
Справа № 390/1964/17
Провадження № 3/390/609/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06.11.2017 року Кіровоградський районний суд Кіровоградської області в складі:
головуючого судді Пасічника Д.І.,
при секретарі Рац М.О.,
за участю прокурора Федотової М.О.,
особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кропивницькому матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українки, громадянки України, працюючої вчителем Аджамської ОСОБА_2 ступенів, депутат 7-го скликання Аджамської сільської ради Кіровоградського району, Кіровоградської області, проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1,
за ч.1 ст.172-6 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 будучи станом на 00 год. 00 хв. 01.01.2017 субєктом декларування в розумінні Закону України "Про запобігання корупції", а саме:особою, зазначеною у підпункті «б» пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону депутатом 7-го скликання Аджамської сільської ради Кіровоградського району Кіровоградської області, у період часу з 00 год. 00 хв. 01.01.2017 до 00 год. 00 хв. 01.05.2017в порушення вимогчастини першої статті 45 Законуз урахуваннямпункту 6 розділу II Закону№ 1975-VIII від 23.03.2017,пункту 1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, а саме 01.05.2017 року о 23 год. 16 хв., чимвчинила адміністративне правопорушення, повязане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена частиною 1 статті 1726КУпАП, за наступних обставин.
05.11.2015 року відповідно до рішення першої сесії сьомого скликання Аджамської сільської ради Кіровоградського району Кіровоградської області № 1 було визнано повноваження депутата сільської ради ОСОБА_1У період часу з 05.11.2015 до теперішнього часуОСОБА_1 є депутатом вказаної ради.
Таким чином, ОСОБА_1станом на 00 год. 00 хв. 01.01.2017 була субєктом декларування у розумінні та відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3, ч. 1 ст. 45 Закону та субєктом, на якого поширюється і поширювалася дія Закону.
Разом з тим, відповідно до вимогч. 1 ст. 45 Законуособи, зазначені упункті 1,підпунктах «а»і«в»пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобовязані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентствадеклараціюза минулий рік у порядку, встановленому Законом.
Одночасно, пунктом 6 розділу II Закону№ 1975-VIII від 23.03.2017розділ XIII«Прикінцеві положення» доповнено пунктом 5-1такого змісту: «5-1. Продовжити до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше». Відповідно до положень ст. 50 Закону, а також ч. 1 ст. 3 Закону субєкт декларування ОСОБА_1є такою, яка за змістомпункту 6 розділу II Закону№ 1975-VIII від 23.03.2017, подає декларацію вперше, а тому могла її подати до 00 год. 00 хв. 01.05.2017 року.
Разом з тим,відповідно до відомостей з публічної частини Реєстру декларація за 2016 рік ОСОБА_1., як субєкта декларування, опублікована (подана) шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсіhttps://public.nazk.gov.ua01.05.2017 року о 23 год. 16 хв., тобто після кінцевої дати подачі такої декларації -несвоєчасно (гіперпосилання на Декларацію в Реєстрі - https://public.nazk.gov.ua/declaration/adfb9d7d-30c2-4edf-8844-4799f0a2dbe6).
Разом з тим, Рішенням від 04.04.2017 № 124 «Про визначення поважної причини несвоєчасного подання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» НАЗК визначило, що:
- поважною причиною несвоєчасного подання декларацій є неналежне функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;
- період (періоди) неналежного функціонування Реєстру визначається окремим Рішенням НАЗК на підставі інформації, наданої адміністратором Реєстру, та акта (актів), підписаного посадовими особами НАЗК та адміністратора Реєстру.
Рішенням від 08.06.2017 № 224 «Про визначення періодів, протягом яких спостерігалися перебої у роботі інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» НАЗК взято до відома інформацію від адміністратора ІТС Реєстр ДП «Українські спеціальні системи» та визначено періоди неналежного функціонування ІТС Реєстр у березні місяці, а саме:
-02.03.2017 з 09 год. 00 хв. до 12 год. 00 хв.;
-12.03.2017 з 02 год. 00 хв. до 07 год. 00 хв.;
-15.03.2017 з 22 год. 00 хв. до 24 год. 00 хв.;
-16.03.2017 з 00 год. 00 хв. до 03 год. 00 хв., з 07 год. 00 хв. до 08 год. 00 хв.;
-19.03.2017 з 08 год. 00 хв. до 11 год. 00 хв.;
-24.03.2017 з 08 год. 00 хв. до 08 год. 00 хв.;
-26.03.2017 з 12 год. 00 хв. до 24 год. 00 хв.;
-27.03.2017 з 00 год. 00 хв. до 08 год. 00 хв.;
-28.03.2017 з 01 год. 00 хв. до 10 год. 00 хв.
Крім того, НАЗК листом від 09.10.2017 № 93-05/35742/17 року інформувало Управління про те, що актом обстеження окремих функцій ITC Реєстр від 25.01.2017 засвідчено некоректну роботу програмного забезпечення в період з 01.01.2017 по 19 год. 30 хв. 04.01.2017. Відповідно до цього ж листа, з метою створення належних умов для суб'єктів декларування адміністратором ITC Реєстр ДП «Українські спеціальні системи» спільно з Державною службою спеціального зв'язку та захисту інформації України протягом 24-28 березня 2017 року здійснювались заходи з оптимізації та переконфігурування обчислювальних ресурсів, що потребувало декількох зупинок та перезапусків окремих компонентів та ITC Реєстр в цілому.
Так, згідно листа НАЗК від 09.10.2017 № 93-05/35742/17, ОСОБА_1, зареєструвалась в ITC Реєстр 24.02.2017 об 19:24. У подальшому 24.02.2017 року у період з 19:25:49 по 20:36:05 ОСОБА_1 було заповнено / переглянуто розділи Декларації № 1, 2.1, 2.2, 9, 15, 16; та, зокрема о 19:43:05, 19:47:24, 20:27:55 зверталася до чату «технічна підтримка». 21.03.2017 у період з 22:23:18 по 22:54:51 ОСОБА_1 було заповнено/переглянуто розділи декларації та 22.03.2017 о 00:00:49 натиснуто кнопку «Зберегти чернетку». 29.03.2017 у період з 22:23:18 по 22:54:51 ОСОБА_1 заповнювала/переглядала розділи декларації та о 22:53:42 натиснуто кнопку «Зберегти чернетку». 25.04.2017 ОСОБА_1 було переглянуто розділи декларації, а також розділи «Мої документи» та «Мої повідомлення». У подальшому ОСОБА_1 01.05.2017 було заповнено/переглянуто розділи декларації та о 23:16 год. натиснуто кнопку «Подати документ» та підтверджено дану дію «електронним цифровим підписом».
По даному факту оперуповноваженим сектору протидії корупції Управління захисту економіки в Кіровоградській області 23 жовтня 2017 року складено протокол про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, з яким ОСОБА_1 ознайомлена, її права їй роз'яснені.
В суді ОСОБА_1 вину визнала і надала пояснення, відповідно до яких вона своєчасно не подала декларацію за 2016 рік, у звязку з несправністю компютера, крім того не знала до якого числа слід подати декларацію. В скоєному щиро кається.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1 та прокурора, дослідивши письмові матеріали справи, суд вважає, що вина ОСОБА_1 в скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, доведена в повному обсязі.
При накладенні стягнення суддя враховує характер скоєного, особу ОСОБА_1, що вона вину визнала, розкаялася, до адміністративної відповідальності притягається вперше, а також зважаючи на мету адміністративного стягнення, що є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим порушником, так і іншими особами, ОСОБА_1 слід визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП і накласти адміністративне стягнення відповідно до санкції вказаної статті у виді штрафу в сумі 850 грн. 00 коп., дане стягнення є достатнім заходом впливу для виховання особи, що вчинила порушення, законослухняної поведінки у подальшому.
Керуючись ч.1 ст.172-6, ст.ст. 283-285, 40-1 КУпАП, Законом України «Про судовий збір», суд,
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в сумі 850 (вісімсот п'ятдесят) грн. 00 коп. на рахунок 31116106700194, отримувач коштів: УК у Кіровогр. р-ні/Кіровогр. р-н/21081100, банк отримувача: ГУ ДКСУ у Кіровоградській області, МФО 823016, код бюджетної класифікації: 21081100, КОД за ЄДРПОУ 38036997.
Постанова про накладення адміністративного стягнення є обов'язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями посадовими особами і громадянами (ст.298 КУпАП).
Відповідно до ст.307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Платіжні документи, що свідчать про сплату штрафу та судового збору, негайно подаються до суду.
Відповідно до статті 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, судовий збір на користь держави в розмірі 320 грн.за наступними реквізитами: стягувач Державна судова адміністрація України, вул.Липська, 18/5, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 26255795, рахунок 31215256700001, отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача 820019, код класифікації доходів бюджету 22030106, призначення платежу- судовий збір, адміністративне правопорушення (ОСОБА_1О.), Кіровоградський районний суд Кіровоградської області.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Кіровоградської області через Кіровоградський районний суд Кіровоградської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя «підпис»
Згідно з оригіналом
Суддя Кіровоградського районного суду
Кіровоградської області ОСОБА_3