
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Черкаси
15 січня 2013 року Справа № 2а/2370/4809/2012
09 год. 45 хв.
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Мишенка В.В.,
при секретарі Ільченку С.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в Жашківському районі Черкаської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості в сумі 4180 грн. 30 коп.,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, в якому просить стягнути з відповідача заборгованість на загальну суму 4180 грн. 30 коп., в тому числі заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за січень-грудень 2011 року на загальну суму 4010 грн. 30 коп. та штрафній санкції в сумі 170 грн. Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначає, що фізична особа-підприємець ОСОБА_1, в порушення вимог Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»№ 2464-VI від 08.07.2010 року не виконав обов’язку щодо сплати до УПФУ в Жашківському районі Черкаської області заборгованості на загальну суму 4180 грн. 30 коп.
Позивач свого представника у судове засідання не направив, звернувся до суду з заявою про розгляд справи без його участі.
Відповідач письмових заперечень проти адміністративного позову не подав, у судове засідання не прибув.
Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв’язок доказів у їх сукупності, суд приходить до наступного.
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1, відповідно до копії витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, зареєстрований Жашківською районною державною адміністрацією Черкаської області 10.08.2004 року за № 20006476637, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, є платником єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
З огляду на викладене та з наявних в матеріалах справи доказів, суд зазначає наступне.
Спеціальним законом, який визначає правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку є Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування»від 08.07.2010р. №2464-VI (далі –Закон №2464-VI).
Відповідно до п. 4 ст. 4 Закону України №2464-VI, платниками єдиного внеску є роботодавці: фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності.
Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону №2464-VI платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Єдиний внесок, відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 7 Закону №2464-VI нараховується для платників, зазначених у пункті 4 частини першої статті 4 цього Закону, які обрали спрощену систему оподаткування, - на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе та членів сім'ї, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу.
У відповідності до п. 5 ч. 1 ст. 1 Закону №2464-VI мінімальний страховий внесок - сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця.
Згідно з ч. 11 ст. 8 Закону №2464-VI встановлено, що єдиний внесок для платників, зазначених у пунктах 4 та 5 частини першої статті 4 цього Закону, встановлюється у розмірі 34,7 відсотка визначеної пунктами 2 та 3 частини першої статті 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску.
Частиною 4 статті 25 Закону №2464-VI визначено, що Територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.
На виконання вказаної норми Закону управління Пенсійного фонду України в Жашківському районі Черкаської області на адресу відповідача направлено вимогу №Ф -266/У від 05.03.2012р. на суму 4010 грн. 30 коп., яка одержана відповідачем 10.04.2012р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду, зокрема, має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються (абзац 7 частина 4 статті 25 Закону № 2464).
Статтею 25 закону № 2464-VI передбачені заходи впливу та стягнення за порушення правил нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску. За неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої цим Законом, територіальним органом Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
У зв’язку з несвоєчасною подачею відповідачем звітності до нього застосовано штрафну санкцію у сумі 170 грн. згідно рішення від 06.04.2012 року № 157.
Таким чином, станом на час розгляду справи загальна сума боргу відповідача становить 4180 грн. 30 коп.
Дослідивши та проаналізувавши надані суду докази по справі, суд приходить до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до частини четвертої статті 94 КАС України судові витрати, здійснені позивачем –суб’єктом владних повноважень, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 86, 94, 159, 160, 162 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (19200, Черкаська область, м. Жашків, вул. Куйбишева, 21, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь управління Пенсійного фонду України в Жашківському районі Черкаської області (19200, Черкаська область, м. Жашків, вул. Щорса, 5, ідентифікаційний код 21366633) заборгованість зі сплати єдиного внеску за січень-грудень 2011 року та штрафної санкцій на загальну суму 4180 (чотири тисячі сто вісімдесят) грн. 30 коп.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд в порядку ст.ст. 185-187 КАС України.
Повний текст постанови виготовлений 21.01.2013 року.
Суддя В.В. Мишенко