Ухвала суду № 70390616, 10.11.2017, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
10.11.2017
Номер справи
826/14263/17
Номер документу
70390616
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

10 листопада 2017 року м. Київ № 826/14263/17

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Кузьменко А.І., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами

Громадської організації «Всеукраїнська спільнота контролю»

до

Національної поліції України

про

визнання бездіяльності протиправної та зобов’язання вчинити дії,

В С Т А Н О В И В :

Громадська організація «Всеукраїнська спільнота контролю» звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративними позовом до Національної поліції України, в якому просить:

- визнати протиправною бездіяльність Національної поліції України стосовно

невжиття заходів для забезпечення безпеки дорожнього руху, публічної безпеки і порядку на проїзній частині вулиці Грушевського у м. Києві;

- визнати протиправною бездіяльність Національної поліції України стосовно усунення перешкод з проїзної частини вулиці Грушевського у м. Києві;

- зобов’язати Національну поліцію України вжити заходи, спрямовані на припинення незаконного блокування проїзної частини вулиці Грушевського у м. Києві.

Відповідно до частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Розглянувши матеріали позовної заяви Громадської організації «Всеукраїнська спільнота контролю», Окружний адміністративний суд міста Києва звертає увагу на наступне.

Згідно з частиною 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

У преамбулі Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року №3674-VI визначено правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.

Відповідно до частини 1 статті 6 Закону України «Про судовий збір» судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі.

Згідно частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем, ставка судового збору встановлюється у розмірі – 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до абзацу 2 частини 3 статті 6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Статтею 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2017 рік» установлена у 2017 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі для працездатних осіб з 1 січня 2017 року - 1600 гривень.

Як встановлено судом та вбачається з матеріалів позовної заяви Громадської організації «Всеукраїнська спільнота контролю», остання містить три вимоги немайнового характеру.

В контексті наведеного вище, позивачем має бути сплачено судовий збір у розмірі 1600,00 грн. за кожну вимогу немайнового характеру (всього в сумі 4 800,00 грн.).

Разом з тим, доказів на підтвердження сплати судового збору у встановленому Законом України «Про судовий збір» розмірі позивачем до позовної заяви не додано.

Частиною 2 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

В порушення вказаної норми процесуального закону позивачем не додано до позовної заяви жодного доказу на підтвердження обставин, наведених в обґрунтування заявлених позовних вимог, як і не зазначено причин неможливості такого надання.

Також, відповідно до частини 4 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.

Як вбачається із позовної заяви, остання не містить дати позову. Таким чином позивачу необхідно усунути вказаний недолік, та надати суду уточнену позовну заяву із зазначенням дати її підписання.

Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Вказані недоліки позивач може усунути у триденний строк з дня одержання даної ухвали шляхом подання до суду:

- оригіналу документа про сплату судового збору в повному обсязі;

- уточнену позовну заяву із зазначенням дати її підписання;

- докази на обґрунтування позовних вимог або пояснення причин неможливості їх надання.

Згідно з частиною другою статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.

Керуючись статтями 106, 108, статтями 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва –

У Х В А Л И В:

1. Позовну заяву Громадської організації «Всеукраїнська спільнота контролю» залишити без руху.

2. Встановити позивачу триденний строк з дня одержання даної ухвали для усунення недоліків.

3. Попередити позивача про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до пункту 1 частини 3 статті 108 КАС України.

4. Копію ухвали невідкладно надіслати особам, що звернулися із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили та може бути оскаржена у порядку, встановленому статтею 254 та статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно.

Суддя А.І. Кузьменко