ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
14 листопада 2017 року м. Київ № 826/14495/17
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Шейко Т.І., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
за позовом
Благодійний фонд "Дитяча лікарня майбутнього"
до
Шевченківський районний відділ державної виконавчої служби міста Києва Головного територіального управління юстиції у місті Києві
про
визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити дії
ВСТАНОВИВ:
Позовні вимоги заявлені про визнання протиправними дії державного виконавця Шевченківського районного відділу державної виконавчої служби м. Київ Головного територіального управління юстиції у м. Києві щодо відкриття виконавчого провадження №54070874 при примусове виконання наказу Господарського суду міста Києва у справі №910/3805/16; визнання незаконною та скасування постанови Шевченківського районного відділу державної виконавчої служби м. Київ Головного територіального управління юстиції у м. Києві від 19.10.2017р про відкриття виконавчого провадження №54782162 та від 30.06.2017р про стягнення виконавчого збору у виконавчому провадження №54070874.
Згідно змісту позовних вимог вони заявлені щодо оскарження рішень та дій органу стягнення у виконавчому провадженні з виконання наказу Господарського суду міста Києва від 02.12.16 р. №910/3805/16 про стягнення з позивача як боржника у виконавчому провадженні виконавчого збору.
Крім того, позивачем заявлено клопотання про вжиття заходів забезпечення позову.
Згідно ст. 4 КАС України правосуддя в адміністративних справах здійснюється адміністративними судами.
Юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Згідно ст. 121-2 ГПК України скарга на рішення, дії чи бездіяльність органів державної виконавчої служби, приватних виконавців щодо виконання судових рішень господарських судів може бути подана стягувачем, боржником або прокурором протягом десяти робочих днів з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод і законних інтересів, крім рішень виконавця про відкладення проведення виконавчих дій, які можуть бути оскаржені протягом трьох робочих днів з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод і законних інтересів.
Таким чином, для розгляду спорів про оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної виконавчої служби, приватних виконавців щодо виконання судових рішень господарських судів встановлено спеціальний судовий порядок оскарження - до господарського суду, який виніс рішення.
Господарський суд також має вирішувати питання щодо вжиття заходів забезпечення позову.
В той же час, питання щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності органу стягнення щодо стягнення виконавчого збору не є виключенням з цього правила, і відповідні спори також розглядаються господарськими судами.
Зокрема, це питання було предметом розгляду Верховним Судом України, який у постанові від 24.02.16 р. у справі № 6-3077цс15 висловив правову позицію, згідно якої якщо законом установлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби, то це виключає юрисдикцію адміністративних судів у такій категорії справ. Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду України від 11 листопада 2015 року в справі № 6-2187цс15.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі лише, якщо: 1) заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На підставі вищенаведеного, п. 1 ч. 1 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
У Х В А Л И В:
1. Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі.
2. Ухвалу про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі разом з позовними матеріалами надіслати позивачу негайно.
3. На виконання п. 6 ст. 109 КАС України роз'яснити позивачу, що оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної виконавчої служби, приватних виконавців щодо виконання судових рішень господарських судів, в тому числі, з питань стягнення судового збору, відноситься до компетенції господарського суду, що виніс відповідне рішення.
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя Т.І. Шейко