
Олевський районний суд Житомирської області
Справа № 287/127/17-а
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 листопада 2017 року м. Олевськ
Суддя Олевського районного суду Житомирської області Волощук В.В. розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Олевської міської ради, в особі міського голови ОСОБА_2 про зобов’язання вчинити певні дії, а саме: повторно розглянути заяву, задовольнити її чи надати належну вмотивовану відмову ,-
В С Т А Н О В И В:
13.11.2017 року позивач ОСОБА_1 звернулася до суду із адміністративним позовом про зобов’язання вчинити певні дії, а саме: повторно розглянути заяву, задовольнити її чи надати належну вмотивовану відмову.
В обґрунтування своїх вимог, позивач зазначає, що 17.11.2016 року звернулася із заявою до Олевської міської ради про надання їй безоплатно у власність земельної ділянки розміром 0,10 га під забудову для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд із державної чи комунальної власності в існуючих межах міста Олевськ відповідно до статей 116, 121 Земельного кодексу України.
Відповідно до ст. ст. 3, 5 Закону України від 02.10.1996 № 393/96-ВР «Про звернення громадян» (із змінами і доповненнями, далі Закон № 393/96) під зверненнями громадян слід розуміти викладені в письмовій або усній формі пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги.
Звернення адресуються органам державної влади і місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форм власності, об'єднанням громадян або посадовим особам, до повноважень яких належить вирішення порушених у зверненнях питань.
Статтею 15 Закону України «Про звернення громадян» передбачено, що органи державної влади, місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники та посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, до повноважень яких належить розгляд заяв (клопотань), зобов'язані об'єктивно і вчасно розглядати їх, перевіряти викладені в них факти, приймати рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечувати їх виконання, повідомляти громадян про наслідки розгляду заяв (клопотань). Відповідь за результатами розгляду заяв (клопотань) в обов'язковому порядку дається тим органом, який отримав ці заяви і до компетенції якого входить вирішення порушених у заявах (клопотаннях) питань, за підписом керівника або особи, яка виконує його обов'язки. Рішення про відмову в задоволенні вимог, викладених у заяві (клопотанні), доводиться до відома громадянина в письмовій формі з посиланням на Закон і викладенням мотивів відмови, а також із роз'ясненням порядку оскарження прийнятого рішення.
Відповідно до ст. 20 Закону України «Про звернення громадян» звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів. На обґрунтовану письмову вимогу громадянина термін розгляду може бути скорочено від встановленого цією статтею терміну. Звернення громадян, які мають встановлені законодавством пільги, розглядаються у першочерговому порядку.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів відповідно до ч.2 ст.99 КАС України. Із змісту позовної заяви та доданих до неї документів, не встановлено, коли саме позивач ОСОБА_1 дізналася про порушення свої прав.
Враховуючи вищенаведене, суддя дійшов висновку, про те, що позивачем не надано доказу того, що відповідачем надана чи не надана відповідь на заяву позивача в передбаченому законом порядку. Відповідно до ч.1 ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду.
На підставі наведеного та керуючись ч.1 ст.100, п.5 ч.1 ст.107 КАС України,-
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Олевської міської ради, в особі міського голови ОСОБА_2 про зобов’язання вчинити певні дії, а саме: повторно розглянути заяву, задовольнити її чи надати належну вмотивовану відмову – залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Олевський районний суд Житомирської області протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: ОСОБА_3