Ухвала суду № 70244370, 13.11.2017, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.11.2017
Номер справи
826/3663/16
Номер документу
70244370
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа 826/3663/16

Суддя доповідач Собків Я.М.

У Х В А Л А

13 листопада 2017 року м. Київ

Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Собків Я. М., перевіривши матеріали апеляційної скарги Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління ДФС у м. Києві на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 23 вересня 2016 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління ДФС у м. Києві про визнання протиправним та скасування рішення,-

В С Т А Н О В И В:

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 23 вересня 2016 року позов ОСОБА_1 задоволено повністю.

Не погоджуючись з вищевказаним судовим рішенням, відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нове рішення, яким у задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Відповідно до частин першої, дев'ятої статті 103 Кодексу адміністративного судочинства України, перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок; строк не вважається пропущеним, якщо до його закінчення позовна заява, скарга, інші документи чи матеріали або грошові кошти здано на пошту чи передані іншими відповідними засобами зв'язку.

Згідно з частиною другою статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Як вбачається з матеріалів справи, апеляційна скарга Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління ДФС у м. Києві до суду першої інстанції надійшла 10 жовтня 2016 року, що підтверджується зазначеною на відбитку поштового штемпеля на конверті, в якому надіслано апеляційну скаргу, датою. В прохальній частині апеляційної скарги апелянт серед іншого просив звільнити його від сплати судового збору за подання апеляційної скарги.

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 26 жовтня 2016 року відмовлено в задоволенні клопотання Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління ДФС у м. Києві про звільнення від сплати судового збору; апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління ДФС у м. Києві залишено без руху; надано апелянту строк для усунення недоліків апеляційної скарги терміном двадцять днів з моменту отримання цієї ухвали.

На виконання вимог ухвали Київського апеляційного адміністративного суду від 26 жовтня 2016 року, до суду апеляційної інстанції 21.11.2016р. надійшла заява Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління ДФС у м. Києві, в якій апелянт просив суд повторно розглянути клопотання про звільнення від сплати судового збору, а у випадку відмови у його задоволенні продовжити йому строк для усунення недоліків апеляційної скарги.

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 22 листопада 2016 року відмовлено в задоволенні клопотання Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління ДФС у м. Києві про звільнення від сплати судового збору; задоволено клопотання Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління ДФС у м. Києві про продовження строку для усунення недоліків апеляційної скарги; надано Державній податковій інспекції у Солом'янському районі Головного управління ДФС у м. Києві додатковий строк для усунення недоліків, зазначених в ухвалі Київського апеляційного адміністративного суду від 26 жовтня 2016 року, десять днів з моменту отримання цієї ухвали суду.

А ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 19 грудня 2016 року апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління ДФС у м. Києві повернуто апелянту з підстав не усунення ним недоліків апеляційної скарги.

19 червня 2017 року відповідачем повторно було подано апеляційну скаргу на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 23 вересня 2016 року, в якій апелянт просив рішення суду першої інстанції скасувати та прийняти нове судове рішення про відмову у задоволенні позову.

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 24 липня 2017 року апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління ДФС у м. Києві залишено без руху та надано апелянту тридцятиденний строк з моменту отримання копії даної ухвали для усунення вказаних в ній недоліків.

28 серпня 2017 року до Київського апеляційного адміністративного суду надійшло клопотання представника Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління ДФС у м. Києві про продовження строку для усунення недоліків апеляційної скарги.

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 30 серпня 2017 року продовжено Державній податковій інспекції у Солом'янському районі Головного управління ДФС у м. Києві строк для усунення недоліків апеляційної скарги на десять днів з моменту отримання копії даної ухвали.

18 вересня 2017 року до Київського апеляційного адміністративного суду надійшло клопотання Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління ДФС у м. Києві про продовження строку для усунення недоліків апеляційної скарги.

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 10 жовтня 2017 року відмовлено Державній податковій інспекції у Солом'янському районі Головного управління ДФС у м. Києві у задоволенні клопотання про продовження строку для усунення недоліків апеляційної скарги, а апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління ДФС у м. Києві повернуто особі, яка її подала.

24 жовтня 2017 року до Київського апеляційного адміністративного суду повторно надійшла апеляційна скарга Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління ДФС у м. Києві на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 23 вересня 2016 року. До апеляційної скарги апелянтом також було надано платіжне доручення про сплату судового збору № 1699 від 14.09.2017р. та клопотання про поновлення строку апеляційного оскарження.

Однак, несвоєчасна сплата судового збору за подачу апеляційної скарги не є поважною підставою для поновлення строку апеляційного оскарження.

У зв'язку з цим, апелянту необхідно надати належні та допустимі докази на підтвердження підстав пропуску строку апеляційного оскарження з поважних причин.

Відповідно до частини четвертої статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.

Керуючись ст.ст. 103, 186, 189, 206, 254 КАС України, суддя,

У Х В А Л И В:

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління ДФС у м. Києві на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 23 лютого 2017 року залишити без руху.

Повідомити, що протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право вказати інші підстави для поновлення строку.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі і може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання нею законної сили.

Суддя: Собків Я.М.