ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 У Х В А Л А
про витребування доказів
10 листопада 2017 р. № 813/3798/17
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Москаль Ростислав Миколайович на стадії підготовки до судового розгляду адміністративної справи за позовом Українсько-німецького спільного підприємства «Львів-Трейдінг» до Сумської митниці Державної фіскальної служби України про визнання протиправними та скасування рішень,
В С Т А Н О В И В:
У провадженні Львівського окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовом Українсько-німецького спільного підприємства «Львів-Трейдінг» до Сумської митниці Державної фіскальної служби України, позивач просить суд визнати протиправними та скасувати рішення Сумської митниці Державної фіскальної служби України, викладені в листах № 3783/10/18-70-18-57 та № 3782/10/18-70-18-57 від 01.09.2017 року.
Оскаржені рішення Сумської митниці Державної фіскальної служби України ґрунтуються на висновках актів про проведення огляду територій та приміщень складів тимчасового зберігання, митних складів, магазинів безмитної торгівлі, територій вільних митних зон та інших місць, де знаходяться товари, транспортні засоби комерційного призначення, що підлягають митному контролю, чи провадять діяльність, контроль за якою покладено на митні органи № 28/286-17/03-01-33 від 28.07.2017 року та № 27/286-17/03-01-33 від 28.07.2017 року, складені за результатами перевірок магазинів безмитної торгівлі, що знаходяться в міжнародних пунктах пропуску для автомобільного сполучення «Бачівськ», Сумська область, траса Кіпті-Глухів-Бачівськ, 242 км + 516м та «Катеринівка», Сумська область, траса Глухів-Рильськ, 21 км.
Відповідач стверджує, що зафіксував факти порушення утримувачем магазинів безмитної торгівлі в міжнародних пунктах пропуску для автомобільного сполучення «Бачівськ» та «Катеринівка» вимог пунктів 5, 6 Правил продажу товарів магазинами безмитної торгівлі при продажу товарів особам, що виїжджали за межі території України, а саме:
- 05.01.2017 року - громадянину України ОСОБА_1, паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_1, що перетинав кордон на автомобілі з реєстраційним номером НОМЕР_2 ;
- 16.04.2017 року - громадянину України ОСОБА_2 (по-батькові не зафіксовано), паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_3, що перетинав кордон на автомобілі з реєстраційним номером НОМЕР_4/НОМЕР_5;
- 08.03.2017 року - особі з паспортом серії НОМЕР_6 (інші відомості - відсутні);
- 04.03.2017 року - громадянину України ОСОБА_3, паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_7, що перетинав кордон на автомобілі з реєстраційним номером НОМЕР_8/НОМЕР_9;
- 06.03.2017 року - громадянину України ОСОБА_4, паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_10), що перетинав кордон на автомобілі з реєстраційним номером НОМЕР_11.
Позивач стверджує, що на момент реалізації цим особам товару в магазинах безмитної торгівлі такі вже пройшли митний контроль та пред'явили продавцю паспорти та контрольні талони з відповідними відмітками. Відповідач стверджує, що ці особи не могли в момент придбання товару мати паспорт та контрольний талон, оскільки такі знаходилися в працівника митниці, що здійснював митний контроль.
Отже, між сторонами є спір щодо часу, коли завершився митний контроль фізичних осіб, особа яких підтверджується паспортами серії НОМЕР_1, серії НОМЕР_3, НОМЕР_6, серії НОМЕР_7, НОМЕР_10.
З пояснень сторін випливає, в пунктах пропуску «Бачівськ» та «Катеринівка» після завершення митного контролю розпочинається прикордонний контроль особи, що бажає виїхати за кордон України, про що працівником прикордонної служби вносяться відомості до інтегрованої інформаційно-телекомунікаційної системи «Гарт» Державної прикордонної служби України. Фізична особа, що пройшла митний контроль, може придбати товар МБТ як до, так і після завершення прикордонного контролю.
Представник позивача просить суд для встановлення об'єктивної істини витребувати в Державної прикордонної служби України інформацію щодо часу проведення процедури прикордонного контролю перетину переліченими вище фізичними особами державного кордону України.
Відповідно до частини 2 статті 110 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) суд до судового розгляду адміністративної справи вживає заходи для всебічного та об'єктивного розгляду і вирішення справи в одному судовому засіданні протягом розумного строку. З цією метою суд може, зокрема, прийняти рішення про витребування документів та інших матеріалів.
Відповідно до статті 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Докази суду надають особи, які беруть участь у справі. Суд може запропонувати надати додаткові докази або витребувати додаткові докази за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи.
Відповідно до статті 7 КАС України офіційне з'ясування всіх обставин у справі закріплено як принцип здійснення правосуддя в адміністративних судах. Згідно з статтею 11 КАС України суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи. Суд повинен запропонувати особам, які беруть участь у справі, подати докази або з власної ініціативи витребувати докази, яких, на думку суду, не вистачає.
Наказом Адміністрації Державної прикордонної служби України від 25.06.2007 року № 472 затверджено Положення про базу даних «Відомості про осіб, які перетнули державний кордон України» (далі - Положення). Відповідно до пункту 8 Положення база даних осіб формується шляхом ведення інформації про осіб з використанням автоматизованих робочих місць «Інспектор» (стаціонарних, портативних, кишенькових) (далі - АРМ «Інспектор») до програмно-технічних комплексів автоматизації прикордонного контролю (далі - ПТК АПК) інформаційно-телекомунікаційної системи (далі - ІТС) «Гарт-1» і передавання її в режимі реального часу до ЦСД системи «Гарт» з використанням технічних засобів телекомунікаційної мережі Державної прикордонної служби України.
Обробку інформації (уведення, записування, зчитування, зберігання, знищення, приймання, передавання) щодо прикордонного контролю осіб і транспортних засобів, які перетинають державний кордон України забезпечує інформаційно-телекомунікаційна система прикордонного контролю «Гарт-1», що є частиною інтегрованої інформаційно-телекомунікаційної системи «Гарт» Державної прикордонної служби України.
Інформація з Бази даних осіб надається у формі витягів безкоштовно на письмову вимогу суду, прокуратури, органів дізнання і слідства та інших органів державної влади (посадових осіб) у зв'язку зі здійсненням ними повноважень, визначених законодавством України (пункт 23 Положення).
У суду наявна інформація щодо дати (без зазначення часу) виїзду за межі України цих п'яти осіб (із зазначенням серії та номера їх паспортів): по трьох із зазначенням прізвища, імені та по батькові особи, по одному - із зазначенням прізвища та імені, по одному із зазначенням лише серії та номера паспорта. Ці відомості, а також наявні в суду відомості про транспортний засіб особи, є на першому аркуші цієї ухвали суду. Іншою інформацією щодо цих осіб суд не володіє.
Для повного та всебічного з'ясування всіх обставин справи суду необхідна вся наявна в інтегрованій інформаційно-телекомунікаційній системі «Гарт» Державної прикордонної служби України інформація щодо часу (дата, година, хвилина, секунда) проведення процедури прикордонного контролю перетину державного кордону України за межі України переліченими вище фізичними особами.
З огляду на встановлені КАС України розумні строки розгляду судової справи слід встановити строк та спосіб виконання цієї ухвали.
Керуючись ст.ст. 7, 11, 69-71, 110, 150, 158, 160, 165 КАС України, суд -
У Х В А Л И В:
витребувати в Адміністрації Державної прикордонної служби України (адреса: 01601, м. Київ, вул. Володимирська, 26) всю наявну інформацію (в тому числі про: дату, годину, хвилину, секунди; П.І.Б. особи - пред'явника паспорта; транспортний засіб тощо) проведення процедури прикордонного контролю перетину державного кордону України зі сторони України такими фізичними особами:
- 05.01.2017 року - пред'явником паспорта серії НОМЕР_1;
- 16.04.2017 року - пред'явником паспорта серії НОМЕР_3;
- 08.03.2017 року - пред'явником паспорта серії НОМЕР_6;
- 04.03.2017 року - пред'явником паспорта серії НОМЕР_7;
- 06.03.2017 року - пред'явником паспорта серії НОМЕР_10.
Витребувану судом інформацію у формі витягів слід надіслати поштою на адресу суду (79018, місто Львів, вулиця Чоловського, 2) або електронною поштою (адреса: inbox@adm.lv.court.gov.ua) у строк до 23 листопада 2017 року включно та вказати номер судової справи (№ 813/3798/17) та П.І.Б. головуючого судді (Москаль Р.М.).
Ухвала набирає законної сили негайно після постановлення та оскарженню не підлягає.
Суддя Москаль Р.М.