Постанова № 7039624, 03.12.2009, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.12.2009
Номер справи
2а-19501/09/0570
Номер документу
7039624
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03 грудня 2009 р.                                                                       справа № 2а-19501/09/0570

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого                                                  судді

при секретарі                                                  Шалагіновій М.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Слов’янської об’єднаної державної

податкової інспекції

до Малого приватного підприємства

«КІМ»

про стягнення податкової заборгованості

перед бюджетом

                                                                                          

В С Т А Н О В И В:

Слов’янська об’єднана державна податкова інспекція звернулася до суду з позовом до Малого приватного підприємства «КІМ» про стягнення податкової заборгованості перед бюджетом.

В обґрунтування позову зазначено, що Мале приватне підприємство «КІМ» зареєстровано рішенням Слов’янської районної державної адміністрації №315 від 26.06.1995 року. 03.07.1995р. підприємство взято на податковий облік за №351.

Відповідно до ст.. 9 Закону України «Про систему оподаткування» МПП «КІМ» зобов’язано своєчасно та у повному обсязі сплачувати до бюджетів належні суми податків та зборів (обов’язкових платежів), однак вказані зобов’язання не виконало, у зв’язку з чим, станом на 28.09.2009 року виникла заборгованість з податку на прибуток, на загальну суму 2209,24 грн. з них:

-          заборгованість по фінансовим санкціям – в сумі 2209 грн.,

-          залишок несплаченої пені – 0,24 грн.

03.10.07 року було прийнято податкове повідомлення – рішення №1682831540/0 на суму 2210 грн., за ненадання декларацій з податку на прибуток, яке вручено відповідачу 06.10.07 року.

Залишок несплаченої пені, яка нарахована згідно ст. 16 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.00 року, №2181 ІІІ (зі змінами та доповненнями), складає 0,24 грн.

25.10.07 року боржнику направлена перша податкова вимога №1/810 від 18.10.07 року на суму 2210 грн., яка вручена відповідачу 02.11.07 року.

08.04.08 року боржнику направлена друга податкова вимога №2/229 від 07.04.08 року на суму 2210 грн., від отримання якої відповідач відмовився 10.04.08 року.

09.04.08 року Слов’янською ОДПІ було прийняте рішення №24-014-7/64 «Про стягнення коштів та продажу інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу, яке вручено відповідачу 14.04.08 року.

На теперішній час заборгованість не сплачена.

Просили стягнути з відповідача заборгованість в сумі 2209,24 гривень.

Представник позивача у судове засідання не з’явився, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, надав письмову заяву про розгляд справи без його участі.

Представник відповідача у судове засідання не з’явився, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, своїх заперечень та заяв про відкладення розгляду справи до суду не надав.

За таких підстав суд відповідно до ст. 128 КАС України визнав можливим розглянути справу без участі представник позивача і представника відповідача та на підставі доказів наданих у справі.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Так, судом встановлено, що відповідно до ст. 2 ЗУ «Про державну податкову службу України» на податкову службу покладений обов’язок контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів, установлених законодавством.

Згідно ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право:

1) здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків);

2) здійснювати контроль за:

додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку;

11) застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України ( Пункт 11 статті 11 із змінами, внесеними згідно з Законом № 2505-IV ( 2505-15 ) від 25.03.2005).

Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, функцію подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Позивач є суб`єктом владних повноважень та здійснює в даних правовідносинах надані йому Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.

На підставі акту Слов’янської ОДПІ №6185/15-1 від 25.09.07 року, за неподання декларацій з податку на прибуток за 13 податкових періодів, прийнято податкове повідомлення – рішення №1682831540\0 від 03.10.07 року на суму 2209,24 грн., яке вручено відповідачу 06.10.07 року та оскаржено не було.

До теперішнього часу сума заборгованості відповідачем не сплачена.

25.10.07 року боржнику направлена перша податкова вимога №1/810 від 18.10.07 року на суму 2210 грн., яка вручена відповідачу 02.11.07 року.

08.04.08 року боржнику направлена друга податкова вимога №2/229 від 07.04.08 року на суму 2210 грн., від отримання якої відповідач відмовився 10.04.08 року.

09.04.08 року Слов’янською ОДПІ було прийняте рішення №24-014-7/64 «Про стягнення коштів та продажу інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу, яке вручено відповідачу 14.04.08 року.

У встановлений ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-ІІІ від 21.12.2000 року 10-денний термін з дати отримання податкових повідомлень-рішень платник податків не сплатив донараховані суми податкових зобов’язань.

Згідно п.12 Інструкції «Про порядок застосування та стягнення сум штрафних санкцій органами державної податкової служби», затвердженої Наказом ДПА України від 17.03.2001р. №110, відповідальність за повноту і своєчасність сплати донарахованих податків, інших платежів, застосованих сум штрафних санкцій несуть платники податків.

Відповідно до п.13 зазначеної Інструкції сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією Інструкцією, та інших штрафних санкцій, застосування і стягнення яких чинним законодавством віднесено до компетенції органів державної податкової служби, здійснюється у порядку, визначеному відповідними законами України.

Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до п.3.1 ст. 3 ЗУ «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнуті виключно за рішенням суду.

Відповідно до ст. ст. 2, 9 Бюджетного Кодексу України надходження від штрафів та фінансових санкцій входять до складу бюджету України та підлягають стягненню відповідними органами, яким відповідно до закону надано право стягування до бюджету податків, зборів (обов’язкових платежів) та інших надходжень до складу яких належить зокрема система органів податкової служби.

Відповідно до пункту 30 статті 2 Бюджетного кодексу України органи стягнення - податкові, митні та інші державні органи, яким відповідно до закону надано право стягнення до бюджету податків, зборів (обов'язкових платежів) та інших надходжень.

Оскільки відповідачем у встановлений законом строк заборгованість сплачена не була, суд з урахуванням приведених норм діючого законодавства приходить до висновку про необхідність стягнення зазначеної суми заборгованості з відповідача.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 17-20, 51, 69-72, 86, 121, 158-164, 167 КАС України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Позов Слов’янської об’єднаної державної податкової інспекції до Малого приватного підприємства «КІМ» про стягнення податкової заборгованості перед бюджетом - задовольнити.          

Стягнути на користь Державного бюджету України з Малого приватного підприємства «КІМ» (84162, Донецька обл., Слов’янський район, смт. Черкаське, вул. Кірова, 119, ЄДРПОУ 23337570) податкову заборгованість з податку на прибуток в сумі 2209,24 грн., на рахунок № 3111900970003339 код платежу 11021018, одержувач УДК м. Слов’янську та Слов’янському району ОКПО 34686605, банк ГУДКУ в Донецькій області , МФО 834016.

Постанова в повному обсязі виготовлена 08.12.2009 року.

          Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

          Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

          Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                                           Козаченко А.В.