
Справа № 761/41059/17
Провадження № 2-а/761/885/2017
У Х В А Л А
Іменем України
15 листопада 2017 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Савицький О.А., вивчивши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Київського міського військового комісаріату, Міністерства оборони України, про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
13.11.2017 року на адресу Шевченківського районного суду міста Києва надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Київського міського військового комісаріату, Міністерства оборони України, про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії.
Так, відповідно до ч.ч.1, 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби.
При цьому, як зазначено в п.15 ч.1 ст.3 КАС України, публічна служба - це діяльність на державних політичних засадах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна служба, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування.
Отже, в розумінні вищенаведених положень законодавства, справа підвідомча адміністративному суду виключно у разі, якщо однією із сторін є суб'єкт владних повноважень у зв'язку з здійсненням ним владних управлінських функцій.
Разом з тим, згідно з вимогами п.1 ч.1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
При цьому, як визначено у ч.2 ст. 18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи: однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи служба особа, крім випадків, передбачених цих Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Як вбачається зі змісту позовних вимог, позивач просить: визнати протиправними дії Київського міського військового комісаріату щодо відмови у оформленні та призначенні ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги у зв'язку із встановленням ІІ групи інвалідності, отриманої внаслідок виконання обов'язків військової служби в країнах, де велись бойові дії; зобов'язати Київській міський військовий комісаріат надати до Міністерства оборони України висновок щодо можливості виплати ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги, як військовослужбовцю, який отримав інвалідність ІІ групи внаслідок виконання обов'язків військової служби в країнах, де велись бойові дії, в порядку, встановленому Постановою Кабінету Міністрів України 25.12.2013 року №975; зобов'язати Міністерство оборони України призначити та виплатити ОСОБА_1 одноразову грошову допомогу, як військовослужбовцю, який отримав інвалідність ІІ групи внаслідок виконання обов'язків військової служби в країнах, де велись бойові дії, в порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України 25.12.2013 року №975.
Так, згідно п.4 ч. 1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Однак, виходячи з предмету спору та суб'єктного складу сторін, заявлені позивачем вимоги підсудні окружному адміністративному суду, а не місцевому загальному суду як адміністративному суду.
Згідно з п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України суддя повертає позовну заяву позивачу у випадках коли справа не підсудна цьому суду.
З огляду на викладене, суддя прийшов до висновку, що даний позов не підсудний Шевченківському районному суду міста Києва та підлягає поверненню позивачу для подання до окружного адміністративного суду.
Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 18, 108, 160, 165 КАС України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Київського міського військового комісаріату, Міністерства оборони України, про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,- повернути позивачу для подання до належного суду.
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, до Київського апеляційного адміністративного суду через Шевченківський районний суд м. Києва шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Ухвала набирає законної сили після закінчення вищезазначених строків, або після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя: