
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ
16 листопада 2017 року Справа № 808/3453/17 м.Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Лазаренко М.С., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління Укртрансбезпеки у Запорізькій області про скасування постанови,
ВСТАНОВИВ:
14 листопада 2017 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 (далі - позивач) до Управління Укртрансбезпеки у Запорізькій області (далі – відповідач), в якому позивач просить суд скасувати постанову №005466 від 24 жовтня 2017 року у справі про адміністративне порушення, передбачене абзацом 3 ч.1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт» та закрити адміністративне провадження щодо притягнення позивача до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ч.1 ст.107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви, зокрема, з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених ст.106 КАС України, з огляду на наступне.
Частиною 3 статті 106 КАС України, зокрема, встановлено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно з положеннями до ч.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Зокрема, відповідно до приписів підпункту 1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою або фізичною особою - підприємцем встановлено ставку судового збору – 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до положень статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» встановлено з 1 січня 2017 року прожитковий мінімум для працездатних осіб у сумі 1600,00 грн.
З позовної заяви встановлено, що позивач просить суд визнати протиправним та скасувати постанову від 24.10.2017 №005466 на загальну суму 1700,00 грн., що є вимогою майнового характеру. При цьому, суд зазначає, що звернені до суду вимоги про скасування рішення відповідача – суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.
Вказана позиція суду узгоджується з практикою Верховного Суду України викладеної в постанові від 02.02.2016 у справі №810/372/15.
Тобто, позивачу за звернення до суду з вимогою про скасування постанови від 24.10.2017 №005466, належало сплатити судовий збір в розмірі 640,00 грн.
Позивачем до матеріалів справи не надано доказів на підтвердження сплати судового збору, в розмірі встановленому Законом України «Про судовий збір».
З урахуванням викладеного, позивачем не дотримано п.3 ч.3 ст.106 КАС України, а саме, не надано доказів сплати судового збору в розмірі, встановленому Законом.
Крім того, позивач в якості другої позовної вимоги просить суд просить закрити адміністративне провадження щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1.
Відповідно до ч.2 ст.106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Згідно ч.4 ст.105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Суд зазначає, що позивачем до матеріалів позовної заяви не надано доказів наявності адміністративного провадження відносно нього, з урахуванням також і тієї обставини, що позивача вже притягнуто до юридичної відповідальності у вигляді адміністративно-господарських санкцій, на підставі постанови від 24.10.2017 №005466, яка прийнята у відповідності до приписів статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», а не на підставі приписів Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Такі обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам КАС України, а тому, згідно з ч.1 ст.108 КАС України, вона підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст.ст.106, 108, 160, 165 КАС України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Укртрансбезпеки у Запорізькій області про скасування постанови залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 06 грудня 2017 року (з урахуванням поштового перебігу) шляхом подання до суду:
оригіналу платіжного документу на підтвердження сплати судового збору в розмірі, встановленому Законом України «Про судовий збір» (доплатити 640,00 грн.) на р/р 31215206784006, отримувач коштів УК у Дніпровському/Дніпр./22030101, банк – ГУДКСУ у Запорізькій області, МФО 813015, ЄДРПОУ 38025423;
доказів на підтвердження обґрунтування позовної вимоги щодо закриття адміністративного провадження щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 або уточненої позовної заяви із викладом змісту позовних вимог з урахуванням приписів ч.4 ст.105 КАС України (в 2-х примірниках).
Копію ухвали надіслати позивачу.
Роз’яснити позивачу, що відповідно до п.1 ч.3 ст.108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали (якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то в 5-денний строк з дня отримання цією особою копії ухвали) апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя М.С. Лазаренко