ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 жовтня 2017 року о/об 14 год. 18 хв.
Справа № 808/3024/17
м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Гудименко Я.А., розглянувши у місті Запоріжжі адміністративну справу
за позовом Головного управління ДФС у Запорізькій області
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Трансклад»
про стягнення коштів за податковим боргом,
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління ДФС у Запорізькій області (далі - позивач, ГУ ДФС у Запорізькій області) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Трансклад» (далі - відповідач, ТОВ «Трансклад»), в якому позивач просить суд стягнути з відповідача кошти за податковим боргом з орендної плати за землю з юридичних осіб у сумі 83053 грн. 83 коп.
Позивач у позові зазначив, що за ТОВ «Трансклад» обліковується податковий борг з орендної плати за землю з юридичних осіб у сумі 83053 грн. 83 коп., який виник з сум узгоджених податкових зобов’язань, самостійно визначених відповідачем та нарахованих контролюючим органом, пені.
Представник позивача підтримав позовні вимоги, просив позов задовольнити.
Відповідач у судове засідання не прибув, про причини неприбуття не повідомив. Заяв, клопотань до суду не подавав. Про дату, час та місце судового засідання відповідач повідомлявся належним чином.
Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з’ясував наступне.
Відповідач зареєстрований як юридична особа за адресою: 69006, Запорізька область, м.Запоріжжя, вул.Леонова, буд.1-А. Відповідач має ідентифікаційний код 35449754.
Заборгованість відповідача з орендної плати за землю з юридичних осіб виникла в результаті несплати узгодженої суми грошового зобов'язання, визначеного ТОВ «Трансклад» самостійно у поданій до контролюючого органу: Податковій декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2016 рік №9015360673 від 12.02.2016, якою відповідачем нараховано орендної плати за 2016 рік у сумі 73811 грн. 44 коп. При цьому, щомісячний платіж протягом січня – листопада 2016 року складає 6150 грн. 95 коп., у грудні 2016 року – 6150 грн. 99 коп.; Податковій декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2017 рік №9023121677 від 17.02.2017, якою відповідачем нараховано орендної плати за 2017 рік всього у сумі 97724 грн. 46 коп. При цьому, щомісячний платіж протягом січня – лютого 2017 року складає 8143 грн. 71 коп., у березні 2017 року – 1843 грн. 72 коп., протягом квітня – листопада 2017 року – 8143 грн. 71 коп., у грудні 2017 року – 8143 грн. 64 коп.
23.12.2016 відповідачем подано уточнюючу декларацію з плати за землю (вх.№9249697303), відповідно до якої відповідачем збільшено суму нарахувань за листопад 2016 року на 1531 грн. 79 коп. та за грудень 2016 року на 1531 грн. 75 коп.
Також, 05.01.2017 на підставі Акту перевірки №51/12-02/35449754 від 14.12.2016 Запорізькою ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області (правонаступником якої є позивач) винесено податкове повідомлення-рішення №0000241202, яким відповідачу нараховано грошове зобов'язання з орендної плати з юридичних осіб у сумі 19147 грн. 38 коп., у тому числі: 15317 грн. 90 коп. – за податковим зобов’язанням; 3829 грн. 48 коп. – за штрафною (фінансовою) санкцією.
21.07.2017 на підставі Акту перевірки №353/12-00/35449754 від 06.06.2017 ГУ ДФС у Запорізькій області винесено податкове повідомлення-рішення №0001431200, яким відповідачу нараховано грошове зобов'язання з орендної плати з юридичних осіб у вигляді штрафних (фінансових) санкцій на суму 4000 грн. 00 коп.
Відповідно до п.129.1 ст.129 Податкового кодексу України відповідачу нараховано пеню у сумі 1994 грн. 40 коп.
Доказів самостійної сплати податкового зобов’язання з орендної плати з юридичних осіб (платіжних документів) ТОВ «Трансклад» до суду не надало.
Таким чином, сума заборгованості з орендної плати за землю з юридичних осіб складає 83053 грн. 83 коп.
Згідно з п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Оскільки відповідачем не подано до суду доказів скасування податкових повідомлень-рішень від 05.01.2017 за №0000241202, від 21.07.2017 за №0001431200, то вказані в них суми грошового зобов’язання відповідно до п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України є узгодженими і підлягають сплаті.
Податковий контроль – це система заходів, що вживаються контролюючими органами та координуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи (п.61.1 ст.61 Податкового кодексу України).
За приписами пп.62.1.1-62.1.2 п.62.1 ст.62 Податкового кодексу України податковий контроль здійснюється шляхом: ведення обліку платників податків; інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності контролюючих органів.
Як передбачено п.1 Розділу І «Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», затвердженого 07.04.2016 наказом Міністерства фінансів України №422, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.05.2016 за №751/28881 (надалі – «Порядок ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»), цей Порядок визначає організацію діяльності з ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок).
Згідно з п.2 Розділу І «Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» терміни в цьому Порядку вживаються в таких значеннях: інтегрована картка платника (далі - ІКП) – форма оперативного обліку податків, зборів, митних платежів до бюджетів та єдиного внеску, що ведеться за кожним видом платежу та включає перелік показників підсистем інформаційної системи органів ДФС, які характеризують стан розрахунків платника з бюджетами та цільовими фондами.
Відповідно до п.1 Глави 1 Розділу ІІ «Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зазначено, що з метою обліку нарахованих і сплачених сум податків, зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску органами ДФС відкриваються ІКП за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками. ІКП містить інформацію про облікові операції та облікові показники, які характеризують стан розрахунків платника податків з бюджетами та цільовими фондами за відповідним видом платежу.
Позивачем в обґрунтування позовних вимог надано інтегровану картку ТОВ «Трансклад» згідно з якою за відповідачем обліковується податковий борг з орендної плати за землю з юридичних осіб у сумі 83053 грн. 83 коп.
Даних про розстрочення (відстрочення) вказаних узгоджених грошових зобов’язань, надміру та/або помилково сплачені кошти вказані документи – не містять.
Відповідачем не надано до суду будь-яких доказів про сплату вказаного податкового боргу.
Отже, позивачем доведено заборгованість ТОВ «Трансклад» з орендної плати за землю з юридичних осіб у сумі 83053 грн. 83 коп.
При вирішенні спору по суті судом прийнято до уваги приписи пп.14.1.153, пп.14.1.175 п.14.1 ст.14, п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України.
Судом досліджено наданий позивачем корінець податкової вимоги від 06.12.2016 за №4972-17.
Згідно з п.95.1 ст.95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності – шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до п.95.3 ст.95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Контролюючий орган звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі. Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття контролюючим органом рішення про погашення усієї суми податкового боргу.
Як зазначено у п.95.4 ст.95 Податкового кодексу України, контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи вище викладене, судом з’ясовано, що відповідач на час судового засідання має податковий борг з орендної плати з юридичних осіб у сумі 83053 грн. 83 коп., який у добровільному порядку – не погашений. У зв’язку з цим, суд приходить до висновку, що вказана сума заборгованості повинна бути стягнута з ТОВ «Трансклад» у порядку та спосіб, встановлений ст.95 Податкового кодексу України.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.11, 17, 71, 94, 158-163 КАС України, ст.19 Конституції України, ст.95 Податкового кодексу України, суд, –
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю "Трансклад" (69006, Запорізька область, м.Запоріжжя, вул.Леонова, буд.1-А; ідентифікаційний код 35449754) у банках, обслуговуючих цього платника податків, а також за рахунок готівки, що належить даному платнику податків, податковий борг з орендної плати за землю з юридичних осіб у сумі 83053 грн. 83 коп. на користь бюджету (р/р33216812700006, УК у Дніпровському районі м.Запоріжжя/Дніпр./ код одержувача 38025423, банк - ГУДКС України у Запорізькій області, МФО 813015, код платежу 18010600).
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили у строк та порядок визначений ст.ст.167, 186, 254 КАС України.
Постанова суду першої інстанції оскаржується у строк та порядок встановлений ст.ст.167, 186 КАС України.
Постанова виготовлена у повному обсязі 30.10.2017.
Суддя О.О. Прасов