Ухвала суду № 70213293, 13.11.2017, Касаційний адміністративний суд Верховного Суду (до 15.12.2027 - Вищий адміністративний суд України)

Дата ухвалення
13.11.2017
Номер справи
813/7786/14
Номер документу
70213293
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

01029, м. Київ, вул. Московська, 8, корп. 5

УХВАЛА

13 листопада 2017 року К/800/37094/17

Суддя Вищого адміністративного суду України Борисенко І.В.,

розглянувши матеріали касаційної скарги Буської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області

на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 30.01.2015

та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 23.05.2017

у справі № 813/7786/14

за позовом Приватного підприємства «КБ Ентерпрайз Юкрейн»

до Буської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області,

Управління державної казначейської служби України у Буському районі Львівської області

про визнання бездіяльності протиправною, стягнення коштів та пені, -

ВСТАНОВИВ:

До Вищого адміністративного суду України 06.11.2017 (згідно штампу Укрпошти на конверті) надійшла касаційна скарга Буської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 30.01.2015 та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 23.05.2017 у справі № 813/7786/14.

До касаційної скарги відповідачем-1 долучено клопотання про поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження.

Вказана касаційна скарга підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Як вбачається з наявних матеріалів, скаржник, порушуючи питання про поновлення процесуального строку на подачу касаційної скарги, зазначає, що податковою інспекцією із дотриманням строків, встановлених ст. 212 Кодексу адміністративного судочинства України, було подано касаційну скаргу; ухвалою Вищого адміністративного суду України від 12.06.2017 касаційну скаргу залишено без руху, в т.ч. у зв'язку з відсутністю підтвердження сплати судового збору за подання касаційної скарги; з метою усунення недоліків касаційної скарги Буською ОДПІ було скеровано клопотання, до якого долучено платіжне доручення про сплату судового збору у розмірі 584,64 грн.; за основу розрахунку бралась резолютивна частина постанови Львівського окружного адміністративного суду від 30.01.2015; ухвалою Вищого адміністративного суду України від 06.09.2017 касаційну скаргу було повернуто у зв'язку з тим, що вимоги ухвали суду про залишення касаційної скарги без руху виконано не в повному обсязі, а саме: судовий збір сплачено не в повному обсязі. Скаржник, посилаючись на те, що пропуск строку зумовлений помилкою Львівського окружного адміністративного суду, має об'єктивний і незалежний характер, вважає, що пропустив вказаний строк з поважних причин.

Однак, наведені причини пропуску процесуального строку не можуть бути визнані судом поважними, оскільки жодних доказів на підтвердження обставин, викладених у клопотанні про поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження відповідачем-1 суду не надано.

Крім того, суд не приймає до уваги посилання скаржника (в якості поважних причин пропуску строку на касаційне оскарження) на помилкове визначення судом першої інстанції суми судового збору, оскільки згідно зі ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду касаційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до касаційної скарги на рішення суду, ставка судового збору встановлена у розмірі 120 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви. При цьому, на момент звернення до суду першої інстанції, у листопада 2014 року, діяла редакція підпункту 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір», відповідно до якої за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру ставка судового збору складала 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати, а за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору складала 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.

Також слід зазначити, що на момент подання позову діяла частина третя статті 4 Закону України «Про судовий збір» яка передбачала, що під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.

Отже, судовий збір за подання касаційної скарги визначається у відсотковому відношенні від ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, і не залежить від суми фактично сплаченого позивачем судового збору при поданні позовної заяви чи визначеного судом розміру судового збору при розподілі судових витрат.

Відповідно до ч. 4 ст. 214 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, встановлених статтею 212 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.

Таким чином, скаржнику слід навести суду касаційної інстанції поважні причини та надати належні докази, якими б підтверджувалась поважність підстав пропуску строку касаційного оскарження ухвали суду апеляційної інстанції.

Виходячи з наведеного, суддя-доповідач вважає, що касаційну скаргу слід залишити без руху, а скаржнику надати строк для усунення згаданих вище недоліків.

Відповідно до ч. 2 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.

У зв'язку з цим скаржнику слід усунути вищезазначені недоліки у визначений судом касаційної інстанції строк.

Керуючись ст.ст. 108, 210 - 214 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

1. Касаційну скаргу Буської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області залишити без руху.

2. Встановити скаржнику строк для усунення недоліків касаційної скарги - протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху шляхом надання суду заяви із зазначенням поважних причин (із долученням відповідних доказів), якими б підтверджувалась поважність підстав пропуску строку касаційного оскарження ухвали суду апеляційної інстанції.

3. Ухвала може бути переглянута Верховним Судом України з підстав, передбачених статтею 237 Кодексу адміністративного судочинства України, у порядку та в строки, встановлені статтями 236 - 239-1 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя

Вищого адміністративного

суду України І.В. Борисенко