
ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
"01" листопада 2017 р. м. Київ К/800/35765/17
Суддя Вищого адміністративного суду України Мойсюк М.І., перевіривши касаційну скаргу Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру на постанову Житомирського апеляційного адміністративного суду від 02 жовтня 2017 року у справі за позовом Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру до відділу примусово виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про визнання протиправною та скасування постанови ,
в с т а н о в и в:
Касаційна скарга на зазначене судове рішення не відповідає вимогам статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України, відтак підлягає залишенню без руху, оскільки скаржником, всупереч вимог пункту 5 частини 2, частини 5 цієї статті не зазначено у скарзі вимоги особи, що її подає, до суду касаційної інстанції, які за своїм змістом узгоджуються з вимогами процесуального законодавства, а також не додано документ про сплату судового збору.
Усуваючи недоліки скарги, скаржнику необхідно врахувати, що виклад вимог до суду касаційної інстанції повинен узгоджуватись з повноваженнями цього суду, які можуть бути ним застосовані за наслідками розгляду касаційної скарги у відповідності з статтею 223 Кодексу адміністративного судочинства України, здійснюватись чітко і зрозуміло, не абстрактно, стосуватись конкретних рішень судів першої та (або) апеляційної інстанцій із зазначенням їх реквізитів в такому обсязі, який дасть можливість суду ідентифікувати їх у конкретній справі.
У даному випадку, скаржник названих вище критеріїв не дотримався, оскільки просить лише про скасування постанови апеляційного суду і не зазначає, яке з повноважень суду касаційної інстанції необхідно застосувати за наслідками розгляду скарги (ухвалити нове судове рішення, змінити його повністю або в частині, направити справу на новий розгляд, тощо).
Усуваючи недоліки касаційної скарги, в частині сплати судового збору, скаржникові необхідно врахувати наступне.
У відповідності з приписами частини 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Частиною 2 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
За правилами підпункту 3 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір" (далі - Закон № 3674-VI) ставка судового збору за подання до адміністративного суду касаційної скарги на рішення суду встановлюються у розмірі 120 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
За змістом частини 1 статті 4 Закону № 3674-VI (в редакції, чинній станом на день звернення до суду з даним адміністративним позовом) судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
У даному випадку, позивач - суб'єкт владних повноважень звернувся до суду з цим адміністративним позовом майнового характеру в 2017 році, станом на 1 січня якого розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб складав 1600 гривень.
В свою чергу, за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою встановлено судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Як вбачається зі змісту оскаржуваних судових рішень, позовна заява містила вимоги майнового характеру.
Тобто, у даному випадку судовий збір належало сплачувати у суді першої інстанції у розмірі 1600 гривень (з урахуванням вимог позову).
Таким чином, з урахуванням вищезазначених положень Закону № 3674-VI і змісту вимог позовної заяви, розмір ставки судового збору, за подання до адміністративного суду цієї касаційної скарги становить 1920 гривень.
Враховуючи викладене, скаржнику необхідно оплатити судовий збір та надати до суду документ про сплату такого.
Одночасно, надаємо реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів - УДКCУ у Печерському р-ні, рахунок отримувача: 31210255700007, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38004897, код банку отримувача: 820019, банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Києві, код класифікації доходу бюджету: 22030105 "Судовий збір (Вищий адміністративний суд України, 075)", призначення платежу - 101; (код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), - Вищий адміністративний суд України.
Виходячи з вимог статей 108, 213, 214 Кодексу адміністративного судочинства України, скаргу слід залишити без руху, надати строк для усунення вказаних недоліків та роз'яснити наслідки невиконання вимог ухвали.
Керуючись статтями 213, 214 Кодексу адміністративного судочинства України, -
у х в а л и в :
Касаційну скаргу залишити без руху.
Скаржнику надати строк до 08 грудня 2017 року для усунення зазначених в ухвалі недоліків та роз'яснити, що у випадку їх невиконання касаційна скарга буде повернута.
Копію цієї ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із касаційною скаргою.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Вищого
адміністративного суду України М.І. Мойсюк