
Сторони, під час розгляду справи, у судовому засіданні повідомили, що ними надано всі необхідні документи для вирішення спору по суті.
Вислухавши пояснення представника позивача, заперечення представника відповідача, розглянувши матеріали справи, суд з’ясував наступне.
Національною комісією регулювання електроенергетики України (НКРЕ) видано ПАТ «Запоріжжяобленерго» Ліцензію серії АБ №177342 від 23.08.2005 на постачання електричної енергії за регульованим тарифом (а.с.20) та Ліцензію серії АБ №177341 від 23.08.2005 на передачу електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами (а.с.21).
ДФС України листом (за вих.№269/6/99-99-15-03-02-15/ІПК від 18.05.2017) надана ПАТ «Запоріжжяобленерго» індивідуальна податкова консультація щодо порядку формування податкового кредиту підприємством, яке застосовує касовий метод податкового обліку (а.с.17-19).
У вказаній податковій консультації, зокрема, зазначено: «… Особливості застосування касового методу податкового обліку ПДВ підприємствами, визначеними пунктом 44 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ, роз’яснено листом ДФС від 22.01.2016 №2055/7/99-99-19-03-02-17, який розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за адресою: … Вказаний лист підприємство може використовувати у своїй діяльності (з рахуванням змін, внесених до ПКУ). Платники податку, визначені пунктом 44 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ, при здійсненні операцій з покупки (отримання) товарів/послуг визначають дату формування податкового кредиту за касовим методом у разі, якщо вартість таких придбаних товарів/послуг включається в ціну (тариф) на постачання продукції, передбаченої пунктом 44 підрозділу 2 розділу XX ПКУ (за умови реєстрації відповідних податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН). У випадку придбання товарів/послуг, які не призначені для використання в операціях з постачання товарів/послуг, перерахованих у пункті 44 підрозділу 2 розділу XX ПКУ, касовий метод визначення податкового кредиту з ПДВ платниками податку не застосовується. Дата податкового кредиту за такими операціями визначається у загальному порядку за правилом «першої події» відповідно до статті 198 ПКУ. Водночас повідомляємо, що Законом України №1797-VІІІ від 21.12.2016 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні», зокрема, внесено зміни до пункту 198.6 статті 198 ПКУ … Зазначені норми набули чинності 01.01.2017. Отже, з 01.01.2017 терміни формування податкового кредиту платниками податку визначаються з урахуванням положень пункту 198.6. статті 198 ПКУ (не пізніше ніж через 365 календарних днів з дати складення податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних), незалежно від того, коли була складена податкова накладна: до 01.01.2017 чи після цієї дати …».
Позивачем надано до суду Витяг №1728044500008 з Реєстру платників податку на додану вартість про реєстрацію ПАТ "Запоріжжяобленерго" як платника податку на додану вартість (а.с.22).
Вирішуючи спір по суті суд, беручи до уваги наведене вище, виходить з наступного.
Законом України №812-VІІІ від 24.11.2015 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення передумов для нової моделі ринку природного газу та забезпечення стабільності розрахунків підприємств енергетичної галузі", який набрав чинності з 01.01.2016, підрозділ 2 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України був доповнений пунктом 44, згідно з яким: "44.Тимчасово, до 1 січня 2019 року, платники податку, які здійснюють постачання (у тому числі оптове), передачу, розподіл електричної та/або теплової енергії, постачання вугілля та/або продуктів його збагачення товарних позицій 2701, 2702, 2703 00 00 00, 2704 00 згідно з УКТ ЗЕД, надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, визначають дату виникнення податкових зобов'язань та податкового кредиту за касовим методом. Норма цього пункту поширюється на операції, за якими дата виникнення першої з подій, визначених у пункті 187.1 статті 187 та у пункті 198.2 статті 198 цього Кодексу, припадає на звітні (податкові) періоди до 1 січня 2019 року. У разі якщо операції, визначені цим пунктом, мають безперервний або ритмічний характер постачання, платники податку: покупцям - платникам податку - можуть складати не пізніше останнього дня місяця, в якому отримано кошти, зведені податкові накладні на кожного платника податку, з яким постачання мають такий характер, з урахуванням усієї суми отриманих коштів протягом такого місяця; покупцям - особам, не зареєстрованим платниками податку, - можуть складати не пізніше останнього дня місяця, в якому отримано кошти, зведену податкову накладну з урахуванням усієї суми отриманих коштів протягом такого місяця. Для цілей цього пункту ритмічним характером постачання вважається постачання товарів/послуг одному покупцю два та більше разів на місяць".
Тобто, з 01.01.2016 ПАТ "Запоріжжяобленерго" як платник податку на додану вартість, який здійснює постачання, передачу, розподіл електричної енергії, визначає дату виникнення податкових зобов'язань і податкового кредиту за касовим методом.
Відповідно до пп.14.1.266 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України касовий метод для цілей оподаткування згідно з розділом V цього Кодексу - метод податкового обліку, за яким дата виникнення податкових зобов'язань визначається як дата зарахування (отримання) коштів на банківський рахунок (у касу) платника податку або дата отримання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) ним товарів (послуг), а дата виникнення права на податковий кредит визначається як дата списання коштів з банківського рахунку (видачі з каси) платника податку або дата надання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) йому товарів (послуг).
Термін дії касового методу для платників податку, до яких відноситься і ПАТ "Запоріжжяобленерго", Законом України №1797-VІІІ від 21.12.2016 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні" був продовжений до 01.01.2019.
Згідно з пп.4 п.90 Розділу І Закону України №1797-VІІІ від 21.12.2016 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні" (який в цій частині набрав чинності з 01.01.2017) до Податкового кодексу України внесено наступні зміни: "4) у пункті 198.6: абзац четвертий викласти в такій редакції: "У разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складення податкової накладної/розрахунку коригування. У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних згідно з пунктом 201.16 статті 201 цього Кодексу перебіг зазначеного строку переривається на період зупинення їх реєстрації та відновлюється з дня припинення процедури зупинення їх реєстрації згідно з підпунктом 201.16.4 пункту 201.16 статті 201 цього Кодексу"; абзаци п'ятий - сьомий замінити одним абзацом такого змісту: "Суми податку, сплачені (нараховані) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних/розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних з порушенням строку реєстрації, включаються до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкові накладні/розрахунки коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, але не пізніше ніж через 365 календарних днів з дати складення податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних, у тому числі для платників податку, які застосовують касовий метод. У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних згідно з пунктом 201.16 статті 201 цього Кодексу перебіг зазначеного строку переривається на період зупинення їх реєстрації та відновлюється з дня припинення процедури зупинення їх реєстрації згідно з підпунктом 201.16.4 пункту 201.16 статті 201 цього Кодексу"".
До внесення змін Законом України №1797-VІІІ від 21.12.2016 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні" п.198.6 ст.198 Податкового кодексу України містив у собі, зокрема, наступні приписи: "… У разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складення податкової накладної. Суми податку, сплачені (нараховані) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних/розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних з порушенням терміну реєстрації, відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкові накладні/розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, але не пізніше: ніж через 365 календарних днів з дати складення податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних; для платників податку, що застосовують касовий метод, - ніж через 60 календарних днів з дати списання коштів з банківського рахунка платника податку".
У листі ДФС України від 22.01.2016 №2055/7/99-99-19-03-02-17 "Про окремі особливості застосування касового методу визначення дати виникнення податкових зобов'язань та податкового кредиту підприємствами енергетичної галузі" зазначено наступне: "… При формуванні податкового кредиту за касовим методом слід приймати до уваги, що за правилами, встановленими пунктом 198.6 статті 198 розділу V Кодексу, податковий кредит визначається на підставі податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН, в звітному податковому періоді, в якому було здійснено списання коштів з банківського рахунку (видачі з каси) платника податку або надано постачальнику інші види компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) йому товарів (послуг), але не пізніше, ніж через 60 календарних днів з дати списання коштів з банківського рахунка платника податку. Суми податку на додану вартість, сплачені/нараховані до 1 січня 2016 року у зв'язку з придбанням товарів/послуг, включаються до складу податкового кредиту за правилами, які були діючими до вказаної дати, на підставі податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН, але не пізніше 365 календарних днів з дати їх складання. У випадку придбання товарів/послуг, які не призначені для використання в операціях з постачання товарів/послуг, перерахованих у пункті 44 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу, касовий метод визначення податкового кредиту з ПДВ платниками податку не застосовується. Дата податкового кредиту за такими операціями визначається у загальному порядку за правилом "першої події" відповідно до статті 198 Кодексу …".
Враховуючи матеріали справи, норми права, суд погоджується з викладеним відповідачем в індивідуальній податковій консультації щодо порядку формування податкового кредиту підприємством, яке застосовує касовий метод податкового обліку, наданій позивачу листом від 18.05.2017 за №269/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п.52.2 ст.52 Податкового кодексу України).
Відповідно до п.52.3 ст.52 Податкового кодексу України за вибором платника податків індивідуальна податкова консультація надається в усній або письмовій формі. Індивідуальна податкова консультація, надана в письмовій формі, обов’язково повинна містити назву - податкова консультація, реєстраційний номер в єдиній базі індивідуальних податкових консультацій, опис питань, що порушуються платником податків, з урахуванням фактичних обставин, зазначених у зверненні платника податків, обґрунтування застосування норм законодавства та висновок з питань практичного використання таких норм законодавства.
Згідно з п.52.5 ст.52 Податкового кодексу України контролюючий орган в Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі, областях, міжрегіональний територіальний орган зобов’язаний надіслати центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, індивідуальну податкову консультацію протягом 15 календарних днів, що настають за днем отримання звернення платника податків на отримання індивідуальної податкової консультації, для розгляду питання про внесення відомостей про таку консультацію до єдиного реєстру індивідуальних податкових консультацій, про що повідомляє платнику податків у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, отримавши індивідуальну податкову консультацію від контролюючого органу, який йому підпорядковується, протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання такої консультації, але не більше 35 календарних днів, що настають за днем отримання контролюючим органом відповідного звернення платників податків, приймає одне із таких рішень: про внесення відомостей про індивідуальну податкову консультацію до єдиного реєстру індивідуальних податкових консультацій, про що повідомляє протягом одного робочого дня з моменту прийняття рішення контролюючий орган, який йому підпорядковується; про відмову у внесенні відомостей до єдиного реєстру індивідуальних податкових консультацій, з одночасним наданням платнику податків від свого імені індивідуальної податкової консультації та внесенням відомостей про таку консультацію до зазначеного реєстру, про що повідомляє протягом одного робочого дня з моменту прийняття рішення контролюючий орган, який йому підпорядковується, та платника податків у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.
Як передбачено п.53.2 ст.53 Податкового кодексу України, платник податків може оскаржити до суду наказ про затвердження узагальнюючої податкової консультації або надану йому індивідуальну податкову консультацію як правовий акт індивідуальної дії, викладені в письмовій формі, які, на думку такого платника податків, суперечать нормам або змісту відповідного податку чи збору. Скасування судом наказу про затвердження узагальнюючої податкової консультації або індивідуальної податкової консультації є підставою для надання нової податкової консультації з урахуванням висновків суду. Протягом 30 календарних днів з дня набрання законної сили рішенням суду про скасування наказу про затвердження узагальнюючої податкової консультації або індивідуальної податкової консультації центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, або контролюючий орган з урахуванням висновків суду зобов'язані опублікувати узагальнюючу податкову консультацію або надати платнику податків індивідуальну податкову консультацію.
Позивачем не доведено порушення ДФС України приписів норм права при підготовці та оформленні листом №269/6/99-99-15-03-02-15/ІПК від 18.05.2017 індивідуальної податкової консультації позивачу.
Зміст наданої ПАТ "Запоріжжяобленерго" індивідуальної податкової консультації (лист №269/6/99-99-15-03-02-15/ІПК від 18.05.2017), на думку суду, не суперечить вимогам чинного податкового законодавства України. Відтак, правових підстав для скасування цієї індивідуальної податкової консультації не встановлено.
Згідно з ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Як зазначено у ч.1 ст.11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
З огляду на викладене вище, позовні вимоги є не обґрунтованими і не підлягають задоволенню. Доводи позивача не приймаються судом до уваги виходячи з вище зазначеного.
Суд вирішує питання щодо судових витрат у постанові суду або ухвалою (ч.1 ст.98 КАС України).
Судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи (ч.1 ст.87 КАС України).
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.11, 17, 71, 94, 158-163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволені позову відмовити у повному обсязі.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили у строк та порядок визначений ст.ст.167, 186, 254 КАС України.
Постанова суду першої інстанції оскаржується у строк та порядок встановлений ст.ст.167, 186 КАС України.
Постанова виготовлена у повному обсязі 27.10.2017.
Головуючий суддя О.О. Прасов
Суддя М.С. Лазаренко
Суддя І.В. Садовий