
Справа №766/15750/17
Пров. №2-а/766/2140/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13.11.2017
Суддя Херсонського міського суду Херсонської області Гаврилов Д.В., розглянувши в скороченому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного Управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду із позовом до Головного Управління Пенсійного фонду України в Херсонській області, в якому просить визнати дії відповідача протиправними, здійснити перерахунок раніше призначеної пенсії відповідно до нової довідки № 19/414 від 01.08.2017 року про грошове забезпечення. Також, зобов'язати відповідача сплатити різницю в пенсії за минулий час, з 01.01.2016 року по час винесення постанови у справі, у розмірі 90 % від розміру грошового забезпечення без жодних обмежень.
На адресу суду відповідачем було надано письмові заперечення.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є пенсіонером та отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до ст.ст. 12, 13 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб». Розмір його пенсії обчислений, виходячи із розміру грошового забезпечення, встановленого відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року № 1294. Після набуття чинності змін, внесених до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» (28.12.2015 року) та прийняття Кабінетом Міністрів України постанови від 11.11.2015 року № 988 пенсія, призначена особам начальницького та рядового складу органів МВС України перераховується з урахуванням видів грошового забезпечення у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських. Тому позивач просить перерахувати пенсію з урахуванням видів та розміру грошового забезпечення, встановленого для поліцейських.
26.07.2017 року постановою Одеського апеляційного адміністративного суду було скасовано постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 22.03.2017 року та прийнято нову, якою позов ОСОБА_1 задоволено частково. Визнано протиправними дії голови ліквідаційної комісії Управління Міністкрства внутрішніх справ України в Херсонській області Прокудіна Олександра Сергійовича щодо відмови у виготовлені та направлені до Головного управління ПФУ в Херсонській області нової довідки про розмір грошового забезпечення з повною реальною інформацією за інформаційним запитом ОСОБА_1
Зобов'язано голову ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Херсонській області Прокудіна Олександра Сергійовича виготовити та направити до Головного управління ПФУ в Херсонській області нову довідку про розмір грошового забезпечення пенсіонера ОСОБА_1 з повною реальною інформацією згідно постанови КМ України від 11.11.2015 року № 988.
На виконання зазначеної постанови суду Головою ліквідаційної комісії була виготовлена нова довідка про розмір грошового забезпечення від 01.08.2017 року № 19/414 на ОСОБА_1 та направлена до ГУПФ України в Херсонській області 02.08.2017 року. 31.05.2017 року анотогічна довідка про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 направлялась до ГУПФУ на підставі
списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку з 01.01.2016 року відповідно до п. 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених згідно ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45, з урахуванням грошового забезпечення відповідно до станови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції».
На час розгляду справи відповідачем не проведено своєчасного перерахунку пенсії та її виплати.
Як вказано в ч. 3 ст. 63 ЗУ Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб № 2262-ХІІ (із змінами) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за вказаним Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені ч. 2 ст. 51 цього Закону.
Отже, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.
У відповідності до п.1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до ЗУ Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008р. № 45 (надалі - Порядок № 45), перерахунок раніше призначених згідно із Законом № 2262-XII пенсій проводиться в разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції встановлено та підвищено грошове забезпечення поліцейських.
Відповідно до абзацу другого розділу XI Прикінцеві та перехідні положення ЗУ Про Національну поліцію (згідно із Законом України від 23.12.2015 року № 900-VIII) за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Відповідно до дослідженої судом довідки, про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, грошове забезпечення позивача з повною реальною інформацією згідно постанови КМ України від 11.11.2015 року № 988, складає з наступних видів грошового забезпечення: посадовий оклад - 5400 грн.; оклад за спеціальне звання - 2800 грн.; надбавка за стаж служби 50% - 4100 грн.; надбавка за службу в умовах режимних обмежень 20% - 1080 грн. Всього 13380 грн.
Виходячи з наведених правових норм, суд приходить до висновку, що позивач, як колишній працівник міліції та пенсіонер органів внутрішніх справ, має право на здійснення перерахунку розміру пенсії на підставі постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015р. за довідкою № 19/414 від 01.08.2017 року про грошове забезпечення з 01.01.2016 року.
Разом з тим, у позивача також виникло право на отримання різниці в пенсії за минулий час з 01.01.2016 року по час винесення постанови у розмірі 90 % від розміру грошового забезпечення без жодних обмежень виходячи з наступного.
Постановою КМУ № 45 від 13.02.2008 року (із змінами) встановлений порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до ЗУ Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб.
В цьому порядку визначено, що перерахунок раніше призначених пенсій проводиться у разі прийняття рішення КМУ про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які маю прав на пенсію. На підставі такого рішення МВС повинно повідомити у пятиденний строк ПФУ про підстави для перерахунку пенсій відповідним категоріям осіб, а ПФУ, в свою чергу повідомляє у пятиденний строк з моменту надходження інформації від МВС своїм головним управлінням в областях про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсія яких підлягає перерахуванню. Після складання таких списків та подання їх відповідним органам, уповноважені керівники цих органів своїм рішенням видають довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій.
Як визначено в п. 3 Порядку, на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної у списку та у місячний строк подають їх головним управлінням ПФУ. Довідки видаються на осіб, які звільненні із служби.
Вказані обставини свідчать про те, що голова ліквідаційної комісії УМВС України в Херсонській області допустив бездіяльність щодо направлення відомостей до УПФ про зміну грошового забезпечення та виготовлення і направлення довідок про складову грошового забезпечення пенсіонерів. Цей факт знайшов своє підтвердження під час розгляду справи в Одеському апеляційному адміністративному суді.
Тому, зазначені вимоги також підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).
Керуючись ст.ст. 11,70-72, 94, 158-163, 183-2, 254, 256 КАС України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Визнати протиправними дії Головного Управління Пенсійного фонду України в Херсонській області щодо відмови у проведенні перерахунку ОСОБА_1 пенсії з 01.01.2016 року у відповідності до довідки 19/414 від 01.08.2017 року.
Зобов'язати Головного Управління Пенсійного фонду України в Херсонській області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на підставі довідки 19/414 від 01.08.2017 року про грошове забезпечення з 01.01.2016 року.
Зобов'язати Головного Управління Пенсійного фонду України в Херсонській області сплатити ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) різницю в пенсії за минулий час з 01.01.2016 року по час винесення постанови у розмірі 90 % від розміру грошового забезпечення без жодних обмежень.
Допустити негайне виконання рішення в частині сплати різниці несплаченої суми пенсії за минулий час у межах суми платежу за один місяць.
Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) судові витрати, які складаються з судового збору в розмірі 640 грн.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня отримання копії даної постанови.
СуддяД. В. ГавриловСудове рішення № 70239759, Херсонський міський суд Херсонської області було прийнято 13.11.2017. Форма судочинства - Адміністративне, форма рішення - Постанова. На цій сторінці ви зможете знайти важливі відомості про це судове рішення. Ми забезпечуємо зручний та швидкий доступ до поточних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі недавніх судових прецедентів. Наша база даних охоплює повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам зручно знаходити важливі відомості.
Це рішення відноситься до справи № 766/15750/17. Компанії, які зазначені в тексті цього судового документа: