8.1 ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
14 листопада 2017 рокуСєвєродонецькСправа № 812/1670/17Суддя Луганського окружного адміністративного суду Басова Н.М., перевіривши матеріали адміністративного позову Публічного акціонерного товариства «Лисичанськвугілля» в особі відокремленого підрозділу «Шахта ім. Д.Ф. Мельникова» до Державної податкової інспекції у м.Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області про скасування рішень про застосування штрафних санкцій та нарахування пені,-
ВСТАНОВИВ:
13 листопада 2017 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Публічного акціонерного товариства «Лисичанськвугілля» в особі відокремленого підрозділу «Шахта ім. Д.Ф. Мельникова» до Державної податкової інспекції у м.Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області, в якому позивач просив суд:
- скасувати рішення Державної податкової інспекції у м.Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області №000568/1704 від 06.11.2015 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску;
- скасувати рішення Державної податкової інспекції у м.Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області №610/1302 від 15.11.2016 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску.
Пунктом 3 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Відповідно до частини третьої статті 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Позивачем до позовного матеріалу не долучено документу про сплату судового збору, проте надано клопотання про відстрочення сплати судового збору до ухвалення судового рішення у справі, в обґрунтування якого зазначено наступне.
Відокремлений підрозділ «Шахта ім. Д.Ф. Мельникова» Публічного акціонерного товариства «Лисичанськвугілля» постійно працює в умовах гострого дефіциту обігових коштів і має надзвичайно скрутне фінансове становище. Погіршення фінансового стану обумовлено проведенням на території Луганської, Донецької областей антитерористичної операції. ВП «Шахта ім. Д.Ф. Мельникова» ПАТ «Лисичанськвугілля» розташоване в м.Лисичанську, яке внесено в Розпорядження КМУ від 02.12.2015 №1275-Р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція». У зв’язку з цим ВП «Шахта ім. Д.Ф. Мельникова» ПАТ «Лисичанськвугілля» не має можливості сплатити судовий збір у великому розмірі як 639806,50 грн.
Дослідивши заявлене клопотання суд вважає його необґрунтованим та не знаходить підстав для відстрочення позивачу сплати судового збору з огляду на наступне.
Відповідно до Закону України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року № 3674-VI “Про судовий збір” з відповідними змінами позивач не віднесений до осіб, які згідно із ст.5 Закону України "Про судовий збір" (далі - Закон № 3674-VI) звільнені від сплати судового збору за подання позову.
Відповідно до ч.1 ст.88 КАС України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Враховуючи вищенаведене, підставою для відстрочення сплати судового збору є незадовільний майновий стан сторони, однак, позивачем не надано належних та допустимих доказів на підтвердження його неплатоспроможності.
Таким чином, клопотання позивача про відстрочення сплати судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру задоволенню не підлягає.
Частиною другою статті 87 КАС України встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно із частиною першої статті 3 Закону України № 3674-VI судовий збір, зокрема, справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до частини першої статті 4 Закону України № 3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
На 2017 рік прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня встановлено у розмірі 1600,00 гривень.
Частиною другою статті 4 Закону України № 3674-VI встановлено, що за подання до адміністративного суду суб’єктом вданих повноважень, юридичною особою адміністративного позову майнового характеру пунктом 1 частини 3 статті 4 Закону України “Про судовий збір” встановлена ставка судового збору 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
З матеріалів адміністративного позову вбачається, що Позивачем заявлено вимогу про скасування рішень Державної податкової інспекції у м.Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області №000568/1704 від 06.11.2015 на суму 30603207,81 грн. та №610/1302 від 15.11.2016 на суму 12407399,40 грн.
Загальна сума штрафів відповідно до рішень про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску складає 43010607,21 грн.
Зазначені вимоги позовної заяви відносяться до вимог майнового характеру, а тому Позивачу необхідно сплатити судовий збір за подання до суду позовної заяви майнового характеру.
Таким чином, Позивачу, у відповідності до вимог статті 4 Закону № 3674-VI, слід надати суду документ про сплату судового збору в розмірі 645159,11 грн.
Вказану суму судового збору необхідно сплатити за наступними реквізитами:
отримувач коштів - УК у м. Сєвєродонецький/Луганський окр.адмін.суд/22030001;
код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37944909;
банк отримувача -ГУДКCУ в Луганській області;
код банку отримувача (МФО) - 804013;
рахунок отримувача - 31217206784080;
код класифікації доходів бюджету - 22030001;
призначення платежу - *; 101; реєстраційний номер облікової картки платника податків – фізичної особи; судовий збір, за позовом (ПІБ), Луганський окружний адміністративний суд.
Крім того, відповідно до ч.2 ст.106 КАС України, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості – зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості надання таких доказів.
Таким чином, позивачу необхідно надати докази отримання рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску №000568/1704 від 06.11.2015 року.
Відповідно до частини першої статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Оскільки вищевказані обставини перешкоджають відкриттю провадження у справі, адміністративний позов Публічного акціонерного товариства «Лисичанськвугілля» в особі відокремленого підрозділу «Шахта ім. Д.Ф. Мельникова» до Державної податкової інспекції у м.Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області про скасування рішень про застосування штрафних санкцій та нарахування пені підлягає залишенню без руху з встановленням позивачу строку для усунення вказаних недоліків до 04 грудня 2017 року.
Керуючись ст. ст. 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-
УХВАЛИВ:
Відмовити у задоволенні клопотання Публічному акціонерному товариству «Лисичанськвугілля» в особі відокремленого підрозділу «Шахта ім. Д.Ф. Мельникова» про відстрочення сплати судового збору.
Адміністративний позов Публічного акціонерного товариства «Лисичанськвугілля» в особі відокремленого підрозділу «Шахта ім. Д.Ф. Мельникова» до Державної податкової інспекції у м.Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області про скасування рішень про застосування штрафних санкцій та нарахування пені залишити без руху.
Встановити Публічному акціонерному товариству «Лисичанськвугілля» в особі відокремленого підрозділу «Шахта ім. Д.Ф. Мельникова» строк для усунення недоліків до 04 грудня 2017 року шляхом надання до суду доказів:
- сплати судового збору у розмірі 645159 (шістсот сорок п’ять тисяч сто п’ятдесят дев’ять) гривень 11 копійок на вказані реквізити;
- отримання рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску №000568/1704 від 06.11.2015 року.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовну заяву буде повернуто позивачу зі всіма доданим до неї документами.
Роз’яснити позивачу, що у разі усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.
Залишення позовної заяви без руху не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
СуддяОСОБА_1