
Провадження № 3/243/1792/2017
Справа № 243/8467/17
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 листопада 2017 року суддя Словянського міськрайонного суду Донецької області Р.В. Кузнецов, розглянувши матеріали, які надійшли із Управління патрульної поліції в містах Краматорську та Словянську Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП: НОМЕР_1, громадянина України, який не працює, місце проживання (перебування): Донецька область, м. Словянськ, вул. Лисичанська, буд. 19,
за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 130 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В :
18 вересня 2017 року о 11 годині 00 хвилин ОСОБА_1, будучи особою яка двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, керував транспортним засобом ИЖ 6.114.01 д/н 8609ДОФ біля будинку № 19 по вул. Лисичанська м. Словянська Донецької області з явними ознаками алкогольного спяніння: запах алкоголю з порожнини рота, червоні очі, порушення мови, від проходження огляду на визначення стану алкогольного спяніння на місці зупинки транспортного засобу за допомогою газоаналізатора «Alcotest 6820» або проведення такого огляду у медичному закладі відмовився у присутності двох свідків, чим порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху України, за що передбачена адміністративна відповідальність встановлена ч. 2 ст. 130 КУпАП.
18 вересня 2017 року відносно ОСОБА_1 був складений протокол про адміністративне правопорушення за ч. 2 ст. 130 КУпАП.
Правопорушник ОСОБА_1 про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином судом, але не використав свого права на безпосередню участь у судовому засіданні, заяв та клопотань від нього не надходило.
Адміністративним порушенням відповідно до ч. 2 ст. 130 КУпАП визнається повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною першою цієї статті.
Адміністративним порушенням відповідно до ч. 1 ст. 130 КУпАП, є керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до п. 2.5 Правил дорожнього руху України, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Згідно із п. 6 розділу І Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом МВС та МОЗ України № 1452/732 від 09 листопада 2015 року, огляд на стан спяніння проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом; лікарем закладу охорони здоровя (у сільській місцевості за відсутності лікаря фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку). Пунктом 15,16 розділу ІІІ цієї Інструкції передбачено, що за результатами огляду на стан спяніння та лабораторними дослідженнями встановлюється діагноз, який вноситься до акта медичного огляду. Висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, видається на підставі акта медичного огляду.
Винність ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення підтверджена також: даними протоколу про адміністративне правопорушення серії БД № 150342 від 18 вересня 2017 року, складеного уповноваженою посадовою особою у встановленому законом порядку, згідно із яким, 18 вересня 2017 року о 11 годині 00 хвилин ОСОБА_1 керував транспортним засобом ИЖ 6.114.01 д/н 8609ДОФ біля будинку № 19 по вул. Лисичанська м. Словянська Донецької області з явними ознаками алкогольного спяніння: запах алкоголю з порожнини рота, червоні очі, порушення мови, від проходження огляду на визначення стану алкогольного спяніння на місці зупинки транспортного засобу за допомогою газоаналізатора «Alcotest 6820» або проведення такого огляду у медичному закладі відмовився у присутності двох свідків (а.с. 3); доданими до протоколу письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3, згідно із якими, 18 вересня 2017 року ОСОБА_1 мав ознаки алкогольного спяніння, серед яких: запах алкоголю з порожнини рота, червоні очі, порушення мови, від проходження огляду на визначення стану алкогольного спяніння на місці зупинки транспортного засобу за допомогою газоаналізатора «Alcotest 6820» або проведення такого огляду у медичному закладі відмовився (а.с. 7,8).
Як вбачається із картки обліку адміністративного правопорушення, постановою Словянського міськрайонного суду Донецької області від 22 травня 2017 року ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП (а.с. 9).
За таких обставин, оцінивши наведені докази в їх сукупності, приходжу до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 130 КУпАП, та доведеність його вини.
Відповідно до положень ст. 4 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» (з відповідними змінами) з ОСОБА_1 підлягає стягненню також судовий збір на користь держави.
На підставі вищенаведеного, керуючись статтями 40-1, 130, 280, 283-284,287 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
П О С Т А Н О В И В :
Визнати ОСОБА_1, винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 130 КУпАП та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 20 400 (двадцять тисяч чотириста) гривень 00 копійок на р/р: 31114149700001 у ГУ ДКСУ у Донецькій області, код банку 834016, отримувач Донецьке УК, ідентифікаційний код отримувача 21081300, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 3 (три) роки.
Стягнути з ОСОБА_1, судовий збір на користь держави у розмірі 320 (триста двадцять) грн. 00 коп. отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/2203016, код отримувача (ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача ГУДКСУ у м. Києві, МФО 820019, р/р 31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106.
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Апеляційного суду Донецької області через Словянський міськрайонний суд, який виніс постанову.
Строк предявлення постанови до виконання три місяці.
Суддя Словянського
міськрайонного суду ОСОБА_4