
Номер провадження: 33/785/1694/17
Номер справи місцевого суду: 514/996/17
Головуючий у першій інстанції Козирєв М. В.
Доповідач Потанін О. О.
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08.11.2017 року м. Одеса
Суддя Апеляційного суду Одеської області Потанін О.О., розглянувши матеріали адміністративної справи за скаргою правопорушника ОСОБА_2 на постанову судді Тарутинського районного суду Одеської області від 28.09.2017 року, якою ОСОБА_2, притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.130 ч.1 КУпАП і накладено стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами строком на 1 рік та штрафу у розмірі 10200 грн., стягнуто на користь держави судовий збір у розмірі 320 грн.,
В С Т А Н О В И В:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення 22 липня 2017 року о 07 год. 30 хв. ОСОБА_2 керував автомобілем марки «ВАЗ-21070», державний номерний знак НОМЕР_1 на 23 км а/д Одеса-Білгород-Дністровський в стані алкогольного сп'яніння. ОСОБА_2 був обстежений за допомогою приладу «Drager ARBH-0584» відповідно до якого результат тесту показав 1,59 %о. В присутності двох свідків відмовився від проходження медичного огляду на предмет вживання алкоголю в установленому законом порядку.
При розгляді протоколу про адміністративне правопорушення у Тарутинському районному суді Одеської області, постановою від 28.09.2017 р., ОСОБА_2, притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.130 ч.1 КУпАП і накладено стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами строком на 1 рік та штрафу у розмірі 10200 грн., стягнуто на користь держави судовий збір у розмірі 320 грн.
У своїй скарзі правопорушник ОСОБА_2 просить поновити строк на апеляційне оскарження, постанову суду скасувати, справу закрити. Вважає постанову суду незаконною та необґрунтованою. Однак в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначені підстави, які слугували підставою поліцейському проводити огляд на стан сп'яніння. Протокол складений без дотримання відповідних вимог законодавства, а тому підлягає визнанню недопустимим доказом, а протокол про адміністративне правопорушення є основним джерелом доказів. Судом не зазначено, які обставини обтяжують або пом'якшують відповідальність, майновий стан, тощо, а лише є посилання що вони повинні бути враховані.
Вивчивши доводи апеляційної скарги, вислухавши правопорушника ОСОБА_2., який просив про задоволення апеляційної скарги, та дослідивши матеріали справи, вважаю, що скарга не підлягає задоволенню, а постанова судді залишенню без змін з наступних підстав.
В судове засідання ОСОБА_2 не з'явився. Повідомлявся шляхом надсилання судових повісток за вказаною адресою, однак до суду повернулися конверти з відміткою «адресат не мешкає».
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 268 КУпАП справу може бути розглянуто без участі особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за умови, якщо вона була повідомлена належним чином, в разі якщо від неї не надходило клопотання про відкладення розгляду справи.
На підставі наданих доказів суд доходить висновку, що своїми діями ОСОБА_2 порушив пункт 2,9 ПДР, зокрема водієві забороняється
керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Досліджуючи матеріали справи, а саме: протокол про адміністративне правопорушення серії БР № 039541 від 22.07.2017 року, письмові пояснення свідків, довідку про наявність у порушника посвідчення водія, суд дійшов висновку про наявність в діях ОСОБА_2 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП - керування транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння, так само відмова особи яка керує транспортним засобом від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння.
Відповідно до ч. 2 ст. 33 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення, враховуються особа порушника, характер вчиненого правопорушення, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
З вимог ст. 40-1 КУпАП вбачається, що судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, з правопорушника стягується ставка судового збору 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Отже, адміністративне стягнення ОСОБА_2 призначено з дотриманням вимог ст. 33 КУпАП, відповідно до якої при накладенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його провини, майнове положення, обставини, які пом'якшують та обтяжують відповідальність.
У відповідності до ч. 8 ст. 294 КУпАП, за наслідками розгляду апеляційної скарги, протесту прокурора суд апеляційної інстанції має право:
1) залишити апеляційну скаргу чи протест прокурора без задоволення, а постанову без змін;
2) скасувати постанову та закрити провадження у справі;
3) скасувати постанову та прийняти нову постанову;
4) змінити постанову.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення після затримання правопорушника робітниками ДАЇ він дав пояснення. Крім того, в протоколі найшло відображення, того, що йому були роз'яснені його права і він була сповіщена про місце і час розгляд справи. Неявка на розгляд справи не може бути поважною причиною для прийняття рішення по справі, тим більше що правопорушник знав коли і де справа буде розглядатись.
Доводи правопорушника викладені в апеляційній скарзі були перевірені і в ході апеляційного розгляду справи в повному обсязі знайшли підтвердження того, що ОСОБА_2 скоїв адміністративне правопорушення в стані алкогольного сп'яніння.
Враховуючи викладене вважаю, що не має підстав для скасування або зміни постанови судді першої інстанції відносно ОСОБА_2
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 33, 293, 294 КУпАП суддя -
ПОСТАНОВИВ:
Поновити строк на апеляційне оскарження правопорушнику ОСОБА_2
Апеляційну скаргу правопорушника ОСОБА_2,- залишити без задоволення.
Постанову судді постанову судді Тарутинського районного суду Одеської області від 28.09.2017 року, якою ОСОБА_2, притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.130 ч.1 КУпАП і накладено стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами строком на 1 рік та штрафу у розмірі 10200 грн., стягнуто на користь держави судовий збір у розмірі 320 грн .- залишити без змін.
Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя Апеляційного суду
Одеської області О.О.Потанін