
20.11.2017 року
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
про повернення справи для належного оформлення
номер провадження 3/333/1794/17
номер справи 333/6795/17
20 листопада 2017 року місто Запоріжжя
Суддя Комунарського районного суду м. Запоріжжя Стоматов Е.Г., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з Комунарського відділення поліції Дніпровського відділу поліції ГУНП в Запорізькій області щодо притягнення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, тимчасово не працюючого, який зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 191 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В :
В провадження Комунарського районного суду м. Запоріжжя надійшов адміністративний матеріал щодо притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 191 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ГП № 450221 від 13.11.2017 року, громадянин ОСОБА_1 05.11.2017 року о 05 годині 00 хвилин порушив правила зберігання мисливської голодкоствольної рушниці «Кобальт 20» к. 12 № 15в2178, залишивши у свого товариша на дачі в с. Григорівка без нагляду, чим порушив п. 12.12. наказу № 622 МВС України.
Дії ОСОБА_2 були кваліфіковані за ч. 1 ст. 191 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до вимог ст.. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, серед іншого, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно ст.. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих. Свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
У відповідності до ст.. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім’я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного право рушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвище, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення серії ГП № 450221 від 13.11.2017 року відносно ОСОБА_1 судом встановлено, що вказаний протокол складено з порушенням норм чинного законодавства, виходячи з наступного.
У вищезазначеному протоколі в графі «місце складення протоколу» замість місця складення протоколу, вказано лише місто його складання; місце вчинення адміністративного правопорушення зазначено не чітко.
Частина перша статті 191 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за порушення правил зберігання, носіння або перевезення нагородної, вогнепальної мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду і бойових припасів громадянами, які мають відповідний документ дозвільного характеру, виданий уповноваженим державним органом на зберігання зазначеної зброї.
Стаття 191 КУпАП є бланкетною нормою, а тому для встановлення наявності складу адміністративного правопорушення в діях ОСОБА_1, в суті правопорушення необхідно вказати відповідний нормативно-правовий акт, яким передбачені правила зберігання, носіння або перевезення нагородної, вогнепальної мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї.
Проте, у протоколі серії ГП № 450221 від 13.11.2017 року не вказується положення якого саме нормативного акту своїми діями порушив ОСОБА_1
Крім того, окремо слід звернути увагу, що в матеріалах справи, долучених до протоколу, відсутні будь-які докази того, що ОСОБА_1 має відповідний документ дозвільного характеру, виданий уповноваженим державним органом на зберігання мисливської голодкоствольної рушниці «Кобальт 20» к. 12 № 15в2178, а отже, може бути суб’єктом даного адміністративного правопорушення.
Пунктом 5.28. розділу 5 ДСТУ 4163-2003, затвердженого Наказом Держспоживстандарт України від 07.04.2003 року № 55, встановлено вимоги щодо засвідчення копій документів.
З матеріалів даної справи вбачається, що на підтвердження вчиненого правопорушення, до протоколу долучено копії документів, які належним чином не засвідчені, що ставить під сумнів припустимість використання отриманих відомостей в якості доказів у цій справі.
При цьому, до матеріалів адміністративної справи долучена постанова слідчого слідчого відділення Заводського ВП Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області від 10.11.2017 року про визнання речових доказів та передачу їх на зберігання не в повному обсязі, а саме лише перший аркуш.
Відповідно до п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року № 14 визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст.. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Враховуючи викладене, суддя приходить до висновку, що з метою дотримання передбачених ст.. 268 КУпАП прав та охоронюваних законом інтересів особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, з метою повного та всебічного з’ясування обставин у справі, а також встановлення об’єктивної істини, даний адміністративний матеріал слід повернути до Комунарського відділення поліції Дніпровського відділу поліції ГУНП в Запорізькій області для приведення протоколу про адміністративне правопорушення у відповідність до вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст.. 191, 256, 268 КУпАП суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Справу про адміністративне правопорушення щодо притягнення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 191 КУпАП повернути до Комунарського відділення поліції Дніпровського відділу поліції ГУНП в Запорізькій області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: Е.Г.Стоматов