Постанова № 70180100, 07.11.2017, Покровський міськрайонний суд Донецької області (до 25.04.2025 - Красноармійський міськрайонний суд Донецької області)

Дата ухвалення
07.11.2017
Номер справи
235/4963/17
Номер документу
70180100
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа №235/4963/17

Провадження №2-а/235/207/17

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

7 листопада 2017 року м. Покровськ

Красноарміський міськрайонний суд Донецької області у складі:

головуючого судді Хмельової С.М.

за участю секретаря судового засідання Соловйової М.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду №7 адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Красноармійського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Красноармійського міськрайонного суду звернулась ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Красноармійського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити певні дії. В обґрунтування заявлених вимог зазначила, щовона перебуває з 11.04.2017 року на пенсії за віком.

При зверненні до відповідача по справі з заявою про призначення пенсії позивачка претендувала на зарахування до її страхового стажу усього періоду роботи, в тому числі й період роботи в Красноармійському ШБУ тресту "Красноармійськвуглебуд" (яке у подальшому було перейменовано в ДВАТ "Вуглебуд") з 20.06.1988 року по 16.09.1999 року.

Однак, 31.08.2017 року відповідач по справі своїм рішенням відмовив в зарахуванні до стажу період роботи у ДВАТ "Вуглебуд" з 20.06.1988 року по 16.09.1999 року, так як в наданій позивачкою довідці невірно вказано назву підприємства де вона працювала та не підтверджено повноваження ліквідатора.

З прийнятим рішенням відповідача по справі позивачка незгодна, вважає, що воно є неправомірним (протиправним) та таким, що порушує її права, про що свідчить наступне:

Так, відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади і у своїй діяльності керується Конституцією і законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами, а також Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженому Постановою КМ України від 24.10.2007 № 1261 та організовує у межах своїх повноважень виконання актів законодавства, здійснює контроль за їх реалізацією.

Управління Пенсійного фонду України у районах, містах і районах у містах є органами Фонду, підвідомчими відповідно головним управлінням Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, І містах Києві та Севастополі, що разом з цими управліннями утворюють систему органів Фонду.

Управління у своїй діяльності керується Конституцією і законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24.10.2007 N 1261, постановами правління, наказами Фонду, наказами та розпорядженнями регіональних управлінь, іншими нормативно-правовими актами, Положенням про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженим Постановою Пенсійного фонду від 25.02.2008 року № 5-5.

Згідно ст. 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» основним документом, що підтверджує стаж роботи є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 12.06.1993 р. № 637 прийнятий Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, в якому в п. 1.2 зазначено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка, за відсутності її або відповідних записів у ній, трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, а також архівними установами.

Зазначає, що при звернені до відповідача по справі з заявою про призначення пенсії відповідач по справі своїм Розпорядженням від 14.06.2017 року зазначав про те, що позивачці окрім наданих до ПФУ документів також необхідно надати до 06.09.2017 року уточнюючі довідки з Красноармійського міського центра зайнятості (так як в наданій довідці були виправлення в даті) та з Красноармійського ШБУ тресту "Красноармійськвуглебуд" (так як відсутній номер наказу при прийомі на роботу, назва печатки не співпадає назві підприємства на роботу, тобто відсутня інформація про перейменування підприємства).

У подальшому позивачкою було надано відповідачу по справі уточнюючу довідку з Красноармійського міського центру зайнятості.

Крім того, 23.08.2017 року позивачкою було надано відповідачу по справі необхідні документи по підтвердженню її стажу роботи в Красноармійському ШБУ тресту "Красноармійськвуглебуд", а саме:

- Постанову Господарського суду Донецької області від 06.04.2016 року по справі № 905/4618/13 щодо визнання банкрутом ДВАТ "Вуглебуд;

- довідку з ДВАТ "Вуглебуд" про підтвердження стажу роботи за період роботи з 20.06.1988 року по 16.09.1999 р.;

- архівну довідку № 200 від 08.08.2017 року про підтвердження стажу роботи за період роботи з 20.06.1988 року по 16.09.1999 р.;

- копію Наказу № 73-к від 20.06.1988 року про прийняття на роботу;

- копію Наказу № 48 від 23.03.1990 року про затвердження штатного розкладу на 1990 р.

- копію особистої картки з Красноармійського ШБУ тресту "Красноармійськвуглебуд";

- копію Наказу № 53-к від 17.09.1999 року про звільнення;

- копію довідки про перейменування Красноармійського шахтобудівельного управління треста "Красноармійськвуглебуд" в Красноармійське шахтобудівельне управління ДВАТ "Вуглебуд", правоприемником якого у подальшому стало ДВАТ "Вуглебуд".

При наданні позивачкою цих документів, начальник Красноармійського об'єднаного управління ПФУ Донецької області завірила її, що цих документів достатньо для включення вищевказаного спірного періоду роботи до страхового стажу, та взявши в оригінали і належним чином завірені копії цих документів забрала їх до пенсійної справи, а позивачці зробили з них ксерокопії та віддали ці ксерокопії їй на руки.

Але у подальшому позивачкою було отримано відмову у зарахуванні до її страхового стажу періоду роботи у ДВАТ "Вуглебуд" з 20.06.1988 року по 16.09.1999 року, так як в наданій довідці невірно вказано назву підприємства де вона працювала та не підтверджено повноваження ліквідатора.

Позивачка вважає, що нею було надано усі необхідні документи для того, щоб зарахувати до її страхового стажу роботи період з 20.06.1988 року по 16.09.1999 року, так як:

-було надано довідку про перейменування підприємства на якому позивачка працювала у спірний період часу;

-було надано документи, які підтверджують, що вона дійсно працювала у спірний період часу в ДВАТ "Вуглебуд", яке раніш називалось Красноармійське ШБУ треста "Красноармійськвуглебуд";

- було надано судове рішення, де було зазначено, що підприємство в якому працювала позивачка у спірний період - визнано банкрутом та його ліквідатором призначено ОСОБА_2

Крім того, окрім вищевказаних документів було надано основний документ необхідний для зарахування спірного періоду роботи до мого стажу, це трудова книжка.

Відповідач по справі на цей факт не звернув уваги у порушення вимог норм діючого законодавства України.

Згідно ст. 48 КЗпП України, а також за змістом п.1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

За змістом абз. 1 п. 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затв. постановою КМУ від 12.08.1993 року № 637 (далі Порядок), в тих випадках, коли у трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників.

Позивачка вважає, що нею було надано усі необхідні документи для зарахування до її страхового стажу роботи період з 20.06.1988 року по 16.09.1999 року, та відповідач по справі не мав законних підстав для відмови у зарахуванні його до стажу роботи, що свідчить про протиправність прийнятого відповідачем по справі рішення.

Позивачка просить суд визнати протиправним рішення Красноармійського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 31.08.2017 року про відмову в зарахуванні до страхового стажу періоду роботи у ДВАТ «Вуглебуд» з 20.06.1988 року по 16.09.1999 року. Зобов'язати Красноармійське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області зарахувати до страхового стажу період роботи у ДВАТ «Вуглебуд» з 20.06.1988 року по 16.09.1999 року.

Позивачка до судового засідання не з'явилась, надала заяву про розгляд справи за її відсутністю, на позові наполягає.

Представник відповідача в запереченнях на позов зазначив, що Красноармійське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області заперечує проти вимог позивача та просить відмовити у задоволенні позовних вимог. Згідно заяви позивачки від 06.06.2017 року, з 11.04.2017 року їй було нараховано пенсію за віком.

До страхового стажу роботи не зараховано період роботи у ДВАТ «Вуглебуд» з 20.06.1988 по 16.09.1999 рік.

Відповідно до п. 2.10 Порядку «Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 20.11.2005 №22-1, довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працювала особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами.

Відповідно до ухвали господарського суду Донецької області у справі №905/4618/13 про банкрутство ДВАТ «Вуглебуд» від 06.04.2016 року арбітражним керуючим по справі призначено ОСОБА_2 Згідно Закону України №2343 «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» з дня призначення ліквідатора по справі до нього переходять права керівника юридичної особи - банкрута.

Красноармійським УПФУ було надіслано лист ОСОБА_2 з проханням надати довідку про стаж ОСОБА_1, завірену підписом та печаткою.

Період роботи в ДВАТ «Вуглебуд» з 20.06.1988 по 16.09.1999 рік не зараховано до страхового стажу, так як в довідці, виданої ДВАТ «Вуглебуд» від 18.08.2017 року, за підписом ліквідатора ОСОБА_2, не вірно вказано назву підприємства, де працювала позивачка (Красноармійське ШБУ ДВАТ «Красноармійськвуглебуд).

Таким чином, відсутні підстави для зарахування періоду роботи у Красноармійському ШБУ Треста «Красноармійськшахтобуд» з 20.06.1988 по 16.09.1999 року.

Суд, дослідивши матеріали адміністративної справи, приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до частини 3 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:

1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);

4) безсторонньо (неупереджено);

5)добросовісно;

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;

10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі та в межах повноважень у спосіб, що передбачений як Конституцією так і Законами України.

Відповідно до ч.1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Частиною 2 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладаються на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Згідно з ч.1 ст.69 та ч.1 ст.70 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.

Відповідно до ст.86 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

З повідомлення про призначення пенсії ОСОБА_1 вбачається, що позивачці призначено пенсію з 11.04.2017 року, але стаж роботи у ДВАТ «Вуглебуд» (раніше Красноармійське шахтобудівельне управління тресту «Краноармійськвуглебуд») з 20.06.1988 року по 16.09.1999 року, до страхового стажу не зарахований(а.с.7).

Розпорядженням начальника Красноармійського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 31.08.2017 року вирішено не зараховувати до страхового стажу період роботи у ДВАТ «Вуглебуд» з 20.06.1988р. по 16.09.1999р., так як в довідці не вірно вказано назва підприємства де працювала заявниця (Красноармійське ШБУ ДВАТ «Красноармійськвуглебуд»), та не підтверджено повноваження ліквідатора (а.с.10).

Згідно довідки про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній від 18.04.2017р. ОСОБА_1 працювала повний робочий день у ДВАТ «Вуглебуд» і за період з 20.06.1988р. по 16.09.1999р. виконувала обов'язки інженера виробничого відділу, загальний стаж роботи складає 10 років 2 місяці 26 днів. 20.06.1988р. була прийнята інженером виробничого відділу згідно з наказом № 73-к від 20.06.1988р. 16.09.1999р. звільнена за ст.. 36 КЗпП України з ДВАТ «Вуглебуд» згідно наказу № 53-к від 17.09.1999р. Постановою господарського суду Донецької області від 06.06.2016р. у справі № 905/4618/13 визнано банкрутом та відкрито процедуру ліквідації ДВАТ «Вуглебуд», ліквідатором призначено ОСОБА_2 (а.с.11). Зазначена довідка підписана саме ОСОБА_2

Згідно з архівною довідкою від 08.08.2017р., яка видана приватним архівом ліквідованих підприємств, в архівному фонду «Красноармійського шахто будівельного управління» тресту «Красноармійськвуглебуд» маються відомості, які підтверджують стаж ОСОБА_1 Прийнята 20.06.1988р. (наказ № 73-к від 20.06.88р.) інженером виробничого відділу. Звільнена 16.09.1999р. (наказ № 53-к від 17.09.1999р.) Довідка складена на підставі первинних документів, які маються в наявності у приватному архіві ліквідованих підприємств (а.с.15).

Відповідно до наказу від 20.06.1988р. № 73-к Красноармійського шахтобудівельного управління тресту «Красноармійськвуглебуд», ОСОБА_1 прийнято на посаду інженера виробничого відділу з 20.06.1988 року (а.с.16). Звільнена 16.09.1999 року (а.с.21).

Період роботи позивачки у Красноармійському шахтобудівельному управлінні тресту «Краноармійськвуглебуд») з 20.06.1988 року по 16.09.1999 року, також підтверджується особовою карткою за формою Т-2 (а.с.19-20).

Відповідно до записів у трудовій книжці НОМЕР_1 ОСОБА_1 20.06.1988 року прийнята на посаду інженера виробничо-технічного відділу до Красноармійського ШБУ треста «Красноармійськвуглебуд», наказ від 20.06.1988р. 01.03.1990р. переведена інженером ВТВ, наказ № 48 від 23.03.90р. 16.09.1999р. звільнена, наказ № 53-к від 17.09.99р. (а.с.23-25).

Красноармійське шахто будівельне управління треста «Красноармійськвуглебуд» перейменовано у Красноармійське шахтобудівельне управління ДВАТ «Вуглебуд» на підставі наказу МУП УССР № 20 від 10.10.1997 р. Правонаступником Красноармійського шахтобудівельного управління ДВАТ «Вуглебуд» є ДВАТ «Вуглебуд» наказ № 72а від 01.09.2004р. (а.с.22).

У листі господарського суду Донецької області від 3.10.2017р. зазначено, що в провадженні суду знаходиться справа про банкрутство Державного відкритого акціонерного товариства «Вуглебуд», по якій на даний час триває ліквідаційна процедура.

Станом на 3.10.17р. ліквідатором ДВАТ «Вуглебуд» є призначений постановою господарського суду Донецької області від 6.04.16р. у справі № 905/4618/13 арбітражний керуючий ОСОБА_2. Відповідно до положень законодавства про банкрутство повноваження ліквідатора є чинними до закінчення ліквідаційної процедури боржника у встановленому законом порядку - до затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу боржника, або до винесення ухвали суду щодо припинення його повноважень за наявності обставин, передбачених положеннями Закону України «про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банк туром». На даний час по вказаній справі тривають ліквідаційні процедури, звіти та ліквідаційні баланси судом не затверджувались, тобто арбітражний керуючий ОСОБА_2 продовжує виконувати функції ліквідатора ДВАТ «Вуглебуд».

Предметом розгляду в даній адміністративній справі є протиправність не включення певного стажу для призначення пенсії.

Право особи на одержання пенсії установлюється на підставі всебічного, повного і об'єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію.

Трудова книжка, відповідно до ст. 48 КЗпП України та згідно з п.1 «Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у них», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 637 від 12.08.1993 року № 637, є основним документом, що підтверджує пільговий стаж роботи працівника.

Відповідно до ст. 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка, а в разі відсутності її чи відповідних записів у ній наявність трудового стажу підтверджується в Порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 3 «Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у них», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 637 від 12.08.1993 року, передбачено, що за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового

державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять

відомості про періоди роботи.

Відповідно до ч. 1 статті 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до стажу роботи зараховується робота, виконувана на підставі трудового договору на підприємствах, в установах, організаціях і кооперативах, незалежно від використовуваних форм власності та господарювання, а також на підставі членства в колгоспах та інших кооперативах, незалежно від характеру й тривалості роботи і тривалості перерв.

З матеріалів справи, що позивачка у період з 20.06.1988 року по 16.09.1999 року працювала у Красноармійському шахтобудівельному управлінні тресту «Краноармійськвуглебуд», яке в подальшому перейменовано у ДВАТ «Вуглебуд», крім записів у трудовій книжці це підтверджено довідками, наказами, особовою карткою позивачки. Таким чином, відповідач протиправно не зарахував період з 20.06.1988 року по 16.09.1999 року до страхового стажу.

Відповідно до ч. 2 статті 11 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.

Крім того, суд вважає за необхідне для повного захисту прав, свобод та інтересів позивачки, вийти за межі заявлених позовних вимог та скасувати розпорядження від 31.08.2017 року начальника Красноармійського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області.

З урахуванням вищевикладеного, суд вважає, що позовні вимоги законні, обґрунтовані та такими, що підлягають задоволенню.

Згідно з ч.1 ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі.

З огляду за зазначене, витрати позивачки по сплаті судового збору в сумі 640 грн. підлягають стягненню за рахунок бюджетних асигнувань Красноармійського об'єднаного управління пенсійного фонду України Донецької області.

Керуючись ст.ст.11, 17-20,69-72, 86, 94, 122, 128, 158-163, 167, 185, 186 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Красноармійського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити певні дії, задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати розпорядження Красноармійського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 31.08.2017 року про відмову в зарахуванні до страхового стажу періоду роботи у ДВАТ «Вуглебуд» (раніше Красноармійське шахтобудівельне управління тресту «Краноармійськвуглебуд») з 20.06.1988 року по 16.09.1999 року.

Зобов'язати Красноармійського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області зарахувати до страхового стажу ОСОБА_1 період роботи у ДВАТ «Вуглебуд» (раніше Красноармійське шахтобудівельне управління тресту «Краноармійськвуглебуд») з 20.06.1988 року по 16.09.1999 року.

Стягнути з Красноармійського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області, код ЄДРПОУ 37869345, на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань понесені ним судові витрати у розмірі 640 (шістсот сорок) гривень 00 копійок.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.

На постанову суду може бути подано апеляційну скаргу до Донецького апеляційного адміністративного суду через Красноармійський міськрайонний суд Донецької області протягом десяти днів з дня її проголошення з одночасним надісланням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 КАС України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, складеної в повному обсязі.

В судовому засіданні 7 листопада 2017 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено протягом п'яти днів.

Суддя