Постанова № 70352982, 14.11.2017, Кропивницький районний суд Кіровоградської області (до 25.04.2025 - Кіровоградський районний суд Кіровоградської області)

Дата ухвалення
14.11.2017
Номер справи
390/2050/17
Номер документу
70352982
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 390/2050/17

Провадження № 3/390/632/17

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14.11.2017 року Суддя Кіровоградського районного суду Кіровоградської області Пасічник Д.І., розглянувши матеріали, які надійшли з УСБУ в Кіровоградській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого головним спеціалістом режимно-секретної роботи Головного управління Державної казначейської служби України у Кіровоградській області,

за п.п. 5, 6 ч.1 ст.212-2 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, перебуваючи на посаді головного спеціаліста режимно-секретної роботи Головного управління Державної казначейської служби України у Кіровоградській області (наказ про призначення на посаду від 06.01.2016 № 2-к), має допуск до державної таємниці за формою 2, наданий розпорядженням начальника Управління СБУ в Кіровоградській області від 10.01.2012 № 2/дск, та доступ до відомостей з відповідним ступенем секретності, наданий наказом начальника казначейства від 16.01.2016 № 1/дск, на якого згідно з функціональними обовязками покладено обовязки працівника режимно-секретного органу (РСО) відповідального за режим секретності в Головному управлінні Державної казначейської служби України у Кіровоградській області, допустив порушення законодавства про охорону державної таємниці, чим сприяв існуванню недоліків в організації режимно-секретної діяльності у Головному управлінні Державної казначейської служби України у Кіровоградській області.

В ході проведення спеціальної експертизи наявності умов, необхідних для провадження діяльності, повязаної з державною таємницею, в Головному управлінні Державної казначейської служби України у Кіровоградській області (акт № 61/ОДТ/2510/дск від 13.10.2017) зафіксовано, що така діяльність здійснюється в казначействі з порушенням вимог законодавства у цій сфері, а саме Закону та Порядку-939, зокрема: в частині надання допуску та доступу до державної таємниці; відправлення та доставки секретної кореспонденції; не вжиття заходів щодо охорони державної таємниці.

Надання допуску та доступу до державної таємниці в Головному управлінні Державної казначейської служби України у Кіровоградській області здійснюється з порушеннями вимог діючого законодавства.

В порушення вимог п. 50 Порядку-939 працівником РСО ОСОБА_1 номенклатура посад працівників Головного управління Державної казначейської служби України у Кіровоградській області, перебування на яких потребує оформлення допуску та надання доступу до державної таємниці (обл. № 29 від 29.12.2011 (вх. УСБУ № 864 від 23.03.2012), погоджена начальником Управління СБУ в Кіровоградській області 03.04.2012, затверджена начальником установи 21.03.2012), в звязку з закінченням терміну дії не розроблена, на погодження до Управління СБУ в Кіровоградській області не направлена. Термін дії попередньої номенклатури посад закінчився 04.04.2017 (строк дії номенклатури посад становить пять років).

В порушення вимог п. 86 Порядку-939 в РСО казначейства зберігаються облікові картки осіб, яким скасовано допуск до державної таємниці (в період 2007-2011) і пятирічний термін зберігання яких сплинув з дати скасування співробітникам казначейства допуску до державної таємниці, але до даного часу працівником РСО ОСОБА_1 не знищені.

Також встановлено, що зобовязання громадян України у звязку з допуском до державної таємниці 14 працівників установи не відповідають формі згідно з додатком 9 до Порядку-939 (в підпункті 6 зобовязання фраза «…, які надали мені допуск до державної таємниці, …» замінено на фразу «…, які надали мені доступ до державної таємниці,…»), вказані зміни не внесені.

Крім того, в порушення вимог п. 49 Порядку-939 в номенклатурі посад під порядковим номером 1, яка потребує оформлення допуску до державної таємниці за формою 2 (до відомостей з найвищим грифом секретності «Цілком таємно») з 29.11.2011 перебуває начальник Головного управління Державної казначейської служби України у Кіровоградській області ОСОБА_2, який має допуск до державної таємниці за формою 3 (до відомостей з найвищим грифом секретності «Таємно»), тобто протягом тривалого часу допуск до державної таємниці керівнику казначейства належним чином не оформлено, з вини головного спеціаліста режимно-секретної роботи казначейства ОСОБА_1 керівник казначейства не має належним чином оформленого допуску до державної таємниці за формою 2 відповідно до встановленої казначейству другої категорії режиму секретності протягом пяти років, чим створено передумови до розголошення державної таємниці і є загрозою витоку секретної інформації.

Одночасно, працівником РСО ОСОБА_1 не розроблено: Порядок дій посадових осіб щодо здійснення заходів із забезпечення режиму секретності у разі виникнення загрози захоплення МНСІ (порушено вимоги п. 746-1 Порядку-939); план заходів щодо забезпечення режиму секретності в умовах особливого періоду або правового режиму надзвичайного стану (порушено вимоги п.п. 734-739 Порядку-939) не містить необхідної інформації, передбаченої вказаними пунктами, що у разі потреби унеможливить практичну реалізацію евакуаційних заходів, що є загрозою витоку секретної інформації.

Правила пропускного та внутрішньообєктового режимів в порушення вимог п.п. 233-240 Порядку-939 працівником РСО ОСОБА_1 не розроблені.

Не дотримання працівником РСО ОСОБА_1 вимог режиму секретності через відсутність правил пропускного та внутрішньообєктового режимів є загрозою витоку секретної інформації.

Працівником РСО ОСОБА_1 не вжито заходів щодо обовязково обстеження приміщення для проведення секретних робіт до початку їх експлуатації, в порушення вимог п. 211 Порядку-939 перелік режимних приміщень (зон, територій) та акт про придатність приміщення (зон, територій) для проведення секретних робіт не розроблені, його використання не гарантує збереження секретної інформації, її матеріальних носіїв, унеможливлення несанкціонованого чи безконтрольного доступу до них, що є загрозою витоку секретної інформації.

Перевірки наявності секретних документів працівником РСО ОСОБА_1 проводяться формально, акти перевірки річних та щоквартальних перевірок наявності матеріальних носії секретної інформації, які перебувають на обліку а РСО, не містять необхідної інформації, яка визначена п.п. 434-435 Порядку-939 (відсутня інформація про кількість взятих на облік журналів, зошитів, справ та закритих провадженням справ). В порушення вимог п. 248 Порядку-939 у журналі обліку вхідних документів відсутні записи про рух зареєстрованих матеріальних носіїв секретної інформації з часу їх отримання до завершення виконання і долучення до відповідної справи, що є загрозою витоку секретної інформації.

Крім того, працівником РСО не проводяться перевірки робочих місць виконавців секретних документів, спеціальний робочий зошит працівника РСО, в якому повинні вестися записи про результати таких перевірок відсутній (порушено вимоги п. 438 Порядку-939).

Знищення секретних документів та інших МНСІ в Головному управлінні Державної казначейської служби України у Кіровоградській області здійснюється з порушенням вимог п. 418 Порядку-939 не визначено, що є загрозою витоку секретної інформації.

Відправлення та доставка секретної кореспонденції в межах населеного пункту в Головному управлінні Державної казначейської служби України у Кіровоградській області працівником РСО ОСОБА_1 здійснюється в порушення вимог п. 318 Порядку-939, а саме:

- без використання опечатаної печаткою РСО робочої папки (в порушення п. 262 Порядку-939 робоча папка в журналі за формою згідно з додатком 31 не зареєстрована);

- без визначених начальником РСО та затверджених керівником установи маршрутів доставки секретної кореспонденції.

Тобто, працівником РСО ОСОБА_1 не дотримано вимог п. 116 розділу «Обовязки та обмеження прав громадян, яким надано допуск і доступ до державної таємниці, та забезпечення умов їх роботи» Порядку-939 щодо додержання встановленого порядку пересилання, перевезення та передачі МНСІ, що створює передумови до втрати матеріальних носіїв секретної інформації і є реальною загрозою витоку секретної інформації.

Таким чином, ОСОБА_1 працюючи головним спеціалістом режимно-секретної роботи Головного управління Державної казначейської служби України у Кіровоградській області, вчинив правопорушення передбачені пунктами 5, 6 частини 1 статті 212-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ОСОБА_1 в судове засідання не зявився.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого п. 5 ч.1 ст.212-2 КУпАП, так як він порушив встановлений законодавством порядок надання допуску та доступу до державної таємниці, передбаченого п.6 ч.1 ст.212-2 КУпАП, так як він вчинив невжиття заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці та незабезпечення контролю за охороною державної таємниці.

Вина ОСОБА_1 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 61/ОДТ/2755/дск від 03.11.2017 року, актом спеціальної експертизи наявності умов, необхідних для провадження діяльності, повязаної з державною таємницею від 10.10.2017 р. № 61/ОДТ/2510/дск, іншими матеріалами справи.

При накладенні адміністративного стягнення, відповідно до вимог ст. 33 КУпАП, враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність за вчинене адміністративне правопорушення.

Враховуючи обставини правопорушення, особу правопорушника, суд приходить до висновку про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, у разі винесення постанови про накладення адміністративного стягнення, судовий збір, розмір і порядок сплати якого встановлюється ЗУ «Про судовий збір», сплачується особою, на яку накладено адміністративне стягнення.

Керуючись ст.ст. 33, 40-1, 212-2, 268, 279, 280, 283-285 КУпАП, ПОСТАНОВИВ:

Визнати винним ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, у вчиненні правопорушення, передбаченого п.п. 5, 6 ч. 1 ст. 212-2 КУпАП і призначити адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі п»ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 850,00 грн. Штраф вноситься до установи банку України за наступними реквізитами: р/р 31116106700194, МФО: 823016, код за ЄДРПОУ: 38036997, код бюджетної класифікації: 21081100, отримувач коштів: УК у Кіровогр. р-ні/Кіровогр. р-н/21081100, банк отримувача: ГУ ДКСУ в Кіровоградській області.

Штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення правопорушнику копії постанови, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу у вказаний строк постанова надсилається для примусового виконання, в порядку якого з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статтіКУпАПта зазначеного у постанові про стягнення штрафу, витрати на облік зазначених правопорушень.

Стягнути з ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, судовий збір на користь держави в розмірі 320 (триста двадцять) гривень за наступними реквізитами: стягувач: Державна судова адміністрація України, вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 26255795, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Києві, код банку отримувача:820019, рахунок отримувача:31215256700001, кодкласифікації доходів бюджету:22030106, призначення платежу - Судовий збір, адміністративне правопорушення (ОСОБА_1О.), Кіровоградський районний суд Кіровоградської області.

Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено прокурором у випадках, передбачених ч.5 ст.7 КУпАП, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим, протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя /підпис/

Згідно з оригіналом

Суддя Кіровоградського районного суду

Кіровоградської області ОСОБА_3