
УХВАЛА
про повернення заяви про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову
14 листопада 2017 року Справа № 803/1445/17Суддя Волинського окружного адміністративного суду Сорока Ю.Ю., вивчивши заяву виконавчого комітету Нововолинської міської ради про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову в адміністративній справі за позовом виконавчого комітету Нововолинської міської ради до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Управління державної казначейської служби України у м. Нововолинську Волинської області про визнання неправомірною та скасування постанови,
ВСТАНОВИВ:
Виконавчий комітет Нововолинської міської ради звернувся з адміністративним позовом до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Управління державної казначейської служби України у м. Нововолинську Волинської області про визнання неправомірною та скасування постанови від 06.09.2017 ВП №54254670 про накладення штрафу.
Одночасно з позовною заявою позивачем подано клопотання про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, шляхом зупинення стягнення на підставі постанови заступника начальника відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області Самчука О.П. від 06.09.2017 про накладення штрафу в розмірі 5 100 грн.
Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 31 жовтня 2017 року позовну заяву та заяву про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову залишено без руху і встановлено строк до 13 листопада 2017 року для усунення недоліків.
Згідно із частиною другою статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи. Частиною сьомою статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
Таким чином, оскільки статтями 117, 118 Кодексу адміністративного судочинства України, які регламентують порядок розгляду судом заяви про забезпечення адміністративного позову, не врегульовано дії суду у випадку подання заяви без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, тому в даному випадку за аналогією закону слід застосувати положення статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
Пунктом 1 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
В зазначений судом строк позивач не усунув недоліки заяви про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, а тому заяву слід повернути позивачу.
Керуючись пунктом 1 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Заяву виконавчого комітету Нововолинської міської ради про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову в адміністративній справі за позовом виконавчого комітету Нововолинської міської ради до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Управління державної казначейської служби України у м. Нововолинську Волинської області про визнання неправомірною та скасування постанови, повернути позивачу.
Копію ухвали надіслати позивачу, разом із заявою про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову та додатками до неї.
Повернення заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Ю.Ю. Сорока