
Дунаєвецький районний суд Хмельницької області
Справа № 674/1498/17
Провадження № 3/674/409/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 листопада 2017 року Суддя Дунаєвецького районного суду
Хмельницької області ОСОБА_1 В. М.
розглянувши матеріали Дунаєвецького ВП ГУНП в Хмельницькій області,
про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_2,
ІНФОРМАЦІЯ_1,
українця, громадянина України, не працюючого, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2,
- за ч.2 ст. 130 КУпАП,
В С Т А Н О В И В :
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії БР №056927 від 08.10.2017 року, ОСОБА_2 08 жовтня 2017 року о 03:30 год. в м.Дунаївці по вул.Шевченка, 115 керував автомобілем ВАЗ-2163, д.н.з. ВХ1194А1 в стані алкогольного спяніння (різкий запах алкоголю з рота, почервоніння обличчя). На місці зупинки від проходження та продування приладу «ДРАГЕР-6810», а також пройти медичний огляд в Дунаєвецькій ЦРЛ на стан алкогольного спяніння відмовився. Дане порушення ОСОБА_2 скоїв повторно протягом року, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.2ст.130КУпАП.
Вину ОСОБА_2 в судовому засіданні визнав, не заперечив, що відмовився пройти огляд на стан алкогольного спяніння.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що вина ОСОБА_2 у скоєнні адміністративного правопорушення підтверджується матеріалами адміністративної справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії БР №056927, постановою Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 11 жовтня 2017 року та письмовими поясненнями свідків.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що вина ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.130 КУпАП, а саме: у відмові особою, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння повторно протягом року, доведена.
Відповідно до ст.ст.34, 35 КУпАП обставин, що обтяжують та пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, не встановлено.
Обираючи вид адміністративного стягнення у справі про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 130 КУпАП, суд, зокрема, вирішує питання про застосування додаткового стягнення у виді оплатного вилучення транспортного засобу або без застосування такого.
З п. 28постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року №14 «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» вбачається, що оплатне вилучення транспортного засобу застосовується як додатковий вид стягнення до особи, яка вчинила правопорушення, керуючи транспортним засобом, що їй належить.
З матеріалів адміністративної справи вбачається, що ОСОБА_2 не являється власником транспортного засобу, тому у суду відсутні правові підстави для його оплатного вилучення.
Відповідно ст.ст.23, 33 КУпАП при призначенні покарання суд враховує характер вчиненого правопорушення, відомості про його особу і вважає, що оскільки адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, стягнення слід накласти у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.
Відповідно дост. 40-1 КУпАП з правопорушника підлягає стягненню судовий збір у розмірі 320 гривень.
Керуючись ст. ст.221,283,284 КУпАПта на підставі ч.2 ст. 130 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_2 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 20 400 (двадцять тисяч чотириста) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки без оплатного вилучення транспортного засобу.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в розмірі 320 (триста двадцять ) грн.
Реквізити для здійснення перерахування коштів судового збору в Дунаєвецький районний суд Хмельницької області: отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; кодза ЄДРПОУ:37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві; код банку отримувача:820019; рахунок отримувача 31215256700001; код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Хмельницької області через Дунаєвецький райсуд в 10-тиденний строк з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку оскарження (внесення подання прокурора) цієї постанови, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого ст.26 КУпАП.
Строк пред'явлення документа до виконання 3 місяці з дня винесення постанови.
Суддя:/підпис/
Вірно:
Голова Дунаєвецького районного суду ОСОБА_1