
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
09.11.2017 Справа № 904/9265/17
За позовом Публічного акціонерного товариства "КРИВОРІЗЬКА ТЕПЛОЦЕНТРАЛЬ", м.Кривий Ріг
до Публічного акціонерного товариства "КРИВОРІЖГАЗ", м.Кривий Ріг
до Публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України", м.Київ
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на боці відповідача: Публічне акціонерне товариство "Укртрансгаз", м.Київ
про зобов'язання вчинити певні дії
Суддя Петренко Н.Е.
Секретар судового засідання Сирота М.О.
Представники:
від позивача: ОСОБА_1, представник за довіреністю №3283/01 від 20.09.2017;
від відповідача-1: ОСОБА_2, представник за довіреністю №007.1Др-58-0617;
від відповідача-2: ОСОБА_3, представник за довіреністю №14-84 від 14.04.17;
третя особа: ОСОБА_4, представник за довіреністю №6-02 від 04.01.2017.
СУТЬ СПОРУ:
Публічне акціонерне товариство "Криворізька теплоцентраль" (далі по тексту - позивач) звернулося до господарського суду з позовною заявою до публічного акціонерного товариства "Криворіжгаз" (далі по тексту - відповідач-1) та до публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" в якій просить суд:
1. зобов'язати публічне акціонерне товариство «Криворжгаз» відновити розподіл природного газу публічного акціонерного товариства «Криворзька теплоцентраль»;
2. зобов'язати публічне акціонерне товариство «Криворіжгаз» виконувати cвoї зобов'язання за договором розподілу природного газу, а саме: надавати послуги з розподілу природного газу в опалювальному періоді 2017/2018 poків;
3. визнати право публічного акціонерного товариства «Криворізька теплоцентраль» на споживання у жовтні 2017 року - березні 2018 року природного газу:
- по договору №3262/1718-ТЕ-5 від 27.09.2017 про постачання природного газу виключно для виробництва теплової енергії для надання послуг з опалення та постачання гарячої води населенню орієнтовним обсягом до 126178 тис. куб. метрів;
- по договору №3263/1718-БО-5 від 27.09.2017 про постачання природного газу виключно для виробництва теплової енергії, яка споживається бюджетними установами/організаціями орієнтованим обсягом до 19022 тис. куб. метрів;
- по договору №3264/1718-КП-5 від 27.09.2017 про постачання природного газу виключно для виробництва теплової енергії, яка споживається підприємствами, організаціями та іншими суб'єктами господарювання, які не є бюджетними установами/організаціями орієнтованим обсягом до 13293 тис. куб. метрів.
4. зобов'язати публічне акціонерне товариство "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" виконувати умови договорів №3262/1718-ТЕ-5 від 27.09.2017; №3263/1718-БО-5 від 27.09.2017; №3264/1718-КП-5 від 27.09.2017 в частині виділення номінації та постачання природного газу в обсягах, зазначених в п. 2.1 договорів.
Судові витрати по справі позивач просив суд солідарно стягнути з відповідачів.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що позивач в результаті дій/бездіяльності відповідача-1 та відповідача-2 позбавлений можливості забезпечити подачу теплоносія на об'єкти охорони здоров'я, освіти, культури, соціального захисту та інших бюджетних організацій.
За протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 27.10.2017 справу №904/9265/17 передано судді Петренко Наталії Едуардівні.
За результатами розгляду позовної заяви від 26.10.2017 за вих.№3787/09 ухвалою суду від 30.10.2017 порушено провадження по справі та прийнято позовну заяву до розгляду, призначено слухання на 12.12.2017. До участі у розгляді справи залучено третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - публічне акціонерне товариство "Укртрансгаз".
Ухвалою суду від 30.10.2017 заяву публічного акціонерного товариства "Криворізька теплоцентраль" про забезпечення позову задоволено частково.
Ухвалою від 07.11.2017 задоволено клопотання позивача та перенесено судовий розгляд справи №904/9265/17 з 12.12.2017 о 12год. 30хв. на 09.11.2017 о 14год. 30хв.
09.11.2017 від учасників процесу надійшли наступні документи:
- від позивача - пояснення по суті позовних вимог.
- від відповідача-1 - відзив на позов.
- від відповідача-2 - клопотання про відкладення розгляду справи на три тижні.
- від третьої особи - клопотання про відкладення розгляду справи на більш пізніший строк.
В судовому засіданні, яке відбулося 09.11.2017, враховуючи, що учасники судового процесу належним чином повідомлені про час та місце його проведення, розпочато розгляд справи по суті.
Повноважний представник позивача позовні вимоги підтримав та просив суд їх задовольнити.
В свою чергу, повноважний представник відповідача-1 позовні вимоги не визнав та просив суд відмовити в їх задоволенні у повному обсязі, враховуючи обставини вказані у відзиві.
Повноважний представник відповідача-2 та повноважний представник третьої особи вимоги ухвал суду від 30.10.2017 та від 07.11.2017 не виконали; наполягали на відкладенні розгляду справи.
В судовому засіданні оглянуто всі оригінали первинних документів на підставі яких виник спір.
Суд розглянув справу за наявними в ній матеріалами відповідно до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України.
Господарський суд констатує, що сторони мали реальну можливість надати всі існуючі докази в обґрунтування своїх позовних вимог та заперечень суду першої інстанції .
Враховуючи вимоги статті 69 Господарського процесуального кодексу України щодо строків розгляду справи у судовому засіданні, яке відбулося 09.11.2017 в порядку ст.85 Господарського процесуального кодексу України, оголошено вступну та резолютивну частину рішення.
Клопотання про здійснення фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу заявлялось відповідачем-2 та задоволено судом. Отже, судовий процес фіксувався за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Суд, розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позовна заява, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, заслухавши пояснення представників учасників процесу, -
ВСТАНОВИВ:
Позовні вимоги обґрунтовано наступним.
За результатами аналізу діючих положень законодавства позивач дійшов висновку, що на публічне акціонерне товариство "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" (далі - відповідач-2) покладено обов'язок постачати природний газ виробникам теплової енергії, а виробникам теплової енергії придбавати цей газ виключно у відповідача-2.
Між позивачем та відповідачем-2 укладено наступні договори:
- №3262/1718-ТЕ-5 від 27.09.2017 про постачання природного газу виключно для виробництва теплової енергії для надання послуг з опалення та постачання гарячої води населенню орієнтовним обсягом до 126178 тис. куб. метрів;
- №3263/1718-БО-5 від 27.09.2017 про постачання природного газу виключно для виробництва теплової енергії, яка споживається бюджетними установами/організаціями орієнтованим обсягом до 19022 тис. куб. метрів;
- №3264/1718-КП-5 від 27.09.2017 про постачання природного газу виключно для виробництва теплової енергії, яка споживається підприємствами, організаціями та іншими суб'єктами господарювання, які не є бюджетними установами/організаціями орієнтованим обсягом до 13293 тис. куб. метрів.
Відповідно до предмету зазначених договорів постачальник зобов'язується поставити позивачу (споживачу) у 2017-2018 роках природний газ, а позивач зобов'язується оплатити його вартість на умовах вказаних договорів.
Пунктом 2.6 зазначених договорів визначено, що розподіл (транспортування) природного газу за цим договором здійснює(ють) оператор(и) газорозподільних мереж (транспортної системи), а саме: публічне акціонерне товариство "Криворіжгаз" (далі - відповідач-1) з яким (якими) споживач уклав відповідний договір (договори).
Пунктом 12 Положення про покладення спеціальних обовязків на субєктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу визначено, що виробник теплової енергії має право до 1 квітня 2018 придбавати природний газ для всіх категорій використання природного газу у НАК Нафтогаз України за умови, що такий виробник, на якого станом на 30.09.2015 поширювалася дія статті 19-1 Закону України Про теплопостачання, виконав обовязок щодо відкриття рахунків із спеціальним режимом використання, а виробник теплової енергії, що також придбаває природний газ для виробництва електричної енергії, додатково виконав установлені розпорядженням Кабінету Міністрів України від 20.05.2015 №670 Про порядок розрахунків за спожитий природний газ виробниками електричної енергії, які використовують природний газ для її виробництва вимоги щодо проведення розрахунків з використанням механізму розподілу коштів, що надходять в розрахунок за відпущену електричну енергію на рахунки із спеціальним режимом використання.
Постачання природного газу НАК Нафтогаз України виробникам теплової енергії здійснюється за цінами, визначеними відповідно до пункту 13 цього Положення, на підставі договору, що враховує положення примірного договору про постачання природного газу виробникам теплової енергії, що затверджується Кабінетом Міністрів України, а у випадках, передбачених Законом України Про ринок природного газу, - на підставі типового договору з дотриманням принципу недискримінації.
Обовязок, передбачений підпунктом 4 пункту 3 цього Положення, покладається на НАК Нафтогаз України на період до 01.04.2018 за таких умов:
- укладення виробником теплової енергії з НАК Нафтогаз України договору постачання природного газу відповідно до законодавства;
- відсутність у виробника теплової енергії заборгованості перед НАК Нафтогаз України за використаний природний газ;
або
- відсутність у виробника теплової енергії заборгованості (без урахування штрафних санкцій) перед НАК Нафтогаз України за спожитий до 01.01.2017 природний газ з урахуванням сум оформлених відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11.01.2005 №20 Про затвердження Порядку перерахування деяких субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг, субсидій та компенсацій, підписаних усіма учасниками розрахунків і переданих до органів Казначейства, але не профінансованих спільних протокольних рішень за усіма укладеними з НАК Нафтогаз України договорами постачання природного газу (купівлі-продажу, про закупівлю, відступлення права вимоги тощо), а також здійснення поточних розрахунків за використаний природний газ;
або
- станом на 23 число місяця, що передує місяцю постачання природного газу, рівень розрахунків виробника теплової енергії (без урахування штрафних санкцій) з додаванням суми оформлених відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11.01.2005 №20 Про затвердження Порядку перерахування деяких субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг, субсидій та компенсацій, підписаних усіма учасниками розрахунків і переданих до органів Казначейства, але не профінансованих спільних протокольних рішень за усіма укладеними з НАК Нафтогаз України договорами постачання природного газу (купівлі-продажу, про закупівлю, відступлення права вимоги тощо) становить не нижче 90 відсотків;
або
- наявність укладеного договору про реструктуризацію заборгованості за спожитий природний газ згідно з типовим договором в рамках реалізації Закону України Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії;
або
- надання НАК Нафтогаз України та виконання виробником теплової енергії погодженого виконавчим органом ради графіка погашення заборгованості (рівними частинами до 01.01.2021 з розбивкою за всіма договорами з НАК Нафтогаз України), складеного на підставі довідки щодо заборгованості, наданої НАК Нафтогаз України, а також здійснення поточних розрахунків за використаний природний газ. Наявність графіка погашення заборгованості не змінює порядок розрахунків, установлений між постачальником та виробником теплової енергії у договорах постачання природного газу (купівлі-продажу, про закупівлю, відступлення права вимоги тощо).
При цьому графіки погашення заборгованості, надані виробниками теплової енергії та прийняті НАК Нафтогаз України відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2015 №758 Про затвердження Положення про покладення спеціальних обовязків на субєктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу (відносини у перехідний період), використовуються для цілей цього Положення та не підлягають зміні або корегуванню, крім випадків участі теплопостачальних та теплогенеруючих організацій у процедурі врегулювання заборгованості за спожитий природний газ, визначеній Законом України Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії, в частині реструктуризації заборгованості за спожитий природний газ.
З метою реалізації положень абзацу сьомого цього пункту Казначейство щомісяця в строк до 23 числа надає НАК Нафтогаз України реєстр оформлених відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11.01.2005 №20 Про затвердження Порядку перерахування деяких субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг, субсидій та компенсацій, підписаних усіма учасниками розрахунків і переданих до органів Казначейства, але не профінансованих спільних протокольних рішень про організацію взаєморозрахунків за теплопостачання, природний газ та послуги з постачання, транспортування, розподілу природного газу в розрізі субєктів господарювання.
На виконання пункту 2.6 договорів, між позивачем та відповідачем-1 укладено Типовий договір розподілу природного газу шляхом підписання Заяви-приєднання №0942003MNMAT016 від 01.01.2016, відкрито поточні рахунки із спеціальним режимом використання (2603031657270; 26031300657270; 26039302657270 у філії ДОУ АТ "Ощадбанк", код банку 305 482), а також до постачальника відправлено Номінацію природного газу на жовтень 2017 року за вих.№3164/18 від 12.09.2017.
Відповідно до пункту 3.4 договорів про постачання природного газу, які укладено між позивачем та відповідачем-2 постачальник (відповідач-2) застосовує процедуру подання номінацій та реномінацій відповідно до Кодексу газотранспортної системи з урахуванням інформації щодо балансування в більшу чи меншу сторону. Номінація надається в обсязі необхідному споживачу за цим договором за умови виконання споживачем вимог пункту 12 Положення.
Пунктом 3.5 договорів про постачання природного газу, які укладено між позивачем та відповідачем-2 визначено, що постачальник протягом трьох днів з моменту підтвердження оператором газотранспортної системи номінації повідомляє споживачу про розмір поданої номінації (крім випадків, коли номінація не надається) шляхом надсилання відповідного повідомлення на електронну адресу, зазначену споживачем у розділі 13 цих договорів.
За результатами аналізу укладених між позивачем та відповідачем-2 договорів про постачання природного газу, положень Постанови Кабінету Міністрів України від 22.03.2017 №187 позивач дійшов висновку, що у відповідача-2 виник обов'язок укласти договори з позивачем на постачання природного газу та подати номінації відповідно до обсягів, передбачених укладеними договорами, до оператора газотранспортної системи.
Обов'язок подання номінацій випливає також із пункту 3.4 договорів про постачання природного газу, які укладено між позивачем та відповідачем-2 та розділу XI Кодексу ГТС.
Як вказує позивач, обов'язок подання номінацій відповідач-2 не виконав, внаслідок чого порушено право позивача на споживання природного газу.
Позивач зазначає, що станом на момент звернення з даною позовною заявою до суду, у позивача перед відповідачем наявна заборгованість за поставлений природний газ, у зв'язку з чим, відповідач-1, на адресу позивача, направив лист про надання інформації за вих.№Кд0071-ЛВ-17910-1017 від 12.10.2017 про припинення постачання.
Листом за вих.№Кд01.5-СЛ-18200-1017 від 20.10.2017 відповідач-1 повідомив позивача про відсутність підстав відновлення розподілу природного газу у зв'язку з відсутністю у позивача підтверджених обсягів природного газу (лімітів) на жовтень 2017 року.
Позивач звертає увагу суду, що ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 23.03.2017 по справі №904/128/17 за заявою Дочірньої компанії "Газ України" Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" порушено провадження у справі про банкрутство публічного акціонерного товариства "Криворізька теплоцентраль" та введено процедуру розпорядження майном, про що розміщено оголошення на офіційному сайті Вищого господарського суду України. Станом на 23.03.2017 відповідач-2 у відношенні позивача заявив кредиторські вимоги.
Позивач вказує, що після введення мораторію, в березні 2017 року у повному обсязі сплачено відповідачу-1 поточну заборгованість за спожитий природний газ у березні 2017 року.
Крім того, наявне спільне протокольне рішення про організацію взаєморозрахунків за теплопостачання, транспортування, розподіл природного газу №139/УТГ від 15.03.2017 за рахунок коштів загального Фонду Державного бюджету України. Вказане рішення укладено між Головним управлінням Державної казначейської служби України в Дніпропетровській області, Департаментом фінансів в Дніпропетровській області, Фінансовим управлінням виконкому Криворізької міської ради, Управлінням праці та соціального захисту населення виконкому Криворізької міської ради, державним підприємством "Криворізька теплоцентраль", публічним акціонерним товариством "Криворіжгаз", публічним акціонерним товариством "Укртрансгаз", предметом якого організація проведення зазначеними сторонами взаєморозрахунків відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.01.2005 №20 "Про затвердження Порядку перерахування деяких субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг, субсидій та компенсацій".
В період з 24.03.2017 по 30.09.2017 позивачем на користь відповідача-1 перераховано грошові кошти у розмірі 6347117,83грн.
Всі платежі з 24.03.2017 вважаються оплатою зобов'язань, які виникли після введення в дію мораторію.
Отже, заборгованість позивача за березень 2017 року перед відповідачем-1 погашена у повному обсязі.
Крім того, виникла передплата на майбутній опалювальний сезон у сумі 1038716,59грн.
Таким чином, станом на 27.10.2017 поточна заборгованість позивача з спожитий природний газ перед відповідачем-1, з урахуванням підписання всіма учасниками розрахунків спільних протокольних рішень за усіма категоріями, відсутня.
Станом на 27.10.2017 позивачем у повному обсязі сплачено поточну заборгованість перед відповідачем-2 за поставлений природний газ, яка утворилася після введення в дію мораторію на задоволення вимог кредиторів, тобто яка утворилася після 23.10.2017.
З урахуванням викладеного позивач дійшов висновку, що поточна заборгованості перед відповідачем-2 за поставлений природний газ відсутня.
Враховуючи, що відповідач-2 не виконує своїх обов'язків щодо подання номінацій, у вдіповідача-1 відсутня правова підстава для надання послуг з розподілу природного газу та відповідач-1 обмежує розподіл природного газу позивачу, чим порушує право позивача на отримання послуги за укладеним договором.
Позивач вказує, що відсутність можливості через перекриття запірних пристроїв отримувати природний газ унеможливить виробництво теплової енергії для надання послуг з теплопостачання, може викликати порушення екологічних нормативів, мати негативний вплив на стан навколишнього природного середовища.
В свою чергу, відповідач-1 скористався наданим йому правом на судовий захист, надав відзив на позов, позовні вимоги не визнав, просив суд відмовити в їх задоволенні посилаючись на наступне.
Між позивачем та відповідачем-1 укладено Типовий договір розподілу природного газу шляхом підписання Заяви-приєднання №0942003MNMAT016 від 01.01.2016.
Пунктом 3.1 Типового договору розподілу природного газу №0942003MNMAT016 від 01.01.2016 визначено, що санкціонований відбір природного газу з газорозподільної системи здійснюється споживачем за умови наявності у нього укладеного із постачальником договору постачання природного газу та підтвердженого обсягу, виділеного для потреб споживача його постачальником на відповідний календарний період, а також відсутності простроченої заборгованості за цим договором.
20.10.2017 відпвоідач-1 направив позивачу лист, в якому повідомив, що у зв'язку з відсутністю підтверджених обсягів природного газу (лімітів) на жовтень 2017 року відсутні підстави для відновлення розподілу природного газу.
Відповідач-2 забезпечив явку повноважного представника в судове засідання, вимоги суду не виконав.
Третя особа забезпечила явку повноважного представника в судове засідання, вимоги суду не виконала.
Оцінюючи подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, та, враховуючи те, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, господарський суд дійшов наступних висновків.
Правила постачання природного газу, затверджені Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015 №2496, розроблені на виконання пункту 17 частини третьої статті 4 Закону України "Про ринок природного газу" та регулюють відносини, які виникають між постачальниками та споживачами природного газу, з урахуванням їх взаємовідносин з операторами газорозподільної системи/газотранспортної системи (далі - Оператори ГРМ/ГТС) (пункт 1 розділу І Правил).
Дія цих Правил поширюється на постачальників, споживачів природного газу - фізичних осіб (побутових споживачів), фізичних осіб - підприємців, юридичних осіб та Операторів ГРМ/ГТС (пункт 2 розділу І Правил).
Підставою для постачання природного газу споживачу, як визначено пунктом 2 розділу ІІ Правил є:
- наявність у споживача, об'єкт якого підключений до газорозподільної системи, договору розподілу природного газу, укладеного в установленому порядку між споживачем та Оператором ГРМ, та присвоєння споживачу Оператором ГРМ персонального EIC-коду як суб'єкту ринку природного газу;
- наявність у споживача, об'єкт якого підключений до газотранспортної системи, договору транспортування природного газу, укладеного в установленому порядку між споживачем та Оператором ГТС, та присвоєння споживачу Оператором ГТС персонального EIC-коду як суб'єкту ринку природного газу;
- наявність у споживача укладеного з постачальником договору постачання природного газу та дотримання його умов;
- наявність підтвердженого обсягу природного газу на відповідний розрахунковий період для потреб споживача;
- відсутність простроченої заборгованості споживача за поставлений природний газ перед діючим постачальником (за його наявності), що має підтверджуватися письмовою довідкою діючого постачальника або складеним з ним актом звірки взаєморозрахунків.
Отже, між позивачем, як споживачем та відповідачем-2, як постачальником укладено наступні договори на постачання природного газу:
- №3262/1718-ТЕ-5 від 27.09.2017 про постачання природного газу виключно для виробництва теплової енергії для надання послуг з опалення та постачання гарячої води населенню орієнтовним обсягом до 126178 тис. куб. метрів;
- №3263/1718-БО-5 від 27.09.2017 про постачання природного газу виключно для виробництва теплової енергії, яка споживається бюджетними установами/організаціями орієнтованим обсягом до 19022 тис. куб. метрів;
- №3264/1718-КП-5 від 27.09.2017 про постачання природного газу виключно для виробництва теплової енергії, яка споживається підприємствами, організаціями та іншими суб'єктами господарювання, які не є бюджетними установами/організаціями орієнтованим обсягом до 13293 тис. куб. метрів.
Відповідно до предмету зазначених договорів постачальник (відповідач-2) зобов'язується поставити позивачу (споживачу) у 2017-2018 роках природний газ, а позивач зобов'язується оплатити його вартість на умовах вказаних договорів.
Статтею 32 Закону України "Про ринок природного газу" визначено, що послуги транспортування природного газу здійснюються на підставі та умовах договору транспортування природного газу в порядку, передбаченому кодексом газотранспортної системи та іншими нормативно-правовими актами. За договором транспортування природного газу оператор газотранспортної системи зобов'язується забезпечити замовнику послуги транспортування природного газу на період та умовах, визначених у договорі транспортування природного газу, а замовник зобов'язується сплатити оператору газотранспортної системи встановлену в договорі вартість послуг транспортування природного газу.
31.03.2016 між позивачем, як замовником та третьою особою, як газотранспортним підприємством укладено договір на транспортування природного газу магістральними трубопроводами №16/18-ТКЕ, за умовами якого газотранспортне підприємство зобов'язалося надати замовнику послуги з транспортування магістральними трубопроводами природного газу замовника, отриманого від публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" від пунктів приймання-передачі газу в магістральні трубопроводи до пунктів призначення-газорозподільних станцій, а замовник зобов'язується внести плату за надані послуги з транспортування природного газу магістральними трубопроводами в розмірі, у строки та порядку, передбачені умовами договору.
Пунктом 4 глави 1 розділу 1 Кодексу газорозподільних систем визначено, що договір розподілу природного газу правочин, укладений між оператором газорозподільної системи та споживачем (у тому числі побутовим споживачем) відповідно до вимог цього Кодексу, згідно з яким забезпечується фізична доставка природного газу, належного споживачу, та/або цілодобовий доступ об'єкта споживача до газорозподільної системи.
Отже, між позивачем, як споживачем та відповідачем-1, як оператором ГРМ укладено договір на розподіл природного газу шляхом підписання заяви-приєднання №0942003MNMAT016 від 01.01.2016. Відповідно до пункту 3.1 якого визначено, що санкціонований відбір природного газу з газорозподільної системи здійснюється споживачем за умови наявності у нього укладеного із постачальником договору постачання природного газу та підтвердженого обсягу, виділеного для потреб споживача його постачальником на відповідний календарний період, а також відсутності простроченої заборгованості за цим договором.
Підтверджений обсяг природного газу, як визначено Кодексом Газорозподільних систем, це об'єм (обсяг) природного газу, виділений постачальником для потреб споживача, з яким укладено договір постачання природного газу на відповідний розрахунковий період, та підтверджений Оператором ГТС (включений до підтвердженої номінації) і доведений Оператору ГРМ у порядку, визначеному Кодексом ГТС.
Позивач на адресу відповідача-2 направив лист від 12.09.2017 №3164/18 "Щодо виділення номінацій природного газу на жовтень 2017". В якості доказу направлення вказаного листа на адресу відповідача-2 надано лист з описом вкладень, який містить штамп пошти від 12.09.2017.
Відповідач-2 в листі від 03.10.2017 за вих.№26-7223/1.2-17 "Про забезпечення природним газом" повідомив, що забезпечення споживачів природним газом є одним з першочергових завдань, які покладаються Урядом на Національну акціонерну компанію "Нафтогаз України". Однак, у зв'язку з тим, що підприємством позивача не виконуються вимоги Положення про покладення спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку природного газу відсутні правові підстави для постачання природного газу за укладеними між позивачем та відповідачем-3 договорами. Таким чином, номінації підприємству позивача в жовтні 2017 року не надано. Зокрема відповідач-2 у своєму листі вказує, що відсутність номінацій не дозволить підприємству позивача розпочати опалювальний сезон 2017/2018. З метою уникнення соціальної напруги відповідач-2 просив своєчасно та в повному обсязі проводити розрахунки за використаний природний газ та виконувати свої зобов'язання відповідно до надісланих графіків погашення заборгованості.
Від відповідача-1 позивач отримав лист від 20.10.2017 за вих.№КдО1.5-СЛ-18200-1017 від 20.10.2017, яким повідомлено, що у зв'язку з відсутністю у відповідача-1 підтверджених обсягів природного газу (лімітів) на жовтень 2017 року відсутні правові підстави відновлення розподілу природного газу.
Kpiм того, на адресу позивача від відповідача-1 надійшли наступні повідомлення:
- вих.№178-Д від 30.10.2017, згідно якого позивачу запропоновано самостійно відключитися від газових мереж газоспоживання i підготувати до опломбування газоспоживне обладнання з 01.11.2017.
- вих.№176-Д від 30.10.2017, згідно якого позивачу запропоновано самостійно відключитися від газових мереж газоспоживання i підготувати до опломбування газоспоживне обладнання з 11.11.2017.
- вих.№177-Д від 30.10.2017, згідно якого позивачу запропоновано самостійно відключитися від газових мереж газоспоживання i підготувати до опломбування газоспоживне обладнання з 21.11.2017.
В частині наявності простроченої заборгованості споживача перед відповідачем-2 приймаючи рішення по суті позовних вимог господарський суд врахував наступне.
Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 23.03.2017 по cпpaвi №904/128/17 за заявою Дочірньої компанії «Газ України» Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" порушено провадження у cпpaвi про банкрутство публічного акціонерного товариства "Криворізька теплоцентраль", введено процедуру розпорядження майном; розміщено оголошення на офіційному сайті Вищого господарського суду України, а також введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, які виникли у період до 23.03.2017.
Після введення мораторію, позивачем у повному обсязі сплачено відповідачу-1 поточну заборгованість за надані послуги з розподілу природного газу, яка виникла після 23.03.2017, з урахуванням підписаного спільного протокольного рішення про організацію взаєморозрахунків за теплопостачання, транспортування, розподіл природного газу №139/УТГ від 15.03.2017 за рахунок коштів загального Фонду Державного бюджету України.
Вказане спільне протокольне рішення укладено між Головним управлінням Державної казначейської служби України в Дніпропетровській області, Департаментом фінансів в Дніпропетровській області, Фінансовим управлінням виконкому Криворізької міської ради, Управлінням праці та соціального захисту населення виконкому Криворізької мicькoї ради, державним підприємством "Криворізька теплоцентраль", публічним акціонерним товариством "Криворіжгаз", публічним акціонерним товариством "УКРТРАНСГАЗ", предметом якого є організація проведення взаєморозрахунку відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.01.2005 №20 «Про затвердження Порядку перерахування деяких субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг, субсидій та компенсацій".
Позивачем за період з 24.03.2017 по 30.09.2017 перераховано на користь відповідача-1 грошові кошти у pозмipi 6347117,83грн.
Поточна заборгованість позивача по Типовому договору розподілу природного газу відсутня, що підтверджується бухгалтерською довідкою позивача.
Також, позивачем у повному обсязі оплачено поточну заборгованість відповідачу-2 за поставлений природний газ, яка утворилася після введення в дію мораторію на задоволення вимог кредиторів (після 23.03.2017), що підтверджується платіжними дорученнями, бухгалтерськими довідками позивача від 25.10.2017 за вих.№3752/06; від 25.10.2017 за вих.№3753/06; від 08.11.2017 за вих.№3944/01, а також актом звіряння розрахунків станом на 30.09.2017 між позивачем та відповідачем-2.
Відповідачем-2 залишено без розгляду та реагування листи позивача від 12.09.2017 за вих.№3165/18; від 26.09.2017 за вих.№3328/32, від 09.10.2017 за вих.№2480/18; від 11.10.2017 за вих.№35017/01, згідно яких позивач з метою недопущення зриву опалювального сезону 2017-2018 у місті ОСОБА_5 Poзi та забезпечення теплопостачанням споживачів місті ОСОБА_5, звертався до відповідача-2. Метою звернень позивача до відповідача-2 було врегулювання питання щодо виділення номінацій на постачання газу, а також повідомляв про відсутність поточної заборгованості за спожитий природний газ.
Отже, позивачем у повному обсязі сплачено поточну заборгованість відповідачу-1 за надані послуги з розподілу природного газу, яка виникла після 23.03.2017, а також позивачем сплачено у повному обсязі поточну заборгованість відповідачу-2 за надані послуги з постачання природного газу, яка виникла після 23.03.2017.
Погашення заборгованості, яка виникла у період до 23.03.2017 повинно відбуватися у відповідності до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Крім того, позивачем, на виконання пункту 12 Положення про покладення спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу, відкрито поточні рахунки із спеціальним режимом використання (2603031657270; 26031300657270; 26039302657270 у філії ДОУ АТ "Ощадбанк", код банку 305 482).
Дослідивши наявні у справі матеріали, взявши до уваги вимоги чинного законодавства та порушення провадження у справі про банкрутство позивача господарський суд дійшов висновку, що позивач виконав вимоги Положення про покладення спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу.
Пунктом 10 частини 1 Закону України "Про ринок природного газу" надано визначення "захищені споживачі", побутові споживачі, приєднані до газорозподільної системи, підприємства, установи, організації, що здійснюють надання важливих суспільних послуг та приєднані до газотранспортної або газорозподільної системи, а також виробники теплової енергії для потреб таких споживачів або підприємств, установ, організацій за умови, що виробництво теплової енергії для потреб таких споживачів або підприємств, установ, організацій здійснюється за допомогою об'єктів, не пристосованих до зміни палива та приєднаних до газотранспортної або газорозподільної системи.
Отже, позивач є захищеним споживачем з огляду на наступне. По-перше, позивач є виробником теплової енергії, а по-друге, позивач виробляє теплову енергію для її постачання населенню, бюджетним установам (школи, учбові заклади, позашкільні ДЮСШ, дитячі садочки, лікувальні заклади) та не бюджетним установам.
Приймаючи рішення господарський суд врахував, що позивач може придбати природний газ виключено у відповідача-2.
Як вказано у статті 2 Закону України "Про ринок природного газу" правову основу ринку природного газу становить зокрема Конституція України.
Статтею 3 Конституції України визначено, що Людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
Враховуючи положення Конституції України господарський суд приймаючи рішення у даній справі визнає своїм обов'язком захистити права Людини і Громадянина на отримання теплової енергії.
Господарський суд взяв до уваги, що державна політика у сфері теплопостачання базується зокрема на принципах забезпечення енергетичної безпеки держави та забезпечення захисту прав та інтересів споживачів; забезпечення технологічної безпеки функціонування систем теплопостачання під час припинення газопостачання; підвищення екологічної безпеки систем теплопостачання. (стаття 6 Закону України "Про теплопостачання").
Крім того, відповідно до статті 11 Закону України "Про ринок природного газу" постановою Кабінету Міністрів України від 22.03.2017 №187 затверджено Положення про покладення спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу. Вказане Положення визначає обсяг та умови виконання спеціальних обов'язків, що покладаються на суб'єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу (далі - спеціальні обов'язки), зокрема для забезпечення стабільності, належної якості та доступності природного газу, підтримання належного рівня безпеки його постачання споживачам, не створюючи загрози першочерговій цілі створення повноцінного ринку природного газу, заснованого на засадах вільної конкуренції з дотриманням принципів пропорційності, прозорості та недискримінації.
Отже, приймаючи рішення господарський суд врахував, що Кабінет Міністрів України приймаючи постанову від 22.03.2017 №187 перш за все прагнув забезпечити загальносуспільні інтереси. До загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу, що визначену статтею 11 Закону України "Про ринок природного газу" належать:
1) національна безпека, а також безпека постачання природного газу;
2) стабільність, належна якість та доступність енергоресурсів;
3) захист навколишнього природного середовища, у тому числі енергоефективність, збільшення частки енергії з альтернативних джерел та зменшення викидів парникових газів;
4) захист здоров'я, життя та власності населення.
Як вказує відповідач-2 у листі від 03.10.2017 за вих.№26-7223/1.2-17 "Про забезпечення природним газом" забезпечення споживачів природним газом є одним з першочергових завдані, які покладаються Урядом на Національну акціонерну компанію "Нафтогаз України". Відсутність номінацій не дозволить підприємству позивача розпочати опалювальний сезон 2017/2018.
Таким чином, господарський суд встановлює додаткові докази неправомірності дій відповідача-2 в частині не виділення останнім номінацій та непостачання природного газу в обсягах, які зазначено в пунктах 2.1 договорів №3262/1718-ТЕ-5 від 27.09.2017 про постачання природного газу виключно для виробництва теплової енергії для надання послуг з опалення та постачання гарячої води населенню орієнтовним обсягом до 126178 тис. куб. метрів; №3263/1718-БО-5 від 27.09.2017 про постачання природного газу виключно для виробництва теплової енергії, яка споживається бюджетними установами/організаціями орієнтованим обсягом до 19022 тис. куб. метрів; №3264/1718-КП-5 від 27.09.2017 про постачання природного газу виключно для виробництва теплової енергії, яка споживається підприємствами, організаціями та іншими суб'єктами господарювання, які не є бюджетними установами/організаціями орієнтованим обсягом до 13293 тис. куб. метрів.
Приймаючи рішення по справі господарський суд взяв до уваги, що рішенням Криворізької міської ради від 11.10.2017 за №433 "Про початок опалювального сезону 2017-2018 років" вирішено розпочати опалювальний сезон 2017-2018 років у разі стійкої зниження температури повітрі (утримання протягом трьох діб середньодобової температури повітря не вище 8 градусів). Розпорядженням Криворізького міського голови від 12.10.2017 №233-р "Про початок опалювального сезону 2017-2018 років" зокрема підприємству позивача рекомендовано розпочати з 15.10.2017 подачу теплоносія на об'єкти охорони здоров'я, освіти, культури, соціального захисту та інших бюджетних організацій по письмовим заявкам керівників установ.
Господарський суд звертає увагу, що позивачу рекомендовано з 15.10.2017 розпочати подачу теплоносія на об'єкти охорони здоров'я, освіти, культури, соціального захисту та інших бюджетних організацій.
Отже, приймаючи рішення у даній справі господарський суд захищає інтереси Людини в частині забезпечення споживачів теплом в умовах зниження температури повітря нижче 8 градусів.
Дії відповідача-2, всупереч постанові від 22.03.2017 №187 Кабінету Міністрів України, фактично спрямовані на дестабілізацію ситуації та підсилення соціальної напруги в Покровському, Саксаганському, Довгинцівському, Інгулецькому та частково Тернівському районах міста Кривого Рогу, які полягають у неможливості позивача надати жителям вказаного регіону послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води.
Приймаючи рішення у даній справі господарський суд взяв до уваги, що законодавчі обмеження матеріально-правових способів захисту цивільного права чи інтересу підлягають застосуванню з дотриманням положень статей 55, 124 Конституції України та статті 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, відповідно до яких кожна особа має право на ефективний засіб правового захисту, не заборонений законом.
Оскільки положення Конституції України та Конвенції мають вищу юридичну силу (статті 8, 9 Конституції України), а обмеження матеріального права суперечать цим положенням, порушені цивільне право чи цивільний інтерес підлягають судовому захисту і у спосіб, не передбачений законом, зокрема статтею 16 Цивільного кодексу України, але який є ефективним засобом захисту, тобто таким, що відповідає змісту порушеного права, характеру його порушення та наслідкам, спричиненим цим порушенням.
Таким є й правовий висновок Верховного Суду України, викладений, зокрема, у постанові від 21.05.2012 у справі № 6-20цс11. Відповідний висновок згідно з частиною третьою статті 82 та частиною першою статті 11128Господарського процесуального кодексу України враховується судами при застосуванні норм права.
Отже, господарський суд визнає правомірним зобов'язати відповідача-1 відновити розподіл природного газу позивачу та виконувати свої зобов'язання за договором розподілу природного газу, а саме: надавати послуги з розподілу природного газу в опалювальному періоді 2017/2018 років.
З метою забезпечення споживачів теплом (населення, бюджетні установи (школи, учбові заклади, позашкільні ДЮСШ, дитячі садочки, лікувальні заклади) та не бюджетні установи) господарський суд вважає обґрунтованим визнати право позивача на споживання у жовтні 2017 року - березні 2018 року природного газу: по договору №3262/1718-ТЕ-5 від 27.09.2017 про постачання природного газу виключно для виробництва теплової енергії для надання послуг з опалення та постачання гарячої води населенню орієнтованим обсягом до 126178тис.куб. метрів); по договору №3263/1718-БО-5 від 27.09.2017 про постачання природного газу виключно для виробництва теплової енергії, яка споживається бюджетними установами/організаціями орієнтованим обсягом до 19022тис.куб. метрів; по договору №3264/1718-КП-5 від 27.09.2017 про постачання природного газу виключно для виробництва теплової енергії, яка споживається підприємствами, організаціями та іншими суб'єктами господарювання, які не є бюджетними установами/організаціями орієнтованим обсягом до 13293тис.куб. метрів. А відповідача-2 зобов'язати виконувати умови договорів №3262/1718-ТЕ-5 від 27.09.2017; №3263/1718-БО-5 від 27.09.2017; №3264/1718-КП-5 від 27.09.2017 в частині виділення номінації та постачання природного газу в обсягах, зазначених в п. 2.1 договорів, так як забезпечення споживачів природним газом є одним з першочергових завдань, які покладаються Урядом на Національну акціонерну компанію "Нафтогаз України", а відсутність номінацій не дозволить підприємству позивача розпочати опалювальний сезон 2017/2018.
Клопотання відповідача-2 про відкладення розгляд справи на три тижні не обґрунтовано і відхиляється судом.
Клопотання третьої особи про відкладення розгляду обґрунтовано тим, що про перенесення розгляду справи з 12.12.2017 на 09.11.2017 стало відомо лише 08.11.2017. Для опрацювання позовної заяви та надання обґрунтованих пояснень на вказану заяву необхідний певний час, у зв'язку із збиранням та отриманням від профільних підрозділів публічного акціонерного товариства "Укртрансгаз" інформації з підтверджуючими документами. Розглянувши клопотання третьої особи суд його відхилив.
Приймаючи рішення про відхилення клопотань відповідача-2 та третьої особи господарський суд враховував наступні обставини.
За змістом положень статті 55 Конституції України кожному гарантується захист прав і свобод у судовому порядку.
Стаття 129 Конституції України встановлює, що судді при здійсненні правосуддя незалежні і підкоряються лише закону. Змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості - є однією із основних засад судочинства.
Здійснюючи правосуддя на засадах верховенства права, суд забезпечує кожному право на справедливий суд та повагу до інших прав і свобод, гарантованих Конституцією і законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України (стаття 2 Закону України "Про судоустрій і статус суддів").
В силу вимог частини 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен при вирішенні судом питання щодо його цивільних прав та обов'язків має право на судовий розгляд упродовж розумного строку.
Обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінку сторін, предмет спору.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 Конституції України частиною національного законодавства України є Конвенція про захист прав і основних свобод людини 1950 року, ратифікована Верховною Радою України (Закон України від 17.07.1997р. №475/97-ВР). Юрисдикція Європейського суду з прав людини є обов'язковою в усіх питаннях, що стосуються тлумачення та застосування Конвенції.
В силу вимог статті 7 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" кожному гарантується захист його прав, свобод та інтересів у розумні строки незалежним, безстороннім і справедливим судом, утвореним відповідно до закону.
Господарський суд відхиляючи клопотання відповідача-2 та третьої особи оцінив предмет спору та враховував, що Розпорядженням Криворізького міського голови Ю.Вілкула №233-р від 12.10.2017 "Про початок опалювального сезону 2017-2018рр." позивачу рекомендовано розпочати з 15.10.2017 подачу теплоносія на об'єкти охорони здоров'я, освіти, культури, соціального захисту та інших бюджетних організацій.
Станом на 09.11.2017 подача теплоносія на об'єкти охорони здоров'я, освіти, культури, соціального захисту та інших бюджетних організацій не здійснюється, через наявний між сторонами спір, який є предметом розгляду у даній справі.
Отже, господарський суд, метою діяльності якого є захист прав і свобод, вважає за необхідне здійснити судовий розгляд даної справи швидко, з метою недопущення, за умови пониження температури повітря, залишення без централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води Покровський, Саксаганський, Довгинцівський, Інгулецький та частково Тернівський райони міста ОСОБА_5.
Взаємовідносини сторін та непорозуміння в результаті чого виник даний спір мають триваючий характер, що підтверджується листуванням учасників сторін.
Крім того, господарський суд взяв до уваги, що всі учасники судового процесу повідомлені про час та місце судового розгляду справи та вимоги суду.
Господарський суд констатує, що ні відповідач-2, ні третя особа не надали суду доказів того, що саме заважало виконати вимоги суду та надати письмові пояснення по суті позовних вимог.
Відповідач-2 не обґрунтував чому саме на три тижні необхідно відкласти розгляд справи, враховуючи предмет заявлених вимог.
Господарський суд взяв до уваги положення статті 77 Господарського процесуального кодексу України якою передбачено, що господарський суд відкладає в межах строків, встановлених статтею 69 цього Кодексу розгляд справи, коли за якихось обставин спір не може бути вирішено в даному засіданні.
Відкладення розгляду справи є правом та прерогативою суду, основною умовою для якого неможливість вирішення спору у відповідному судовому засіданні.
Оцінивши фактичні обставини справи господарський суд дійшов висновку, що спір, який виник між сторонами має стратегічне значення та потребує швидкого вирішення.
Отже, господарський суд прийняв рішення відхилити клопотання відповідача-2 та третьої особи та вирішити спір за наявними матеріалами.
Солідарне стягнення суми судових витрат законом не передбачено (Постанова Пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013 №7 "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України").
З урахуванням положень статті 49 Господарського процесуального кодексу України стягнути з відповідачів на користь позивача судовий збір у рівних частинах, а саме з відповідача-1 у розмірі 3600,00грн. та з відповдіача-2 у розмірі 3600,00грн.
Керуючись ст.ст. 1, 2, 12, 21, 32, 33, 34, 36, 44, 49, 75, 82-85, 115-117 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
Зобов'язати публічне акціонерне товариство "Криворіжгаз" (50051, Дніпропетровська область, м.Кривий Ріг, пр.Металургів, 1; ідентифікаційний код 03341397) відновити розподіл природного газу публічному акціонерному товариству "Криворізька теплоцентраль" (50014, Дніпропетровська область, м.Кривий Ріг, вул.Електрична, 1; ідентифікаційний код 00130850).
Зобов'язати публічне акціонерне товариство "Криворіжгаз" (50051, Дніпропетровська область, м.Кривий Ріг, пр.Металургів, 1; ідентифікаційний код 03341397) виконувати свої зобов'язання за договором розподілу природного газу, а саме: надавати послуги з розподілу природного газу в опалювальному періоді 2017/2018 років.
Визнати право публічного акціонерного товариства "Криворізька теплоцентраль" (50014, Дніпропетровська область, м.Кривий Ріг, вул.Електрична, 1; ідентифікаційний код 00130850) на споживання у жовтні 2017 року - березні 2018 року природного газу:
- по договору №3262/1718-ТЕ-5 від 27.09.2017 про постачання природного газу виключно для виробництва теплової енергії для надання послуг з опалення та постачання гарячої води населенню орієнтованим обсягом до 126178тис.куб. метрів);
- по договору №3263/1718-БО-5 від 27.09.2017 про постачання природного газу виключно для виробництва теплової енергії, яка споживається бюджетними установами/організаціями орієнтованим обсягом до 19022тис.куб. метрів;
- по договору №3264/1718-КП-5 від 27.09.2017 про постачання природного газу виключно для виробництва теплової енергії, яка споживається підприємствами, організаціями та іншими суб'єктами господарювання, які не є бюджетними установами/організаціями орієнтованим обсягом до 13293тис.куб. метрів.
Зобов'язати публічне акціонерне товариство "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" (01601, м.Київ, вул.Б.Хмельницького, 6; ідентифікаційний код 20077720) виконувати умови договорів №3262/1718-ТЕ-5 від 27.09.2017; №3263/1718-БО-5 від 27.09.2017; №3264/1718-КП-5 від 27.09.2017 в частині виділення номінації та постачання природного газу в обсягах, зазначених в п. 2.1 договорів.
Стягнути з публічного акціонерного товариства "Криворіжгаз" (50051, Дніпропетровська область, м.Кривий Ріг, пр.Металургів, 1; ідентифікаційний код 03341397) на користь публічного акціонерного товариства "Криворізька теплоцентраль" (50014, Дніпропетровська область, м.Кривий Ріг, вул.Електрична, 1; ідентифікаційний код 00130850) 3600,00грн. (три тисячі шістсот грн. 00 коп.) судового збору.
Стягнути з публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" (01601, м.Київ, вул.Б.Хмельницького, 6; ідентифікаційний код 20077720) на користь публічного акціонерного товариства "Криворізька теплоцентраль" (50014, Дніпропетровська область, м.Кривий Ріг, вул.Електрична, 1; ідентифікаційний код 00130850) 3600,00грн. (три тисячі шістсот грн. 00 коп.) судового збору.
Видати накази.
Накази видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання і може бути оскарженим протягом цього строку до Дніпропетровського апеляційного господарського суду.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи Дніпропетровським апеляційним господарським судом.
Повне рішення складено
14.11.2017
Суддя ОСОБА_6