Постанова № 70220564, 10.11.2017, Бахмутський міськрайонний суд Донецької області (до 25.04.2025 - Артемівський міськрайонний суд Донецької області)

Дата ухвалення
10.11.2017
Номер справи
219/10610/16-а
Номер документу
70220564
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 219/10610/16-а

Провадження № 2-а/219/15/2017

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 листопада 2017 року Артемівський міськрайонний суд Донецької області у складі:

судді Павленко О.М.,

за участі секретаря Брагіної М.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Бахмут Донецької області в режимі відео конференції адміністративний позов ОСОБА_1 до Покровської міської ради Донецької області, третя особа - відділ архітектури, містобудування та земельних відносин Покровської міської ради Донецької області про скасування відмови у видачі паспорту прив’язки тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності та зобов’язання вчинити певні дії,

встановив:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить скасувати відмову у оформленні паспортів прив’язки тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності, викладену в листі Покровської міської ради Донецької області від 11.10.2016 року № 3230/609/3231 та зобов’язати орган з питань містобудування та архітектури Покровської міської ради Донецької області розглянути належним чином заяви щодо оформлення вказаних паспортів прив’язки на попередньо погоджені місця розташування тимчасових споруд по вул. Європейській, 70 та мікрорайон Лазурний, 1-А.

В обгрунтування своїх вимог позивач зазначив, що він звернувся до Покровської міської ради з заявами про погодження відповідності намірів щодо місця розташування тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності за адресами: м. Покровськ, вул. Європейська, 70 (поруч з універмагом «Красноармійськ») та на мікрорайоні Лазурний, 1а (поруч з ринком «Лазурний»). За результатом розгляду вказаних заяв позивач отримав лист на № 2574/2575/2576 від 27.09.2016, в яких йому було повідомлено про погодження місць розташування тимчасових споруд по вказаним адресам. На виконання вимог Порядку для оформлення паспорта прив’язки ОСОБА_1 звернувся до Покровської міської ради через Центр надання адміністративних послуг із заявами № 3230, 3231 від 11.10.2016 для отримання паспортів прив’язки на тимчасові споруди, на які було погоджено їх місце розташування. За результатом розгляду заяв позивачем було отримано лист на № 3230/609/3231 від 11.10.2016, яким йому було відмовлено у оформленні паспортів прив’язки на погоджені місця розташування тимчасових споруд по вул. Європейська, 70 та м-н Лазурний, 1а. Вважає, що така відмова у оформленні паспортів прив’язки є протиправною, не відповідає чинному законодавству, вимогам містобудівної документації та землеустрою, а також завдає перепони у реалізації ним права на здійснення підприємницької діяльності.

Вказує, що лист на №3230/609/3231 від 11.10.2016, яким було відмовлено у оформленні паспортів прив’язки не узгоджується з нормами законодавства, що регулює спірні правовідносини. Причиною відмови у зазначеному листі вказано відсутність документів на землекористування та інформації про площу земельних ділянок. Така причина для відмови у оформленні паспортів прив’язки є протиправною, оскільки Порядком не передбачено необхідності подання документів на землекористування. Так, пунктом 2.11 встановлено вичерпний перелік документів, що містить паспорт прив'язки, серед яких відсутній документ на землекористування. Позивачем у порядку встановленому п. 2.6. Порядку, було подано всі необхідні документи для оформлення паспорта прив’язки - схема розміщення, ескіз фасадів, схема благоустрою прилеглої території, всі документи було розроблено суб'єктом господарювання, що має ліцензію на виконання проектних робіт, або архітектором, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат. Відповідно до п. 2.13 Порядку при оформленні паспорта прив’язки ТС забороняється вимагати від замовника додаткові документи та отримання ним погоджень, що і було здійснено відповідачем всупереч вимогам Порядку. Відповідно до п. 2.14. Порядку паспорт прив’язки не надається за умов подання неповного пакета документів або подання недостовірних відомостей. Ненадання паспорту прив’язки з інших підстав не допускається. Зазначає, що відповідач порушив вимог п.2.14. Порядку, не надавши паспорт прив’язки з інших підстав, не передбачених Порядком. Посилання відповідача у листі на схему розміщення, що міститься у Додатку 1 Порядку, та в якій зазначено пусте місце для площі земельної ділянки, є безпідставним та таким, що ґрунтується на невірному трактуванні норм Порядку. Так, Порядок містить Додаток № 1, яким затверджено форму і зміст паспорту прив’язки. Паспорт прив’язки згідно нього Додатку № 1, в свою чергу надається органом з питань містобудування та архітектури п.2.7, 2.10 Порядку). Отже, орган з питань містобудування та архітектури, під час оформлення паспорта прив’язки може заповнити інформацію про площу земельної ділянки, на якій планується розміщення ТС, у разі наявності такої інформації. Однак чинним законодавством не передбачено необхідності оформлення земельних правовідносин для встановлення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, а навпаки, лише після встановлення ТС її власник має право, а не обов’язок вимагати встановлення земельного сервітуту на ділянку, на якій розміщена його ТС. Вважає, що відмова у оформленні паспортів прив’язки, викладена в листі відповідача на № 3230/609/3231 від 11.10.2016 підлягає скасуванню, а орган з питань містобудування та архітектури необхідно зобов’язати розглянути належним чином заяви щодо оформлення паспортів прив’язки на попередньо погоджені місця розташування тимчасових споруд по вул. Європейська, 70 та м-он Лазурний, 1а.

Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Представник позивача ОСОБА_2 в судовому засіданні позовні вимоги ОСОБА_1 підтримав та просив їх задовольнити у повному обсязі на підставах, викладених у позові.

Представники відповідача - Покровської міської ради Донецької області проти позовних вимог заперечували, зазначаючи, що вони є незаконними, безпідставними та необґрунтованими, оскільки останній невірно застосовує норми матеріального права, у зв’язку з чим не надав суду необхідних належних до допустимих доказів, якими мотивує обставини, викладені в позовній заяві.

Обгрунтовуючи свої заперечення, представники відповідача зазначають, що однією з перших причин відмови позивач помилково вважає безпідставне витребування у нього документів на землекористування, що не відповідає дійсності, оскільки у позивача жодного разу не запитувалися додаткові документи, вивчалися та приймалися до уваги лише документи вказані у вичерпному переліку, який у свою чергу вказаний у Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності (надалі - Порядок), затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 № 244. Відповідно до Порядку, для оформлення паспорта прив'язки замовник звертається до органу з питань містобудування та архітектури із заявою щодо оформлення паспорта прив'язки ТС, до якої надає схему розміщення ТС, що затверджена додатком 1 Порядку. Додаток 1 Порядку містить форму схеми розміщення ТС із вказівкою площі земельної ділянки згідно з документами на землекористування. Відповідно, для отримання паспорту прив'язки, суб'єкт господарювання має отримати документи на землекористування і лише після їх отримання він може звертатися за оформленням паспорта прив'язки. Тому, позивач, маючи намір розмістити ТС, за відсутності у нього документів, що посвідчують право на земельну ділянку, не має жодної з підстав на отримання паспорту прив’язки та подальшого встановлення ТС. Зазначаючи причини відмови відповідно до Порядку була застосована підстава: надання недостовірних відомостей, так як відсутність інформації, у зв’язку з неможливістю її перевірки дорівнюється до недостовірної інформації. Невірно застосувавши норми Земельного кодексу України він помилково вважає що встановлення ТС передує оформленню землекористування, яке необхідно для її подальшого обслуговування, оформлення якого є чомусь обов’язком органу місцевого самоврядуванні. Проте запропонований варіант прямо суперечить земельному законодавству України, так як за використання земельних ділянок без їх належного оформлення передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Перш ніж оформлювати паспорт прив'язки, суб'єкт господарювання має отримати документи на землекористування, і лише після їх отримання він може звертатися за оформленням паспорта прив'язки. Документи, що подаються для отримання паспорта прив'язки, мають містити дані щодо розміру земельних ділянок, які вносяться на підставі отриманих суб'єктом господарювання документів на право користування земельною ділянкою. Якщо фізична особа — підприємець має паспорт прив'язки тимчасової споруди, то він повинен мати і правовстановлюючі документи на земельну ділянку (свідоцтво про право власності або користування чи договір оренди земельної ділянки), по яких розраховується плата за землю. Таким чином підсумовуючи вищевикладене, позивач обґрунтовує свої вимоги до відповідача виключно тим, що намагається донести до суду своє особисте бачення на Порядок встановлення ТС.

В ході судового розгляду судом до участі у справі була залучена третя особа - відділ архітектури, містобудування та земельних відносин Покровської міської ради.

Представник третьої особи - відділу архітектури, містобудування та земельних відносин Покровської міської ради проти позову заперечував на підставах, про які вказував представник відповідача, просив відмовити в задоволенні позову з тих же підстав.

Суд, дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив наступне.

У відповідності до ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

На підставі ст. 6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Судом встановлено, що 31.08.2016 року позивач ОСОБА_1 звернувся до Центру з надання адміністративних послуг Покровської міської ради із заявами про погодження відповідності намірів щодо місця розташування тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності за адресами: м. Покровськ Донецької області, вул. Європейська, 70 (поруч з універмагом «Красноармійськ») та на мікрорайоні Лазурний, 1а (поруч з ринком «Лазурний»). Разом із заявою надав копії документів, перелік яких зазначений у описах пакету документів, необхідних для надання паспорту прив’язки групи ТС № 2575, 2576, а саме: копія паспорта та ідентифікаційного номеру, копія виписки з ЄДР, графічні матеріали із зазначенням бажаного місця ТС (а.с.8-9).

За результатом розгляду вказаних заяв ОСОБА_1 отримав лист № 2574/2575/2576 від 27.09.2016, згідно якого місце розміщення тимчасових споруд за адресами вул. Європейська, в районі універмагу «Красноармейск» та на мікрорайоні «Лазурний» в районі ринку Лазурний», 1а, обстежені та попередньо встановлена можливість розміщення цих тимчасових споруд. Повідомлено, що для подальшого оформлення паспортів прив’язки на заявлені місця він повинен звернутися до органу з питань містобудування та архітектури із заявою щодо оформлення паспорта прив’язки ТС, до якої наряду з іншими документами надає схему розміщення ТС із вказівкою площі земельної ділянки згідно з документами на землекористування. Також роз’яснено, що, якщо заявник у схемі розміщення ТС зазначить площу земельної ділянки, не маючи документів на землекористування, це буде вважатися недостовірними відомостями, що є підставою для ненадання або скасування паспорту прив’язки. Тому, перш ніж оформлювати паспорт прив’язки суб’єкт господарювання має отримати документи на землекористування, і лише після їх отримання він може звертатися за оформленням паспорта прив’язки (а.с.10-11).

Механізм розміщення тимчасових споруд (надалі за текстом ТС) для провадження підприємницької діяльності, а так само отримання паспорта прив'язки тимчасової споруди та умови анулювання дії паспорту прив'язки тимчасової споруди визначено Порядком розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженим наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 244 від 21.10.2011 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22 листопада 2011 року за №1330/20068, який є спеціальним нормативним актом, що регулює спірні правовідносини, та яким (Порядком) визначено, що до повноважень виконавчого органу відповідної сільської, селищної, міської, районної ради, та районної державної адміністрації, відносяться в тому числі отримання від замовників, які мають намір встановити ТС, відповідної заяви у довільній формі про можливість розміщення ТС (п.2.2 Порядку) з вичерпним переліком документів, що визначені п.2.3 Порядку, які в свою чергу виконавчим органом сільської, селищної, міської ради, районної державної адміністрації передаються до відповідного органу з питань містобудування та архітектури для визначення ним відповідності намірів щодо місця розташування ТС комплексній схемі розміщення ТС (у разі її наявності) та будівельним нормам (п.2.4 Порядку), який в свою чергу визначає відповідність намірів протягом десяти днів, або надає замовнику протягом трьох робочих днів аргументовану відмову щодо реалізації намірів розміщення ТС (п.2.5 Порядку); а також отримання від замовника письмової заяви про виконання вимоги паспорта прив'язки, тобто, розміщення ТС (п.2.23 Порядку).

Відповідно до п.п.1.3. п.1 Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 року № 244 (далі - Порядок № 244), тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності (далі - ТС) - одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту.

Згідно з п.п. 2.1. п. 2 Порядку № 244, підставою для розміщення ТС є паспорт прив'язки ТС, який видається з поданням пакету документів, зазначених у п.2.6 цього Порядку.

11.10.2016 року на виконання вимог Порядку № 244 для оформлення паспортів прив’язки ОСОБА_1 звернувся до Покровської міської ради через Центр надання адміністративних послуг із заявами № 3230, 3231 для отримання паспортів прив’язки на тимчасові споруди, на які було погоджено їх місце розташування. Разом із заявою надав копії документів, перелік яких зазначений у описах пакету документів, необхідних для надання паспорту прив’язки групи ТС, а саме: копія паспорта та ідентифікаційного номеру, копія виписки з ЄДР, схеми розміщення групи стаціонарних ТС та ескізи їх фасадів, схеми благоустрою прилеглої території тимчасових стаціонарних споруд (а.с.12-13).

Відповідно до листа Покровської міської ради Донецької області від 11.10.2016 року № 3230/609/3231, заяви ОСОБА_1 від 11.10.2016 року за вх. № 3230, 3231 були розглянуті та повідомлено, що місце розміщення тимчасових споруд за адресами вул. Європейська, в районі універмагу «Красноармейск» та на мікрорайоні «Лазурний» в районі ринку «Лазурний», 1а, було раніше попередньо погоджено та роз’яснено про необхідність оформлення землекористування для подальшого замовлення паспорту прив’язки та встановлення тимчасових споруд. Однак всупереч листу з попереднім погодженням місця розташування ТС, ОСОБА_1 були подані заяви з проханням отримати дозвіл на розміщення ТС та надання паспортів прив’язки з відсутністю відомостей та будь-яких документів про право користування земельними ділянками для розміщення тимчасових споруд. Однак, перш ніж оформлювати паспорт прив'язки, суб'єкт господарювання має отримати документи на землекористування (процедура їх отримання визначається іншими нормативно-правовими актами), і лише після їх отримання він може звертатися за оформленням паспорта прив'язки. Документи, що подаються для отримання паспорта прив'язки, мають містити дані щодо розміру земельних ділянок, які вносяться на підставі отриманих суб'єктом господарювання документів на право користування земельною ділянкою, додаток 1 Порядку. Відповідно до п. 2.27 Порядку внесення таких даних без наявних документів на право землекористування тягне за собою анулювання паспорта прив'язки. На підставі цього, з урахуванням порушення процедури вказаної у Порядку, на даний час заяви про надання дозволу на розміщення тимчасових споруд та заяви щодо надання паспортів прив’язки не можуть бути погоджені у зв’язку з відсутністю у схемах розміщення тимчасових споруд інформації про площу земельних ділянок згідно з документами на землекористування (а.с.14-15).

У п.п.2.13, 2.14 Порядку зазначено, що при оформлені паспорта прив'язки ТС забороняється вимагати від замовника додаткові документи та отримання ним погоджень, не передбачених законом та цим Порядком.

Паспорт прив'язки ТС не надається за умов: подання неповного пакета документів, визначених пунктом 2.6 цього Порядку; подання недостовірних відомостей, зазначених у пункті 2.6 цього Порядку. Ненадання паспорта прив'язки з інших підстав не допускається.

Пунктом 2.6 Порядку № 244 передбачено, що для оформлення паспорта прив'язки замовник звертається до органу з питань містобудування та архітектури із заявою щодо оформлення паспорта прив'язки ТС, до якої наряду з іншими документами надає схему розміщення ТС, що затверджена додатком 1 Порядку. Додаток 1 Порядку містить форму схеми розміщення ТС із вказівкою площі земельної ділянки згідно з документами на землекористування. Тобто, перш ніж оформлювати паспорт прив'язки, суб'єкт господарювання має отримати документи на землекористування, і лише після їх отримання він може звертатися за оформленням паспорта прив'язки.

Документи, що подаються для отримання паспорта прив'язки, мають містити дані щодо розміру земельних ділянок, які вносяться на підставі отриманих суб'єктом господарювання документів на право користування земельною ділянкою.

Проте, відповідно до визначених в пп. 20 п. 4 Положення про Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, затвердженого Указом Президента України від 31 травня 2011 року № 633/2011, повноважень Мінрегіоном України виданий лист-роз'яснення № 7/14-2737 від 21 лютого 2012 року стосовно додатка 1 Порядку № 244 «Надання інформації щодо площі земельної ділянки згідно з документами землекористування», згідно якого така інформація наводиться у випадках, коли заявник вже є власником земельної ділянки і має намір розмістити тимчасову споруду саме на цій земельній ділянці, у інших випадках надання такої інформації не є обов'язковим.

Таким чином, логічним висновком має бути судження про те, що обов'язок щодо зазначення площі земельної ділянки згідно з документами на землекористування стосується лише тих суб'єктів, які є власником земельної ділянки.

До того ж, Порядок № 244 визначає механізм розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності та не містить жодних положень щодо правових підстав набуття суб'єктами господарювання будь-яких прав на земельні ділянки та їх реєстрацію.

Також, суд звертає увагу на те, що положеннями ч.4 ст.28 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» чітко визначено, що розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування, тобто Мінрегіоном, а з внесенням змін до Закону України «Про благоустрій населених пунктів» скасовані повноваження сільських, селищних, міських рад в частині надання дозволу на розміщення на території об'єктів благоустрою будівель і споруд соціально-культурного, побутового, торгового та іншого призначення.

Положення Законів України «Про регулювання містобудівної діяльності» і «;Про благоустрій населених пунктів», та Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності свідчать про те, що повноваження виконавчих органів сільської, селищної, та міської ради в питанні розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності є чітко визначеними і обмеженні приписами Порядку, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 244 від 21.10.2011 року, відповідно якого процедура оформлення та анулювання паспортів прив'язки ТС знаходиться поза межами повноважень виконавчих органів місцевого самоврядування.

Відповідно до п.2.10 Порядку паспорт прив'язки ТС оформлюється органом з питань містобудування та архітектури за формою, наведеною у додатку 1 до цього Порядку.

Як вбачається з матеріалів справи, усі передбачені Порядком документи наявні у позивача у повному обсязі і були підставою для оформлення та видачі паспортів прив'язки тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності по вул. Європейській, 70 та мікрорайон Лазурний, 1-А.

Згідно з листом Покровської міської ради № 2574/2575/2576 від 27.09.2016 року було попередньо погоджено розміщення тимчасових споруд по вул. Європейській, 70 (в районі універмагу «Красноармейск») та мікрорайон Лазурний, 1-А (в районі ринку «Лазурний»).

Як встановлено судом відповідач - Покровська міська рада Донецької області вважає, що у випадку з позивачем «недостовірними відомостями» є відсутність інформації щодо площі земельної ділянки згідно з документами на землекористування, та зазначає, що перш ніж оформлювати паспорт прив’язки, суб’єкт господарювання має отримати документ на землекористування.

Оскільки «Порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності» не містить в собі визначення «недостовірних відомостей», суд керуючись приписами ч.7 ст.9 КАС України виходить з загально-правового розуміння терміну «недостовірні відомості», і вважає, що під недостовірними відомостями в даному випадку можуть вважатися відомості, які не відповідають дійсності або викладені неправдиво, тобто містять відомості про події, яких не існувало взагалі або які існували, але відомості про них не відповідають дійсності (неповні або перекручені).

Виходячи з визначення «недостовірних відомостей», суд приходить до висновку, що сам факт не зазначення площі земельної ділянки через відсутність документів на землекористування не є наданням недостовірних відомостей у документах. До того ж, у листі-роз'ясненні «Щодо порядку розміщення тимчасових споруд для підприємницької діяльності» № 7/14-2737 від 21 лютого 2012 року Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України визначено, що інформація щодо площі земельної ділянки згідно з документами землекористування наводиться у випадках, коли заявник вже є власником земельної ділянки і має намір розмістити тимчасову споруду саме на цій земельній ділянці, у інших випадках надання такої інформації не є обов'язковим. Тому, відповідно до цього зазначені підстави не могли слугувати підставою для відмови у видачі паспорту прив’язки ТС.

Аналогічна правова позиція була висловлена Вищим Адміністративним Судом України у постанові від 13.10.2015 року у справі № К/800/59070/14.

На підставі ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ч. 1 ст. 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові та службові особи зобов'язані діяти лише в межах повноважень та у спосіб,що передбачені Конституцією та законами України.

У відповідності до вимог ч.1 ст.69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їх представників, показань свідків, письмових та речових доказів, висновків експертів.

Відповідно до вимог статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Судом не встановлено, а відповідачем не доведено, що при подачі заяв для отримання паспортів прив’язки ТС ОСОБА_1 до відповідного уповноваженого органу подавалися недостовірні, неповні, або свідомо перекручені ним же відомості, які б не відповідали дійсності. Також, відповідачем не доведена правомірність відмови у видачі позивачу відповідних паспортів прив’язки ТС для провадження підприємницької діяльності по вул. Європейській, 70 та мікрорайон Лазурний, 1-А, натомість позивачем в повному обсязі безспірно доведено обставини, на яких ґрунтуються його вимоги.

На підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог ОСОБА_1

При цьому, задовольняючи позовні вимоги ОСОБА_1, суд вважає, що достатнім способом захисту прав позивача є визнання протиправною відмови Покровської міської ради Донецької області щодо оформлення паспортів прив’язки тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, оформлену листом № 3230/609/3231 від 11.10.2016 року та зобов’язання відділу архітектури, містобудування та земельних відносин Покровської міської ради Донецької області розглянути заяви позивача щодо оформлення паспортів прив’язки на попередньо погоджені місця розташування тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності по вул. Європейській, 70 (в районі універмагу «Красноармейск») та мікрорайон Лазурний, 1-А (в районі ринку «Лазурний») в м. Покровськ Донецької області.

Згідно ч. 1 ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа. Оскільки позивачем при подачі позову до суду був сплачений судовий збір у розмірі 551 грн. 21 коп. (а.с.1), тому суд стягує з відповідача документально підтверджену суму судового збору на користь позивача.

Керуючись ст. 2, 6-12, 19, 69, 71, 79, 86, 94, 158, 162, 163, 167, 255 КАС України, з урахуванням положень Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженим наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 244 від 21.10.2011 року, суд

постановив:

адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати протиправною відмову Покровської міської ради Донецької області щодо оформлення паспортів прив’язки тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, оформлену листом № 3230/609/3231 від 11.10.2016 року.

Зобов’язати відділ архітектури, містобудування та земельних відносин Покровської міської ради Донецької області розглянути заяви ОСОБА_1 щодо оформлення паспортів прив’язки на попередньо погоджені місця розташування тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності по вул. Європейській, 70 та мікрорайон Лазурний, 1-А в м. Покровськ Донецької області.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з Покровської міської ради Донецької області на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, витрати по сплаті судового збору у сумі 551 грн. 21 коп.

Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з моменту її проголошення, а представниками відповідача та третьої особи – в той же строк, але з моменту отримання копії цієї постанови.

Суддя -

ОСОБА_3