
Копія
Справа № 822/2480/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 листопада 2017 року м. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіОСОБА_1 при секретаріОСОБА_2 за участі:представників позивача та відповідарозглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Головного управління ДФС у Хмельницькій області до 55 управління начальника робіт про стягнення податкового боргу, -
ВСТАНОВИВ:
позивач звернувся до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовом, в якому у відповідності до вимог Податкового кодексу України просить стягнути з 55 управління начальника робіт 582117,73 грн. податкового боргу за рахунок належних зазначеному платнику податків коштів на рахунках у обслуговуючих його банках та готівки.
Представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Представник відповідача у судовому засіданні проти позову заперечив, вказує, що своєчасно сплатив всі податки, розмір яких визначений у поданих податкових деклараціях, а саме: відповідно до податкової декларації з ПДВ від 15.12.2016 року (за листопад 2016), на суму 31116,00 грн., сплачені в листопаді 2016 в сумі 42000,00 грн.; відповідно до податкової декларація з ПДВ від 17.01.2017 року (за грудень 2016), на суму 39184,00 грн., сплачені в грудні 2016 в сумі 38500,00 грн.; відповідно до податкової декларації з ПДВ від 16.02.2017 року (за січень 2017), на суму 30079,00 грн., сплачені в січні 2017 в сумі 39500,00 грн.; відповідно до податкової декларації з ПДВ від 17.03.2017 року (за лютий 2017), в сумі 41809,00 грн., сплачені в лютому 2017 в сумі 40000,00 грн.; відповідно до податкової декларації з ПДВ від 17.04.2017 року (за березень 2017), на суму 45349,00 грн., сплачені в березні 2017 в сумі 46500,00 грн.; відповідно до податкової декларації з ПДВ від 19.05.2017 року (за квітень 2017), на суму 41159,00 грн., сплачені в квітні 2017 року в сумі 41159,00 грн.; відповідно до податкової деклараціїз ПДВвід19.06.2017 року (за травень 2017), на суму 37950,00 грн., сплачені в травні 2017 в сумі 38370,39 грн.; відповідно до податкової декларації з ПДВ від 19.07.2017 року (за червень2017), на суму 42114,00 грн., сплачені в червні 2017 в сумі 43000,00 грн., відповідно до податкової декларації з плати за землю від 30.12.2016 на суму 12593,49 грн., сплачені 14.12.2016 року; відповідно до податкової декларації з плати за землю від 30.01.2017 року на суму 12593,49 грн. сплачені 25.01.2017 року; відповідно до податкової декларації з плати за землю від 02.03.2017 року на суму 13349,10 грн. сплачені 30.03.2017 року; відповідно до податкової декларації з плати за землю від 30.03.2017 на суму 13349,10 грн. сплачені 27.04.2017 року; відповідно до податкової декларації з плати за землю від 30.04.2017 року на суму 13349,10 грн. сплачені 24.05.2017 року; відповідно до податкової декларації з плати за землю від 30.05.2017 року на суму 13349,10 грн. сплачені 26.06.2017 року; відповідно до податкової декларації з плати за землю від 30.06.2017 року на суму 13349,10 грн. сплачені 21.07.2017 року; відповідно до податкової декларації з плати за землю від 30.07.2017 року на суму 13349,10 грн. сплачені 30.08.2017 року; частина чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету на суму 3435,00 грн. сплачена в сумі 3795,00 грн. Сплата підтверджується платіжними дорученнями. Крім того, у зв'язку з своєчасною сплатою податкових зобов'язань вважає неправомірним нарахування позивачам пені. У задоволені позову просить відмовити.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх взаємному зв'язку та сукупності, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з таких підстав.
Суд встановив, що відповідач - 55 управління начальника робіт, код ЄДРПОУ 07665168, зареєстроване в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців 02.01.1993 року.
В поданому до суду позові головне управління ДФС у Хмельницькій області просить стягнути податковий борг в сумі 582117,73 грн., в тому числі
1. податок на додану вартість по вітчизняних товарах, розмір якого визначений відповідачем у деклараціях, а саме:
податкова декларація з податку на додану вартість від 15.12.2016 року на суму 31116,00 грн. основного платежу, пеня - 136610,56 грн.;
податкова декларація з податку на додану вартість від 17.01.2017 року на суму 39184,00 грн. основного платежу;
податкова декларація з податку на додану вартість від 16.02.2017 року на суму 30079,00 грн. основного платежу;
податкова декларація з податку на додану вартість від 17.03.2017 року на суму 41809,00 грн. основного платежу;
податкова декларація з податку на додану вартість від 17.04.2017 року на суму 45349,00 грн. основного платежу;
податкова декларація з податку на додану вартість від 19.05.2017 року на суму 41159,00 грн. основного платежу;
податкова декларація з податку на додану вартість від 19.06.2017 року на суму 37950,00 грн. основного платежу;
податкова декларація з податку на додану вартість від 19.07.2017 року на суму 42114,00 грн. основного платежу;
2. земельний податок з юридичних осіб, розмір якого визначений відповідачем у деклараціях, а саме:
податкова декларація з плати за землю по періодах нарахування основного платежу 30.12.2016 року на суму 12593,49 грн. та 30.01.2017 року на суму 12593,50 грн., пеня - 26965,88 грн.;
податкова декларація з плати за землю по періодах нарахування основного платежу 02.03.2017 р. на суму 13349,10 грн., 30.03.2017 р. на суму 13349,10 грн., 30.04.2017 р. на суму 13349,10 грн., 30.05.2017 р. на суму 13349,10 грн., 30.06.2017 р. на суму 13349,10 грн., 30.07.2017 р. на суму 13349,10 грн.;
3. частина прибутку (доходу) державних підприємств, що вилучається до бюджету, розмір якого визначений відповідачем, а саме:
розрахунок частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх обєднаннями від 07.02.2017 року на суму 720,00 грн. основного платежу, пеня - 338,34 грн.;
розрахунок частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх обєднаннями від 04.05.2017 року на суму 1702,00 грн. основного платежу;
4. податок на прибуток підприємств і організацій державної власності, розмір якого визначений відповідачем у декларації, а саме:
податкова декларація з податку на прибуток підприємства від 01.03.2017 року на суму 1013,00 грн. основного платежу, пеня 726,36 грн.
Відповідно до статті 67 Конституції України, на платників податків покладено обов'язок сплачувати податки і збори в порядку і в розмірах, встановлених законом.
Згідно з пунктом 15.1 статті 15 Податкового кодексу України платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України) юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Відповідно до пункту 16.1.4. статті 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.
Згідно з підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Пунктом 54.1 статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, визначено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Податкове зобов'язання визначене відповідачем самостійно.
Не сплачена платником податків у встановлений цим Кодексом строк сума узгодженого грошового зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобовязання, стають податковим боргом (підпункт 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу).
Суд вважає безпідставними доводи відповідача щодо своєчасної сплати податкових зобов'язань та відсутності підстав для нарахування пені.
Відповідно до пункту 87.9 статті 89 Податкового кодексу України у разі наявності у платника податків податкового боргу контролюючі органи зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків.
Спрямування коштів платником податків на погашення грошового зобов'язання перед погашенням податкового боргу забороняється, крім випадків спрямування цих коштів на виплату заробітної плати та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Суд встановив, що згідно карток особового рахунку за 2016-2017 роки:
по податку на додану вартість сума основного платежу складає 308760,00 грн., сума пені станом на 30.12.2016 року складає 8857,72 грн., станом на 31.07.2017 року - 12775,84 грн., (загальна сума пені складає 136610,56 грн.);
по земельному податку з юридичних осіб сума основного платежу складає 105281,59 грн., сума пені станом на 14.12.2016 року складає 3158,49 грн. (за період з 31.07.2015 року по 13.12.2016 року) та 2587,86 грн. (за період з 31.08.2015 року по 13.12.2016 року), станом на 30.07.2017 року складає 21219,53 грн., (загальна сума пені становить 26965,88 грн.);
по частині прибутку (доходу) державних підприємств, що вилучається до бюджету сума основного платежу складає 2422,00 грн., сума пені станом на 23.02.2017 року складає 338,34 грн. (за період з 20.02.2015 року по 22.02.2017 року);
по податку на прибуток підприємств і організацій державної власності сума основного платежу складає 1013,00 грн., сума пені станом на 09.03.2017 року складає 726,36 грн. (за період з 12.03.2015 року по 12.03.2017 року).
Таким чином, кошти сплачені 55 управлінням начальника робіт, на підставі поданих декларацій, зараховувались контролюючим органом на підставі пункту 87.9 статті 87 Податкового кодексу України в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення. А вказана в позові пеня в розмірі 164641,14 грн. нарахована за несвоєчасну сплату податкових зобов'язань задекларованих раніше (з 2015 року).
Згідно з пунктом 59.1 статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
За змістом пункту 59.5 статті 59 Податкового кодексу України у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.
Податкові вимоги форми "Ю" № 1/1125 від 06.11.2008 року та "Ю2" № 2/1253 від 08.12.2008 року, надіслані відповідачу відповідно до Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", у зв'язку з несплатою податкового боргу є чинними відповідно до статті 59 Податкового кодексу України.
Доказів сплати податкового боргу суду не надано.
Наявність у відповідача податкового боргу підтверджується наявними в матеріалах справи доказами: копіями податкових декларацій, копіями корінця податкових вимог та копіями повідомлень про вручення поштового відправлення, що підтверджує факт надсилання податкових вимог відповідачу, витягом зі зворотного боку облікової картки платника податків, що містить дані про розмір податкових зобов'язань відповідача та факти їх сплати (погашення), довідкою про стан розрахунків з бюджетом, актами звірки від 27.10.2017 року.
Згідно з пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності.
За змістом пункту 95.4 статті 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків.
Відповідно до пункту 20.1.34 статті 20 Податкового Кодексу України органи державної податкової служби наділені повноваженнями звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
З урахуванням викладеного вимоги щодо стягнення з відповідача податкового боргу в зазначеному вище розмірі є обґрунтованими і підлягають до задоволення.
Судові витрати по справі згідно частини 4 статті 94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись Податковим кодексом України, статтями 11, 99, 100, 158 - 163, 186, 254 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з 55 управління начальника робіт 582117,73 грн податкового боргу за рахунок коштів, на рахунках в обслуговуючих його банках та готівки.
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Повний текст постанови виготовлено 13 листопада 2017 року
Суддя/підпис/ОСОБА_1"Згідно з оригіналом" Суддя ОСОБА_1