Справа № 466/7027/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 листопада 2017 року м. Львів
Суддя Шевченківського районного суду м. Львова Невойт П.С. розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління ДФС у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності, -
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН2877514803, гр. України, місце праці: головний бухгалтер ПП «Галенерго», проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, -
за ч.1 ст.163-2 КУпАП, -
установив:
гр.ОСОБА_1 будучи головним бухгалтером ПП «Галенерго», місцезнаходження м.Львів, пр.Чорновола,73, код 34462266, допустила порушення податкового законодавства, а саме : п.п.134.1.1 п.134.1 ст.134, п.135.1 ст.135, п.137.1 ст.137, 198.1, п.198.2, п.198.3 ст.198, п.200.1 ст.200, пп. «г» 164.2.17 п.164.2 ст.164, п.167.1 ст.167, п.п.168.1.1 п.168.1 ст.168, п.171.2 ст.171, пп «а» п.176.2 ст.176 ПКУ від 02.12.2010 №2755-VІ (зі змінами та доповненнями), а саме ведення податкового обліку з порушенням встановленого порядку, що призвело до заниження податку на прибуток на суму 79822,00 грн. за ІІ квартал 2017 року; зниження податку на додану вартість, що підлягає сплаті до Державного бюджету на загальну суму 62549,00 грн., податку на доходи фізичних осіб в сумі 4964,70 грн., донарахування до бюджету військового збору у розмірі 452,02 грн., чим скоїла адміністративне правопорушення, передбачене ст. 163-2 ч.1 КУпАП.
На розгляді матеріалів адміністративної справи в суді гр. ОСОБА_1В заперечила свою вину та пояснила, що підприємство оскаржує рішення податкового органу щодо виявлених порушень, у її діях відсутній склад правопорушення.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і обєктивне зясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення відповідний орган чи посадова особа зобовязані зясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також зясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За змістом ст. 279 КУпАП ці обставини встановлюються в ході дослідження доказів під час розгляду справи.
Згідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, а також іншими документами.
Розглянувши справу на підставі досліджених доказів орган (посадова особа) відповідно до ст.283 КУпАП виносить постанову.
Відповідно до ст.163-2 ч.1 КУпАП відповідальність наступає за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Вина гр.ОСОБА_1 у скоєному правопорушенні стверджується протоколом про адміністративне правопорушення №427 від 26.09.2017 року, актом від 07.09.2017 року №1431/13-01-14-13/34462266 та іншими матеріалами адміністративної справи.
Дії гр.ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ст.163-2 ч.1 КУпАП, оскільки вона допустила порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку, а саме ведення податкового обліку з порушенням встановленого порядку, що призвело до заниження податку на прибуток на суму 79822,00 грн. за ІІ квартал 2017 року, що стверджується зібраними по справі доказами.
Враховуючи особу правопорушника та обставини справи, вважаю, що до неї слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» слід стягнути з правопорушника, на якого накладено адміністративне стягнення, судовий збір в розмірі 320 грн. 00 коп.
Керуючись ст. ст. 283, 284 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», -
постановив:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН2877514803 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст.163-2 ч.1 КУпАП та оштрафувати її на 6 (шість) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 102 (сто дві) грн. в доход держави.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН2877514803на користь державного бюджету України (Отримувач коштів - ГУДКСУ у м.Києві; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37993783; банк отримувача - ГУДКСУ у м.Києві; код банку отримувача (МФО) - 820019; рахунок отримувача 31215356700001; код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у розмірі 320 грн. 00 коп.
На постанову може бути подана апеляційна скарга, внесено протест прокурора до апеляційного суду Львівської області протягом десяти днів з дня її винесення через Шевченківський районний суд м. Львова
Суддя ОСОБА_2