
Справа 688/3134/17
№ 2-а/688/104/17
Постанова
Іменем України
13 листопада 2017 року м. Шепетівка
Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області в складі:
головуючого - судді Мазур Н.В.,
за участю: секретаря судового засідання - Варшавської Я.В.,
представника позивача - Козіцького Д.М.,
представників відповідача - Буценка Р.В., Григорчук Г.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Шепетівці адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Шепетівка Енергоінвест" до виконавчого комітету Шепетівської міської ради Шепетівської міської ради Хмельницької області про скасування рішення виконавчого комітету Шепетівської міської ради Хмельницької області,
ВСТАНОВИВ :
Товариство з обмеженою відповідальністю "Шепетівка Енергоінвест" (надалі - ТзОВ "Шепетівка Енергоінвест") звернулося до суду з позовом про скасування рішення виконавчого комітету Шепетівської міської ради № 264 від 12 жовтня 2017 року.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що рішенням ХХІІІ сесії Шепетівської міської ради VI скликання № 10 від 26.04.2012 року ТзОВ "Шепетівка Енергоінвест" визнано виконавцем послуг з централізованого опалення в м.Шепетівці. 12 жовтня 2017 року виконавчим комітетом Шепетівської міської ради № 264 від 12 жовтня 2017 року було прийнято рішення «Про початок опалювального сезону 2017/2018 в бюджетних закладах з централізованим опаленням». У зв'язку із зниженням температури повітря позивача зобов'язано розпочати опалювальний сезон 2017-2018 в лікувально-профілактичних установах, дошкільних, шкільних, позашкільних закладах, закладах культури та адміністративних будівлях за зверненнями незалежно від форм власності з 13 жовтня 2017 року. На офіційному сайті Шепетівської міської ради (shepetivka-rada.gov.ua) 12.10.2017 року розміщено інформацію «Про початок опалювального сезону 2017/2018 в бюджетних закладах з централізованим опаленням» о 16 годині 44 хвилин, але замість тексту рішення № 264 розміщено документ - рішення виконавчого комітету Шепетівської міської ради, без дати та номеру «Про затвердження результатів обстеження пасажиропотоку на міських автобусних маршрутах загального користування», тобто рішення № 264 від 12 жовтня 2017 року не було оприлюднене, що стверджується експертним висновком за результатами проведеної фіксації і дослідження змісту веб-сторінки в мережі Інтернет. Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» органи місцевого самоврядування є розпорядниками інформації і зобов'язані оприлюднювати нормативно-правові акти, акти індивідуальної дії, проекти рішень, що підлягають обговоренню, інформацію про нормативно-правові засади діяльності не пізніше п'яти робочих днів з дня затвердження документа.
Крім того, зазначає, що приймаючи дане рішення відповідач порушив вимоги п.9.7 ДБН В.2.5.-39:2008 Теплові мережі, п.2 ч.3 ст.10 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», оскільки середньодобова температура повітря з 09 по 11 жовтня 2017 року була вищою, ніж плюс 8 оС (09.10.2017 року - +7,5 оС, 10.10.2017 року - 7,2 оС, 11.10.2017 року - +12,7 оС). Просить скасувати рішення виконавчого комітету Шепетівської міської ради № 264 від 12 жовтня 2017 року «Про початок опалювального сезону 2017/2018 в бюджетних закладах з централізованим опаленням».
В судовому засіданні представник позивача Козіцький Д.М. позовні вимоги підтримав, ствердив обставини, викладені у позовній заяві.
Представники відповідача Григорчук Г.П. та Буценко Р.В. у судовому засіданні позов не визнали та зазначили, що рішення виконавчим комітетом Шепетівської міської ради 12.10.2017 року приймалося в другій половині дня з дотриманням встановленої процедури, було опубліковано на офіційному сайті міської ради і підстави для його скасування відсутні. Крім того, зазначили, що до прийняття вищезазначеного рішення температура повітря в м.Шепетівці кілька днів була нижчою 8 оС, в навчальних закладах міста було порушено повітряно-температурний режим, і до міського голови надходили численні листи з проханням посприяти у вирішенні питання про початок опалювального сезону. Крім того зазначили, що експертний висновок Департаменту «ЦЕНТР»КОМПЕТЕНЦІЇ» від 19.10.2017 року №124/2017-ЕВ-ЦК, про дослідження веб-сторінки Шепетівської міської ради у мережі Інтернет, на який посилається позивач проведений не компетентним органом.
Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд знаходить позов таким, що не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивач - ТзОВ «ШЕПЕТІВКА ЕНЕРГОІНВЕСТ» відповідно до рішення ХХІІІ сесії Шепетівської міської ради VI скликання №10 від 26.04.2012 року є виконавцем послуг з централізованого опалення в м.Шепетівці.
12.10.2017 року виконавчим комітетом Шепетівської міської ради було прийняте рішення № 264 «Про початок опалювального сезону 2017/2018 у бюджетних закладах з централізованим опаленням» відповідно до якого вирішено ТзОВ «Шепетівка Енергоінвест» в зв'язку із зниженням температури зовнішнього повітря розпочати опалювальний сезон 2017/2018 року в лікувально-профілактичних установах, дошкільних, шкільних, позашкільних закладах, закладах культури та адміністративних будівлях за зверненнями, незалежно від форми власності з 13 жовтня 2017 року.
З матеріалів справи вбачається, що дане рішення було отримано позивачем 13.10.2017 року.
Як зазначили представники відповідача у судовому засіданні дане рішення було прийняте у зв'язку з пониженням середньодобової температури повітря до менше +8 оС та порушенням повітряно-теплового режиму в навчальних закладах міста, оскільки середня температура в класах та кімнатах дошкільних навчальних закладів, була нижчою, ніж передбачено санітарними правилами та нормами ( при санітарних правилах та нормах 19-23 оС становила 12-14 оС).
Факт порушення повітряно-теплового режиму в навчальних закладах міста стверджується листом в.о.начальника управління освіти Шепетівської міської ради від 11.10.2017 року.
Згідно ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст.144 Конституції України, органи місцевого самоврядування, в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення які є обов'язковими до виконання на відповідній території.
Статтею 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що до віддання виконавчих органів міських рад належить управління об'єктами житлово-комунального господарства, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, забезпечення їх належного утримання та ефективної експлуатації, необхідного рівня та якості послуг населенню.
Відповідно до ст.15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ним не пізніше як за двадцять робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття.
Відповідно до Витягу з сайту Шепетівської міської ради від 13.11.2017 року вбачається, що на сайті Шепетівської міської ради 12 жовтня 2017 року о 18 годині 09 хвилин було оприлюднене оголошення про те, що сьогодні в малій залі засідань Шепетівської міської ради відбулось засідання виконавчого комітету, де розглянули питання початку опалювального сезону 2017/2018 в бюджетних закладах з централізованим опаленням і виконком прийняв рішення про початок ТзОВ «Шепетівка Енергоінвест» опалювального сезону 2017/2018 року в лікувально-профілактичних установах, дошкільних, шкільних, позашкільних закладах, закладах культури та адміністративних будівлях за зверненнями незалежно від форм власності з 13 жовтня 2017 року.
Посилання представника позивача на експертний висновок Департаменту «ЦЕНТР»КОМПЕТЕНЦІЇ» від 19.10.2017 року №124/2017-ЕВ-ЦК, про дослідження веб-сторінки Шепетівської міської ради у мережі Інтернет відповідно до якого ТзОВ «Шепетівка Енергоінвест» було зроблено висновок про те, що рішення виконавчого комітету Шепетівської міської ради № 264 від 12.10.2017 року не було оприлюднене суд знаходить безпідставним, оскільки даний висновок зроблений органом Департаменту «ЦЕНТР»КОМПЕТЕНЦІЇ», який не уповноважений надавати такі висновки. Позивач не заявляв клопотань про призначення судом експертизи дослідження змісту веб-сторінки у мережі Інтернет Шепетівської міської ради, така експертиза судом не призначалась, експерти про кримінальну відповідальність за дачу завідомо неправдивого висновку не попереджались.
Крім того, відповідно до положень ст.15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» не містять вказівки на те, що порушення розпорядником інформації вимог щодо оприлюднення проектів рішень тягне за собою скасування таких рішень.
Позивач не навів будь-яких доводів з приводу того, що допущені на його погляд порушення виконавчим комітетом Шепетівської міської ради порядку оприлюднення оскаржуваного рішення, вплинули або могли вплинути на його правильність.
Аналізуючи наведені докази, суд приходить до висновку, що рішення виконавчого комітету Шепетівської міської ради Хмельницької області від 12 жовтня 2017 року прийняте на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, з використанням повноваження, з метою, з якою це повноваження надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, з дотриманням принципі рівності перед законом, запобігаючи усім формам дискримінації, а тому позовні вимоги не підлягають задоволенню.
Керуючись ст.19, 44 Конституції України, ст.30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про доступ до публічної інформації», ст.ст.158-163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
В позові Товариства з обмеженою відповідальністю "Шепетівка Енергоінвест" до виконавчого комітету Шепетівської міської ради Шепетівської міської ради Хмельницької області про скасування рішення виконавчого комітету Шепетівської міської ради Хмельницької області № 264 від 12 жовтня 2017 року - відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: Н.В.Мазур