
м. Лиман Справа № 236/3170/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 листопада 2017 року суддя Краснолиманського міського суду Донецької області, ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли з Лиманського відділення поліції Слов'янського відділу поліції ГУ НП в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 191 КУпАП
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, народженого у м. Красний Лиман Донецької області, українця, громадянина України, працюючого в ПО м. Слов'янська Донецької області електро-монтером, одруженого, місце проживання та реєстрації: вул. Героїв десантників (колишня назва - вул. Воровського), 116, м. Лиман Донецької області,
(справу розглянуто в присутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, роз'яснено зміст ст.63 Конституції України,ст. 268 КУпАП, будь-яких клопотань та заяв від особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, не надійшло),
В С Т А Н О В И Л А:
Згідно з матеріалами про адміністративне правопорушення, які надійшли до суду 02.11.2017 року з Лиманського відділення поліції Слов'янського відділу поліції ГУ НП в Донецькій області, ОСОБА_2, який є власником мисливської вогнепальної зброї, 15.10.2017 року о 16 годині 35 хвилин залишив без нагляду належну йому рушницю Іж-58, 16 кал., № П-2510, в автомобілі свого знайомого ОСОБА_3 на автошляху с. Ставки - с. Дробишеве Лиманського району Донецької області, чим порушив встановлені правила зберігання перенесення або перевезення зареєстрованої в ОВС зброї, за що передбачена відповідальність за ст.191 ч.1 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_2 вину свою у вчиненні зазначеного правопорушення визнав повністю, щиро розкаявся, просив його суворо не карати.
Повно та всебічно дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_2 вбачаються ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 191 ч. 1 КУпАП.
Статтею 191 ч. 1 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення правил зберігання, носіння або перевезення нагородної, вогнепальної мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду і бойових припасів громадянами, які мають відповідний документ дозвільного характеру, виданий уповноваженим державним органом на зберігання зазначеної зброї.
Факт порушення правил зберігання, перенесення або перевезення ОСОБА_2 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ГП № 452975 від 23.10.2017 року; висновком про результати розгляду інформації за фактом вилучення мисливської рушниці у ОСОБА_3 від 23.10.2017 року; поясненнями ОСОБА_3 та ОСОБА_2 на окремих аркушах; протоколом вилучення вогнепальної (газової) зброї та боєприпаси від 15.10.2017 року; корінцем квитанції на прийняту зброю і боєприпаси від 15.10.2017 року; дозволом № 147 виданого 26.11.2014 року на право зберігання, носіння мисливської зброї Іж-58, 2ств., 16 кал., № П-2510, який дійсний до 26.11.2017 року; поясненнями ОСОБА_2 під час судового засідання.
За таких обставин справи, беззаперечно встановлено, що ОСОБА_2 вчинив правопорушення, передбачене ст. 191 ч. 1 КУпАП, оскільки зазначені факти його вини є переконливими, достатніми, в повному обсязі відповідають обставинам справи та знайшли своє підтвердження в доказах, які містяться в матеріалах справи, що були повно та всебічно досліджені під час судового засідання.
Згідно положень ст. 23 КУпАП України, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
На виконання вимог ст.33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення, судом враховується характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення на порушника за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 191 ч.1 КУпАП, враховую характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу порушника: вік та соціальне положення, ступінь його вини та відношення до скоєного адміністративного правопорушення, відсутність обставин, що пом'якшують чи обтяжують покарання.
За таких обставин, дотримуючись принципу співвідношення між тяжкістю вчиненого адміністративного правопорушення та заходом державного примусу, за умов відсутності негативних наслідків скоєного адміністративного правопорушення, вважаю за необхідне та достатнє застосувати до порушника адміністративне стягнення, в межах санкції статті, у виді штрафу без вилучення зброї і бойових припасів, оскільки саме такий вид і розмір стягнення, враховуючи вищевикладені обставини, буде достатньою мірою відповідальності для виховання особи, що вчинила дане адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також в повній мірі забезпечить запобігання вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами, та повністю відповідатиме меті його застосування.
Також відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника стягується судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст. 191 ч.1, 284, 285 КУпАП, ст. 4 Закону України «Про судовий збір», -
П О С Т А Н О В И Л А:
Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 191 ч. 1 КпАП України та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі 119 (сто дев'ятнадцять) грн. 00 копійок без вилучення зброї і бойових припасів. (Державний бюджет м. Красний Лиман, отримувач Краснолим.УК/отг м. Красний Лиман/21081100, р/р 31111106700564, ЄДРПОУ 37894853, МФО 834016, банк ГУ ДКСУ в Донецькій області)
Встановити ОСОБА_2 строк для добровільної сплати визначеної суми штрафу 15 днів з дня вручення йому копії цієї постанови.
У разі несплати штрафу правопорушником у встановлений строк стягнути в порядку примусового виконання цієї постанови з ОСОБА_2 в доход держави подвійний розмір штрафу, визначеного в постанові, тобто 238 (двісті тридцять вісім) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави (реквізити: р/р: 31215206700564, ЄДРПОУ: 37894853, МФО: 834016, отримувач: Краснолиманський УК/ отг м. Красний Лиман/22030101, Банк отримувача: ГУДКСУ у Донецькій області; код бюджетної класифікації доходів: 22030101 Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050), пункт 5) судовий збір у розмірі 320 (триста двадцять) гривень 00 копійок.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, до Апеляційного суду Донецької області через Краснолиманський міський суд Донецької області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя -