
Справа № 815/5856/17
УХВАЛА
15 листопада 2017 року суддя Одеського окружного адміністративного суд, ОСОБА_1, розглянувши матеріали адміністративного позову державного реєстратора прав на нерухоме майно Державного підприємства «Центр обслуговування громадян» ОСОБА_2 до Головного територіального управління юстиції в Одеській області, Міністерства юстиції України, треті особи, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача – Публічне акціонерне товариство Акціонерний банк «Порто-Франко», Державне підприємство «Центр обслуговування громадян», третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів – Дочірнє підприємство «Формет» про визнання незаконними та скасування наказів
ВСТАНОВИВ:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов державного реєстратора прав на нерухоме майно Державного підприємства «Центр обслуговування громадян» ОСОБА_2 до Головного територіального управління юстиції в Одеській області, Міністерства юстиції України, треті особи, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача – Публічне акціонерне товариство Акціонерний банк «Порто-Франко», Державне підприємство «Центр обслуговування громадян», третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів – Дочірнє підприємство «Формет», за результатом розгляду якого позивач просить суд: визнати незаконним та скасувати наказ Головного територіального управління юстиції в Одеській області від 07.09.2017 року за №393/03-07 «Про повне задоволення скарги Дочірнього підприємства «Формет» від 31.08.2017 року, зареєстрованої в Головному територіальному управлінні юстиції в Одеській області від 01.09.2017 року за № 16692/08-13»; визнати незаконним та скасувати наказ Міністерства юстиції України від 10.10.2017 року за №3802/7 «Про відмову у задоволенні скарги державного реєстратора прав на нерухоме майно державного підприємства «Центр обслуговування громадян» ОСОБА_2 від 18.09.2017 року № 2.1-09/2363».
Відповідно до п.п.3,5,6 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Пред’явлення адміністративного позову має відбуватися з додержанням положень ст. ст. 105, 106 КАС України.
Відповідно до ч.3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків коли його не належить сплачувати.
Згідно з п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою - 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
Частиною 3 ст.6 Закону визначено, що у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» встановлено, що з 1 січня 2017 року прожитковий мінімум для працездатних осіб розмірі становить – 1 600 гривень.
Позивач заявив дві позовні вимоги немайнового характеру, таким чином, розмір судового збору за подання даного адміністративного позову складає 1280,00 грн.
Позивачем частково сплачений судовий збір у розмірі 640,00 грн., тобто позивачу необхідно сплатити судовий збір у розмірі 640,00 грн.
Згідно ч. 1 ст. 108 КАС України суд, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
У зв’язку з вищевикладеним, суд вважає за необхідне залишити адміністративний позов без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків.
Недоліки повинні бути усунені шляхом надання доказі на підтвердження сплати судового збору у розмірі 640,00 грн..
Керуючись ст. ст. 106, 107, ч. 1 ст. 108 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Залишити без руху адміністративний позов державного реєстратора прав на нерухоме майно Державного підприємства «Центр обслуговування громадян» ОСОБА_2 до Головного територіального управління юстиції в Одеській області, Міністерства юстиції України, треті особи, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача – Публічне акціонерне товариство Акціонерний банк «Порто-Франко», Державне підприємство «Центр обслуговування громадян», третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів – Дочірнє підприємство «Формет» про визнання незаконними та скасування наказів.
Повідомити позивача про необхідність у термін до 24 листопада 2017 року усунути недоліки та роз’яснити, що у разі не усунення у визначений судом термін недоліків, позов буде повернуто позивачеві.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги в п'ятиденний строк з дня отримання копії ухвали.
Суддя Н.В. Бжассо