Постанова № 70280551, 10.11.2017, Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Дата ухвалення
10.11.2017
Номер справи
308/6816/17
Номер документу
70280551
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 308/6816/17

3/308/3342/17

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 листопада 2017 року м. Ужгород

Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Дергачова Н.В., в присутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, представника Закарпатської митниці ДФС ОСОБА_2 розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли з Закарпатської митниці ДФС, відносно громадянина України ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1; місце проживання – Україна, Закарпатська область, Ужгородський район, с. Сторожниця, вул. Перемоги, 115, працюючого в Ужгородському інституті КНТУ, ідентифікаційний номер – суду не відомий,

про порушення митних правил, передбачене ст. 471 Митного кодексу України

В С Т А Н О В И В:

28.06.2017 року о 01 год. 36 хв. в зону митного контролю на ділянку “В’їзд” в Україну митного посту «Лужанка» Закарпатської митниці ДФС заїхав транспортний засіб марки «Ford Fiesta» реєстраційний номер України AO0058BO під керуванням громадянина України ОСОБА_1 який повертався з Угорщини, де перебував у власних справах.

Як форму проходження митного контролю гр. України ОСОБА_1 обрав порядок проходження митного контролю по смузі руху “зелений коридор”.

Згідно ч. 4 ст. 366 МК України громадянин самостійно обирає відповідний канал ("зелений коридор" або "червоний коридор") для проходження митного контролю за двоканальною системою.

Згідно ч. 5 ст. 366 МК України обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

Згідно ч. 6 даної статті громадяни, які проходять (проїжджають) через "зелений коридор", звільняються від подання письмової митної декларації. Звільнення від подання письмової митної декларації не означає звільнення від обов'язкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України.

Пункт пропуску «Лужанка» обладнаний інформаційними стендами про митні правила та відомості для громадян, необхідні для визначення ними можливості проходження митного контролю за спрощеним порядком («зеленим коридором») або з обов’язковим письмовим декларуванням («червоним коридором»). Коридори мають відповідне позначення.

Для здійснення поглибленого митного огляду автомобіль марки «Ford Fiesta» реєстраційний номер України AO0058BO переведено із смуги руху «зелений коридор» на смугу руху «червоний коридор».

В ході митного контролю зазначеного транспортного засобу було встановлено, що в багажному відсіку автомобіля яким керував громадянин ОСОБА_1 без ознак приховування знаходився товари, а саме комплектуючі до комп’ютерної техніки - відеокарти у кількості 40 шт ( ОСОБА_3 "MSI" модель "ZERO FROZR" - 20 шт,; ОСОБА_3 "ASUS" модель "DUAL-GTX1060-06G" - 8 шт; ОСОБА_3 "ASUS" модель "Turbo-GTX1060-6G" - 12 шт,)

Доступ до виявленого товару нічим не утруднювався.

Згідно ч. 1 ст. 374 МК України товари (крім підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та/або сумарна вага яких не перевищує 50 кг, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України, не підлягають письмовому декларуванню та не є об'єктами оподаткування митними платежами.

Згідно ч. 4 цієї статті товари (крім підакцизних), що ввозяться громадянами у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі, сумарна фактурна вартість та/або загальна вага яких перевищують обмеження, встановлені частиною першою цієї статті, але загальна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10000 євро, підлягають письмовому декларуванню в порядку, встановленому для громадян, з поданням документів, що видаються державними органами для здійснення митного контролю та митного оформлення таких товарів, та оподатковуються ввізним митом за ставкою 10 відсотків і податком на додану вартість за ставкою, встановленою Податковим кодексом України, в частині, що перевищує еквівалент 500 євро або вартість товарів, обчислена пропорційно до ваги, що перевищує 50 кг. (при ввезенні через інші ніж відкриті для повітряного сполучення пункти пропуску через державний кордон України). Базою оподаткування таких товарів є частина їх сумарної фактурної вартості, що перевищує еквівалент 500 євро або вартість товарів, обчислена пропорційно до ваги, що перевищує 50 кг.

В своєму пояснені від 28.06.2017 громадянин України ОСОБА_1 заявив що товар, а саме: комплектуючі до комп’ютерної техніки - відеокарти у кількості 40 шт., (ОСОБА_3 "MSI" модель "ZERO FROZR" - 20 шт,; ОСОБА_3 "ASUS" модель "DUAL-GTX1060-06G" - 8 шт; ОСОБА_3 "ASUS" модель "Turbo-GTX1060-6G" - 12 шт,), він придбав за 470 Євро.

Згідно інформації мережі інтернет (ebay.com, amazon.com) вартість відеокарт торгівельної ОСОБА_3 "MSI" модель "ZERO FROZR" – 399 доларів США за 1 шт., та загальна вартість складає 7980 доларів США, вартість відео карт торгівельної ОСОБА_3 "ASUS" модель "DUAL-GTX1060-06G" складає 549 доларів США за 1шт., та загальна вартість 4 392 долари США., вартість відео карт торгівельної марки "ASUS" модель "Turbo-GTX1060-6G" складає 486 доларів США за 1 шт., та загальна вартість складає 5 832 долари США. Загальна вартість 40 відео карт складає 18204 доларів США що згідно курсу НБУ складає 473970 грн. 37 коп., (1 дол США = 26,03660600 грн.)

Таким чином, громадянин України ОСОБА_1 порушив встановлений порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто у гр. України ОСОБА_1 під час митного контролю виявлені товари в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.

Громадянину України ОСОБА_1 було роз’яснено порядок та норми ввезення товарів громадянами, встановлені частиною першою та частиною другою статті 374 Закону України від 13.03.2012 №4495-VI, та запропоновано здійснити митне оформлення вищевказаного товару зі сплатою необхідних митних платежів, передбачених законодавством України.

На підставі вищевикладеного, враховуючи неспроможність сплати митних платежів та волевиявлення гр. України ОСОБА_1 щодо повернення на територію Угорщини товару, а саме: комплектуючі до компютерної техніки - відеокарти у кількості 40 шт., (ОСОБА_3 "MSI" модель "ZERO FROZR" - 20 шт,; ОСОБА_3 "ASUS" модель "DUAL-GTX1060-06G" - 8 шт; ОСОБА_3 "ASUS" модель "Turbo-GTX1060-6G" - 12 шт,) є об'єктами оподаткування митними платежами (частина друга статті 374 Митного кодексу України), повернуто на суміжну сторону згідно Картки відмови в пропуску через митний кордон України № UA305260/2017/81 від 28.06.2017

Зазначені дії мають ознаки порушення (порушень) митних правил, передбаченого (передбачених) статтею 471 Митного кодексу України

Частиною 1 ст. 458 МК України визначено, що порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Згідно ч. 1 ст. 471 МК України - порушення встановленого порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через "зелений коридор", товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України, тягне за собою накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у разі якщо безпосередніми предметами правопорушення є товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, - також конфіскацію цих товарів.

В судовому засіданні гр. ОСОБА_1 заперечив свою вину вчиненому, та зазначив, що товар, який ним перевозився 28 червня 2017 року, а саме комплектуючі до комп’ютерної техніки – відеокарти у кількості 40 шт., були придбані ним за 470 Євро, тобто не підлягають декларуванню при перевезенні їх через митний кордон України.

Відповідно до положень ст.ст. 486, 495 МК України обов’язок доказування у митній справі покладається на органи доходів і зборів (митних органів).

На підтвердження вини гр. України ОСОБА_1 митним органом надано наступні докази: протокол про порушення митних правил № 1820/30500/17 від 28.06.2017 р., акт про проведення огляду транспортного засобу, яким керував ОСОБА_1, письмові поясненням ОСОБА_1, доповідна записка старшого державного інспектора ВМО № 1 м/п «Лужанка» ОСОБА_4, фотоматеріали та картка відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів транспортних засобів комерційного призначення № UA305260/2017/00081.

Дослідивши та оцінивши матеріали справи, заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 суд приходить висновку, що в протоколі про порушення митних правил № 1820/30500/17 відсутні відомості щодо фізичного стану комплектуючих до комп’ютерної техніки, року випуску, серійного номеру, та крім того, ОСОБА_1 було додано до матеріалів справи рахунок № 1017039 від 31.08.2017 року, згідно якого вартість ідентичних графічних відеокарт у кількості 40 одиниць становить 715 Євро, тобто враховуючи, те що в автомобілі ОСОБА_1 знаходилося троє осіб, вони могли бути перевезені на територію України без сплати митних платежів у відповідності до ст. 374 Митного кодексу України, у якій зазначено, що товари (за винятком підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 1000 євро, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через пункти пропуску через державний кордон України, відкриті для повітряного сполучення, та товари (крім підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України, не підлягають письмовому декларуванню. Крім того, оскільки відео карти, що ввозилися були такими, що були у використанні, і цей факт не заперечується митним органом, суд вважає, що пояснення ОСОБА_1 відповідають дійсності і вони дійсно мали вартість нижчу за 500 Євро.

Відповідно до ст. 62 Конституції України, обвинувачення не може ґрунтуватися на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Відповідно до ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю, зокрема, за відсутності складу адміністративного правопорушення.

Таким чином, дослідивши та оцінивши матеріали справи, заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1, суд приходить висновку, що в даному випадку Закарпатською митницею ДФС не доведено, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення передбаченого ст. 471 Митного кодексу України, а тому провадження у цій справі слід закрити у зв’язку з відсутністю в діях гр. ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 472 КУпАП.

Керуючись ст. ст. 471, 527, 528, 529 МК України, ст. ст. 33, 283, 285, 287, 291 КУпАП, суд,-

П О С Т А Н О В И В :

Провадження у справі № 308/6816/17 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1; місце проживання – Україна, Закарпатська область, Ужгородський район, с. Сторожниця, вул. Перемоги, 115, працюючого в Ужгородському інституті КНТУ, ідентифікаційний номер – суду не відомий, за ст. 471 МКУ - закрити за відсутності складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Закарпатської області через Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Ужгородського

міськрайонного суду ОСОБА_5