
Справа № 441/239/17 Головуючий у 1 інстанції: Яворська Н.І.
Провадження № 33/783/1326/17 Доповідач: Головатий В. Я.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 листопада 2017 року суддя судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Львівської області Головатий В. Я., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові справу про адміністративне правопорушення за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на постанову судді Городоцького районного суду Львівської області від 23 березня 2017 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 41 КпАП України,
встановив:
вказаною постановою ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 41 КпАП України та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 510 гривень.
Відповідно до постанови суду першої інстанції, ОСОБА_1 визнаний винним у тому, що 14.12.2016 року головним державним інспектором Головного управління Держпраці у Львівській області Нагірняк Г.М., при проведенні планової перевірки у ТзОВ «Бадер Україна», (місце здійснення діяльності: м. Городок вул. Заводська 5 Львівської області), встановлено, що:
- порушення вимог ч.1,2 ст.115 КЗпП України встановлено з наданих адміністрацією Товариства для огляду відомостей нарахування та виплати заробітної плати працівникам, бухгалтерських довідок з яких видно, що у Товаристві виплата заробітної плати за другу половину листопада 2016р. працівнику ОСОБА_4 проведена пізніше семи днів після періоду, за який здійснюється виплата. А саме: згідно відомості на виплату грошей №254 за листопад 2016р.- 14.12.2016 була виплачена заробітна плата на суму 8100,53 грн.
-встановлено порушення п.1 ст. 32 ЗУ "Про загальнообовязкове державне соціальне страхування" -допомога по тимчасовій непрацездатності не виплачувалась ОСОБА_4 у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати. А саме встановлено порушення в частині не оплати наданих ОСОБА_4 листків непрацездатності, оскільки Товариством здійснювалась виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності за рахунок коштів Городоцької міжрайонної виконавчої дирекції ФСС З ТВП починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності, проте, оплату перших п"яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов"язаної з нещасним випадком на виробництві за рахунок коштів роботодавця спрямовували на погашення поворотної фінансової допомоги, наданої Товариством ОСОБА_4 на підставі договору №12 від 20.04.2016р. "Про надання поворотної фінансової допомоги працівнику". Хоча п.3.3. даного договору передбачено, що сума допомоги підлягає поверненню щомісячно рівними частинами по 5000 грн. шляхом отримання даної суми з його заробітної плати, нарахованої за період з травня 2016р. по квітень 2017р. Таким чином працівник ОСОБА_4 погодився на відрахування суми допомоги власне лише з своєї заробітної плати. А відповідно до вимог ст.22 ЗУ №1105 допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі настання в неї тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов"язаної з нещасним випадком на виробництві.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить скасувати постанову суду першої інстанції та закрити провадження по справі у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
В обґрунтування скарги, покликається на те, що на момент розгляду справи у суді першої інстанції минув строк притягнення його до адміністративної відповідальності, оскільки адміністративне правопорушення було виявлено ще 14.12.2016 року. Зазначає, що суд першої інстанції не врахував, що порушення строків виплати ОСОБА_4 заробітної плати та допомоги по тимчасовій непрацездатності були наслідком ненадання вчасно останнім належним чином оформлених листків непрацездатності.
Скаржник на розгляд апеляційної скарги не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про час та місце її розгляду, а тому вважаю, що її розгляд слід проводити за його відсутності.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що апеляційну скаргу слід задовольнити, виходячи з наступного.
З огляду на те, що скаржник не був присутнім у суді першої інстанції та не отримував копії оскаржуваної постанови, вважаю, що строк на апеляційне оскарження пропущений ним з поважних причин, а тому його слід поновити.
Вважаю, що у діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 41 КпАП України, що підтверджується сукупністю зібраних і перевірених у судовому засіданні доказів, яким суддя дав належну оцінку і навів у постанові, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення №13-12-014/0797 від 14.12.2016 року; актом перевірки від 14.12.2016 року.
Твердження скаржника на те, що порушення строків виплати ОСОБА_4 заробітної плати та допомоги по тимчасовій непрацездатності були наслідком ненадання вчасно останнім належним чином оформлених листків непрацездатності, жодними доказами не підтверджується.
Разом з цим, вважаю, що на момент винесення постанови минули строки притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ч. 2 ст. 38 КпАП України, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.
Адміністративне правопорушення, вчинене ОСОБА_1 виявлене 14.12.2016 року, тобто в момент проведення перевірки Головним управлінням Держпраці у Львівській області.
Оскаржувана постанова винесена 23.03.2017 року, тобто після закінчення тримісячного терміну, впродовж якого може бути накладено адміністративне стягнення.
Таким чином, відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 247 КпАП України, провадження по справі підлягає закриттю у зв'язку з закінченням строків притягнення ОСОБА_1, до адміністратвиної відповідальності.
У зв'язку з цим, постанова Городоцького районного суду Львівської області від 23 березня 2017 року підлягає скасуванню.
Керуючись ст. 294 КУпАП,
постановив:
поновити ОСОБА_1, строк на апеляційне оскарження.
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.
Постанову Городоцького районного суду Львівської області від 23 березня 2017 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 41 КпАП України, скасувати, а провадження по справі закрити у зв'язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова є остаточною та оскарженню не підлягає.
Суддя апеляційного суду
Львівської області Головатий В. Я.