Рішення № 70237336, 14.11.2017, Зарічний районний суд м. Суми

Дата ухвалення
14.11.2017
Номер справи
591/3726/17
Номер документу
70237336
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 591/3726/17

Провадження № 2/591/2105/17

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 листопада 2017 року Зарічний районний суд м. Суми в складі:

головуючого – судді Бурда Б.В.

при секретарі – Сітало Я.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Суми справу за позовом Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення коштів, -

В С Т А Н О В И В:

Департамент соціального захисту населення Сумської міської ради звернувся до суду і свої вимоги мотивує тим, що відповідач 13.10.2015 року засобами поштового зв’язку звернувся із заявою про призначення житлової субсидії до якої додав декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії. На підставі вказаної заяви з 08.12.2015 року відповідачу була призначена субсидія. Зазначив, що при звернення із заявою про призначення субсидії відповідач подав недостовірну інформацію, не вказавши в ній відомості про усіх зареєстрованих осіб. За таких обставин, вважає що відповідач незаконно отримав житлову субсидію в розмірі 5998,39 грн., яку й просить стягнути з відповідача на свою користь.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримала.

Представник відповідача позов заперечив та пояснив, що відповідач не повідомляв неправдивих відомостей, а повідомив інформацію у тому вигляді, яка була йому відома. За відомостями будинкової книги у спірний період було зареєстровано дві особи. Також пояснив, що відповідач не мешкає у квартирі 4 по вул. Нижньособорна, а він є власником 1/3 частину будинку по вул. Н.Соборна, 9 в м. Суми.

Суд, дослідивши подані суду докази, вважає, що позов не підлягає задоволенню з огляду на таке.

Судом встановлено, що відповідач звернувся до Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради із заявою від 06 жовтня 2015 року, в якій просив призначити субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, до якої додав декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням субсидії.

В поданій декларації про доходи відповідач, зазначаючи відомості щодо осіб, які зареєстровані в будинку, відобразив себе та ОСОБА_2.

Умови призначення та порядок надання громадянам щомісячної адресної безготівкової субсидії для відшкодування витрат на оплату управління багатоквартирним будинком, користування житлом або його утримання та комунальних послуг (водо-, тепло-, газопостачання, водовідведення, електроенергія, вивезення побутового сміття та рідких нечистот) врегульовано положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 р. № М8(далі Положення).

Відповідно до п. 6 Положення (у редакції на дату звернення та призначення відповідачу субсидії) субсидія призначається одному з членів домогосподарства, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації, або особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні (будинку) на підставі договору найму (оренди) житла, і на яку відкрито особові рахунки із сплати житлово-комунальних послуг (далі - орендар).

Субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (осіб, які фактично проживають), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги (п. 7 Положення).

Згідно п. 13 Положення для призначення субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем реєстрації: заяву про призначення житлової субсидії та декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за встановленими формами . Забороняється вимагати від громадян документи, що не передбачені цим Положенням.

Громадянин несе відповідальність за подані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.

Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення мають право робити запити та безоплатно отримувати у строк до 15 календарних днів інформацію, необхідну для призначення субсидій та проведення перевірок достовірності даних, отриманих від осіб, які звертаються за призначенням субсидій. У разі подання документів, передбачених цим пунктом, у неповному обсязі субсидія призначається за умови надходження протягом місяця з дня лінія (відправлення) заяви усіх необхідних документів.

Рішення про призначення (непризначення) субсидії приймається протягом десяти днів після подання заяви та отримання відомостей, визначених абзацами восьмим- дванадцятим цього пункту.

Звертаючись до суду з даним позовом, позивач свої вимоги обґрунтовує тим, що відповідач повідомив неправдиві відомості про склад осіб зареєстрованих та проживаючих у будинку, приховав та свідомо подав достовірні дані про осіб, які були зареєстровані у житловому приміщенні, що вплинуло на визначення права на субсидію.

Однак жодних доказів на підтвердження саме повідомлення відповідачем неправдивих відомостей суду не надано.

Наявність чи відсутність у поданій декларації інших осіб родини відповідача, які зареєстровані в будинку, але проживають окремо і які сплачують за житлово-комунальні послуги по власним особовим рахункам, жодним чином не впливало на призначення і розмір субсидії.

Окрім того, позивач повинен був робити запити та безоплатно отримувати у строк 5 календарних днів інформацію, необхідну для призначення субсидій та проведення перевірок достовірності даних, отриманих від осіб, які звертаються за признанням субсидій.

При цьому суд зазначає, що відповідно до рішень позивача субсидія була призначена відповідачу за адресою проивання: АДРЕСА_1.

З довідки про склад сім’ї та розмір платежів за житлово-комунальні послуги (а.с. 15) зазначено, що за адресою м. Суми вул. Нижньособорна, 9/2 кв. 0 зареєстровані: відповідач, ОСОБА_3, ОСОБА_2.

З довідки МЄІРЦ від 14.12.2016 року (а.с. 21) вбачається, що за адресою АДРЕСА_1 зареєстровані ОСОБА_1 та невідомий проживаючий.

З іншої довідки МЄІРЦ від 14.12.2016 року (а.с. 22) вбачається, що за адресою АДРЕСА_1 зареєстровані ОСОБА_1, ОСОБА_2

Відповідно до рахунків організації , що надають житлово-комунальні послуги (а.с. 59-60) за адресою АДРЕСА_1 та які направлялися споживачу ОСОБА_1 у вказаному житловому приміщенні проживає 2 особи. (а.с. 59-60).

З копій паспортів відповідача та ОСОБА_1 Ф,О. вбачається, що вони зареєстровані у ІНФОРМАЦІЯ_1 (після перейменування має назву Нижньособорна), 9 кв. 4.

При цьому з паспорту ОСОБА_3 (а.с. 17) вбачається, що у період з 1994 року по 17.12.2015 року він був зареєстрований у ІНФОРМАЦІЯ_2.

З довідок про реєстрацію місця проживання (а.с. 66-67, 69) вбачається, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 зареєстровані у ІНФОРМАЦІЯ_3. ОСОБА_3 у період з 01.10.1987 року по 17.12.2015 року був зареєстрований у ІНФОРМАЦІЯ_4.

Суд зазначає, що з огляду на те, що відповідач є власником лише 1/3 частини будинку № 9 по вул Червоноармійська в м. Суми (а.с. 63), подані сторонами та наведені вище документи через неточності у написанні адрес не дають можливості чітко визначитися навіть з тим, чи були відповідач та ОСОБА_2 зареєстровані в одному житловому приміщенні разом з ОСОБА_3.

З аналізу положень п. 20 постанови Кабінету Міністрів України № 848 вбачається, що поверненню підлягає сума субсидії, яка виплачена надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями. Разом з тим, наявність чи відсутність у поданих документах відомостей про інших осіб, які зареєстровані в будинку, але проживають окремо і які сплачують за житлово-комунальні послуги по власним особовим рахункам, жодним чином не впливає на призначення і розмір субсидії.

Згідно зі ст.ст. 10-11, 60 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Суд розглядає цивільні справи в межах заявлених вимог і на підставі наданих сторонами доказів.

В той же час, позивач не надав суду належних та допустимих доказів на підтвердження того факту, що відповідач свідомо приховав та свідомо подав документи з недостовірними відомостя: недостовірні дані про доходи та майновий стан осіб, які були зареєстровані (фактично проживали) у житловому приміщенні, що вплинуло на визначення права на субсидію.

За наведених вище обставин суд вважає, що відсутні підстави для задоволення позову.

Керуючись ст.ст. 10, 11, 57-60, 88, 174, 212-215 ЦПК України, суд –

ВИРІШИВ:

Відмовити у задоволенні позову за необґрунтованістю вимог.

Рішення суду може бути оскаржено сторонами до Судової палати у цивільних справах апеляційного суду Сумської області через Зарічний районний суд м. Суми, шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення суду (для осіб, що не були присутні при проголошення рішення, в той же строк з часу вручення копії рішення) апеляційної скарги.

Суддя