Ухвала суду № 70187041, 08.11.2017, Житомирський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.11.2017
Номер справи
806/1936/17
Номер документу
70187041
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

__________

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Головуючий у 1-й інстанції: Семенюк М.М.

Суддя-доповідач:Охрімчук І.Г.

УХВАЛА

іменем України

"08" листопада 2017 р. Справа № 806/1936/17

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Охрімчук І.Г.

суддів: Капустинського М.М.

Моніча Б.С.,

за участю секретаря судового засідання Полоневич Т.Ю.,

сторін та їх представників:

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Житомирській області на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "27" липня 2017 р. у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Житомирбуррозвідка" до Головного управління ДФС у Житомирській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0000951200 від 22.03.2017 року

ВСТАНОВИВ:

В липні 2017р. ТОВ "Житомирбуррозвідка" звернулося з позовом до суду, в якому просило визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Житомирській області від 22.03.2017 № 0000951200 в частині застосування штрафу в сумі 3200,87 грн.

Обґрунтовуючи позов підприємство зазначає, що податкові накладні № 2 та № 3 були вчасно 23.08.2016 року надіслані на сервер поштової скриньки ДФС України.

Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 27.07.2017р. позов задоволено.

Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Житомирській області від 22.03.2017 № 0000951200 в частині застосування штрафу в сумі 3200,87 грн.

Присуджено Товариству з обмеженою відповідальністю "Житомирбуррозвідка" понесені ним судові витрати у розмірі 1600,00 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Житомирській області.

Не погоджуючись з прийнятим судовим рішенням, Головне управління ДФС у Житомирській області звернулось до суду зі скаргою, в якій просить постанову суду від 27.07.2017р. скасувати та прийняти нове рішення про відмову в позові. На думку скаржника, судом, зокрема, не правильно вираховано термін порушення строку реєстрації податкових накладних.

Обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права при прийнятті оскарженого рішення, дослідивши докази, зібрані в матеріалах справи, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення скарги з огляду на наступне.

З акту № 713/06-30-12-01-27/30737100 від 09.03.2017 "Про результати перевірки даних, податкової звітності з податку на додану вартість та даних Єдиного реєстру податкових накладних ТОВ "Житомирбуррозвідка", код ЄДРПОУ 30737100 за травень 2016 р., серпень 2016 р." (а.с.13-14) вбачається що, позивачем порушені граничні терміни реєстрації в ЄРПН, передбачені п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, крім інших, податкових накладних № 2 та № 3 від 08.08.2016 на суму податку на додану вартість, відповідно 13500 грн. та 18508,74 грн., які зареєстровані 25.08.2016, у зв'язку із чим розмір штрафу складає 10% в сумі 3200,87 грн.

Відповідачем на підставі вказаного акту прийнято податкове повідомлення-рішення від 22.03.2017 № 0000951200 (а.с.10), яким до Товариства з обмеженою відповідальністю "Житомирбуррозвідка", згідно зі ст. 120-1 Податкового кодексу України, застосований штраф в сумі 3209,12 коп.

Розглядаючи питання про законність та обґрунтованість судового рішення, яким позов задоволено, суд апеляційної інстанції враховує наступне.

Судом встановлено, що позивачем податкові накладні № 2 та № 3 від 08.08.2016 (а.с.26, 28) були в електронній формі подані до ДФС 23.08.2016, відповідно о 20:54 (а.с.22) та о 20:57 (а.с.23). Згідно квитанціям про реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с.25, 27), вказані податкові накладні були зареєстровані 25.08.2016. Факт не реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних 23.08.2016р. представник відповідача пояснив тим, що вони були подані наприкінці передсвяткового дня і мало місце перевантаження системи.

Спірні правовідносини регулюються Податковим кодексом України та Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженим Постановою КМ України від 29.12.2010 № 1246, в редакції, що діяла станом на серпень 2016 року.

Відповідно до п.120-1.1 ст. 120-1 Податкового кодексу України, порушення платниками податку на додану вартість граничних термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених статтею 201 цього Кодексу, тягнуть за собою накладення на платників податку на додану вартість, на яких відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:

10 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів.

В пункті 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України зазначено:

"При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних має бути здійснена протягом 15 календарних днів, наступних за датою виникнення податкових зобов'язань, відображених у відповідних податкових накладних та/або розрахунках коригування. У разі порушення цього терміну застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України. Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних."

Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженим Постановою КМ України від 29.12.2010 № 1246, передбачено:

"2. Внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування, до Реєстру (далі - реєстрація) здійснюється шляхом подання протягом операційного дня зазначених документів в електронній формі ДФС з використанням електронного цифрового підпису та внесення відповідних відомостей до Реєстру.

Операційний день триває з 0 до 23-ї години.

8. Для підтвердження прийняття податкової накладної та/або розрахунку коригування до реєстрації платникові податку, який здійснює реєстрацію, видається квитанція в електронній формі, у якій наводяться реквізити зазначених документів, відповідність електронного документа формату (стандарту), затвердженому в установленому порядку, результати перевірки електронного цифрового підпису, інформація про постачальника (продавця) товарів (послуг), дата і час прийняття, реєстраційний номер, податковий період, за який подається податкова накладна та/або розрахунок коригування. Квитанція, на яку накладається електронний цифровий підпис ДФС, підлягає шифруванню та надсилається платникові податку, який здійснює реєстрацію, засобами телекомунікаційного зв'язку. Примірник квитанції в електронній формі зберігається у ДФС.

10. Датою та часом подання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі ДФС є дата та час, зазначені у квитанції про їх прийняття (підтвердження реєстрації) або неприйняття.

11. Квитанція, що підтверджує факт реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування, надсилається протягом операційного дня платникові податку.

Якщо протягом операційного дня платникові податку не надіслано квитанцію, що підтверджує прийняття (підтвердження реєстрації) або неприйняття податкової накладної та/або розрахунку коригування, такі податкова накладна та/або розрахунок коригування вважаються зареєстрованими."

Відповідно до вищевказаних норм, враховуючи, що протягом операційного дня 23.08.2016, коли були подані в електронній формі податкові накладні до ДФС, позивачу не надіслано квитанцію, що підтверджує прийняття (підтвердження реєстрації) або неприйняття податкових накладних № 2 та № 3 від 08.08.2016, такі податкові накладні вважаються зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних 23.08.2016, тобто в термін, встановлений п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України.

З огляду на викладене, застосування штрафу згідно п. 120-1.1 ст. 120-1 Податкового кодексу України в сумі 3200,87 не ґрунтується на вимогах діючого законодавства і спірне рішення в цій частині є протиправним та правомірно скасованим судом першої інстанції.

Враховуючи наведене, суд апеляційної інстанції переконаний, що судом першої інстанції надано належну оцінку наявним у справі доказам та зроблено вірний висновок про наявність підстав для задоволення адміністративного позову.

Доводи апеляційної скарги є безпідставними та не спростовують висновків суду першої інстанції.

З врахуванням наведеного колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дійшов правильного висновку про законність позовних вимог, правильно і повно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, тому відповідно до ч.1 ст.200 КАС України апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а постанову суду - без змін.

Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Житомирській області залишити без задоволення, постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "27" липня 2017 р. без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя І.Г. Охрімчук

судді: М.М. Капустинський

Б.С. Моніч

Повний текст cудового рішення виготовлено "09" листопада 2017 р.