Справа № 274/4411/17 Провадження № 2-а/0274/222/17Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області
УХВАЛА
17.11.17 р.м. БердичівСуддя Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області Замега О.В., розглянувши матеріали позовної заяви (адміністративного позову) ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Бердичівської міської ради Житомирської області, треті особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3, про зобов'язання вчинити дії,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулась з вказаною позовною заявою (адміністративним позовом), у якій просить зобов'язати Виконавчий комітет Бердичівської міської ради Житомирської області прийняти рішення про об'єднання особових рахунків в квартирах № 93 та 93-А у будинку № 1 по вул. Паризької комуни у м. Бердичеві Житомирської області на протязі не більше місяця з дня набуття рішенням суду законної сили.
Розглянувши дану заяву та додані до неї матеріали суддя вважає, що у відкритті провадження за зазначеною позовною заявою (адміністративним позовом) має бути відмовлено з таких підстав.
Відповідно до частини першої, п. 1 частини другої ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України(далі КАС України), юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Згідно з п. 7 частини першої ст. 3 КАС України, суб'єкт владних повноважень – орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Таким чином, до компетенції адміністративних судів належать спори фізичних чи юридичних осіб з органом державної влади, органом місцевого самоврядування, їхньою посадовою або службовою особою, предметом яких є перевірка правильності рішень, дій чи бездіяльності цих органів (осіб), відповідно прийнятих або вчинених ними при здійсненні владних управлінських функцій.
Зі змісту позовної заяви (адміністративного позову) ОСОБА_1 вбачається, що спір виник з приводу житлових відносин, а саме – щодо об'єднання особових рахунків в квартирах № 93 та 93-А у будинку № 1 по вул. Паризької Комуни у м. Бердичеві Житомирської області, при цьому у цих відносинах Виконавчий комітет Бердичівської міської ради Житомирської області не здійснює владні управлінські функції, а відтак, виходячи з наведених вище норм Кодексу адміністративного судочинства України, його не належить розглядати у порядку адміністративного судочинства.
П. 1 частини першої ст. 15 Цивільного процесуального кодексу України(далі КАС України), встановлено, що суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин.
Тобто, дана справа, оскільки вони виникла з житлових відносин, підлягає розгляду у порядку цивільного судочинства.
Правову позицію щодо того, що захист прав, які виникають із житлових відносин, має здійснюватись у порядку цивільного судочинства, неодноразово висловлював Верховний Суд України, зокрема, у постановах від 02.12.2014 р., 23.02.2016 р. та 16.03.2016 р. (№ № 21-530а14, 21-6551а16 та 21-5802а15 відповідно).
П. 1 частини першої ст. 109 КАС України, визначено, що суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі лише, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ст. ст. 3, 17, 109, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України,-
У Х В А Л И В:
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовною заявою (адміністративним позовом) ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Бердичівської міської ради Житомирської області про зобов'язання вчинити дії.
Роз'яснити, що:
– розгляд справи віднесено до юрисдикції загального суду у порядку цивільного судочинства;
– ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано;
– у разі подання апеляційної скарги на ухвалу, вона, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження;
– ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом п'яти днів з дня отримання її копії шляхом подання апеляційної скарги через Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області до Житомирського апеляційного адміністративного суду з одночасним надсиланням копії скарги до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Суддя О.В. Замега