Ухвала суду № 70212217, 13.11.2017, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
13.11.2017
Номер справи
826/14032/17
Номер документу
70212217
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

13 листопада 2017 року м. Київ № 826/14032/17

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Добрівська Н.А., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами

за позовом

Державної авіаційної служби України

до

Товариства з обмеженою відповідальністю «Євро 2000»,

Державної архітектурно-будівельної інспекції України,

Вишневої Міської ради

про

зобов’язання вчинити дії, визнання незаконним та скасування наказу,

В С Т А Н О В И В :

Державна авіаційна служба України звернулась до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Євро 2000», Державної архітектурно-будівельної інспекції України, Вишневої Міської ради, треті особи: Служба безпеки України, Державне підприємство обслуговування повітряного руху України, Міністерство оборони України, Регіональний структурний підрозділ «Київцентраеро», Комунальне підприємство Міжнародний аеропорт «Київ» (Жуляни), Державне підприємство «Антонов», в якому просила:

- зобов’язати Товариство з обмеженою відповідальністю «Євро 2000» виконати рішення Деравіаслужби від 18.07.2017 року №13;

- зобов’язати Товариство з обмеженою відповідальністю «Євро 2000» знести самочинне будівництво та привести в попередній стан земельні ділянки за адресами: м. Вишневе, вул. Машинобудівників, 20-10, вул. Святошинська, 52-54;

- визнати незаконним та скасувати дозвіл на виконання будівельних робіт та містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки по об’єкту будівництва за адресами: м. Вишневе, вул. Машинобудівників, 20-10, вул. Святошинська, 52-54.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства (надалі – КАС України) суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Пунктом четвертим ч.1 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно зі статтею 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, – зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів. Зміст даної норми передбачає зазначення позивачем норм законодавства, які порушені особою, до якої пред’явлено вимоги – органом владних повноважень при прийнятті кожного окремого оскаржуваного рішення, вчинення дій (бездіяльності) та подання доказів наявності порушеного права.

Також, слід враховувати передбачений ст.11 КАС України принцип, за яким розгляд і вирішення справи в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними до суду своїх доказів і в доведенні перед судом їхньої переконливості, тобто, позивач повинен на підтвердження підстав позову подати докази, які підтверджують кожну обставину як складову предмету та змісту доказування.

Як вбачається з позовної заяви, в якості відповідачів у спірних правовідносинах визначено Товариство з обмеженою відповідальністю «Євро 2000», Державну архітектурно-будівельну інспекцію України, Вишневу Міську раду.

Водночас, в прохальній частині позовної заяви позивачем викладено вимогу про зобов’язання вчинити дії Товариство з обмеженою відповідальністю «Євро 2000», проте позивачем не визначено вимог до Державної архітектурно-будівельної інспекції України, Вишневої Міської ради як відповідачів у справі.

Крім того, не зрозуміло до кого заявлена вимога про визнання незаконним та скасування дозволу на виконання будівельних робіт.

В силу приписів п.5 ч.2 ст.17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.

Також, ст.50 КАС України передбачено, що сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач. Позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб'єкти владних повноважень. Відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Водночас, громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, їх об'єднання, юридичні особи, які не є суб'єктами владних повноважень, можуть бути відповідачами лише за адміністративним позовом суб'єкта владних повноважень: 1) про тимчасову заборону (зупинення) окремих видів або всієї діяльності об'єднання громадян; 2) про примусовий розпуск (ліквідацію) об'єднання громадян; 3) про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства з України; 4) про обмеження щодо реалізації права на мирні зібрання (збори, мітинги, походи, демонстрації тощо); 5) в інших випадках, встановлених законом.

Таким чином, з метою з’ясування питання щодо відсутності підстав для відмови у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом Державної авіаційної служби України, встановлених ст.109 КАС України, позивачу необхідно надати до суду нормативно обґрунтовані письмові пояснення (обов’язково з посиланням на конкретну норму закону чи іншого підзаконного нормативно-правового акту) з питання наявності у Державної авіаційної служби України права на звернення до суду з вимогами викладеними у даній позовній заяві.

Відповідно до ч.2 ст.106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості – зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

Письмовими доказами є документи, які за змістом ч.2 ст.69, ч.4 ст.79, п.6 ч.1 ст.106 КАС України подаються в оригіналах або належним чином засвідчених копіях. Водночас, згідно із визначенням, наведеним у частині 1 статті 70 КАС України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.

Однак, зі змісту позовної заяви неможливо встановити реквізити оскаржуваного дозволу.

Наведені обставини позбавляють можливості вирішити питання щодо змістовності позовних вимог до відповідачів і наявність доказів на підтвердження вимог до них, а також дотримання позивачем вимог КАС України при обранні способу захисту порушеного права з огляду на предметну, територіальну і інстанційну підсудність спору і дотримання строку звернення до суду з такими вимогами.

Крім того, в порушення ч.2 ст.106 КАС України позивачем до позовної заяви не додано копії оскаржуваного дозволу, або належних доказів на підтвердження наявності поважних причин неможливості надання такого документу, а саме, існування обставини, які є об’єктивно непереборними та не залежать від волевиявлення сторони і пов’язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами.

Отже, позивачу необхідно надати копію оскаржуваного дозволу або докази неможливості надання вищезазначених документів.

Крім того, в порушення ч.2 ст.69, ч.4 ст.79, п.6 ч.1 ст.106 КАС України до позовної заяви додану не засвідчені належним чином копії рішень Державної авіаційної служби України.

Також, суд звертає увагу на те, що одночасно з позовною заявою до суду позивачем подано заяву про забезпечення адміністративного позову.

Однак, зважаючи на те, що у даному клопотанні не наведено реквізитів дозволу, дію якого просить зупинити позивач і не надано його копії суд позбавлений можливості розглянути його по суті.

Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Враховуючи вищевикладене, позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків шляхом подання до суду позовної заяви, оформленої з урахуванням вищезазначених вимог, а також з наданням копій у відповідній кількості для направлення відповідачам та третім особам; нормативно обґрунтованих пояснень з питання наявності у Державної авіаційної служби України права на звернення до суду з вимогами викладеними у даній позовній заяві; копії оскаржуваного дозволу або доказів неможливості надання вищезазначених документів; належним чином засвідчених копій рішень Державної авіаційної служби України; Заяви про забезпечення позову, оформленої з урахуванням вищезазначених вимог.

З огляду на зазначене та керуючись ст.ст.106 107, ч.1 ст.108, ст.ст.160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя –

У Х В А Л И В:

1. Позовну заяву Державної авіаційної служби України залишити без руху.

2. Встановити позивачу п’ятнадцятиденний строк з дня одержання даної ухвали для усунення недоліків.

3. Попередити позивача про те, що у випадку неусунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до п.1 ч.3 ст.108 КАС України.

4. Копію ухвали невідкладно надіслати особам, що звернулися із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили та може бути оскаржена у порядку, встановленому в ст.254 та ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно.

Суддя Н.А. Добрівська