
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"03" листопада 2017 р. Справа № 809/1217/17
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Григорука О.Б.
суддів: Главача І.А.,
Тимощука О.Л.,
при секретарі Арабчук В.М.,
за участю: представника позивача - Тепак Л.П, представника відповідачів - Крайник О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Прикарпатсервіс" до Управління Укртрансбезпеки в Івано-Франківській області, Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправною та скасування постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу АТ №0100286 від 27.07.2017, -
ВСТАНОВИЛА:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Прикарпатсервіс» звернулося до суду з адміністративним позовом до Управління Укртрансбезпеки в Івано-Франківській області про визнання протиправною та скасування постанови АТ № 0100286 від 27.07.2017.
Позовні вимоги мотивовані тим, що за результатами рейдової перевірки представниками Управління Укртрансбезпеки в Івано-Франківській області транспортного засобу, який належить позивачу, відповідач дійшов помилкових висновків про наявність порушень вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень вантажів. Зокрема представник позивача зазначив, що працівникам Управління Укртрансбезпеки в Івано-Франківській області було надано всі необхідні документи, що передбачені статтям 39 та 48 Закону України «Про автомобільний транспорт». При цьому, представник товариства з обмеженою відповідальністю «Прикарпатсервіс» вказав, що вищевказані статті 39 та 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», які встановлюють обов'язковий перелік документів для здійснення внутрішніх перевезень вантажів, не містять вимог про наявність під час таких перевезень протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу, індивідуальної контрольної книжки водія та страхового полісу водія від нещасних випадків на транспорті. Також, на думку позивача, відповідач порушив Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, оскільки за результатами розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт Управлінням Укртрансбезпеки в Івано-Франківській області не було прийнято відповідного припису щодо усунення позивачем виявлених порушень. З врахуванням викладеного, позивач вважає, що висновки відповідача є необґрунтованими, а тому прийнята на основі наведеної перевірки постанова АТ №0100286 від 27.07.2017 про застосування до товариства з обмеженою відповідальністю «Прикарпатсервіс» адміністративно-господарського штрафу в розмірі 1700,00 грн., є протиправною та підлягає скасуванню.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала з підстав, викладених у позовній заяві. Просила позов задовольнити.
Ухвалою від 17.10.2017 суд залучив Державну службу України з безпеки на транспорті до участі в даній справі, як другого відповідача.
Представник відповідачів щодо задоволення позову заперечила, з підстав, викладених в письмовому запереченні від 28.09.2017. В обґрунтування своєї правової позиції зазначила, що відповідач прийнявши постанову АТ №0100286 про застосування до позивача адміністративно-господарського штрафу від 27.07.2017, діяв в межах своїх повноважень та у спосіб передбачений нормами діючого законодавства, просила суд відмовити в задоволенні позову.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, судом встановлено наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Прикарпатсервіс» зареєстроване як юридична особа 20.02.2013, місце знаходження: 78455, Івано-Франківська область, Надвірнянський район, селище міського типу Ланчин, вулиця Ковпака, будинок 21 А (а.с.11). Основний вид економічної діяльності: неспеціалізована оптова торгівля. Згідно статуту позивача, затвердженого загальними зборами учасників від 22.10.2013, предметом діяльності Товариства з обмеженою відповідальністю «Прикарпатсервіс» є, зокрема, надання транспортних послуг (а.с.12-18).
17.06.2017 інспекторами Управління Укртрансбезпеки в Івано-Франківській області згідно направлення на перевірку №009468 від 15.06.2017 проведено рейдову перевірку транспортного засобу марки «Урал», номерний знак НОМЕР_1, що належить товариству з обмеженою відповідальністю «Прикарпатсервіс», на предмет дотримання перевізником вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень вантажів автомобільним транспортом згідно товарно-транспортної накладної №970730 від 17.06.2017.
Під час наведеної рейдової перевірки представниками Управління Укртрансбезпеки в Івано-Франківській області виявлено такі порушення: відсутній протокол перевірки технічного стану транспортного засобу; відсутня індивідуальна контрольна книжка водія; відсутній страховий поліс водія від нещасних випадків на транспорті.
За результатами вказаної перевірки працівниками відповідача складено акт АТ0100915 проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 17.06.2017, в якому зафіксовані допущені перевізником порушення. Вказаний акт підписаний водієм транспортного засобу марки «Урал», номерний знак НОМЕР_1, що належить товариству з обмеженою відповідальністю «Прикарпатсервіс», ОСОБА_4 (а.с.47).
Суд встановив, що розгляд Управлінням Укртрансбезпеки в Івано-Франківській області справи про порушення позивачем законодавства про автомобільний транспорт було призначено на 27.07.2017, про що товариство з обмеженою відповідальністю «Прикарпатсервіс» повідомлялося рекомендованим листом з повідомленням про вручення від 19.06.2017 №26/1986-17, однак представник позивача на розгляд даної справи не з'явився.
На підставі виявлених під час рейдової перевірки транспортного засобу марки «Урал», номерний знак НОМЕР_1, що належить позивачу, порушень вимог законодавства про автомобільний транспорт, які зафіксовані в акті АТ0100915 від 17.06.2017, Управління Укртрансбезпеки в Івано-Франківській області прийняло 27.07.2017 постанову АТ №0100286 про застосування до товариства з обмеженою відповідальністю «Прикарпатсервіс» адміністративно-господарського штрафу в розмірі 1700,00 грн.
Вважаючи вищевказану постанову АТ №0100286 від 27.07.2017 протиправною, позивач звернувся з даним адміністративним позовом до суду, в якому просить скасувати дану постанову про застосування до товариства з обмеженою відповідальністю «Прикарпатсервіс» адміністративно-господарського штрафу.
Вирішуючи даний спір, суд виходив з таких мотивів та норм права.
Засади організації та діяльності автомобільного транспорту визначає Закон України «Про автомобільний транспорт».
Згідно статті 1 Закону України «Про автомобільний транспорт», автомобільний перевізник - це фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами, а вантажні перевезення - це перевезення вантажів вантажними автомобілями.
Частиною 12 статті 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» встановлено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів і вантажів на території України.
Державний контроль автомобільних перевізників на території України здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок (перевірок на дорозі) (частина 14 статті 6 Закону України «Про автомобільний транспорт»).
Згідно частини 17 статті 6 Закону України «Про автомобільний транспорт», рейдові перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом здійснюються шляхом зупинки транспортного засобу або без такої зупинки посадовими особами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, та його територіальних органів, які мають право зупиняти транспортний засіб у форменому одязі за допомогою сигнального диска (жезла) відповідно до порядку, затвердженого Кабінетом Міністрів України.
Процедуру здійснення державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, норм міжнародних договорів про міжнародне автомобільне сполучення, виконанням умов перевезень, визначених дозволом на перевезення на міжобласних автобусних маршрутах, вимог Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення, дотриманням габаритно-вагових параметрів, наявністю дозвільних документів на виконання перевезень та відповідністю виду перевезень, відповідних ліцензій, внесенням перевізниками-нерезидентами платежів за проїзд автомобільними дорогами, визначає Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 №1567.
Відповідно до пункту 3 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, органами державного контролю на автомобільному транспорті є Укртрансінспекція, її територіальні органи - управління в Автономній Республіці Крим, обласні, Київське та Севастопольське міські, районні управління.
Згідно пункту 14 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, рейдова перевірка транспортних засобів проводиться в будь-який час на окремо визначених ділянках дороги, маршрутах руху, автовокзалах, автостанціях, автобусних зупинках, місцях посадки та висадки пасажирів, стоянках таксі і транспортних засобів, місцях навантаження та розвантаження вантажних автомобілів, місцях здійснення габаритно-вагового контролю, під час виїзду з підприємств та місць стоянки, на інших об'єктах, що використовуються суб'єктами господарювання для забезпечення діяльності автомобільного транспорту.
Пунктом 15 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті встановлено, що під час проведення рейдової перевірки перевіряється виключно: наявність визначених статтями 39 і 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом; виконання водієм інших вимог Правил надання послуг пасажирського транспорту та Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, інших нормативно-правових актів.
Відповідно до пунктів 16 та 19 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, рейдова перевірка проводиться групою посадових осіб у кількості не менш як дві особи та у строк, зазначений у направленні на перевірку.
Як встановлено судом вище, згідно направлення на перевірку №009468 від 15.06.2017 інспекторами Управління Укртрансбезпеки в Івано-Франківській області проведено 17.06.2017 рейдову перевірку транспортного засобу марки «Урал», номерний знак НОМЕР_1, що належить товариству з обмеженою відповідальністю «Прикарпатсервіс», на предмет дотримання перевізником вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень вантажів автомобільним транспортом згідно товарно-транспортної накладної №970730 від 17.06.2017. Під час наведеної рейдової перевірки представниками Управління Укртрансбезпеки в Івано-Франківській області виявлено такі порушення: відсутній протокол перевірки технічного стану транспортного засобу; відсутня індивідуальна контрольна книжка водія; відсутній страховий поліс водія від нещасних випадків на транспорті.
Суд звертає увагу на те, що глава 8 Закону України «Про автомобільний транспорт» містить загальні положення щодо перевезення вантажів.
Так, відповідно до частини 1 статті 47 Закону України «Про автомобільний транспорт», до внутрішніх перевезень вантажів відносяться перевезення вантажів між пунктами відправлення та призначення, розташованими в Україні, та комплекс допоміжних операцій, пов'язаних з цими перевезеннями, а також технологічні перевезення вантажів, що здійснюються в межах одного виробничого об'єкта без виїзду на автомобільні дороги загального користування.
В даному випадку, згідно акту АТ0100915 проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 17.06.2017 встановлено, що транспортний засіб марки «Урал», номерний знак НОМЕР_1, що належить товариству з обмеженою відповідальністю «Прикарпатсервіс», здійснював перевезення деревини, пункт навантаження - Бистрицьке лісництво, пункт розвантаження - товариство з обмеженою відповідальністю «Самбуд» (а.с.47).
Стаття 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» містить перелік документів, на підставі яких виконуються вантажні перевезення. Згідно частини першої даної статті, автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.
Документами для здійснення внутрішніх перевезень вантажів є: для автомобільного перевізника - документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством.
Тобто, вказаний в даній статті 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» перелік документів не є вичерпним, що також підтверджується зазначеним в частині 2 статті 49 Закону України «Про автомобільний транспорт» обов'язком водія транспортного засобу мати при собі та передавати для перевірки уповноваженим на те посадовим особам документи, передбачені законодавством, для здійснення зазначених перевезень.
Щодо виявленого під час рейдової перевірки транспортного засобу марки «Урал», номерний знак НОМЕР_1, що належить товариству з обмеженою відповідальністю «Прикарпатсервіс», порушення у вигляді відсутності індивідуальної контрольної книжки водія, то суд зазначає наступне.
Особливості регулювання робочого часу та часу відпочинку водіїв колісних транспортних засобів та порядок його обліку встановлює Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів, затверджене наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 07.06.2010 №340.
При цьому, пунктом 7.1 Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів передбачено, що перевірка додержання режиму праці та відпочинку водія здійснюється Державною службою України з безпеки на транспорті. Наведене положення підтверджується копією направлення на перевірку №009468 від 15.06.2017, в якому серед переліку актів законодавства, додержання яких є предметом рейдової перевірки, вказано Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів.
Згідно пункту 1.3 Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів, вимоги цього Положення поширюються на автомобільних перевізників та водіїв, які здійснюють внутрішні перевезення пасажирів чи/та вантажів колісними транспортними засобами.
Пункт 6.3 Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів встановлює, що водій, що керує транспортним засобом, який не обладнаний тахографом, веде індивідуальну контрольну книжку водія. При цьому, тахограф - це контрольний пристрій, який встановлюється на транспортний засіб для показу та реєстрації інформації про рух транспортного засобу (пункт 1.5 Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів).
Таким чином, Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів встановлює обов'язковість ведення водієм, що керує транспортним засобом, який не обладнаний тахографом, індивідуальної контрольної книжки водія, форма якої встановлена в додатку 3 Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів.
В судовому засіданні представник позивача не надала суду жодних доказів на підтвердження факту наявності та пред'явлення під час перевірки представникам відповідача індивідуальної контрольної книжки водія транспортного засобу марки «Урал», номерний знак НОМЕР_1, що належить товариству з обмеженою відповідальністю «Прикарпатсервіс».
Що стосується відсутності страхового полісу водія від нещасних випадків на транспорті, виявленого 17.06.2017 під час рейдової перевірки, то суд звертає увагу на таке.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про стахування», страхування - це вид цивільно-правових відносин щодо захисту майнових інтересів фізичних осіб та юридичних осіб у разі настання певних подій (страхових випадків), визначених договором страхування або чинним законодавством, за рахунок грошових фондів, що формуються шляхом сплати фізичними особами та юридичними особами страхових платежів (страхових внесків, страхових премій) та доходів від розміщення коштів цих фондів.
Стаття 7 Закону України «Про стахування» відносить особисте страхування від нещасних випадків на транспорті до обов'язкового страхування.
В свою чергу, порядок здійснення обов'язкового особистого страхування від нещасних випадків на транспорті, зокрема, працівників транспортних підприємств незалежно від форм власності та видів діяльності, які безпосередньо зайняті на транспортних перевезеннях, в тому числі водіїв автомобільного транспорту, визначає Положення про обов'язкове особисте страхування від нещасних випадків на транспорті, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 14.08.1996 №959.
Згідно пункту 4 Положення про обов'язкове особисте страхування від нещасних випадків на транспорті, страхувальниками водіїв є юридичні особи або дієздатні громадяни - суб'єкти підприємницької діяльності, які є власниками транспортних засобів чи експлуатують їх і уклали із страховиком договори страхування.
Абзац 2 пункту 3 Положення про обов'язкове особисте страхування від нещасних випадків на транспорті встановлює, що кожному застрахованому перевізник, що виступає агентом страховика, видає страховий поліс.
Таким чином, згідно вимог Закону України «Про стахування» та Положення про обов'язкове особисте страхування від нещасних випадків на транспорті, водій зобов'язаний бути застрахованими від нещасних випадків на транспорті.
В даному випадку, власником транспортного засобу марки «Урал», номерний знак НОМЕР_1, є товариство з обмеженою відповідальністю «Прикарпатсервіс», яке виступає страхувальником водія даного транспортного засобу ОСОБА_4
Натомість, згідно акту АТ0100915 проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 17.06.2017, факт відсутності під час перевірки страхового полісу підтвердив особисто водій ОСОБА_4, який в графі пояснення водія про причини порушення вказав, що страхівка виробляється (а.с.47).
Щодо виявленого під час рейдової перевірки транспортного засобу марки «Урал», номерний знак НОМЕР_1, що належить товариству з обмеженою відповідальністю «Прикарпатсервіс», порушення у вигляді відсутності протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу, то суд зазначає наступне.
Процедуру проведення обов'язкового технічного контролю та обсяги перевірки технічного стану транспортних засобів, зареєстрованих уповноваженими органами МВС, за результатами якої встановлюється їх придатність до експлуатації або неможливість експлуатації, визначає Порядок проведення обов'язкового технічного контролю та обсяги перевірки технічного стану транспортних засобів, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 30.01.2012 №137.
Відповідно до пункту 11-1 Порядку проведення обов'язкового технічного контролю та обсяги перевірки технічного стану транспортних засобів, протокол перевірки технічного стану - це документ, що засвідчує позитивні результати проведення обов'язкового технічного контролю транспортного засобу і містить інформацію, необхідну для його ідентифікації.
Пункт 3 Порядку проведення обов'язкового технічного контролю та обсяги перевірки технічного стану транспортних засобів встановлює періодичність проходження обов'язкового технічного контролю, згідно якого для вантажних автомобілів вантажопідйомністю більше 3,5 тонни, причепів до них та таксі незалежно від строку експлуатації, перевірка технічного стану проводиться щороку.
При цьому, технічний опис та зразок протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу також затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 30.01.2012 №137.
Таким чином, протокол перевірки технічного стану вантажного транспортного засобу марки «Урал», номерний знак НОМЕР_1, що належить товариству з обмеженою відповідальністю «Прикарпатсервіс», є обов'язковим документом, що встановлює придатність вказаного вантажного транспортного засобу до експлуатації.
З огляду на вищевказані обставини, суд дійшов висновку про наявність порушень вимог законодавства про автомобільний транспорт під час перевезення 17.06.2017 деревини вантажним транспортним засобом марки «Урал», номерний знак НОМЕР_1, що належить товариству з обмеженою відповідальністю «Прикарпатсервіс». При цьому, представник позивача не надав суду жодного із перелічених в акті АТ0100915 від 17.06.2017 відсутніх документів та не зазначила причин, через які позивач не може самостійно надати суду такі документи: індивідуальна контрольна книжка водія; страховий поліс водія від нещасних випадків на транспорті; протокол перевірки технічного стану транспортного засобу.
Щодо процедури застосування адміністративно-господарських штрафів за порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт, то вона регламентована Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 №1567.
Так, відповідно до пункту 25 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення.
Справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням (пункт 26 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті).
Суд встановив, що розгляд Управлінням Укртрансбезпеки в Івано-Франківській області справи про порушення позивачем законодавства про автомобільний транспорт було призначено на 27.07.2017, про що товариство з обмеженою відповідальністю «Прикарпатсервіс» повідомлялося рекомендованим листом з повідомленням про вручення від 19.06.2017 №26/1986-17, однак представник позивача на розгляд даної справи не з'явився.
Згідно пункту 27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, у разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування адміністративно-господарських штрафів, яка оформляється згідно з додатком 5.
Враховуючи те, що виявлені під час рейдової перевірки порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт знайшли своє підтвердження під час розгляду даної адміністративної справи, то в Управління Укртрансбезпеки в Івано-Франківській області були наявні підстави для прийняття 27.07.2017 постанови АТ №0100286 про застосування до товариства з обмеженою відповідальністю «Прикарпатсервіс» адміністративно-господарського штрафу в розмірі 1700,00 грн.
Щодо доводів представника позивача про відсутність прийнятого відповідачем за результатами розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт припису щодо усунення виявлених порушень законодавства, то суд звертає увагу на таке.
Згідно пункту 8 статті 7 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", припис - це обов'язкова для виконання у визначені строки письмова вимога посадової особи органу державного нагляду (контролю) суб'єкту господарювання щодо усунення порушень вимог законодавства. Припис не передбачає застосування санкцій щодо суб'єкта господарювання.
Відповідно до абзацу 1 пункту 31 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, за результатами розгляду справи про порушення керівник органу державного контролю або його заступник за наявності підстав виносить припис щодо усунення порушень законодавства про автомобільний транспорт.
Тобто, вирішення питання про винесення чи невинесення вказаного припису здійснюється на розсуд керівника органу державного контролю або його заступника, при цьому, лише за наявності відповідних підстав, та жодним чином не впливає на виконання постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу.
Таким чином, відсутність припису щодо усунення порушень законодавства про автомобільний транспорт не звільняє позивача від відповідальності за порушення вимог вказаного законодавства.
Згідно статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Статтею 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Представник Управління Укртрансбезпеки в Івано-Франківській області та Державної служби України з безпеки на транспорті відповідно до вказаної частини 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України подала суду всі наявні у відповідачів документи в обґрунтування підстав для прийняття оскаржуваної постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу АТ №0100286 від 27.07.2017, що свідчать про правомірність прийняття Управлінням Укртрансбезпеки в Івано-Франківській області вказаної постанови.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що постанова АТ №0100286 від 27.07.2017 про застосування до товариства з обмеженою відповідальністю «Прикарпатсервіс» адміністративно-господарського штрафу в розмірі 1700,00 грн., винесена Управлінням Укртрансбезпеки в Івано-Франківській області на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачений чинним законодавством, а тому підстави для її скасування відсутні.
На підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні позову відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя: /підпис/ Григорук О.Б.
Судді: /підпис/ Главач І.А.
/підпис/ Тимощук О.Л.
В зв'язку з перебуванням одного із членів колегії суддів Тимощука О.Л. у відпустці, постанова складена в повному обсязі 13.11.2017.