
Унікальний номер справи 337/6471/17
Номер провадження 3/333/1725/17
П О С Т А Н О В А
Іменем України
м. Запоріжжя 17 листопада 2017 р.
Суддя Комунарського районного суду м. Запоріжжя Фунжий О.А., за участю захисника ОСОБА_1, особи, стосовно якої розглядається справа, ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засідання справу про адміністративне правопорушення відносно
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
за ст. 130 ч.1 КУпАП, -
В с т а н о в и в:
27 жовтня 2017 р. о 12 год. 22 хв. в м. Запоріжжі, на 104 км автодороги М-18 «Харків – Сімферополь», ОСОБА_2 керував автомобілем ВАЗ 2103, реєстраційний номер НОМЕР_1, з явними ознаками наркотичного сп'яніння: звужені зіниці, які не реагують на світло, сповільненість ходи та мови, неприродна блідість. Від проходження медичного огляду на стан наркотичного сп'яніння у встановленому законом порядку ОСОБА_2 відмовився, чим порушив вимоги п.2.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р., вчинивши адміністративне правопорушення, передбачене ст.130 ч.1 КУпАП.
ОСОБА_2 свою вину у вчинені вказаного правопорушення не визнав, в судовому засіданні пояснив, що вдень 27 жовтня 2017 р. на автомобілі ВАЗ-2103 рухався по автодорозі «Харків – Сімферополь». В м. Запоріжжі його зупинили працівники поліції, сказали, що його стан викликає сумніві, запропонували пройти у лікарні медичний огляд на стан наркотичного сп’яніння. Він не погодився, оскільки поспішав відвести запчастини для ремонту автомобіля. Про це він сказав поліцейським, але вони наполягали їхати в лікарню для огляду. Він цієї пропозиції він відмовився, в зв’язку з чим поліцейські склали відносно нього протокол про адміністративне правопорушення. Наркотичні засоби він не вживає, наступного дня звернувся в наркологічний диспансер, отримавши висновок, що в стані сп’яніння не перебував.
Висновок про винуватість ОСОБА_2 у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 ч.1 КУпАП, грунтується наступним.
Диспозицією ст. 130 ч.1 КУпАП встановлена адміністративна відповідальність, зокрема, за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння.
Відповідно до п. 2.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р., порушення якого інкримінується ОСОБА_3, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Обставини вчинення ОСОБА_2 правопорушення, передбаченого ст. 130 ч.1 КУпАП, зазначені у протоколі про адміністративне правопорушення, який відповідно до ст. 251 КУпАП є доказом у справі.
Рапортом інспектора УПП м. Запоріжжя ОСОБА_4 встановлено, що 27 жовтня 2017 р. під час несення служби в м. Запоріжжі, за порушення Правил дорожнього руху зупинено автомобіль ВАЗ-2103, яким керував ОСОБА_2 При розмові у водія виявлено ознаки наркотичного сп’яніння. ОСОБА_2 було запропоновано пройти в лікарні огляд на стан наркотичного сп’яніння, але він відмовився. (а.с. 6)
Згідно зі ст. 266 КУпАП особи, які керують транспортними засобами, річковими або маломірними суднами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами, річковими або маломірними суднами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції. Огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків. У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я. Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється. Огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського. Кожний випадок огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, у закладі охорони здоров'я реєструється в порядку, визначеному спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров'я.
Відповідно до п. 6 розділу І Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров’я України від 9 листопада 2015 р., № 1452/735, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 11 листопада 2015 р., за № 1413/27858 (далі – Інструкція), огляд на стан сп’яніння проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом; лікарем закладу охорони здоров’я. Згідно вказаної Інструкції огляд на стан алкогольного сп’яніння може бути проведений поліцейським, на стан наркотичного сп’яніння - тільки в закладах охорони здоров’я.
Матеріали справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_2 свідчать про те, що поліцейські діяли у відповідності з вимогами ст. 266 КУпАП та вказаної вище Інструкції.
Відповідно до п. 7 розділу І Інструкції у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп’яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров’я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно направленню на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, від 27 жовтня 2017 р. ОСОБА_2 відмовився від проходження медичного огляду. (а.с. 2)
Відмова ОСОБА_2 від проходження огляду на стан наркотичного сп’яніння підтверджена поясненнями зазначених в протоколі про адміністративне правопорушення свідків ОСОБА_5 та ОСОБА_6 (а.с. 3, 4), а також оглянутим відеозаписом з камери спостереження поліцейського, та не заперечується ОСОБА_2 Вказаний відеозапис підтверджує також обґрунтованість підозри поліцейськими наявності у ОСОБА_2 зазначених в протоколі про адміністративне правопорушення ознаків наркотичного сп'яніння.
Сукупність наведених доказів свідчить про те, що ОСОБА_2 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 130 ч.1 КУпАП, як відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан наркотичного сп'яніння.
Пояснення ОСОБА_2 про те, що він в стані наркотичного сп’яніння під час керування автомобілем не перебував, не приймається до уваги, оскільки йому інкримінується відмова від проходження огляду на стан сп'яніння, а не керування транспортним засобом в стані наркотичного сп’яніння.
Висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, складений лікарем КП «Обласний клінічний наркологічний диспансер» 28 жовтня 2017 р. об 11 год. 30 хв. та наданий суду ОСОБА_2 до уваги не приймається з таких підстав.
Згідно зі ст. 266 КУпАП огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського.
Як зазначено в протоколі про адміністративне правопорушення, ОСОБА_2 відмовився від проходження медичного огляду на стан сп’яніння в закладі охорони здоров'я 27 жовтня 2017 р. о 12 год. 22 хв., а до наркологічного диспансеру звернувся 28 жовтня 2017 р. об 11 год. 30 хв., майже через добу після відмови від проходження огляду, що є порушенням вимог ст. 266 КУпАП.
Крім того, огляд ОСОБА_2 в лікарні 28 жовтня 2017 р. та складання висновку за результатам огляду проводились без присутності поліцейського, що також є порушенням вимог ст. 266 КУпАП.
Відповідно до 266 ч.5 КУпАП огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.
Пояснення ОСОБА_2 про те, що він відмовився від проходження медичного огляду на стан наркотичного сп’яніння через те, що поспішав, не приймається до уваги, оскільки мотив відмови від медичного огляду не має значення для встановлення вини водія у вчинені зазначеного правопорушення.
Оцінивши у відповідності зі ст. 252 КУпАП зазначені докази в їх сукупності, суд приходить до переконання про винуватість ОСОБА_2 у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 ч.1 КУпАП.
При накладенніна ОСОБА_2 стягнення у відповідності зі ст. 33 КУпАП враховується характер вчиненого ним правопорушення, яке представляє підвищену небезпеку для оточуючих; особу порушника, який не працює, має малолітнього сина, за місцем проживання характеризується позитивно; ступінь його вини, майновий стан. Обставин, що пом'якшують або обтяжують відповідальність, не встановлено.
Враховуючи викладене, вважається за необхідне накласти на ОСОБА_2 стягнення у виді штрафу з позбавлення права керування транспортними засобами у межах санкціїст.130 ч.1 КУпАП.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення особою, на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Керуючись ст. 33, 40-1, 130, 279, 283-285, 294 КУпАП, -
П о с т а н о в и в :
ОСОБА_2 визнати винним у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ст.130 ч.1 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі шестиста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10 200 (десять тисяч двісті) грн. з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік.
Платіжні реквізити для сплати адміністративних штрафів у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху:
р/р 31113149700001, МФО 813015,
Код бюджетної класифікації доходів 21081300
ЄДРПОУ: 37941997
МФО 813015,
Отримувач: державний бюджет Комунарського району.
Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави судовий збір в сумі 320 (триста двадцять) грн.
Платіжні реквізити для перерахування судового збору:
Отримувач платежу: ГУК у м. Києві (м. Київ, 22030106)
Код за ЄДРПОУ отримувача: 37993783
Банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві
Код банку отримувача: 820019
Рахунок отримувача: 31215256700001
Код класифікації доходів бюджету: 22030106
Строк пред'явлення постанови до виконання до 17 лютого 2018 року.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Запорізької області через Комунарський районний суд м. Запоріжжя протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Комунарського районного суду
м. Запоріжжя О.А. Фунжий