
справа № 166/1277/17
провадження № 3/166/580/17
код категорії 251
ст. КУпАП 172-6
ПОСТАНОВА
іменем України
14 листопада 2017 року смт.Ратне
Суддя Ратнівського районного суду Волинської області Фазан Ольга Зіновіївна.,з участю секретаря Приймачук О.М., прокурора Сасюка Л.О., в присутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності , розглянувши скеровану управлінням захисту економіки у Волинській області справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки і жительки с.Гірники вул..Квітнева,34 Ратнівського району Волинської області, громадянки України,працюючої спеціалістом,депутат Гірниківської сільської ради , за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1,будучи інженером -землевпорядником Гірниківської сільської ради Ратнівського району та посадовою особою органу місцевого самоврядування якій присвоєно 13 ранг 7 категорії,відповідно до п.п."в" та п.п. "б",п.1 ч.1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції",є суб'єктом на яку поширюється дія зазначеного закону,несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи,уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік , чим вчинила адміністративне правопорушення, повязане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення .
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнала повністю та пояснила, що вона є депутатом сільської ради, працює на посаді спеціаліста, їй відомо було про необхідність своєчасного подання е-декларації, однак її своєчасно не подала по причині неможливості зайти на сайт НАЗК. Крім того, до 05.05.2017 року знаходилася у черговій щорічній відпустці, доглядала хвору маму та хворіла сама. До лікарів не зверталася.
Прокурор висловив думку, що в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у зв`язку з чим остання підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією з накладенням стягнення у вигляді штрафу в мінімальному розмірі санкції зазначеної статті.
Розглянувши адміністративний матеріал та додані до нього документи, заслухавши думку прокурора та особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, суд виходить з такого.
При розгляді адміністративної справи встановлено, що ОСОБА_1 вчинила правопорушення передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, її винуватість підтверджується протоколом № 135 від 27.10.2017 року про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією з визнавальними поясненнями ОСОБА_1 та матеріалами, що додані до протоколу про адміністративне правопорушення ( а. с. 1-8,13-15,17-24).
Відповідно до розпорядження №6-ос від 05.10.2015 року Гірниківської сільської ради ОСОБА_1 призначено на посаду інженера-землевпорядника(а.с.18). Крім того, остання є депутатом Гірниківської сільської ради Ратнівського району Волинської області згідно рішення Гірниківської сільської ради від 05.11.2015 року «Про підсумки виборів,визнання повноважень та реєстрацію депутатів Гірниківської сільської ради та Гірниківського сільського голови ( а. с. 21-22).
Згідно до Відомостей ознайомлення депутатів сільської ради про необхідність заповнення е-декларацій за 2016 рік та про відповідальність за несвоєчасне подання Е-декларації, ОСОБА_1 ознайомлений під підпис 27.01.2017 року (а.с. 23).
При прийнятті на роботу ОСОБА_1 була під підпис повідомлена з вимогами Закону України «Про запобігання корупції»,що стверджено її письмовими поясненнями(а.с.6).
ОСОБА_1 несвоєчасно подала декларацію, а саме 10.05.2017 року, що підтверджується витягом з Державного реєстру декларацій ( а. с. 24).
Статтею 45 ч. 1 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобовязані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
У той же час,Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб»розділ ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції»доповнено пунктом 5-1, відповідно до якого продовжено до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше.
Відповідно до п. 5 ч. 1ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обовязкові для виконання нормативно-правові акти.
Згідно примітки ст. 50 Закону України «Про запобігання корупції», до інших субєктів декларування, відносяться і депутати місцевих рад. Крім цього, зазначені у п.1 цього рішення декларації подаються згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до підпункту 1 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК №3 від 10.06.2016 року, щорічна декларація субєкта декларування подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1, допустила порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно подавши декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік.
Таким чином, ОСОБА_1 порушила вимоги ст. 45, пунктом 5-1Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 2, оскільки подала несвоєчасно, а саме 10.05.2017 року , чим вчинила адміністративне правопорушення, повязаного з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
На підставі викладеного, приймаючи до уваги характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що помякшують відповідальність за адміністративне правопорушення, до яких суд відносить щире розкаяння винного,позитивну характеристику з місця роботи, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, суд приходить до висновку, що до правопорушника необхідно застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу у мінімальному розмірі санкції ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»з ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 320 грн.
Керуючись ст. ст. 33, 34, 35, ч. 1 ст.172-6, ст.ст. 268, 278, 283, 284, 289, 290, 294,308 КУпАП, суд
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі пятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот пятдесят) грн в УДКСУ у Ратнівському районі код отримувача 37821937,МФО 803014,рахунок отримувача 31115106700320.
Відповідно до ст.308 ч.2 КУпАП в разі несплати штрафу порушником в добровільному порядку, не пізніше як через п’ятнадцять днів з дня вручення йому постанови, у порядку примусового виконання стягується подвійний розмір штрафу 1700(одна тисяча сімсот) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 320(триста двадцять ) гривень судового збору .
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Ратнівського
районного суду ОСОБА_2