
Справа № 379/1479/17
3/379/422/17
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21.11.2017 рокум.Тараща
Суддя Таращанського районного суду Київської області Василенко Олег Михайлович, розглянувши матеріали адміністративної справи, що надійшли від Головного управління ДФС у Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1, проживаючу за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, незаміжню, не маючу на утриманні неповнолітніх дітей, головного бухгалтера СТОВ «Лучанське-2» (код за ЄДРПОУ 32405431, місцезнаходження: с. Лука Таращанського району Київської області), раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, за вчинення правопорушення передбаченогост. 155-1 ч. 1 КУпАП , -
В С Т А Н О В И В:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 487 від 07.11.2017, складеного головним державним ревізором-інспектором ГУ ДФС у Київській області ОСОБА_2 вбачається, що ОСОБА_1, будучи головним бухгалтером СТОВ «Лучанське-2» (код за ЄДРПОУ 32405431, місцезнаходження: с. Лука Таращанського району Київської області), вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 155-1 КУпАП: при проведенні фактичної перевірки виявлено порушення порядку проведення розрахункових операцій, а саме: проведення розрахункових операцій готівкою за надані послуги без застосування РРО, без видачі розрахункових документів (фіскальних чеків РРО) на повну суму проведених операцій, чим порушено п. 1, п. 2 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Приписами ч. 1 ст. 245 КУпАП передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Пунктами 1, 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП закріплено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
У відповідності до вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, імя, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
При цьому, у коментованій статті 256 КУпАП, зазначено, що протокол про адміністративне правопорушення повинен містити перелік всіх обовязкових реквізитів протоколу, і у разі їх відсутності він не має доказового значення. Протокол про адміністративне правопорушення займає провідне місце в числі засобів, за допомогою яких встановлюються фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку посадові особи встановлюють наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, вину особи в його вчиненні та інші обставини, що вказуються у ст. 280 КУпАП i мають значення для правильного розвязання справи. Така позиція законодавця вимагає вiд посадових осiб, якi складають протокол, суворо дотримуватися порядку його оформлення.
Проте, в порушення вимогст. 256 КУпАП посадовою особою, яка склала протокол, не конкретизовано суть адміністративного правопорушення (не зазначено фактичної дати та місця проведення розрахункових операцій готівкою за надані послуги без застосування РРО, без видачі розрахункових документів (фіскальних чеків РРО) на повну суму проведених операцій). Крім того, у відповідній графі зазначена не дата вчинення правопорушення, а дата фактичної перевірки СТОВ «Лучанське-2».
При цьому, суд звертає увагу, що обовязок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення, який в порядку ст. 251 КУпАП є одним з доказів в справі про адміністративне правопорушення, та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка має право складати відповідний протокол, та не може бути перекладено на суд.
За змістомст. 278 КУпАП, при виявленні недоліків в протоколі про адміністративне правопорушення, складеному всупереч вимогст. 256 КУпАП, або в інших матеріалах, що перешкоджають або унеможливлюють об'єктивний розгляд справи, особа, що провадить підготовку до розгляду справи, повертає матеріали справи про адміністративне правопорушення відповідному органу, що порушив провадження в адміністративній справі, на доопрацювання.
У звязку з вказаними недоліками, існуючу необхідність в усуненні зазначених недоліків, відповідно до вимог ст. ст.256,278 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 повертається для належного оформлення уповноваженій посадовій особі, котра складала даний протокол, оскільки саме вона порушила провадження у справі.
Керуючись ст.ст. 245, 256, 278 КУпАП , -
ПОСТАНОВИВ :
Адміністративний матеріал щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ст. 155-1 ч. 1 КУпАПповернути до Головного управління ДФС у Київській області для доопрацювання та належного оформлення.
Постанову разом із матеріалами адміністративної справи направити до Головного управління ДФС у Київській області.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: ОСОБА_3.