
Справа № 675/1259/17
Провадження № 3/675/554/2017
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 листопада 2017 року м.Ізяслав
Суддя Ізяславського районного суду Хмельницької області Трасковський С.Л., за участю секретаря судового засідання – Ящука О.І., особи, що притягається до адміністративної відповідальності, - ОСОБА_1, розглянувши адміністративні матеріали, що надійшли з Ізяславського ВП Славутського відділу поліції ГУ НП в Хмельницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, НОМЕР_1, виданий Ізяславським РВ УМВС України у Хмельницькій області 22.11.2005 року, податковий номер НОМЕР_2, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2 непрацюючого, за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В :
Із протоколу про адміністративне правопорушення серії АП2 №478784 від 16 червня 2017 року вбачається, що 16 червня 2017 року о 19 годині 00 хвилин по об’їзній дорозі м.Ізяслава ОСОБА_1 керував автомобілем AUDI з номерним знаком KLI-05752 з ознаками алкогольного сп’яніння. Огляд на стан сп’яніння відмовився проходити в приміщенні Ізяславського відділення поліції в присутності свідків.
Права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, передбачені ст.268 КУпАП, та положення ст.63 Конституції України ОСОБА_1 роз'яснені.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні вказаного правопорушення не визнав. Вказав, що від огляду на стан сп’яніння в приміщенні Ізяславського відділення поліції дійсно відмовився через недовіру до технічного стану приладу Драггер Алкотестер, просив працівників поліції провести огляд на стан сп’яніння в медичному закладі. Але поліцейські відмовили в його проханні та склали протокол про адміністративне правопорушення в присутності свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3
Вислухавши пояснення ОСОБА_1, дослідивши письмові докази, допитавши свідків, суддя дійшов до наступних висновків.
Згідно п.2.5. Правил дорожнього руху водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до пунктів 6, 7 розділу І Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом МВС України, Міністерства охорони здоров’я України 09.11.2015 року №1452/735, огляд на стан сп’яніння проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом; лікарем закладу охорони здоров’я. У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп’яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров’я, якому надано право на його проведення відповідно до ст.266 КУпАП.
Згідно положень п.п.6, 9 розділу ІІ вказаної Інструкції огляд на стан сп’яніння на місці зупинки транспортного засобу проводиться в присутності двох свідків. З метою забезпечення достовірності результатів огляду водіїв транспортних засобів, які мають бути оглянуті в закладах охорони здоров’я, поліцейський забезпечує доставку цих осіб до найближчого закладу охорони здоров’я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення підстав для його проведення.
Відповідно до п.п.6, 8 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року №1103, водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров'я. У разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.
Допитані в судовому засіданні в якості свідків окремо один від одного ОСОБА_2 та ОСОБА_3, які були присутніми при пропозиції працівників поліції ОСОБА_1 пройти огляд на стан сп’яніння в приміщенні Ізяславського ВП Славутського ВП ГУНП в Хмельницькій області, вказали, що останньому пропонували пройти огляд на стан сп’яніння у відділенні поліції, але ОСОБА_1 відмовився, просив провести огляд в закладі охорони здоров’я. Працівниками поліції було проігноровано прохання ОСОБА_1 та складено протокол про адміністративне правопорушення, в якому зафіксовано факт відмови від проходження огляду на стан сп’яніння.
Таким чином, працівниками поліції в порушення приписів Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, а також Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, не було забезпечено доставку ОСОБА_1 до закладу охорони здоров’я для проходження там огляду на стан сп’яніння, не зважаючи на факт його відмови від проходження огляду у відділенні поліції та висловлене ним бажання пройти такий огляд у медичному закладі. Крім того, працівниками поліції було запропоновано ОСОБА_1 пройти огляд на стан сп’яніння у відділенні поліції, що не передбачено вказаними нормативно-правовими актами, що регламентують порядок проходження такого огляду. В наслідок вчинення поліцейськими вказаних дій було порушено установлений порядок проходження огляду на стан сп’яніння ОСОБА_1
Зазанчені обставини не дають підстави вважати, що ОСОБА_1 допустив порушення вимог пункту 2.5 Правил дорожнього руху.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
З урахуванням наведеного, провадження у даній справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю.
Керуючись ст.ст.130 ч.1, 256, 247, 251 256, 283-287, 289 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
П О С Т А Н О В И В :
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, закрити на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП за відсутності події та складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Хмельницької області протягом 10 днів з дня її проголошення через Ізяславський районний суд Хмельницької області.
Суддя С.Л.Трасковський