
Справа№690/236/17
Провадження №2-а/690/10/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 листопада 2017 р. Ватутінський міський суд Черкаської області
у складі: головуючого – судді Пасацької Л.А.,
за участю секретаря Вельган А.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Черкаській області про визнання відмови у перерахуванні пенсії протиправною та зобов’язання здійснити її перерахунок,
в с т а н о в и в:
Позивач, ОСОБА_1, 12.07.2017 р. звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління ПФ України у Черкаській області про визнання відмови у перерахуванні пенсії протиправною та зобов’язання здійснити її перерахунок.
Зазначав, що з 1996 р. проходив службу в органах МВС України, звільнений на пенсію з посади заступника начальника відділу, начальника кримінальної міліції Звенигородського РВ УМВС України в Черкаській області у званні підполковник міліції, виключений із списків особового складу і всіх видів забезпечення з 17.09.2015 р.
З 18.09.2015 р. є пенсіонером, перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Черкаській області, пенсію отримує за вислугою років, а з 05.04.2016 р. - по інвалідності, згідно ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Пенсію йому обчислено із грошового забезпечення за останньою його посадою перед звільненням із служби.
В період з 03.11.2011 р. по 14.08.2014 р. працював у відділі зони Чорнобильської АЕС ГУМВС України в Київській області та на підставі п.1, пп.3, п.5 Постанови КМУ №1294 від 07.11.2007 р. «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», отримував одноразовий додатковий вид грошового забезпечення: матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та допомогу для оздоровлення при щорічній основній відпустці, з нарахованих сум якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
20.06.2017 р. звернувся до ГУПФУ в Черкаській області із заявою про перерахунок пенсії, включивши до складу грошового забезпечення, з розміру якого нараховується пенсія, одноразовий додатковий вид грошового забезпечення: матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та допомогу для оздоровлення при щорічній основній відпустці, на підтвердження чого надав копію грошового атестата №19 від 16.09.2016 р., виданий відділом зони Чорнобильської АЕС ГУ МВС України в Київській області, довідку №30 від 28.02.2017 р. про підтвердження перебування на службі в зоні радіоактивного забруднення ЧАЕС, довідку №68 від 30.05.2017 р. про нарахування матеріальної допомоги для оздоровлення при щорічній основній відпустці та довідку №69 від 31.05.2017 р. про нарахування матеріальної допомоги для вирішення соціально – побутових питань, яка передбачена п.1, п.п.3, п.5 Постанови КМУ №1294 від 07.11.2007 р. «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (за 24 календарні місяці перед звільненням), які видані ліквідаційною комісією ГУ МВС в Київській області.
Листом ГУ ПФУ в Черкаській області від 04.07.2017 р. № 427/І-10 у перерахунку пенсії відмовлено з тих підстав, що матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань та допомога на оздоровлення не передбачені законодавством як складові грошового забезпечення, з яких обчислюється пенсія відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Позивач просив позов задовольнити, визнати відмову у здійсненні перерахунку його пенсії неправомірною та скасувати, зобов’язати відповідача здійснити перерахунок пенсії на підставі грошового атестата №19 від 16.09.2016 р., виданого Відділом зони Чорнобильської АЕС ГУ МВС України в Київській області, довідки №30 від 28.02.2017 р. про підтвердження перебування на службі в зоні.
Головне управління ПФУ в Черкаській області позов не визнали, подали до суду письмові заперечення, зазначивши наступне.
Позивачу призначено пенсію відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з 18.09.2015 р., а тому про порушення свого права дізнався після призначення йому пенсії, і відповідно до ч.1 ст. 100 КАС України позивачем пропущено строк звернення до адміністративного суду.
Крім того, позивач з 18.09.2015 р. перебуває в них на обліку, отримує пенсію відповідно до Закону ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», яку обчислено з урахуванням 23 років вислуги та із грошового забезпечення 4 202,32 грн., визначеного за останньою штатною посадою позивача перед звільненням зі служби, а саме за посадою заступника начальника Звенигородського РВ УМВС України у Черкаській області згідно з грошовим атестатом №10 та довідками про додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення та премії за 24 календарні місяці служби перед звільненням).
Відповідно до ст.43 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», пенсії особам офіцерського складу обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи оклади за посадою, військовим (спеціальним званням), процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а до 01 січня 2011 року – страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Такий порядок визначено п.7 постанови КМУ від 17.07.1992 р. №393 (зі змінами), згідно з яким пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення: -відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; - щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії.
Постановою КМУ від 07.11.2007 р. №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових видів грошового забезпечення.
Додатком №26 до цієї постанови визначено вичерпний перелік додаткових видів грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ серед яких матеріальна допомога для оздоровлення та матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань відсутні.
Отже, матеріальна допомога для оздоровлення та матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань не є обов’язковими щомісячними виплатами та не мають постійний характер, це одноразові платежі, тому вони не повинні включатись у довідку про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії.
Оскільки позовні вимоги позивача необґрунтовані, просили з цих підстав у задоволенні позову відмовити.
У судовому засіданні позивач заявлені позовні вимоги підтримав з підстав, наведених у заяві, просив їх задовольнити.
Представник відповідача, на підставі довіреності, ОСОБА_2, позов не визнала з підстав, наведених у письмових запереченнях, просила у задоволенні позову відмовити.
Суд, заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, перевіривши доводи позивача та обґрунтування заперечень відповідача, встановив наступне.
Згідно ст. 6 КАС України, кожному гарантується в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися за захистом своїх прав, свобод та інтересів.
Кожна сторона, за нормами ст.71 ч.1, ст.11 ч.1 КАС України, повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, а також в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи, що визначено положенням ч.2 ст. 5 КАС України.
Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на …. службі в органах внутрішніх справ…
Так, судом встановлено, підтверджено матеріалами справи, та визнано сторонами, що позивач, ОСОБА_1 перебуває з 18.09.2015 р. на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області, отримує пенсію за вислугою років (а. с. 12).
Згідно наказу УМВС України в Черкаській області від 18.09.2015 р. №256 о/с позивача звільнено зі служби в органах внутрішніх справ України з посади заступника начальника Звенигородського РВ ГУМВС України в Черкаській області області з 17.09.2015 р. за ст. 64 п. «б» (через хворобу) Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ України у запас Збройних сил України (а.с. 103).
Після звільнення з військової служби Головним Управлінням Пенсійного Фонду України в Черкаській області позивачу призначено пенсію за вислугою років згідно Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" з 18.09.2015 р. довічно, розмір якої був розрахований виходячи з посадового окладу в розмірі 59% грошового забезпечення та вислуга років 23 р.., та з 05.04.2016 р. – по інвалідності.
При призначенні пенсію було обчислено згідно зі статтею 21 ЗУ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" на підставі грошового атестату №10 та довідками №690 від 23.09.2015, №264 від 25.09.2015 про щомісячні додаткові види грошового забезпечення, виданими Звенигородським РВ УМВС України в Черкаській області та відділом зони Чорнобильської АЕС ГУ МВС України в Київській області, до якої включили наступні види грошового забезпечення: посадовий оклад, оклад за спеціальним званням (підполковник міліції), надбавка за вислугу років (35%); середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення за останні 24 календарні місяці служби (надбавка за виконання особливо важливих завдань та премія); з 03.03.2017 р. також враховано доплати за несення служби у зоні відчуження (а.с. 102, 159-160).
Відділ зони Чорнобильської АЕС ГУ МВС України в Київській області не вказав у довідці, яка надана до ГУ ПФУ в Черкаській області та на підставі якої розраховувався розмір пенсії, одноразові додаткові види грошового забезпечення: матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та грошову допомогу на оздоровлення, які отримував ОСОБА_1 за період з 03.11.2011 р. до 14.08.2014 р. (а.с. 109).
В свою чергу Головне управління ПФУ в Черкаській області не включило до грошового забезпечення, з якого обчислені розмір пенсії позивача, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та грошову допомогу на оздоровлення (а.с.102).
За матеріалами пенсійної справи ОСОБА_1 (№2303007360 (МВС) від 22.10.2015) позивач особисто документи для призначення пенсії не надавав, вони були направлені УМВС в Черкаській області 16.10.2015 р. за вих. №126/11310 разом з поданням про призначення позивачу пенсії №113 від 16.10.2015 р. та іншими додатковими документами, у т.ч. грошовим атестатом №10 Звенигородського РВ УМВС України в Черкаській області, та довідками Звенигородського РВ УМВС України в Черкаській області № 6900 від 23.09.2015 р. та Відділу зони Чорнобильської АЕС ГУМВС України в Київській області №264 від 25.09.2015 р. про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення та премії за 24 календарні місяці служби підряд перед звільненням) (а.с. 103-104, 108-109)
20.06.2017 р. позивач звернувся до Головного управління Пенсійного Фонду України в Черкаській області із заявою про здійснення перерахунку пенсії з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення (матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань та грошова допомога на оздоровлення) за останні 24 календарні місяці служби перед звільненням з урахуванням отриманих ним сум, долучивши до заяви копію грошового атестата №19 від 16.09.2016 р., довідки №30 від 28.02.2017 р., №68 від 30.05.2017 р., №69 від 31.05.2017 р., видані Відділом поліції зони Чорнобильської АЕС ГУНП України в Київській області (а.с.4, 7-10).
Головне Управління Пенсійного фонду України листом від 04.07.2017 р. за №427/І-10 відмовив позивачу в задоволенні його заяви з посиланням на відсутність таких складових грошового забезпечення, з яких обчислюється пенсія відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (а.с.5).
Таким чином, твердження позивача про те, що він дізнався 04.07.2017 р. про порушення свого права, тобто невключення до його грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, одноразових додаткових видів грошового забезпечення: матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та допомоги на оздоровлення, після отримання відмови відповідача здійснити перерахунок на підставі наданих ним додаткових документів, а саме грошового атестата №19 від 16.09.2016 р. з урахуванням довідок №30 від 28.02.2017 р., №68 від 30.05.2017 р., №69 від 31.05.2017 р., виданих Відділом поліції зони Чорнобильської АЕС Головного управління Національної поліції України в Київській області, підтверджено належними і допустимими доказами, а заперечення відповідача в частині пропуску ним строку звернення до суду необґрунтовані, а тому не можуть бути підставою для залишення позову без розгляду.
Відповідно до ч.3 ст. 42 цього ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсії особам …, які мають право на пенсію за цим Законом … обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Так, у відповідності до п. 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 р. №393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей" пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.
Проте, грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення. Виплата грошового забезпечення військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу здійснюється в порядку, що затверджується Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ, Міністерством інфраструктури, Державною службою з надзвичайних ситуацій, Службою безпеки, Адміністрацією Державної прикордонної служби, Управлінням державної охорони, Службою зовнішньої розвідки, Державною пенітенціарною службою, Адміністрацією Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації (п.п. 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб")
Саме цією постановою упорядковано структуру та умови грошового забезпечення … осіб рядового і начальницького складу та затверджено схеми посадових окладів і додаткових видів грошового забезпечення за категоріями військовослужбовців (пункт 3 цієї постанови).
Відповідно ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок раніше призначеної пенсії військовослужбовця у зв'язку із введенням в дію цього Закону проводиться за документами, що є в пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Згідно п. 7 постанови КМ України №393 від 17.07.1992 р. "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей" пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 р. - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з урахуванням таких його видів:
-відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням;
-щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. Середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення на 24 загальної суми цих видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.
Відповідно до п. 1 постанови КМУ №1294 від 07.11.2007 р. «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (в редакції станом на 20.06.2017 р.) грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
При цьому п.3 ч.5 цієї постанови надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання: надавати військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та допомогу для оздоровлення у розмірі, що не перевищує їх місячного грошового забезпечення.
З урахуванням особливостей проходження військової служби позивачем розроблена «Інструкція про виплату грошового забезпечення та одноразової грошової допомоги при звільненні особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту», затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 23.04.2015 р. № 475.
Згідно із пунктами 1, 2, 3 Інструкції № 475 грошове забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного визначається залежно від посади, спеціального звання, кваліфікації, наукового ступеня, вченого звання, тривалості та умов служби. До грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу належать: посадовий оклад, оклад за спеціальним званням, щомісячні види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, що мають постійний характер, премії) та одноразові додаткові види грошового забезпечення..
З наданих позивачем довідок №68 від 30.05.2017 р., №69 від 31.05.2017 р., виданих відділом зони Чорнобильської АЕС ГУ МВС України у Київській області, вбачається, що в період з 2012 р. по 2014 р. ОСОБА_1 щороку отримував матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та грошову допомогу на оздоровлення, з яких був утриманий єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що також відображено у грошовому атестаті №19.
Відповідно до висновків постанови ВСУ від 15.03.2015 року № 21-70а15 грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, індексація та одноразова грошова допомога при звільненні, з яких сплачено страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія.
За таких обставин суд вважає, що ці виплати позивачу мали одноразовий характер, з них утримано єдиний соціальний внесок, а тому підлягають врахуванню при призначенні або перерахунку пенсії за вислугу років.
Аналогічна правова позиція викладена у постановах Верховного Суду України від 30.09.2014 року № 21-306а14, від 11.11.2014 року № 21-449а14, від 20.01.2015 року № 21-418а14.
Статтями 21, 22 Конституції України передбачено, що права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод не допускається.
Частиною 2 ст. 99 КАС України встановлено шестимісячний строк для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Позивач звернувся до суду в шестимісячний строк з дня, коли дізнався про порушення своїх прав, а саме після отримання 04.07.2017 р. відмову у здійсненні перерахунку з урахуванням зазначених сум (а.с. 5).
Оскільки при призначенні пенсії в наданих позивачем довідках матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань та грошова допомога на оздоровлення, з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, не зазначені і ним не подавались, а тому відповідач не міг знати про порушення права позивача на включення цих доплат до розміру грошового забезпечення, враховуючи, що перерахунок раніше призначеної пенсії проводиться за документами, що є в пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку, і з цих підстав суд вважає необхідним позовні вимоги задовольнити з часу звернення позивача до ГУ ПФУ в Черкаській області разом з наданням ним додатково довідок, що підтверджують виплату матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та грошової допомоги на оздоровлення, а тому задоволенню підлягають вимоги з 20.06.2017 р.
При цьому суд, з урахуванням п.7 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 р. №393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей", що розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням, а тому при здійснення перерахунку пенсії позивача повинні бути враховані матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань та грошова допомога на підставі грошового атестата №19 від 16.09.2016 р. з урахуванням довідок №30 від 28.02.2017 р., №68 від 30.05.2017 р., №69 від 31.05.2017 р., виданих Відділом поліції зони Чорнобильської АЕС Головного управління Національної поліції України в Київській області, не за весь час, а лише за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням, а тому в цій частині задовольняє позовні вимоги частково.
Судові витрати по справі відсутні, позивач звільнений від сплати судового збору, і в розумінні ст. 94 КАС України розподілу не підлягають.
На підставі викладеного, ст.ст. 43,63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови КМУ №1294 від 07.11.2007 р. «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 р. №393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей", «Інструкції про виплату грошового забезпечення та одноразової грошової допомоги при звільненні особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту», затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 23.04.2015 р. № 475, керуючись ст.ст. 2, 5, 71, 94, 99, 158, 163, 256 КАС України, суд,
п о с т а н о в и в:
Адміністративний позов задовольнити частково.
Визнати неправомірною та скасувати відмову Головного управління Пенсійного фонду України у Черкаській області від 04.07.2017 р. про здійснення ОСОБА_1 перерахунку пенсії за його заявою від 20.06.2017 р..
Зобов’язати Головне управління Пенсійного Фонду України у Черкаській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 на підставі грошового атестата №19 від 16.09.2016 р. з урахуванням довідок №30 від 28.02.2017 р., №68 від 30.05.2017 р., №69 від 31.05.2017 р., виданих Відділом поліції зони Чорнобильської АЕС Головного управління Національної поліції України в Київській області, включивши до його грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, нараховані за 24 календарні місяці перед звільненням одноразові додаткові види грошового забезпечення: матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та грошову допомогу на оздоровлення, починаючи з 20 червня 2017 року.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Постанова може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня її проголошення, а особами, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення постанови – з дня отримання її копії шляхом подачі апеляційної скарги до Київського апеляційного адміністративного суду через Ватутінський міський суд, копія якої одночасно надсилається особою, яка її подає, до Київського апеляційного адміністративного суду
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Допустити негайне виконання постанови в межах суми стягнення за один місяць.
Головуючий суддя: Л.А. Пасацька