Постанова № 70322481, 16.11.2017, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.11.2017
Номер справи
815/3297/17
Номер документу
70322481
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 815/3297/17

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 листопада 2017 року м.Одеса

У залі судових засідань №29

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

Судді Харченко Ю.В.

При секретарі Рудченко О.І.

Розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Березівкаагрошляхбуд до Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про визнання протиправною та скасування ОСОБА_1 щодо накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності №95/1015-05/1-4472 від 11.05.2017р., -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю Березівкаагрошляхбуд звернулось до Одеського окружного адміністративного суду з позовом, у якому просить суд визнати протиправною та скасувати ОСОБА_1 Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності №95/1015-05/1-4472 від 11.05.2017р.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що Товариство з обмеженою відповідальністю Березівкаагрошляхбуд не було обізнане про дату, час та місце проведення фахівцями Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області позапланової перевірки щодо дотримання Товариством позивача вимог містобудівного законодавства на обєкті: «ремонтно-будівельні роботи з асфальтування вулиць м.Подільськ», оскільки контролюючий орган жодним чином субєкта містобудування не повідомив про вказану перевірку.

Відповідач Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області з позовними вимогами не погоджується, та вважає їх необґрунтованими з підстав, викладених у письмових запереченнях на адміністративний позов (від 04.09.2017р. вхід.№24314/17), наголошуючи, зокрема, на правомірності винесення контролюючим органом спірної ОСОБА_1 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності №95/1015-05/1-4472 від 11.05.2017р., оскільки Департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області в межах повноважень, на підставі Наказу Державної архітектурно-будівельної інспекції України від 04.04.2017р. №74П «Про проведення позапланової перевірки», направлення для проведення позапланової перевірки від 04.04.2017р. №454, та електронного звернення гр.ОСОБА_2 від 30.03.2017р., яке надійшло листом ДАБІ від 30.03.2017р. №40-1710-ел, проводилась позапланова перевірка дотримання вимог містобудівного законодавства, про яку забудовника проінформовано листом від 19.04.2017р. №1015-05/1-3822, та листом від 14.04.2017р. №1015-05/1-3750. Проте, під час виїзду на місце проведення позапланової перевірки, яка була призначена на 04.05.2017р. за адресою: перехрестя вулиць 8 Березня та Шкільної у м.Подільськ, Одеської області, представники ТОВ Березівкаагрошляхбуд для проведення перевірки не з'явились, та не надали необхідні документи для проведення перевірки, які було зазначено у вищезгаданих листах, чим перешкоджали Департаменту виконанню покладених на них функцій. Крім того, на думку відповідача, порушення процедури здійснення перевірки та притягнення суб'єкта будівництва до відповідальності не може бути підставою для звільнення позивача від сплати відповідних штрафних санкцій у випадку, якщо порушення ним вимог будівельного законодавства підтверджено належними та допустимими доказами.

Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Таким чином, з урахуванням того, що повноважний представник відповідача Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області до суду не зявився, незважаючи на те, що про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином та своєчасно, а також зважаючи на відсутність потреби у витребуванні додаткових доказів, виклику у судове засідання свідка, експерта, судом ухвалено рішення щодо розгляду даної адміністративної справи в порядку письмового провадження, відповідно до ч.6 ст.128 КАС України.

Дослідивши наявні у матеріалах справи письмові докази в їх сукупності, та системно проаналізувавши приписи чинного законодавства, суд встановив наступне.

Як встановлено судом, та вбачається з наявних у матеріалах справи документів, 04.05.2017р. головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області ОСОБА_3 складено Акт про недопущення посадових осіб органу державного архітектурно-будівельного контролю на обєкти будівництва, підприємства будівельної галузі для виконання покладених на них функцій, у якому зазначено, що Товариством з обмеженою відповідальністю Березівкаагрошляхбуд не допущено посадових осіб органу державного архітектурно-будівельного контролю на обєкт: ремонтно-будівельні роботи з асфальтування вулиць м.Подільськ. Зокрема, Департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області в межах повноважень, на підставі Наказу Державної архітектурно-будівельної інспекції України від 04.04.2017р. №74П «Про проведення позапланової перевірки», направлення для проведення позапланової перевірки від 04.04.2017р. №454, та електронного звернення гр.ОСОБА_2 від 30.03.2017р., яке надійшло листом ДАБІ від 30.03.2017р. №40-1710-ел, проводилась позапланова перевірка дотримання вимог містобудівного законодавства, про яку забудовника проінформовано листом від 19.04.2017р. №1015-05/1-3822, та листом від 14.04.2017р. №1015-05/1-3750. Проте, під час виїзду на місце проведення позапланової перевірки, яка була призначена на 04.05.2017р. за адресою: перехрестя вулиць 8 Березня та Шкільної у м.Подільськ, Одеської області, представники ТОВ Березівкаагрошляхбуд для проведення перевірки не з'явились, та не надали необхідні документи для проведення перевірки, які було зазначено у вищезгаданих листах, чим перешкоджали Департаменту виконанню покладених на них функцій.

У звязку з чим, головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області ОСОБА_3, відповідно до ст.41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності», складено Протокол «Про правопорушення у сфері містобудівної діяльності» від 04.05.2017р., у якому зазначено про порушення ТОВ Березівкаагрошляхбуд вимог п.1 ч.4 ст.41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», та ч.1 п.11 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого ОСОБА_1 Кабінету Міністрів України від 23.05.2011р. №533, за що п.2 ч.6 ст.2 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» передбачено відповідальність.

04.05.2017р. головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області ОСОБА_3, відповідно до ст.41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого ОСОБА_1 Кабінету Міністрів України від 23.05.2011р. №533, складено Припис «Про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил», яким від ТОВ Березівкаагрошляхбуд вимагалось усунути порушення містобудівного законодавства до 15.05.2017р. шляхом надання до Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області проектно-правової документації щодо вказаного обєкта, та допустити посадових осіб Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області на зазначений обєкт для проведення перевірки.

Судом зясовано, що 11.05.2017р. за результатами розгляду матеріалів справи про адміністративне правопорушення у сфері містобудівної діяльності: акта про недопущення посадових осіб органу державного архітектурно-будівельного контролю на обєкт будівництва, підприємства будівельної галузі для виконання покладених на них функцій від 04.05.2017р., протоколу про правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 04.05.2017р., складено ОСОБА_1 «Про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» №95/1015-05/1-4472, в якій зазначено, що Департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області в межах повноважень, на підставі Наказу Державної архітектурно-будівельної інспекції України від 04.04.2017р. №74П «Про проведення позапланової перевірки», направлення для проведення позапланової перевірки від 04.04.2017р. №454, та електронного звернення гр.ОСОБА_2 від 30.03.2017р., яке надійшло листом ДАБІ від 30.03.2017р. №40-1710-ел, проводилась позапланова перевірка дотримання вимог містобудівного законодавства, про яку забудовника проінформовано листом від 19.04.2017р. №1015-05/1-3822, та листом від 14.04.2017р. №1015-05/1-3750. Проте, під час виїзду на місце проведення позапланової перевірки, яка була призначена на 04.05.2017р. за адресою: перехрестя вулиць 8 Березня та Шкільної у м.Подільськ, Одеської області, представники ТОВ Березівкаагрошляхбуд для проведення перевірки не з'явились, та не надали необхідні документи для проведення перевірки, які було зазначено у вищезгаданих листах, чим перешкоджали Департаменту виконанню покладених на них функцій, у звязку з чим ТОВ Березівкаагрошляхбуд визнано винним у вчинені правопорушення, передбаченого п.2 ч.6 ст.2 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності», та накладено штраф у сумі 16840грн.

Не погодившись з означеною ОСОБА_1 Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності №95/1015-05/1-4472 від 11.05.2017р., позивач Товариство з обмеженою відповідальністю Березівкаагрошляхбуд звернулось до Одеського окружного адміністративного суду з позовною заявою про визнання її протиправною та скасування.

Так, на думку суду, оскаржувана позивачем ОСОБА_1 Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності №95/1015-05/1-4472 від 11.05.2017р., винесена контролюючим органом неправомірно, безпідставно, та у порушення положень чинного містобудівного законодавства України, виходячи з наступного.

Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

В силу п.1 ч.3 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), безсторонньо (неупереджено), добросовісно, розсудливо, з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації, пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія), з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення, своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Зокрема, як встановлено судом, та вбачається з наявних у матеріалах справи документів, підставою для винесення Департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області спірної ОСОБА_1 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності №95/1015-05/1-4472 від 11.05.2017р., слугувало не допущення фахівця Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області на обєкт: ремонтно-будівельні роботи з асфальтування вулиць м.Подільськ, а саме Департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області в межах повноважень, на підставі Наказу Державної архітектурно-будівельної інспекції України від 04.04.2017р. №74П «Про проведення позапланової перевірки», направлення для проведення позапланової перевірки від 04.04.2017р. №454, та електронного звернення гр.ОСОБА_2 від 30.03.2017р., яке надійшло листом ДАБІ від 30.03.2017р. №40-1710-ел, проводилась позапланова перевірка дотримання вимог містобудівного законодавства, про яку забудовника проінформовано листом від 19.04.2017р. №1015-05/1-3822, та листом від 14.04.2017р. №1015-05/1-3750. Проте, під час виїзду на місце проведення позапланової перевірки, яка була призначена на 04.05.2017р. за адресою: перехрестя вулиць 8 Березня та Шкільної у м.Подільськ, Одеської області, представники ТОВ Березівкаагрошляхбуд для проведення перевірки не з'явились, та не надали необхідні документи для проведення перевірки, які було зазначено у вищезгаданих листах, чим перешкоджали Департаменту виконанню покладених на них функцій.

Правові та організаційні засади містобудівної діяльності врегульовано положеннями Закону України Про регулювання містобудівної діяльності від 17 лютого 2011 року №3038-VI , відповідно до ч.ч.1-3 ст.41 якого державний архітектурно-будівельний контроль - сукупність заходів, спрямованих на дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил. Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Орган державного архітектурно-будівельного контролю розглядає відповідно до закону справи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності.

Згідно зі ст.10 Закону України «Про архітектурну діяльність» для забезпечення під час забудови територій, розміщення і будівництва об'єктів архітектури додержання суб'єктами архітектурної діяльності затвердженої містобудівної та іншої проектної документації, вимог вихідних даних, а також з метою захисту державою прав споживачів будівельної продукції здійснюється в установленому законодавством порядку державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд. Державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю.

Процедуру здійснення заходів, спрямованих на дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил та ліцензійних умов провадження господарської діяльності, пов'язаної з будівництвом об'єкта архітектури, який за складністю архітектурно-будівельного рішення та (або) інженерного обладнання належить до IV і V категорії складності визначено Порядком здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого ОСОБА_1 Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011р. №553 (зі змінами та доповненнями), відповідно до п.п.2,4 якого державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється за дотриманням вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, проектної документації, будівельних норм, стандартів і правил, положень містобудівної документації всіх рівнів, вихідних даних для проектування обєктів містобудування, технічних умов, інших нормативних документів під час виконання підготовчих і будівельних робіт, архітектурних, інженерно-технічних і конструктивних рішень, застосування будівельної продукції.

Посадові особи органів державного архітектурно-будівельного контролю мають службові посвідчення встановленого зразка, форма якого затверджується Мінрегіоном.

Згідно з п.п.5,7,9 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого ОСОБА_1 Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011р. №553 державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється у порядку проведення планових та позапланових перевірок за територіальним принципом.

Позаплановою перевіркою вважається перевірка, що не передбачена планом роботи органу державного архітектурно-будівельного контролю.

Підставами для проведення позапланової перевірки є: подання суб'єктом містобудування письмової заяви про проведення перевірки об'єкта будівництва або будівельної продукції за його бажанням; необхідність проведення перевірки достовірності даних, наведених у повідомленні про початок виконання підготовчих робіт, повідомленні про початок виконання будівельних робіт, декларації про готовність обєкта до експлуатації, протягом трьох місяців з дня подання зазначених документів; виявлення факту самочинного будівництва об'єкта; перевірка виконання суб'єктом містобудівної діяльності вимог приписів органів державного архітектурно-будівельного контролю; вимога головного інспектора будівельного нагляду Держархбудінспекції щодо проведення перевірки за наявності підстав, встановлених законом; звернення фізичних чи юридичних осіб про порушення суб'єктом містобудування вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності; вимога правоохоронних органів про проведення перевірки.

Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється у присутності суб'єктів містобудування або їх представників, які будують або збудували об'єкт будівництва.

Таким чином, із системного аналізу вищенаведених законодавчих приписів вбачається, що державний архітектурно-будівельний контроль направлений на дотримання суб'єктами містобудування вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил, та здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю за обов'язковою участю суб'єкта містобудування або його представника, які будують або збудували об'єкт будівництва.

Згідно з п.п.11, 12 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого ОСОБА_1 Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011р. №553 посадові особи органів державного архітектурно-будівельного контролю під час проведення перевірки мають право: 1) безперешкодного доступу до місць будівництва обєктів та до обєктів, що підлягають обовязковому обстеженню; 2) складати протоколи про вчинення правопорушень, акти перевірок та накладати штрафи відповідно до закону; 3) у разі виявлення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, містобудівних умов та обмежень, затвердженого проекту або будівельного паспорта забудови земельної ділянки видавати обовязкові для виконання приписи щодо: усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил; зупинення підготовчих та будівельних робіт; 4) проводити перевірку відповідності виконання підготовчих та будівельних робіт вимогам будівельних норм, стандартів і правил, затвердженим проектним вимогам, рішенням, технічним умовам, своєчасності та якості проведення передбачених нормативно-технічною і проектною документацією зйомок, замірів, випробувань, а також ведення журналів робіт, наявності у передбачених законодавством випадках паспортів, актів та протоколів випробувань, сертифікатів та іншої документації; 5) проводити перевірку відповідності будівельних матеріалів, виробів і конструкцій, що використовуються під час будівництва обєктів, вимогам стандартів, норм і правил згідно із законодавством; 7) залучати до проведення перевірок представників центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, експертних та громадських організацій (за погодженням з їх керівниками), фахівців галузевих науково-дослідних та науково-технічних організацій; 8) одержувати в установленому законодавством порядку від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, фізичних осіб інформацію та документи, необхідні для здійснення державного архітектурно-будівельного контролю. 9) вимагати у випадках, визначених законодавством, вибіркового розкриття окремих конструктивних елементів будинків і споруд, проведення зйомки і замірів, додаткових лабораторних та інших випробувань будівельних матеріалів, виробів і конструкцій; 10) забороняти за вмотивованим письмовим рішенням експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, не прийнятих в експлуатацію; 11) здійснювати фіксування процесу проведення перевірки з використанням фото, аудіо- та відеотехніки.

Посадові особи органу державного архітектурно-будівельного контролю під час здійснення державного архітектурно-будівельного контролю зобов'язані: у повному обсязі, об'єктивно та неупереджено здійснювати державний архітектурно-будівельний контроль у межах повноважень, передбачених законодавством; дотримуватися ділової етики у взаємовідносинах із суб'єктами господарювання та фізичними особами; ознайомлювати суб'єкта містобудування чи уповноважену ним особу з результатами державного архітектурно-будівельного контролю у строки, передбачені законодавством; за письмовим зверненням суб'єкта містобудування надавати консультативну допомогу у здійсненні державного архітектурно-будівельного контролю; надсилати повідомлення про проведення планової перевірки субєкту містобудування, щодо якого здійснюється державний архітектурно-будівельний контроль, рекомендованим листом та/або за допомогою електронного поштового звязку або вручати особисто під розписку керівнику субєкта містобудування чи його уповноваженій особі із зазначенням дати початку та дати закінчення перевірки не пізніше ніж за десять днів до її початку.

У разі відмови субєкта містобудування, щодо якого здійснюється державний архітектурно-будівельний контроль, у допуску посадових осіб органу державного архітектурно-будівельного контролю до проведення перевірки, відмови субєкта містобудування в наданні документів, необхідних для здійснення заходів державного архітектурно-будівельного контролю, відсутності субєкта містобудування, якому у визначений цим Порядком строк було надіслано повідомлення про проведення перевірки, або його уповноваженої особи (за довіреністю) на обєкті під час перевірки складається відповідний акт.

Таким чином, із системного аналізу вищенаведених законодавчих приписів вбачається, що акти відмови у допуску посадових осіб органу державного архітектурно-будівельного контролю до проведення перевірки, відмови субєкта містобудування в наданні документів, необхідних для здійснення заходів державного архітектурно-будівельного контролю, відсутності субєкта містобудування, посадовою особою органу державного архітектурно-будівельного контролю можуть бути складені лише у разі надіслання, у визначений Порядком здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого ОСОБА_1 Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011р. №553 строк, повідомлення про проведення перевірки.

Між тим, відповідачем Департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області, на виконання вимог ч.2 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України, до суду не надано жодних доказів на підтвердження надіслання, у визначений Порядком здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого ОСОБА_1 Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011р. №553 строк, на адресу ТОВ Березівкаагрошляхбуд відповідного повідомлення про проведення перевірки на обєкті: «ремонтно-будівельні роботи з асфальтування вулиць м.Подільськ», його отримання субєктом містобудування, що відповідно свідчить про неправомірність складення контролюючим органом Акта про недопущення посадових осіб органу державного архітектурно-будівельного контролю на обєкти будівництва, підприємства будівельної галузі для виконання покладених на них функцій від 04.05.2017р., та оскаржуваної ОСОБА_1 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності №95/1015-05/1-4472 від 11.05.2017р.

Вищевикладене спростовує твердження відповідача, наведені у письмових запереченнях на адміністративний позов.

Згідно з ч.1 ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно з ч.1 ст.69 та ч.1 ст.70 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.

Відповідно до ст.86 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Відповідно до ч.1 ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а згідно ч.3 ст. 105 КАС України позивач має право, у тому числі, вимагати скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень.

Згідно зі ст.159 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Відтак, беручи до уваги вищевикладене, та оцінюючи наявні в матеріалах справи письмові докази в сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю Березівкаагрошляхбуд правомірні, документально підтверджені, ґрунтуються на положеннях чинного містобудівного законодавства, а тому підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст.2, 4, 7-9, 11, 12, 69, 71, 94, ч.6 ст.128, ст.ст.158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю Березівкаагрошляхбуд до Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про визнання протиправною та скасування ОСОБА_1 щодо накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності №95/1015-05/1-4472 від 11.05.2017р., задовольнити.

2. Визнати протиправною та скасувати ОСОБА_1 Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності №95/1015-05/1-4472 від 11.05.2017р.

3. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області (65107, м.Одеса, вул.Канатна,83) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Березівкаагрошляхбуд (67300, Одеська область, м.Березівка, вул.Ворошилова,80, код ЄДРПОУ 03579041) судові витрати по сплаті судового збору у сумі 1600(одна тисяча шістсот)грн.

ОСОБА_1 може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

ОСОБА_1 набирає законної сили в порядку, передбаченому приписами ст.254 КАС України.

Суддя Харченко Ю.В.