Рішення № 70231759, 15.11.2017, Луцький міськрайонний суд Волинської області

Дата ухвалення
15.11.2017
Номер справи
161/14298/17
Номер документу
70231759
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 161/14298/17

Провадження № 2/161/4057/17

ЛУЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 листопада 2017 року Луцький міськрайонний суд Волинської області

у складі:

головуючого - судді Рудської С.М.

при секретарі - Ярмолюк В.С.

за участю:

позивача - ОСОБА_1

представника відповідача - Шляхута Ю.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Луцьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 до Державного комунального підприємства «Луцьктепло» про зобов'язання здійснити перерахунок боргу за послуги з теплопостачання

В С Т А Н О В И В:

Позивачі звернулися до суду з даною позовною заявою на обґрунтування вказавши, що 19.08.2008 року представниками ЖКП № 3, монтажної організації та виконавця послуг з ЦО і ГВП в присутності власника квартири було складено акт, що підтверджує відключення квартири АДРЕСА_1 від внутрішньобудинкових мереж ЦО та ГВП. Даний акт було складено у трьох примірниках. 20.08.2008 року один примірник акту позивач ОСОБА_1 скерував на ім'я директора ЖКП № 3, а другий - на ім'я директора ДКП «Луцьктепло», третій екземпляр акту залишив у себе. Таким чином, ним було виконано норми п. 5 Протоколу від 19.02.2007 року та через членів комісії ОСОБА_6 та ОСОБА_7 20.08.2008 року було подано вищевказаний акт на затвердження комісії. Але останніми, з невідомих причин, протягом тривалого часу на засіданнях комісії не приймалося рішення про затвердження вказаного акту. Тривале не затвердження акту від 19.08.2008 року потягло за собою звернення ДКП «Луцьктепло» до суду з заявами про видачу судових наказів та позовами до позивачів про стягнення з них заборгованості за послуги з ЦО та ГВП. В 2016 році вони (позивачі) зверталися до відповідача з проханням розробити для них проектно-кошторисну документацію та надати інформацію де крім ДКП «Луцьктепло» таку документацію можна виготовити. Більше ніж через два місяці у виготовленні проектно-кошторисної документації відповідач їм відмовив. Вони також неодноразово зверталися до відповідача з заявами та скаргами, і лише у відповіді від 26.04.2016 року відповідач надав інформацію де можливо замовити таку документацію. Після виготовлення ними проектно-кошторисної документації вони звернулися до комісії про затвердження акту від 19.08.2008 року і його було затверджено протоколом від 10.08.2016 року. З цього часу відповідач припинив нарахування оплати за ЦО та ГВК і нараховує лише оплату за опалення місць загального користування та тепловіддачі ізольованих транзитних трубопроводів існуючої системи опалення. Вони зверталися до відповідача з заявами про здійснення перерахунку безпідставно нарахованої заборгованості за період з 19.08.2008 року до 10.08.2016 року, проте їх заяви задоволені не були. Просять суд зобов'язати ДКП «Луцьктепло» провести перерахунок заборгованості з 18.08.2008 року, тобто визначити фактичну суму боргу за опалення місць загального користування та тепловіддачі ізольованих транзитних трубопроводів існуючої системи опалення.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 заявлені позовні вимоги підтримав, надав пояснення аналогічні до викладених у позовній заяв.

Позивачі ОСОБА_3, ОСОБА_8, ОСОБА_5 в судове засідання не з'явилися, надали суду заяву з проханням слухати справу за їх відсутності (а.с. 65).

Представник відповідача позов не визнала, суду пояснила, що позивачами не було дотримано п.п. 2.6, 2.7 Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, а саме: позивачами не було виготовлено проектно-технічну документацію на індивідуальне опалення їх квартири, не погоджено її з ДКП «Луцьктепло» та всіма організаціями, які видали технічні умови. У зв'язку з цим акт про відключення квартири АДРЕСА_1 від внутрішньобудинкових мереж ЦО та ГВП від 19.08.2008 року було затверджено протоколом Міжвідомчої комісії лише 10.08.2016 року. Саме з цього часу ДКП «Луцьктепло» нараховує позивачам лише оплату за опалення місць загального користування та тепловіддачі ізольованих транзитних трубопроводів існуючої системи опалення. Таким чином, у відповідача ДКП «Луцьктепло» відсутні законні підстави для здійснення позивачам перерахунку заборгованості за період з 19.08.2008 року до 10.08.2016 року. Просить у задоволенні позову відмовити.

Вислухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази по справі, суд приходить до наступного.

Судом встановлено, що позивачі ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_8, ОСОБА_5 зареєстровані за адресою: АДРЕСА_2

19.08.2008 року представниками ЖКП № 3, монтажної організації -ПП «Монтажник» та виконавця послуг з ЦО і ГВП в присутності власника квартири було складено акт, що підтверджує відключення квартири АДРЕСА_1 від внутрішньобудинкових мереж ЦО та ГВП.

Відповідно до п.п. 24, 25 «Правил про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної і гарячої води та водовідведення» передбачено, що споживачі можуть відмовитися від отримання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води. Відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється в порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства. Самовільне відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води забороняється.

Процедура відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води визначена «Порядком відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання», затвердженим наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства № 4 від 22.11.2005 р. (надалі Порядок).

Зі змісту п.п. 2.1-2.7 Порядку вбачається, що для вирішення питання про відключення споживача від мережі централізованого опалення він повинен звернутися до міжвідомчої комісії для розгляду питання про відключення споживачів від мережі (надалі Комісія) з відповідною письмовою заявою. Комісія, після вивчення наданих власником документів, приймає відповідне рішення, яке оформлюється протоколом. При позитивному рішенні заявнику надається перелік організацій, до яких слід звернутися для отримання технічних умов для розробки проекту індивідуального (автономного) теплопостачання і відокремлення від мережі централізованого опалення. Проект індивідуального (автономного) теплопостачання і відокремлення від мережі централізованого опалення виконує проектна або проектно-монтажна організація на підставі договору із заявником. Проект узгоджується з усіма організаціями, які видали технічні умови на підключення будинку до зовнішніх мереж. Відключення приміщень від внутрішньобудинкової мережі централізованого опалення виконується монтажною організацію, яка реалізує проект. По закінченню робіт по відключенню від мереж централізованого опалення, складається акт про відключення будинку від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання і в десятиденний термін подається заявником до Комісії на затвердження. Після затвердження акта на черговому засіданні Комісії сторони переглядають умови договору про надання послуг з централізованого теплопостачання.

Відповідно до ст. 10 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Належних та допустимих доказів того, що позивачі у десятиденний строк після його складання, подали до Комісії на затвердження Акт провідключення квартири АДРЕСА_1 від внутрішньобудинкових мереж ЦО та ГВП, позивачами суду не надано.

З наданої позивачами копії Акту про відключення квартири (нежитлового приміщення, секції, під'їзду, будинку) від внутрішньо будинкових мереж ЦО і ГВП від 19.08.2008 року (а.с. 9), вбачається, що даний Акт затверджений протоколом Постійно діючої міжвідомчої комісії для розгляду питання про відключення споживачів від мережі № 6 від 10.08.2016 року.

Нарахування послуг з централізованого опалення та з обслуговування внутрішньобудинкових мереж опалення відповідачем ДКП «Луцьктепло» припинено з 10.08.2016 року. З чого часу позивачам нараховується лише плата за опалення місць загального користування та тепловіддачі ізольованих транзитних трубопроводів існуючої системи опалення.

Вказані вище обставини визнані самим позивачем ОСОБА_1 в судовому засіданні, як визнана і та обставина, що проектна документація на відключення квартири позивачів від мереж централізованого опалення була виготовлена лише у липні 2016 року (а.с. 28-41).

Доводи позивача ОСОБА_1 про те, що оскільки він направив примірник Акту про відключення на адресу відповідача ДКП «Луцьктепло» 20.08.2008 року і цей акт відповідачем одержаний, а тому відповідач мав вжити заходи щодо його затвердження, суд до уваги не приймає, оскільки зі змісту Порядку вбачається, що обов'язок подати акт на затвердження комісії покладається саме на заявника - споживача послуг ЦО та ГВП.

Враховуючи зазначені вимоги діючого законодавства, споживач до часу надання відповідного акту, затвердженого міжвідомчою комісією, вважається споживачем послуг з централізованого опалення та з обслуговування внутрішньобудинкових мереж опалення, а тому у відповідача ДКП «Луцьктепло» відсутні підстави для здійснення позивачам перерахунку за відповідні послуги за період з 19.08.2008 року до 10.08.2016 року.

За таких обставин суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 на законі не ґрунтуються і задоволенню не підлягають.

Відповідно до ч. 4 ст. 88 ЦПК України у разі залишення позову без задоволення позивача, звільненого від оплати судових витрат, судові витрати компенсуються за рахунок держави.

Оскільки позивачі за даною категорією справ від сплати судового збору звільнені на підставі ч. 1 ст. 22 Закону України «Про захист прав споживачів», то судові витрати по справі слід віднести на рахунок держави.

Керуючись ст.ст. 10, 11, 58-60, 88, 212-215 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 до Державного комунального підприємства «Луцьктепло» про зобов'язання здійснити перерахунок боргу за послуги з теплопостачання - відмовити.

Судові витрати по справі віднести на рахунок держави.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Волинської області через Луцький міськрайонний суд Волинської області шляхом подачі в 10-денний строк з дня його проголошення апеляційної скарги.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя Луцького міськрайонного

суду Волинської області С.М. Рудська