Ухвала суду № 70325071, 16.11.2017, Касаційний адміністративний суд Верховного Суду (до 15.12.2027 - Вищий адміністративний суд України)

Дата ухвалення
16.11.2017
Номер справи
800/494/17
Номер документу
70325071
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

01029, м. Київ, вул. Московська, 8, корп. 5

У Х В А Л А

16 листопада 2017 року справа № 800/494/17

Суддя Вищого адміністративного суду України Борисенко І.В., перевіривши

позовну заяву ОСОБА_1

до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України

про усунення порушень, скасування рішення та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 10.11.2017 звернувся до Вищого адміністративного суду України (як до суду першої інстанції) із адміністративним позовом до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про усунення порушень, скасування рішення та зобов'язання вчинити дії.

Перевіривши наявні матеріали на предмет відповідності позовної заяви вимогам статей 105, 106, 1711 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя дійшов висновку, що подана позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення недоліків з огляду на таке.

Відповідно до ч.1 ст.20 Кодексу адміністративного судочинства України місцеві адміністративні суди (місцеві загальні суди як адміністративні суди та окружні адміністративні суди), а також Вищий адміністративний суд України у випадках, встановлених цим Кодексом, вирішують адміністративні справи як суди першої інстанції.

Глава 6 Кодексу адміністративного судочинства України визначає особливості провадження в окремих категоріях адміністративних справ, у тому числі, предмет оскарження, суб'єкт оскарження, строки розгляду цих справ тощо, що відрізняє їх від загального порядку провадження.

Зокрема, статтею 1711 КАС України встановлені особливості провадження у справах щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, частиною другої якої передбачено, що до Вищого адміністративного суду України оскаржуються акти, дії чи бездіяльність Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради правосуддя, а також рішення, дії чи бездіяльність Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.

Даними нормами визначено вичерпний перелік спорів, віднесених до повноважень Вищого адміністративного суду України як суду першої інстанції.

Статтями 105, 106 Кодексу адміністративного судочинства України визначено форму та зміст адміністративного позову та вимоги до позовної заяви.

У відповідності до ч.4 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві, зокрема, зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.

Тобто, під змістом позовних вимог розуміється визначення позивачем способу захисту його права, свободи чи інтересу згідно з частиною 4 ст.105 Кодексу адміністративного судочинства України, який має формулюватися максимально чітко і зрозуміло.

Обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги - це конкретні юридичні факти, з настанням яких суб'єкти публічного права вступають між собою у спірні правовідносини.

Частиною 2 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

Як вбачається з поданої заяви, позивач стверджує про те, що:

- він є учасником добору кандидата на посаду судді, оголошеного ВККС України 3 квітня 2017 року;

- 27 вересня 2017 року було прийнято рішення про відмову у його допуску до відбіркового іспиту;

- 16, 23 травня 2017 року було вчинено дії щодо вчинення йому перешкод подачі документів, відбулося їх фабрикування з метою створення штучних підстав для його недопуску до добору, про що й було вказано йому ОСОБА_2 та ОСОБА_3;

- також 31 жовтня та 3 листопада 2017 року було прийнято незаконні рішення, які не відповідають вимогам законів, порушують його права, не відповідають повноваженням та стадії добору, спрямовано на дискримінацію кандидатів;

- у період з 1 по 9 листопада 2017 йому відмовляють надати для ознайомлення рішення ВККС та його тестові роботи.

Вимогами поданого до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України адміністративного позову позивачем зазначено: «усунути такі порушення, скасувати рішення та зобов'язати вчинити дії».

Таким чином, у поданій заяві позивачем максимально чітко і однозначно не визначено, які саме порушення він просить усунути, яке саме рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (із трьох рішень, про які згадується у тексті позовної заяви) він просить скасувати та які саме дії він просить зобов'язати вчинити відповідача, що унеможливлює суду дійти висновку про наявність предмета оскарження.

Крім того, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивачем не надано відповідні докази, а також не зазначено докази, які він не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості їх подання.

Згідно ч.3 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Судом встановлено, що позивачем до позовної заяви не долучено її копії та документу про сплату судового збору.

Відповідно до пп.1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Станом на 1 січня 2017 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 1600,00 гривень (стаття 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік»).

Судовий збір за подачу позовної заяви до Вищого адміністративного суду України має бути внесено або перераховано на розрахунковий рахунок 31210255700007, отримувач коштів: УДКCУ у Печерському районі, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38004897, код банку отримувача: 820019, банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Києві, код класифікації доходу бюджету: 22030105 «Судовий збір (Вищий адміністративний суд України, 075)», призначення платежу: « 101; судовий збір, Вищий адміністративний суд України».

Таким чином, позовну заяву ОСОБА_1 подано без додержання вимог, встановлених частинами 1-3 ст.106, ст.1711 Кодексу адміністративного судочинства України.

Позивачу слід усунути вищевказані недоліки позовної заяви.

З урахуванням наведеного, дана позовна заява відповідно до ч.1 ст.108 КАС України має бути залишена без руху з наданням позивачу достатнього строку для усунення встановлених недоліків.

Керуючись статтями 18, 105, 106, 107, 165, 1711 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 залишити без руху.

2. Встановити строк для усунення вищевказаних недоліків позовної заяви - протягом тридцяти днів з моменту отримання ОСОБА_1 даної ухвали про залишення позовної заяви без руху.

3. Ухвала набирає законної сили у порядку, передбаченому ч.7 ст.1711 Кодексу адміністративного судочинства України, і може бути переглянута Верховним Судом України у порядку, на підставі та у строки, передбачені статтями 235 - 2391 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя І.В. Борисенко