
Справа № 165/62/17
Провадження № 2/165/199/17
НОВОВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
заочне
15 листопада 2017 року м. Нововолинськ
Нововолинський міський суд Волинської області в складі
головуючого судді Ушакова М.М.,
з участю секретаря Лубаєвської Л.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Нововолинську цивільну справу за позовною заявою заступника керівника Володимир-Волинської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Дежавного підприємства "Волиньвугілля" до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди завданої внаслідок вчинення кримінального правопорушення, -
встановив:
12 січня 2017 року заступник керівника Володимир-Волинської місцевої прокуратури звернувся до суду в інтересах держави в особі Дежавного підприємства "Волиньвугілля" з позовом до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди завданої внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що за наслідками судового розгляду кримінального провадження №12013020050001343 встановлено, що ОСОБА_1 в період часу з 03.05.2012 по 02.04.2013 м. Нововолинську, згідно наказу №67-к від 03.05.2012 працюючи на посаді виконуючого обов’язки директора відокремленого підрозділу «Шахтоуправління «Нововолинське» державного підприємства «Волиньвугілля», будучи згідно Галузевої угоди між Міністерством енергетики та вугільної промисловості України, іншими державними органами, власниками (об’єднаннями власників), що діють у вугільній галузі, і всеукраїнськими профспілками вугільної промисловості, 2001 року із змінами та доповненнями, Колективного договору відокремленого підрозділу «Шахтоуправління «Нововолинське» ДП «Волиньвугілля» в редакції 2011 року із змінами та доповненнями, Положення про відокремлений підрозділ "Шахтоуправління «Нововолинське» Державного підприємства «Волиньвугілля, затвердженим 16.09.2009 Генеральним директором ДП «Волиньвугілля» погодженим Міністерством вугільної промисловості України та Волинським теркомом профспілок працівників вугільної галузі будучи службовою особою, наділеним адміністративно-господарськими та організаційно-розпорядчими функціями, всупереч вимогам ст.15 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 щодо організації оплати праці на підприємстві з дотриманням норм та гарантій передбачених законодавством; п.6 ст.8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 де вказано, що керівник підприємства зобов'язаний створити необхідні умови для правильного ведення бухгалтерського обліку, забезпечити неухильне виконання всіма підрозділами, службами та працівниками, причетними до бухгалтерського обліку, правомірних вимог бухгалтера щодо дотримання порядку оформлення та подання до обліку первинних документів, п. 9.15.9 Галузевої угоди між Міністерством енергетики та вугільної промисловості України, іншими державними органами, власниками (об’єднаннями власників), що діють у вугільній галузі, і всеукраїнськими профспілками вугільної промисловості з доповненнями і змінами, положення якої згідно ч. 1 ст.9 Закону України «Про Колективні договори і угоди», діють безпосередньо і є обов'язковими для всіх суб'єктів, що перебувають у сфері дії сторін, які підписали угоду де зазначено, що виплата заробітної плати працівникам підприємства, відособлених (структурних) підрозділів повинна проводитися у межах скоригованого розрахункового фонду оплати праці за відповідний період і перевищення фактичного фонду оплати праці може проводитися за наявності дозволу сторони власників; п.2.2.4, п. 3.2.4 «Положення про преміювання працівників на підприємствах вугільної промисловості», що є додатком до Галузевої угоди та де вказані умови можливості працівників і технічних службовців на підприємствах вугільної промисловості; п.8.3, п.9.3 Колективного договору ВП «Шахтоуправління «Нововолинське» ДП «Волиньвугілля» де зазначено, що остання неділя серпня є професійним святом працівників вугільної промисловості - Днем шахтаря і оплата праці працівників Підприємства проводиться у відповідності з Законом України «Про оплату праці», Кодексом Законів про працю України, іншими нормативними та законодавчими актами, а також з Генеральною та Галузевою угодами, п.1.4, 1.9 «Положення про преміювання працівників ВП «Шахтоуправління «Нововолинське» за основні результати господарської діяльності» де вказано, що при визначені показників преміювання до обрахування приймаються показники обсягів робіт (продукції), виконані (вироблені) відповідно до технічних умов діючих стандартів, а також - відповідно до «Інструкції з обліку обсягів видобутку рядового вугілля та готової вугільної продукції на шахтах, розрізах і збагачувальних (брикетних) фабриках Мінвуглепрому України», згідно яких премії нараховані працівникам відповідно до цього положення, відносяться на витрати виробництва і виплачуються за рахунок собівартості; «Положення преміювання працівників ВП Шахтоуправління «Нововолинське» за виконання додаткового завдання з видобутку вугілля, проведення гірничих виробок та відрядження вугілля для постачання на теплові електростанції України» де зазначено, що премія за виконання додаткового завдання виплачується за рахунок і в межах скоригованого фонду оплати праці, п.5.5, 9.2, 9.4 та 9.13 «Положення про відокремлений підрозділ «Шахтоуправління «Нововолинське», в редакції 2009 року де вказано, що керівник відокремленого підрозділу розпоряджається коштами та майном Підрозділу відповідно до чинного законодавства та даного положення і несе відповідальність за невиконання планових завдань з видобутку вугілля, проведення підготовчих виробок, продуктивності праці, собівартості й інших установлених показників, нераціональне використання основних виробничих фондів, капітальних вкладень і фінансових ресурсів та перевищення скоригованого фонду оплати праці, достовірно знаючи про фінансовий стан – ввіреного йому підприємства та постійне невиконання планових завдань з видобутку та реалізації вугілля, шляхом зловживання своїм службовим становищем, що виразилося у використанні адміністративно-господарських та організаційно-розпорядчих функцій діючи із прямим умислом спрямованим на заволодіння чужим майном в користь третіх осіб, усвідомлюючи в силу своїх службових обов’язків, про наявність перевитрат фактичного фонду оплати праці над величиною скоригованого розрахункового фонду оплати праці, про перевищення встановленої (планової) собівартості кінцевої продукції по відособленому підрозділу в цілому у відповідні періоди, що прямо обмежувало можливість виплати із перевищенням фонду заробітної плати, без наявності дозволу власника, відповідно не отримавши такі дозволи, з підстав, що суперечать вище переліченим нормативним актам, видавав накази про преміювання, внаслідок чого є безпідставно нарахована та виплачена премія працівникамдержавного підприємства на суму 132031 грн. Всього ОСОБА_1 заволодів чужим майном, зловживаючи своїм службовим становищем на свою користь у сумі 12210 грн., а також на користь третіх осіб на суму 119821 грн. (12210+119821=132031).
Своїми умисними діями, що виразились у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїми службовим становищем ОСОБА_1 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст.191 КК України.
Обвинувальний акт у кримінальному провадженні № 12013020050001343 відносно ОСОБА_1 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.191 КК України 26.02.2016 року скеровано до Нововолинського міського суду Волинської області.
Ухвалою Нововолинського міського суду Волинської області від 30.11.2016 року ОСОБА_1 звільнено від кримінальної відповідальності за ч.2 ст.191 КК України на підставі ст.48 КК України у зв’язку із зміною обстановки.
Цивільний позов прокурора в інтересах держави в особі ДП «Волиньвугілля» до ОСОБА_1 про відшкодування майнової шкоди, завданої кримінальним правопорушення на суму 132031 грн. залишено без розгляду.
В добровільному порядку ОСОБА_1 збитки завдані кримінальним правопорушенням ДП «Волиньвугілля» не відшкодував, тому просить стягнути з відповідача на користь держави в особі ДП «Волиньвугілля» 132031 грн. на відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок вчинення кримінального правопорушення. Прокурор також зазначає, що підстави представництва прокурором інтересів держави полягають у тому, що факт безпідставного нарахування премій ОСОБА_1 керівництву ДП «Волиньвугілля» стало відомо за результатами проведеної ревізії у період з 01.01.2012 року по 31.12.2013 року, незважаючи це, за наявності правових підстав для стягнення з відповідача завданої шкоди, службовими особами ДП «Волиньвугілля» ніяких заходів щодо відшкодування шкоди не здійснювалось. Невідшкодування ОСОБА_1 завданої шкоди порушує інтереси держави, так як ДП «Волиньвугілля» перебуває у скрутному фінансовому становищі у зв’язку із недофінансуванням державою видатків на утримання і функціонування підприємства, існуванням заборгованості по виплаті заробітної плати, відсутністю дотацій держави на компенсацію собівартості видобутого вугілля. За таких обставин у прокурора є всі правові підстави для представництва інтересів держави в суді.
До проведення судового засідання прокурор Тиха Т.А. подала до суду письмову заяву, просила справу розглядати у її відсутності, позовні вимоги підтримує повністю, просить позов задовольнити, не заперечує проти винесення заочного рішення.
Представник ДП «Волиньвугілля» в судове засідання не з’явився, подав до суду письмову заяву, просить справу слухати у його відсутності, при винесенні рішення покладається на розсуд суду.
Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причину неявки в судове засідання не повідомив. Адвокат ОСОБА_2, як представник відповідача ОСОБА_1 подав до суду письмову заяву про відкладення розгляду справи у зв'язку із лікуванням ОСОБА_1 у Великомостівській лікарні. Однак в матеріалах справи відсутні підтверджуючі документи того, що між відповідачем ОСОБА_1 та адвокатом ОСОБА_2 укладено договір про надання правової допомоги, договір про представництво у суді.
Відповідно до ч.1 ст. 224 ЦПК України у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки або зазначені ним причини визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Оскільки прокурор не заперечує проти заочного розгляду справи, суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.224 ЦПК України.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 надсилалися судові повістки про виклик до суду на адресу зазначену в позові, повідомлену прокурором, однак поштові відправлення не були вручені йому із незалежних від суду причин. В суд він не з'являвся, причин неявки суду не повідомляв.
Слід також зазначити, що Європейський Суд з прав людини у своєму рішенні від 03 квітня 2008 року у справі «Пономарьова проти України» констатував, що сторони мають вживати заходи, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.
ОСОБА_1 про стан фактично відомої йому в провадженні Нововолинського міського суду цивільної справи за позовом заступника керівника Володимир-Волинської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Державного підприємства "Волиньвугілля" до нього про відшкодування збитків, заподіяних внаслідок вчинення кримінального правопорушення, як встановлено судом, - не цікавився.
До заяви доданої представником відповідача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 не додано підтверджуючих документів щодо перебування ОСОБА_1 у лікарні, та неможливості прибути до суду.
З’ясувавши обставини справи та дослідивши письмові докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є підставні і підлягають до задоволення.
Відповідно до ч. 3 ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший субєкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу.
ДП «Волиньвугілля» засноване на державній власності та належить до сфери управління Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, відповідно невідшкодування шкоди відповідачем порушує інтереси держави.
Як вбачається з матеріалів справи, 11.01.2017 заступник керівника Володимир-Волинської місцевої прокуратури звернувся з листом до в.о. генерального директора ДП «Волиньвугілля» ОСОБА_3, в якому повідомив про факт пред’явлення Володимир-Волинською місцевою прокуратурою у відповідності до абз.2 ч.4 ст.23 Закону України «Про прокуратуру» позову в інтересах держави в особі ДП «Волиньвугілля» про відшкодування збитків, заподіяних внаслідок вчинення кримінального правопорушення, з ОСОБА_1 в сумі 132031 грн., роз’яснивши право на оскарження наявності підстав для представництва (а.с.4).
На час розгляду справи позивач не надав підтвердження вжиття заходів для відшкодування шкоди ОСОБА_1 державному підприємству «Волиньвугілля», не бере участі у судовому розгляді справи, з приводу розгляду позовних вимог покладається на розсуд суду.
На підставі наведеного, відповідно до ч. 2 ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» суд підтверджує наявність підстав для представництва прокурором інтересів ДП «Волиньвугілля» у правовідносинах із стягнення з відповідача шкоди, заподіяної внаслідок кримінального правопорушення.
Згідно із ч. 4 ст. 61 ЦПК України вирок у кримінальному провадженні, що набрав законної сили, або постанова суду у справі про адміністративне правопорушення обов'язкові для суду, що розглядає справу про цивільно-правові наслідки дій особи, стосовно якої ухвалено вирок або постанову суду, з питань, чи мали місце ці дії та чи вчинені вони цією особою.
Ухвалою Нововолинського міського суду від 30.11.2016 року встановлено, що ОСОБА_1 в період часу з 03.05.2012 по 02.04.2013 м. Нововолинську, згідно наказу №67-к від 03.05.2012 працюючи на посаді виконуючого обов’язки директора відокремленого підрозділу «Шахтоуправління «Нововолинське» державного підприємства «Волиньвугілля», будучи згідно Галузевої угоди між Міністерством енергетики та вугільної промисловості України, іншими державними органами, власниками (об’єднаннями власників), що діють у вугільній галузі, і всеукраїнськими профспілками вугільної промисловості, 2001 року із змінами та доповненнями, Колективного договору відокремленого підрозділу «Шахтоуправління «Нововолинське» ДП «Волиньвугілля» в редакції 2011 року із змінами та доповненнями, Положення про відокремлений підрозділ "Шахтоуправління «Нововолинське» Державного підприємства «Волиньвугілля, затвердженим 16.09.2009 Генеральним директором ДП «Волиньвугілля» погодженим Міністерством вугільної промисловості України та Волинським теркомом профспілок працівників вугільної галузі будучи службовою особою, наділеним адміністративно-господарськими та організаційно-розпорядчими функціями, всупереч вимогам ст.15 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 щодо організації оплати праці на підприємстві з дотриманням норм та гарантій передбачених законодавством; п.6 ст.8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 де вказано, що керівник підприємства зобов'язаний створити необхідні умови для правильного ведення бухгалтерського обліку, забезпечити неухильне виконання всіма підрозділами, службами та працівниками, причетними до бухгалтерського обліку, правомірних вимог бухгалтера щодо дотримання порядку оформлення та подання до обліку первинних документів, п. 9.15.9 Галузевої угоди між Міністерством енергетики та вугільної промисловості України, іншими державними органами, власниками (об’єднаннями власників), що діють у вугільній галузі, і всеукраїнськими профспілками вугільної промисловості з доповненнями і змінами, положення якої згідно ч. 1 ст.9 Закону України «Про Колективні договори і угоди», діють безпосередньо і є обов'язковими для всіх суб'єктів, що перебувають у сфері дії сторін, які підписали угоду де зазначено, що виплата заробітної плати працівникам підприємства, відособлених (структурних) підрозділів повинна проводитися у межах скоригованого розрахункового фонду оплати праці за відповідний період і перевищення фактичного фонду оплати праці може проводитися за наявності дозволу сторони власників; п.2.2.4, п. 3.2.4 «Положення про преміювання працівників на підприємствах вугільної промисловості», що є додатком до Галузевої угоди та де вказані умови можливості працівників і технічних службовців на підприємствах вугільної промисловості; п.8.3, п.9.3 Колективного договору ВП «Шахтоуправління «Нововолинське» ДП «Волиньвугілля» де зазначено, що остання неділя серпня є професійним святом працівників вугільної промисловості - Днем шахтаря і оплата праці працівників Підприємства проводиться у відповідності з Законом України «Про оплату праці», Кодексом Законів про працю України, іншими нормативними та законодавчими актами, а також з Генеральною та Галузевою угодами, п.1.4, 1.9 «Положення про преміювання працівників ВП «Шахтоуправління «Нововолинське» за основні результати господарської діяльності» де вказано, що при визначені показників преміювання до обрахування приймаються показники обсягів робіт (продукції), виконані (вироблені) відповідно до технічних умов діючих стандартів, а також - відповідно до «Інструкції з обліку обсягів видобутку рядового вугілля та готової вугільної продукції на шахтах, розрізах і збагачувальних (брикетних) фабриках Мінвуглепрому України», згідно яких премії нараховані працівникам відповідно до цього положення, відносяться на витрати виробництва і виплачуються за рахунок собівартості; «Положення преміювання працівників ВП Шахтоуправління «Нововолинське» за виконання додаткового завдання з видобутку вугілля, проведення гірничих виробок та відрядження вугілля для постачання на теплові електростанції України» де зазначено, що премія за виконання додаткового завдання виплачується за рахунок і в межах скоригованого фонду оплати праці, п.5.5, 9.2, 9.4 та 9.13 «Положення про відокремлений підрозділ «Шахтоуправління «Нововолинське», в редакції 2009 року де вказано, що керівник відокремленого підрозділу розпоряджається коштами та майном Підрозділу відповідно до чинного законодавства та даного положення і несе відповідальність за невиконання планових завдань з видобутку вугілля, проведення підготовчих виробок, продуктивності праці, собівартості й інших установлених показників, нераціональне використання основних виробничих фондів, капітальних вкладень і фінансових ресурсів та перевищення скоригованого фонду оплати праці, достовірно знаючи про фінансовий стан – ввіреного йому підприємства та постійне невиконання планових завдань з видобутку та реалізації вугілля, шляхом зловживання своїм службовим становищем, що виразилося у використанні адміністративно-господарських та організаційно-розпорядчих функцій діючи із прямим умислом спрямованим на заволодіння чужим майном в користь третіх осіб, усвідомлюючи в силу своїх службових обов’язків, про наявність перевитрат фактичного фонду оплати праці над величиною скоригованого розрахункового фонду оплати праці, про перевищення встановленої (планової) собівартості кінцевої продукції по відособленому підрозділу в цілому у відповідні періоди, що прямо обмежувало можливість виплати із перевищенням фонду заробітної плати, без наявності дозволу власника, відповідно не отримавши такі дозволи, з підстав, що суперечать вище переліченим нормативним актам, видав наступні накази про преміювання працівників:
№07 від 19.02.2013 «За якісну та своєчасну підготовку звітів з охорони праці та «Комплексної програми підвищення безпеки праці на вугледобувних та шахтобудівних підприємствах за четверний квартал та 12 місяців 2012 року», на підставі якого йому незаконно нараховано та виплачено премію на суму 6105 грн., працівникам підрозділу незаконно нараховано та виплачено премію на суму 40909 грн.;
№08 від 22.02.2013 «Про виконання кадровою службою ВП «ШУ «Нововолинське» значного обсягу робіт з підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів за установленими формами до річного звіту за підсумками роботи у 2012 році», на підставі якого працівникам підрозділу незаконно нараховано та виплачено премію на суму 7616 грн.;
№12 від 01.03.2013р. «Про преміювання працівників бухгалтерської служби за своєчасне і якісне складання річної фінансової звітності», на підставі якого йому незаконно нараховано та виплачено премію на суму 6105 грн., працівникам підрозділу незаконно нараховано та виплачено премію на суму 36714 грн.;
№13 від 07.03.2013 «За своєчасне і якісне складання річної звітності за 2012р. та подання її у встановлені терміни», на підставі якого працівникам підрозділу незаконно нараховано та виплачено премію на суму 29914 грн.;
№14 від 11.03.2013р. «Про преміювання працівників геолого-маркшейдерської служби за якісну та своєчасну здачу річного звіту за 2012р.», на підставі якого працівникам підрозділу незаконно нараховано та виплачено премію на суму 4668 грн.
Всього, ОСОБА_1 заволодів чужим майном, зловживаючи своїм службовим становищем на свою користь у сумі 12210 грн., а також на користь третіх осіб на суму 119821 грн., чим державному підприємству «Волиньвугілля» спричинено матеріальної шкоди на загальну суму 132031 грн.
За результатами розгляду Нововолинським міським судом кримінального провадження про обвинувачення ОСОБА_1 у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.191 КК України, останнього звільнено від кримінальної відповідальності на підставі ст.48 КК України у зв'язку із зміною обстановки, кримінальне провадження закрито, а цивільний позов прокурора в інтересах держави в особі ДП «Волиньвугілля» до ОСОБА_1 про відшкодування майнової шкоди, завданої кримінальним правопорушенням на суму 132031 грн. залишено без розгляду.
В судовому засіданні підтверджено фактичні обставини кримінального правопорушення, вчиненого ОСОБА_1, та встановлений ухвалою Нововолинського міського суду від 30 листопада 2016 року розмір завданої ОСОБА_1 шкоди, тому відповідно до ч. 1 ст. 61 ЦПК України ці обставини не підлягають доказуванню.
Суд встановив, що між сторонами мали місце трудові відносини, під час виконання яких з вини відповідача ОСОБА_1 заподіяно шкоду ДП «Волиньвугілля» через неправомірне преміювання працівників.
Чинним Кодексом законів про працю України передбачені підстави і умови матеріальної відповідальності працівників за шкоду, заподіяну підприємству.
Згідно із ст.130 КЗпП України працівники несуть матеріальну відповідальність за шкоду, заподіяну підприємству, установі, організації внаслідок порушення покладених на них трудових обовязків. При покладенні матеріальної відповідальності права і законні інтереси працівників гарантуються шляхом встановлення відповідальності тільки за пряму дійсну шкоду, лише в межах і порядку, передбачених законодавством, і за умови, коли така шкода заподіяна підприємству, установі, організації винними протиправними діями (бездіяльністю) працівника.
Відповідно до ст. 138 КЗпП України для покладення на працівника матеріальної відповідальності за шкоду власник або уповноважений ним орган повинен довести порушення працівником трудових обовязків, наявність прямої дійсної шкоди, причинний звязок між порушенням і шкодою та вину працівника. Факти порушення ОСОБА_1 своїх трудових обов'язків шляхом вчинення злочину, завдання ним ДП «Волиньвугілля» прямої дійсної шкоди у розмірі 132031 грн., наявність причинного зв’язку між порушенням і шкодою та вина відповідача встановлені ухвалою Нововолинського міського суду від 30.11.2016 року.
Пунктом 3 статті 134 КЗпП України передбачено, що відповідно до законодавства працівники несуть матеріальну відповідальність у повному розмірі шкоди, заподіяної з їх вини підприємству, установі, організації, у випадках, коли шкоди завдано діями працівника, які мають ознаки діянь, переслідуваних у кримінальному порядку.
Суд встановив, що ОСОБА_1 порушуючи покладені на нього трудові обов’язки, вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст.191 КК України, чим завдав шкоду ДП «Волиньвугілля», тому повинен нести відповідальність у повному розмірі шкоди.
Згідно із ч.1 ст. 135-3 КЗпП України розмір заподіяної підприємству, установі, організації шкоди визначається за фактичними втратами, на підставі даних бухгалтерського обліку, виходячи з балансової вартості (собівартості) матеріальних цінностей за вирахуванням зносу згідно з установленими нормами.
Статтею 137 КЗпП України визначено, що суд при визначенні розміру шкоди, що підлягає покриттю, крім прямої дійсної шкоди, враховує ступінь вини працівника і ту конкретну обстановку, за якої шкоду було заподіяно. Коли шкода стала наслідком не лише винної поведінки працівника, але й відсутності умов, що забезпечують збереження матеріальних цінностей, розмір покриття повинен бути відповідно зменшений. Суд може зменшити розмір покриття шкоди, заподіяної працівником, залежно від його майнового стану, за винятком випадків, коли шкода заподіяна злочинними діями працівника, вчиненими з корисливою метою.
Суд вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_1 завдану ним ДП «Волиньвугілля» пряму дійсну шкоду, оскільки у матеріалах справи відсутні докази, на підставі яких суд може зменшити розмір покриття шкоди, заподіяної працівником, відповідно до ст. 137 КЗпП України.
Таким чином, суд вважає, що з вини відповідача ОСОБА_1 завдано шкоду ДП «Волиньвугілля» в розмірі 132031 грн., а тому в порядку відшкодування завданої шкоди з відповідача в користь позивача підлягає до стягнення 132031 грн.
Згідно ст.88 ЦПК України до стягнення з відповідача в дохід держави підлягає 1600 грн. судового збору.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 88, 209, 212, 213, 214, 215, 218, 224-228 ЦПК України, на підставі ст.ст. 130, 134, 135-3, 138 КЗпП України, суд, -
вирішив:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь Державного підприємства "Волиньвугілля" 132031 (сто тридцять дві тисячі тридцять одну) грн. на відшкодування збитків завданих Державному підприємству "Волиньвугілля" внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави судовий збір в розмірі 1600 (одна тисяча шістсот) грн.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення можна подати протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення суду може бути оскаржено шляхом подачі апеляційної скарги до апеляційного суду Волинської області через Нововолинський міський суд протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Головуючий підпис
Згідно з оригіналом
Суддя М.М. Ушаков