Ухвала суду № 70275607, 15.08.2012, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.08.2012
Номер справи
0870/7766/12
Номер документу
70275607
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ В ЧАСТИНІ ПОЗОВНИХ ВИМОГ ОСОБА_1 ОСОБА_2 ПРОВАДЖЕННЯ В АДМІНІСТРАТИВНІЙ СПРАВІ

15 серпня 2012 року Справа № 0870/7766/12

м. Запоріжжя

Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Татаринов Дмитро Вікторович, розглянувши матеріали адміністративної справи

за позовною заявою: Державної податкової інспекції у Хортицькому районі м. Запоріжжя Запорізької області Державної податкової служби

до: фізичної особи-підприємця ОСОБА_3

про: стягнення податкового боргу, -

ВСТАНОВИВ:

13.08.2012 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у Хортицькому районі м. Запоріжжя до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3, у якому позивач просить суд стягнути з відповідача податковий борг по єдиному податку з фізичних осіб у розмірі 565,46 грн.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, встановлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

У ч. 1 ст. 99 КАС України передбачено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Відповідно до п. 2 ст. 5 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

В своєму позові позивач посилається на норми Податкового Кодексу України обґрунтовуючи правомірність свого звернення до суду з позовом про стягнення податкового боргу, проте як вбачається із позову та доданих до нього матеріалів, у відповідача станом на 20.07.2009 існувала заборгованість перед бюджетом України по єдиному податку на підприємницьку діяльність з фізичних осіб у розмірі 163,58 грн. (граничний строк сплати яких настав 31 липня 2009 року). Зазначена заборгованість відповідача виникла внаслідок нарахування податковим органом єдиного податку у розмірі 184,00 грн. У відповідача станом існувала переплата у розмірі 20,42 грн., у зв’язку з чим станом на 31.07.2009 у відповідача був податковий борг у розмірі 163,58 грн.

Як зазначено у пп. 15.2.1 п. 15.2 ст. 15 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли податкове зобов’язання було нараховане податковим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 15.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв’язку з відмовою у самостійному погашенні податкового зобов’язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів від дня узгодження податкового зобов’язання. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або до визнання боргу безнадійним.

Згідно з п. 102.4. ст. 102 Податкового кодексу України у разі якщо грошове зобов’язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв’язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов’язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.

Відповідно до ч. 2 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду суб’єкта владних повноважень встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб’єкту владних повноважень право на пред’явлення передбачених законом вимог. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб’єкта владних повноважень.

Отже, суд приходить до висновку, що строк звернення позивачем до суду із позовними вимогами на суму 163,58 грн. у даному випадку складає за загальним правилом три роки та починає перебіг з дня закінчення строку наданого відповідачу для добровільної сплати заборгованості, а саме з 31 липня 2009 року.

Згідно з ч. 1 ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

У позовній заяві позивач просить поновити строк звернення до адміністративного суду із даним позовом, у зв’язку з тим, що Податковий кодекс України набрав чинності з 01.01.2011 року.

Позивачем документально не доведено неможливість подати позов у більш коротші строки, а не 13.08.2012, клопотання про поновлення строку до позову не додано. Станом на 13.08.2012 строк передбачений для стягнення податкового боргу вже сплинув.

Суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знаходить підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними. Тому, позовні вимоги в частині 163,58 грн. підлягають залишенню без розгляду.

За правилами ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Спір виник із публічно-правових відносин, у яких позивач є суб’єктом владних повноважень. Зазначений спір згідно із ст. 17 КАС України належить до юрисдикції адміністративних судів та має розглядатися у порядку адміністративного судочинства.

Подана позовна заява (позовні вимоги на суму 401,88 грн.) відповідає вимогам закону, підсудна даному адміністративному суду, підстави для її повернення, залишення без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні.

За наслідками розгляду матеріалів позовної заяви, суд дійшов висновку про необхідність залишити позовні вимоги на суму 163,58 грн. без розгляду, закінчити підготовче провадження, в іншій частині відкрити провадження в адміністративній справі та призначити її до судового розгляду.

Керуючись ст.ст. 99, 100, 107, 110, 160, 165 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

1. Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Хортицькому районі м. Запоріжжя до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення податкового боргу по єдиному податку на суму 163,58 грн. – залишити без розгляду.

2. ОСОБА_2 провадження у Запорізькому окружному адміністративному суді за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Хортицькому районі м. Запоріжжя до фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 про стягнення податкового боргу у розмірі 401,88 грн.

3. Закінчити підготовче провадження та призначити справу до судового розгляду на 28 серпня 2012 року об 15 год. 20 хв., яке буде проводитися суддею Татариновим Д.В. одноособово, в приміщенні Запорізького окружного адміністративного суду за адресою: м. Запоріжжя, вул. Кремлівська, 65-В, зала судового засідання № 18.

4. Запропонувати відповідачу до судового засідання: у разі невизнання адміністративного позову подати заперечення проти позову та докази на обґрунтування цих заперечень; у разі визнання позовної заяви подати відповідні письмові пояснення; належно засвідчені копії документів, що будуть подані надати у справу, оригінали – для огляду.

5. Зобов’язати позивача подати до судового засідання: довідку про стан заборгованості відповідача на момент розгляду справи.

6. Роз’яснити сторонам положення ч. 3 ст. 122 КАС України відповідно до якого особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження.

Ухвала підлягає оскарженню в частині залишення позовної заяви без розгляду.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали (якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то в 5-денний строк з дня отримання цією особою копії ухвали) апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо суб’єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб’єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя (підпис) Д.В. Татаринов