
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
07 листопада 2017 рокуЛьвів№ 876/7028/17Львівський апеляційний адміністративний суду складі колегії суддів:
головуючого-судді Кузьмича С. М.,
суддів Гулида Р.М., Затолочного В.С.,
за участю секретаря Мельничук Б.Б.
розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Львові заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий Дім Маркет-Плюс» про скасування заходів реагування щодо державного нагляду (контролю), застосованих судом згідно постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 25 липня 2017 року у справі № 807/2248/16 за адміністративним позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області до Товариство з обмеженою відповідальністю «Торговий Дім «Маркет-Плюс» про вжиття заходів реагування,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 25.07.2017 апеляційну скаргу Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області задоволено. Постанову Закарпатського окружного адміністративного суду від 12.05.2017 у справі № 807/2248/16 скасовано та прийнято нову, якою позовні вимоги задоволено. Вжито заходів реагування щодо суб'єкта автозаправної станції Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Маркет - Плюс» розташованої за адресою: Хмельницька область, Хмельницький район, Порогівецька сільська рада, автодорога Львів-Кіровоград - Знам`янка 262 км + 580 м. Зобов`язано Товариство з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Маркет-плюс» (далі - ТзОВ «Торговий дім «Маркет - плюс») зупинити експлуатацію зазначеної автозаправної станції до повного усунення недоліків, зазначених в акті, складеному за результатами проведення планової (позапланової) перевірки щодо додержання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенного характеру та пожежної безпеки від 30.11.2016 № 616.
04.09.2017 Товариство з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Маркет - плюс» звернулося (далі - ТзОВ «Торговий дім «Маркет - плюс») до Львівського апеляційного адміністративного суду із заявою про скасування заходів реагування щодо державного нагляду (контролю), застосованих судом за результатом розгляду справи № 807/2248/16.
В заяві покликається на те, що листом від 02.08.2017за № 320 ТзОВ «Торговий дім «Маркет - плюс» звернувся до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області з проханням провести позапланову перевірку (копія листа додається). За наслідками проведеної позапланової перевірки, складено Акт № 221 (копія додається), згідно якого виявлено одне порушення, а саме:
- не обладнано в повні мірі об'єкт протипожежним постачанням, а саме від водойм (пожежних резервуарів) їх кількість повинна бути не менше двох, відстань від точки забору води з резервуарів до будівель, споруд та установок ЛЗР ГР повинна бути не менше ніж 40 м, або не менше ніж від двох пожежних гідрантів на відстані не ближче 35 м, від резервуарів палива, або паливороздавальних колонок.
Однак, з урахуванням відсутності небезпеки, ТзОВ «Торговий дім «Маркет - плюс» погоджено план заходів усунення вищенаведеного порушення, згідно якого строк на усунення порушення - до 01.09.2018, що підтверджується відповідним Планом заходів усунення порушень від 14.08.2017.
Враховуючи, що дане порушення не було серед підстав, які стали причиною подання позову, а також наявність Плану заходів про усунення порушень в подальшому і винесенням Постанови Львівським апеляційним адміністративним судом від 25.07.2017 вважає, що підстав для вжиття заходів реагування не має, а відповідно останні мають бути скасовані
Особи, які беруть участь у справі, в судове засідання не з'явилися, хоча були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, а тому колегія суддів, відповідно до ч. 1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України, вважає за можливе провести розгляд справи за відсутності сторін, без здійснення фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи заяви про скасування заходів реагування щодо державного нагляду (контролю), застосованих судом за результатом розгляду справи, суд приходить до висновку, що в задоволенні заяви слід відмовити з наступних підстав.
З матеріалів справи слідує, що позивач звернувся до суду із адміністративним позовом до відповідача та врахуванням уточнених позовних вимог просить вжити заходів щодо повного зупинення експлуатації АЗС ТзОВ «Торговий дім «Маркет-плюс», розташованої за адресою: Хмельницька область, Хмельницький район, Порогівецька сільська рада, автодорога Львів-Кіровоград - Знам`янка 262 км. + 580 м. та зобов`язання ТзОВ «Торговий дім «Маркет-плюс» зупинити експлуатацію автозаправної станції до повного усунення недоліків, зазначених в акті, складеному за результатами проведення планової (позапланової) перевірки щодо додержання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенного характеру та пожежної безпеки від 30.11.2016 № 616.
Постановою Закарпатського окружного адміністративного суду від 12 травня 2017 року в задоволенні адміністративного позову відмовлено.
За результатами розгляду апеляційної скарги Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області колегією суддів Львівського апеляційного адміністративного суду прийнято постановою від 25.07.2017, якою постанову Закарпатського окружного адміністративного суду від 12.05.2017 у справі № 807/2248/16 скасовано та прийнято нову, якою позовні вимоги задоволено. Вжито заходів реагування щодо суб'єкта автозаправної станції Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Маркет - Плюс» розташованої за адресою: Хмельницька область, Хмельницький район, Порогівецька сільська рада, автодорога Львів-Кіровоград - Знам`янка 262 км + 580 м Зобов`язано Товариство з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Маркет-плюс» (далі - ТзОВ «Торговий дім «Маркет - плюс») зупинити експлуатацію зазначеної автозаправної станції до повного усунення недоліків, зазначених в акті, складеному за результатами проведення планової (позапланової) перевірки щодо додержання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенного характеру та пожежної безпеки від 30.11.2016 № 616.
Так колегією суддів під час розгляду справи в апеляційному порядку 25.07.2017 досліджено та заслухано доводи сторін про кожний пункт невиконаних порушень встановлених під час перевірки та зазначених в Акті № 616 складеного за результатами проведення планової (позапланово) перевірки щодо додержання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки і встановлено не виконання:
п. 17 Потенційно-небезпечний об'єкт не обладнано прямим телефонним зв'язком згідно вимог (розділ 4.4.7 ПТБ);
п. 21 Відсутні графіки проведення спеціальних об'єктових навчань і тренувань з питань цивільного захисту, які щороку затверджуються керівником після попереднього погодження з виконавчим органом районної ради, районною державною адміністрацією та територіальним органом ДСНС України (ст. 20 п.п.11 КЦЗУ, ст. 1.4 Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях);
п. 43 На об'єкті не створено резервний запас пожежних сповіщувачів в кількості не менше 10% від загальної кількості їх в системі пожежної сигналізації (п. 1.4 розділ V НАПБ А.01.001-2014, п.7.2.22 ДБН В.2.5-56:2014);
п. 45 На об'єкті не створений резервний 100% запас модулів установки автоматичного пожежегасіння (п. 1.4 розділ V НАПБ А.01.001-2014, п.2.6 дод. Г ДБН в.2.5-56:2014); .
п. 51 Приміщення електрощитової не відділене протипожежними перешкодами відповідно до вимог ДБН В.1.1-7-2002 «Пожежна безпека об'єктів будівництва» (п. 1.24 розділ IV НАПБ А.01.001-2014);
п. 52 Пожежні щити не укомплектовані немеханізованим пожежним інструментом (п. 3.11 розділ V НАПБ А.01.001-2014);
п. 59 З'єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів в електрощитовій проводиться скруткою (п. 1.6 розділ IV НАПБ А.01.001-2014).
Згідно ч. 5 ст. 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» застосовані адміністративним судом заходи реагування за позовом органу державного нагляду (контролю), а також вжиті органом державного нагляду (контролю) заходи, обґрунтованість яких підтверджена адміністративним судом, скасовуються адміністративним судом у порядку, встановленому процесуальним законом.
Відновлення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг суб'єктами господарювання після призупинення можливе з моменту отримання органом державного нагляду (контролю), який ініціював призупинення, повідомлення суб'єкта господарювання про усунення ним усіх встановлених судом порушень.
Відповідно до ч. 12 ст. 183-2 КАС України особа має право подати заяву про скасування заходів реагування щодо державного нагляду (контролю), застосованих судом за результатом розгляду справи, передбаченої пунктом 5 частини першої цієї статті, якщо обставини, які стали підставою для вжиття заходів реагування, перестали існувати або усунуті, що підтверджується відповідними доказами. Така заява подається до адміністративного суду, який прийняв постанову про застосування відповідних заходів реагування щодо державного нагляду (контролю).
На підтвердження усунення порушень, що стали підставою для застосування заходів реагування, ТзОВ «Торговий дім «Маркет - Плюс» надіслало до суду акт позапланової перевірки № 221 від 14.08.2017.
Однак на переконання колегії суддів цей акт не є належним доказом усунення згаданих вище порушень, що стали підставою для застосування заходів реагування, оскільки зі змісту такого не вбачається. Інших доказів котрі б підтвердили це, наприклад акт виконання робіт, чи акт надання послуг на усунення порушень, чи будь - яких інших не надано.
Враховуючи наведенні вище обставини колегія суддів вважає, що передбачені законом підстави для скасування заходів реагування відсутні, оскільки позивачем не додано доказів на підтвердження факту усунення недоліків. Крім цього ТзОВ «Торговий дім «Маркет - Плюс» не надано доказів отримання органом державного нагляду (контролю), який ініціював призупинення, повідомлення суб'єкта господарювання про усунення ним усіх встановлених судом порушень
З огляду на встановлене колегія суддів приходить до висновку, що заява відповідача про скасування заходів реагування не підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 160, 183-2, 196, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, -
УХВАЛИВ:
В задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий Дім Маркет-Плюс» про скасування заходів реагування щодо державного нагляду (контролю), застосованих судом згідно постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 25 липня 2017 року у справі № 807/2248/16 за адміністративним позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області до Товариство з обмеженою відповідальністю «Торговий Дім «Маркет-Плюс» про вжиття заходів реагування - відмовити.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили негайно після проголошення є остаточною та оскарженню не підлягає.
Головуючий С. М. Кузьмич
Судді Р. М. Гулид
В. С. Затолочний
Повний текст ухвали складено 10 листопада 2017 року