ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
13 листопада 2017 року м. Київ № 826/14444/17
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Шейко Т.І., ознайомившись з позовною заявою
за позовом ОСОБА_1 до Кабінет Міністрів України Міністерство охорони здоров'я України про визнання нечинними окремих положень Постанови КМУ № 180 від 16.03.2017 року, зобов'язання вчинити дії,В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Кабінету Міністрів України та Міністерства охорони здоров'я, в якому просила: «1. Визнати нечинними вказані у цій позовній заяві положення Постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» №180 від 16.03.2017 р. 2. Зобов'язати Кабінет Міністрів України продовжити строк дії Постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання закупівлі лікарських засобів» від 27.09.2017 р. №718 до 31 грудня 2019 року але не менше ніж до 100 % безперебійного та безоплатного забезпечення необхідною медичною допомогою, включаючи лікарськими засобами, громадян України без обмеження за групами населення, категоріями захворювань чи віднесення захворювань до рідкісних (орфанних) захворювань».
Відповідно до ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи, зокрема, відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Так, у відповідності з п. 4 ч. 1 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до кількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Як вбачається зі змісту (після слова «прошу:») позовних вимог - вимоги позивача звернуті лише до Кабінету Міністрів України. Проте, в наведених у позовній заяві обґрунтуваннях позивач також зазначає позовні вимоги, в тому числі і до Міністерства охорони здоров'я.
Суд звертає увагу позивача на те, що позовні вимоги звернуті до Кабінету Міністрів України, викладені у змісті позовних вимог та в обґрунтуваннях щодо позову - відрізняються. Так, в змісті позовних вимог позивач просить визнати нечинними окремі положення Постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність деяких постанов Кабінету Міністрів України» №180 від 16.03.2017 р., в той час, як в обґрунтуваннях щодо позову (« 1V. Позовні вимоги до Кабінету Міністрів України» а. 9 позову) зазначена вище вимога відсутня.
Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Як зазначає сам позивач у позовній заяві, Постанова №180 була опублікована в газеті «Урядовий кур'єр» 25.03.2017 та в Офіційному віснику України 07.04.2017, - відповідно доведена до відома зацікавлених осіб. Звернення позивача до суду мало місце 09.11.2017, тобто поза межами шестимісячного строку.
Частиною 1 ст. 100 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Враховуючи все вище викладене, суд вважає, що позовну заяву позивачу слід уточнити, а саме привести у відповідність з вимогами ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України, виклавши у змісті позовних вимог вимоги до кожного з відповідачів, а також надати обґрунтування порушення шестимісячного строку звернення до суду щодо оскарження окремих положень Постанови Кабінету Міністрів України № 180 від 16.03.2017 року.
Відтак, суд залишає позовну заяву без руху та надає позивачу строк для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України Окружний адміністративний суд міста Києва,
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву ОСОБА_1 залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом п'яти днів з моменту отримання ухвали.
3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили відповідно до частини першої статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може буде оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки, встановлені статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Шейко Т.І.