Ухвала суду № 70246951, 14.11.2017, Господарський суд Рівненської області

Дата ухвалення
14.11.2017
Номер справи
918/362/16
Номер документу
70246951
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

33013 , м. Рівне, вул. Набережна, 26А

__________________

УХВАЛА

"14" листопада 2017 р. Справа № 918/362/16

Господарський суд Рівненської області у складі головуючого судді Політики Н.А. при секретарі судового засідання Фаєвській Л.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду матеріали справи за заявою ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Рівненський насіннєвий завод (Євронасіння)"

до боржника ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського зернопереробного підприємства "Стодола"

про визнання банкрутом

в засіданні приймали участь:

ліквідатор -ОСОБА_2, посвідчення №1250 від 12.07.2013р.;

від ПАТ "Дельта Банк" - ОСОБА_3, довіреність б/н від 31.10.2017 р.;

від ГУ ДФС у Рівненській області - ОСОБА_4, довіреність №2331/9/17-00-10-03 від 19.04.2017р.

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою господарського суду Рівненської області від 30.05.2016 року порушено провадження у справі про банкрутство ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського зернопереробного підприємства "Стодола". Визнано грошові вимоги ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Рівненський насіннєвий завод (Євронасіння)" до боржника на суму 3 732 591,59 грн., з яких: 3 036 589,95 грн. - безспірні грошові вимоги та 696 001,64 грн. - пеня. Введено процедуру розпорядження майном строком на сто п'ятнадцять календарних днів до 22.09.2016 року та призначено розпорядником майна арбітражного керуючого ОСОБА_2 (свідоцтво № 1250 від 07.06.2013 року, ІК НОМЕР_1).

Постановою господарського суду Рівненської області від 11.07.2017 року визнано банкрутом ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського зернопереробного підприємства "Стодола". Відкрито ліквідаційну процедуру ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського зернопереробного підприємства "Стодола" строком на 12 місяців. Призначено ліквідатором ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського зернопереробного підприємства "Стодола" арбітражного керуючого ОСОБА_2

Повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського зернопереробного підприємства "Стодола" було опубліковано на сайті Вищого господарського суду України за № 44410 від 11.07.2017 року.

06 вересня 2017 року надійшла заява з грошовими вимогами до боржника від ГУ ДФС у Рівненській області на загальну суму 63 444 грн. 72 коп., яку необхідно призначити до розгляду в судове засідання.

Ухвалою господарського суду Рівненської області від 07.09.2016 року розгляд заяви ГУ ДФС у Рівненській області з грошовими вимогами до боржника призначено до розгляду в судовому засіданні на 03.10.2017 року.

25 вересня 2017 року від ПАТ "Дельта Банк" надійшло клопотання про залучення до участі у справі Фонд гарантування вкладів фізичних осіб в якості учасника у справі про банкрутство.

Ухвалою господарського суду Рівненської області від 03.10.2017 року відмовлено у задоволенні клопотання ПАТ "Дельта Банк" про залучення до участі у справі Фонд гарантування вкладів фізичних осіб в якості учасника провадження у справі про банкрутство №918/1326/15. Розгляд заяви ГУ ДФС у Рівненській області з грошовими вимогами до боржника відкладено на 18.10.2017 року та зобов'язано учасників провадження у справі надати додаткові докази.

Ухвалою суду від 18.10.2017р. розгляд заяви ГУ ДФС у Рівненській області з грошовими вимогами до боржника відкладено на 14.11.2017 року.

06 листопад 2017 року на адресу суд від ліквідатора боржника ОСОБА_2 надійшла заява про припинення її повноважень як ліквідатора у даній справі та клопотання комітету кредиторів про призначення нового ліквідатора у даній справі, які ухвалою суду призначено до розгляду в судове засідання на 14.11.2017 року.

Господарський суд, заслухавши в судовому засіданні учасників провадження у справі, дослідивши матеріали справи та врахувавши обставини по справі, встановив наступне.

Відповідно до ч. 8 ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено, що поточні кредитори з вимогами до боржника, які виникли після порушення провадження у справі про банкрутство, можуть предявити такі вимоги після прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" вимоги за зобовязаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть предявлятися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі.

Розглядаючи вимоги заявника ГУ ДФС у Рівненській області про визнання поточних грошових вимог кредитора до боржника в розмірі 63 444 грн. 72 коп. та судові витрати в розмірі 3 200 грн. 00 коп., суд встановив наступне.

19 вересня 2017 року ліквідатором боржника подано повідомлення про наслідки розгляду заяви ГУ ДФС у Рівненській області від 30.08.2017 року про долучення кредиторських вимог. Зі змісту поданого повідомлення вбачається, що ліквідатор не визнає поточні грошові вимоги ГУ ДФС у Рівненській області.

Як вбачається з матеріалів справи заявлені поточні грошові вимоги виникли з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачене юридичними особами, які не є власниками об'єктів нежитлової нерухомості (18010400) в розмірі 30 396 грн. 74 коп. нарахована платником самостійно згідно поданої декларації на нерухоме майно № НОМЕР_2 від 17.02.2017 року та з орендної плати з юридичних осіб (180106000) в розмірі 36 008 грн. 29 коп. нарахована платником самостійно згідно податкового розрахунку земельного податку № 901182768 від 07.02.2017 року.

Ухвалою господарського суду Рівненської області від 30.05.2016 року, зокрема, порушено провадження у справі про банкрутство ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського зернопереробного підприємства "Стодола".

Постановою господарського суду Рівненської області від 11.07.2017 року, зокрема, визнано банкрутом ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського зернопереробного підприємства "Стодола" та відкрито ліквідаційну процедуру ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського зернопереробного підприємства "Стодола" строком на 12 місяців.

Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" вимоги за зобовязаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть предявлятися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі.

Згідно з абз. 3, ч. 1, ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у банкрута не виникає жодних додаткових зобовязань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обовязкових платежів), крім витрат, безпосередньо повязаних із здійсненням ліквідаційної процедури.

Тобто, поточні грошові вимоги (земельний податок та податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки) ГУ ДФС у Рівненській області повинні були нараховуватись в період з 30.05.2016 року по 11.07.2017 року.

Як вбачається з поданої ГУ ДФС у Рівненській області заяви, а саме з податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки №9023047195 від 17.02.2017 року, що ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю сільськогосподарське зернопереробне підприємство "Стодола" нарахувало податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за січень-червень 2017 року на суму 56 576 грн. 03 коп. та сплатило податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за січень-червень 2017 року в сумі 56 576 грн. 03 коп., а борг за третій квартал 2017 року в розмірі 30 396 грн. 74 коп. нарахований Головним управлінням ДФС у Рівненській області 29.07.2017 року, тобто після винесення постанови про визнання боржника банкрутом та введення ліквідаційної процедури. Як вбачається з податкового розрахунку земельного податку №9011827268 від 07.02.2017 року, що ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю сільськогосподарське зернопереробне підприємство "Стодола" нарахувало за січень-червень 2017 року земельного податку на суму 214 033 грн. 83 коп. та сплатило земельний податок за січень-червень 2017 року в сумі 214 033 грн. 83 коп., а борг за липень 2017 року на суму 36 008 грн. 29 коп. нарахований Головним управлінням ДФС у Рівненській області 30.07.2017 року, тобто після винесення постанови про визнання боржника банкрутом та введення ліквідаційної процедури.

З огляду на викладене, вимоги ГУ ДФС у Рівненській області в розмірі 63 444 грн. 72 коп. не підлягають до задоволення, оскільки суперечать вимогам абз. 3, ч. 1, ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"

Крім того, 06.11.2017 року на адресу суд від ліквідатора боржника ОСОБА_2 надійшла заява про припинення її повноважень як ліквідатора у даній справі та клопотання комітету кредиторів про призначення нового ліквідатора у даній справі.

14 листопада 2017 року від ліквідатора боржника надійшло клопотання про затвердження звіту про роботу ліквідатора ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського зернопереробного підприємства "Стодола" та затвердження звіту ліквідатора ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського зернопереробного підприємства "Стодола" ОСОБА_2 про основну грошову винагороду ліквідатора та витрати по справі за період з 11.07.2017 року по 13.11.2017 року в розмірі 79 037 грн. 23 коп., з яких 26 308 грн. 81 коп. оплата послуг та 52 728 грн. 42 коп. витрати.

Заява ліквідатора боржника ОСОБА_2 про припинення її повноважень як ліквідатора у даній справі мотивована поганим самопочуттям через незадовільний стан здоров'я арбітражного керуючого ОСОБА_2, а відтак необхідністю стаціонарного лікування останньої та неможливістю виконувати повноваження ліквідатора ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського зернопереробного підприємства "Стодола".

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення присутніх представників учасників провадження у справі, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини справи, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду даної справи, суд встановив наступне.

Частиною 3 ст. 114 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом передбачено, що арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) може бути звільнений господарським судом від виконання повноважень розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора за його заявою.

З огляду на зазначене, заява ліквідатора ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського зернопереробного підприємства "Стодола" про припинення його повноважень як ліквідатора у справі про банкрутство ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського зернопереробного підприємства "Стодола" підлягає задоволенню.

Відповідно до абз. 5 ч.1 ст.114 вищезгаданого Закону кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень керуючого санацією або ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів, а у разі відсутності такого клопотання - за ініціативою суду, крім випадків, передбачених цим Законом.

Як вбачається з протоколу засідання комітету кредиторів ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського зернопереробного підприємства "Стодола" № 8 від 01.11.2017 року, комітетом кредиторів боржника одноголосно прийнято рішення клопотати перед господарським судом Рівненської області про призначення кандидатури арбітражного керуючого ОСОБА_5 для виконання обов'язків ліквідатора ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського зернопереробного підприємства "Стодола".

Рішення комітету кредиторів ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського зернопереробного підприємства "Стодола" відповідає вимогам ст. 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Поряд з тим, 07.11.2017 року арбітражним керуючим ОСОБА_5 подано заяву арбітражного керуючого про участь у даній справі.

Суд, розглянувши рішення комітету кредиторів ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського зернопереробного підприємства "Стодола" та подану арбітражним керуючим ОСОБА_5 заяву на участь у даній справі, прийшов до висновку про призначення ліквідатором боржника арбітражного керуючого ОСОБА_5

Щодо затвердження звіту ліквідатора ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського зернопереробного підприємства "Стодола" ОСОБА_2 про основну грошову винагороду ліквідатора та витрати по справі за період з 11.07.2017 року по 13.11.2017 року в розмірі 79 037 грн. 23 коп., з яких 26 308 грн. 81 коп. оплата послуг та 52 728 грн. 42 коп. витрати., суд встановив наступне.

У відповідності до ст. 26 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про: обрання голови комітету; скликання зборів кредиторів; звернення до господарського суду з клопотанням про відкриття процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у випадках, передбачених цим Законом; звернення до господарського суду з вимогою про визнання правочинів (договорів) боржника недійсними на будь-якій стадії процедури банкрутства; звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора), припинення повноважень арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора) та про призначення іншого арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора); підготовку та укладення мирової угоди; схвалення плану санації боржника, змін та доповнень до нього у випадках, передбачених цим Законом; визначення складу майна в разі продажу частини майна у процедурі санації боржника або ліквідації банкрута; внесення пропозицій господарському суду щодо продовження або скорочення строку процедур розпорядження майном боржника чи санації боржника; інші питання, передбачені цим Законом.

Рішення зборів (комітету) кредиторів вважається прийнятим більшістю голосів кредиторів, якщо за нього проголосували присутні на зборах (комітеті) кредитори, кількість голосів яких визначається відповідно до частини четвертої цієї статті.

Разом з тим, згідно ст. 115 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) виконує повноваження за грошову винагороду. Грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого санацією, ліквідатора складається з основної та додаткової грошових винагород. Основна грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого санацією, ліквідатора визначається в розмірі двох середньомісячних заробітних плат керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи до введення господарським судом процедури санації боржника або відкриття процедури ліквідації банкрута за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень керуючого санацією або ліквідатора. Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого санацією, ліквідатора не може перевищувати десяти мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень. Витрати арбітражного керуючого, повязані з виконанням ним повноважень у справі про банкрутство, відшкодовуються в порядку, передбаченому цим Законом, крім витрат на страхування його відповідальності за заподіяння шкоди внаслідок неумисних дій або помилки під час виконання повноважень розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора, а також витрат, здійснення яких безпосередньо не повязане з виконанням ним повноважень у справі про банкрутство, і витрат, повязаних з виконанням таких повноважень у частині, в якій зазначені витрати, що перевищують регульовані державою ціни (тарифи) на відповідні товари, роботи, послуги чи ринкові ціни на день здійснення відповідних витрат або замовлення (придбання) товарів, робіт, послуг.

Звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат доводиться кредиторам до відома та повинен бути схвалений або погоджений комітетом кредиторів.

Звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедур розпорядження майном, санації, ліквідації подається арбітражним керуючим до господарського суду розглядається судом та затверджується ухвалою, що може бути оскаржена у встановленому порядку.

Звіт ліквідатора ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського зернопереробного підприємства "Стодола" ОСОБА_2 про основну грошову винагороду ліквідатора та витрати по справі за період з 11.07.2017 року по 13.11.2017 року в розмірі 79 037 грн. 23 коп., з яких 26 308 грн. 81 коп. оплата послуг та 52 728 грн. 42 коп. витрати., затверджений рішенням комітету кредиторів від 01.11.2017 року, який відповідає вимогам ст. ст. 26, 115 Закону про банкрутство, одноголосно та підлягає задоволенню судом.

Заперечень щодо затвердження звіту ліквідатора ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського зернопереробного підприємства "Стодола" ОСОБА_2 про основну грошову винагороду ліквідатора та витрати по справі за період з 11.07.2017 року по 13.11.2017 року в розмірі 79 037 грн. 23 коп., з яких 26 308 грн. 81 коп. оплата послуг та 52 728 грн. 42 коп. витрати до суду не надходило.

З огляду на викладене, суд прийшов до висновку про затвердження звіту ліквідатора ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського зернопереробного підприємства "Стодола" ОСОБА_2 про основну грошову винагороду ліквідатора та витрати по справі за період з 11.07.2017 року по 13.11.2017 року в розмірі 79 037 грн. 23 коп., з яких 26 308 грн. 81 коп. оплата послуг та 52 728 грн. 42 коп. витрати.

Керуючись ст. ст. 23, 26, 38, 40, 41, 45, 114, 115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.86 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ :

1. В задоволенні заяви ГУ ДФС у Рівненській області про долучення кредиторських вимог по справі № 918/362/16 на суму 63 444 грн. 72 коп. відмовити.

2. Задоволити заяву ліквідатора ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського зернопереробного підприємства "Стодола" арбітражного керуючого ОСОБА_6 про припинення повноважень ліквідатора у даній справі.

3. Припинити повноваження ліквідатора - арбітражного керуючого ОСОБА_2 у даній справі.

4. Затвердити звіт ліквідатора ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського зернопереробного підприємства "Стодола" ОСОБА_2 про проведену роботу та звіт ліквідатора ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського зернопереробного підприємства "Стодола" ОСОБА_2 про основну грошову винагороду ліквідатора та витрати по справі за період з 11.07.2017 року по 13.11.2017 року в розмірі 79 037 грн. 23 коп., з яких 26 308 грн. 81 коп. оплата послуг та 52 728 грн. 42 коп. витрати.

5. Призначити ліквідатором ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського зернопереробного підприємства "Стодола" (35400, Рівненська обл., Гощанський район, смт. Гоща, вул. Шевченка, буд. 77, ІК 00687505) арбітражного керуючого ОСОБА_5 (33028, Рівненська обл., м. Рівне, вул. Драгоманова 27, офіс 10, свідоцтво № 247 від 02.04.2013 року, ІН НОМЕР_3).

6. Арбітражному керуючому ОСОБА_2 передати в десятиденний строк з дня винесення даної ухвали ліквідатору ОСОБА_5 бухгалтерську та іншу документацію, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута.

7. Ліквідатору ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського зернопереробного підприємства "Стодола" здійснювати свої повноваження у відповідності до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та після завершення ліквідаційної процедури подати господарському суду звіт та ліквідаційний баланс, звіт про оплату послуг та витрат для затвердження.

8. Ухвалу направити всім учасникам провадження у справі та ліквідатору боржника ОСОБА_5 (33028, Рівненська обл., м. Рівне, вул. Драгоманова 27, офіс 10).

Суддя Політика Н.А.